Ноу коммент• 24 июня в 09:32

Ви авторитет для своїх дітей?

Більше питання стосується підлітків, чи слухаються вас, коли просите щось допомогти або зробити, чи дослухаються до порад і чи дотримуються заборон, якщо вони існують. Чи дозволяють собі підвищити тон при суперечках ? Або у них це було, а з часом минуло. Або ніколи ваші діти собі такого не дозволяли,бо ви для них авторитет і як ви цього досягли? Поділіться своїми історіями.
Все знаю від і до• 24 июня в 09:34
Слушается и уважает, но эти перепады настроения просто уххх. А так, график соблюдает, помогает, с учёбой норм. Единственное, в комнате ее такой срач, что ужас. Раньше таких проблем не было

Конфиденциальность• 24 июня в 09:34
Нет.
Любовь Калистратовна• 24 июня в 09:37
Заборон не існує, покарань теж. До порад дослуховується. А іноді й сам питає. В суперечці може підвищити голос. Тільки до чого тут авторитет
So_so• 24 июня в 09:42
Я не думаю, что дело в авторитете. В таком ракурсе авторитет звучит как ’ты должен слушаться меня потому что Я старше, умнее и Я сказала’.
У нас были максимально открытые отношения, очень много свободы для ребенка, минимум требований, поэтому и конфликтов особых не было.
ЗновЗдоров• 24 июня в 09:43
Да, авторитет. Но у меня нет требований - типа ты обязан и тд - в приказном тоне, я просто прошу, если мне нужно - помоги мне убрать, пожалуйста, и тд если встречаю сопротивление и непонимание - все стараюсь объяснить доходчиво. Живем вполне мирно, уважение и авторитет чувствую со стороны сына
Булькаю• 24 июня в 09:46
У меня нет своих детей. Но я точно могу сказать, почему мои родители не были для меня авторитетом, особенно мать. Ее авторитет был авторитаризмом, и это даже маленький ребенок может заметить.
Требования, которые не имели обоснования - никогда. Ей было лень объяснять приказы. Нет ничего тяжелее, чем делать под давлением нечто абсолютно бессмысленное в твоих глазах.
Односторонние обязанности - ребенок должен все. Родитель - ничего, никакой защиты, никакой поддержки, никакого лишнего внимания. Тебя вынуждают ’уважать’ - но уважения к себе ты не видел, и слабо понимаешь что это такое вообще.
Непоследовательность. Самая губительная для авторитета вещь. Не выполнять собственные правила, менять их на ходу под влиянием настроения и эмоций, обосновывая простым ’я так сказала, значит так будет’. Никакой чёткой системы, хаос и непредсказуемость.
Вот собственно инструкция, как авторитетом НЕ стать.
Точу ляси• 24 июня в 09:49
Авторитет, но у меня много просьб помочь по дому, не с первого раза все гладко было. Пару лет приучала готовить элементарное и складывать на свои места вещи. Прошу не обманывать, помогать мне по дому и брать трубку. За учёбу не трепаю
МеняАЖтрусит• 24 июня в 09:49
Да, авторитет. И для 14-летнего и для 21-летней
ВільнаНазавжди• 24 июня в 09:52
Конечно, бывает, что и на повышенных тонах общаемся взаимно, мы эмоциональные. Оскорблять - нет, никогда. У меня дочь, 15 лет, у нее есть некоторые обязанности по дому, собрать-разобрать посудомойку и сушку, это всегда она делает. Запустить в свою комнату робота - тоже, тк бывают какие-то ее предметы на полу, сама убирает и запускает. Еще у нее есть кошка, кормить, поить и лоток - делает сама. И еще выводит собак, если я не могу. Так что если я прошу - сделай, пожалуйста, то или то, она сделает. И свои обязанности, может забыть, я напоминаю, может сказать - вечером или потом, я не давлю, напоминаю еще раз. Вообще отношения нормальные, доверительные.

Карапулька• 24 июня в 09:51
Я не авторитет, але я і не ставила собі це за мету. Мені ок що дитина може дати відпір, якщо їй щось не підходить. В кінці кінців я теж можу бути не права. Так щоб прям кричати до мене - то напевно такого не буває, але заперечувати, не виконувати щось - регулярно і часто ми просто переходимо в дискусію, де дитина надає достатньо змістовні аргументи щоб виявлятися правою.
Бойова• 24 июня в 09:57
Ответ дляЛюбовь Калистратовна
Тобто, ви дозволяєте алкоголь, наркоту, підлітковий секс? Заборони ж нема? Якщо завтра дитина захоче ширнутися і порозважатися у інтимному плані замість навчання - для вас то ок? Або на автоматах грати замість навчання - то ок? Дивний підхід.
Мона_Лиса• 24 июня в 10:06
да. я и муж авторитет, дети уже давно взрослые. Для меня ребенок это не мой аппендицит, а отдельный человек, и я не мама раб, но в нашей семье есть ’девиз’ - каждый ребенок, знает кто вожак стаи. Когда я была ребенком мои родители ’воспитывали’ меня молчанием, это сводило с ума... хотя обеспечивали и я не знала слово нет, все мои хочу выполнялись. Но игра в молчанку убивала...
Подвійна веселка• 24 июня в 10:10
У нас анархія і бардак - мати порядку!🤣😂 Як не впаде, головне вбитись, якщо погана оцінка, то сама, а не по когось ініціативі🤗 але ми з цього питання не парились, де одна двійка, там і друга до пари🤣 так і день за днем тиждень пройшов!
Діти не зовсім усвідомлюють де вони собі шкодять, а де треба по іншому робити собі на користь. Це хіба що у 20 років свідомим стає і то не факт, деякі і в 30 дурками так і лишились.
Любовь Калистратовна• 24 июня в 10:10
Ответ дляКарапулька
Мабуть ви як і автор плутаєте авторитет з авторитаризмом
Подвійна веселка• 24 июня в 10:12
Ответ дляЛюбовь Калистратовна
Авторитаризм поняття широке. Якщо дитина просить цукерки, а ви не даєте, то це теж ви погана мати в її розумінні і не важливо, що це шкодить здоров´ю..дитина піде і в іншому місці знайде ту демократію і хто дасть цукерки, кому начхати на її здоров´я.
75В• 24 июня в 10:12
Ну вообще авторитет это же не про подчинение.
У меня сын с характером, можем и поругаться иногда. Где-то нужно 10 раз сказать, а где-то наоборот сам сделает по своей инициативе)
Но что касается серьезных вещей всегда ко мне приходит и интересуется моим мнением. Потому что уважает меня и восхищается мной.
Всіх підсаджую• 24 июня в 10:24
Нет
Голодаю• 24 июня в 10:29
Я-да,муж нет.
автор Ноу коммент • 24 июня в 10:45
Для нашої сім´ї авторитет це коли не слухаєшся, як по приказу, а дослухаєшся до прохання, але одразу і сам, бо хочеш допомоги, не хочеш образити і цінуєш кожного у сім´ї. У нас завжди всі домашні обов´язки обговорювалися і ділилися спільно і є навіть багаторічний графік домашніх справ в який час від часу вносяться корекції, але є і правила і заборони, які теж обговорюються. І одним із важливих правил є дотримання всіх обіцянок і домовленостей між батьками і дітьми, яке стало порушуватися 16-ю донькою вже на протязі року і стосунки стали складними, хоча з синами 11 і 14 років таких проблем поки що не має. Тому і виникло питання чи існує, взагалі, той авторитет?

ЗдесяЯ• 24 июня в 10:50
Думаю, что дети (27 и 16 лет) просто любят меня, голос не повышали, если я что-то прошу делают, слышат меня с первого раза. Для сына (живёт уже отдельно с девушкой) скорее муж авторитет , он выбрал ту же специальность, часто советуется по работе. С дочерью мы скорее подруги, всё рассказывает, когда гуляет с друзьями часто записывает видео, пишет, если что-то интересное произошло, вечером рот не закрывается, пока всё не расскажет.
Любовь Калистратовна• 24 июня в 10:55
Ответ дляНоу коммент
Ваші діти самі добровільно взяли на себе обов´язки?
ЗдесяЯ• 24 июня в 10:57
Ответ дляНоу коммент
А можно пример, какие правила и договорённости она нарушает?
автор Ноу коммент • 24 июня в 11:45
Ответ дляЛюбовь Калистратовна
Це було ще 5 років тому, коли я вийшла на роботу і ми тоді поговорили і вирішили, що для нашої сім´ї то буде найкращим варіантом, звісно, обов´язки були розподілені за бажанням і можливістю їх виконувати, єдине що графік міг змінюватися залежно від зайнятості кожної дитини, а так потім все увійшло у звичку і зараз вони його відміняти не хочуть. Звичайно, не все буває ідеально, але і мені вони не дадуть все самій виконувати.
Любовь Калистратовна• 24 июня в 11:47
Ответ дляНоу коммент
Ви не відповіли на питання. Чи добровільно і самостійно діти взяли на себе обов´язки.
автор Ноу коммент • 24 июня в 11:59
Ответ дляЗдесяЯ
Наприклад, захотіла пірсинг носа, але при цьому вже був пірсинг брови, ми не погоджувалися, тоді вона сама запропонувала умову. Ми вирішили скористатися цим і домовились, що натомість вона буде дотримуватися графіку і лягати спати вчасно, адже на це були рекомендації лікаря. Пірсинг ми зробили, але з графіком у нас постійні суперечки і знаємо, що ночами сидить в телефоні.
Любовь Калистратовна• 24 июня в 12:01
Ответ дляНоу коммент
Ви вирішили скористатися, і вона вирішила скористатися. Один - один рахунок.
автор Ноу коммент • 24 июня в 12:05
Ответ дляЛюбовь Калистратовна
Я запропонувала, а вони не відмовились, тому думаю, що так, старші діти так точно, а менший тоді їм просто допомагав, а зараз вже і сам все робить.
автор Ноу коммент • 24 июня в 12:16
Ответ дляЛюбовь Калистратовна
Ні, не так, вона запропонувала виконати якусь умову, бо до цього у нас була схожа ситуація з бровою. Ми домовилися, що якщо закінчить художню школу на відмінно, в 14 років зробимо пірсинг брови. Так і сталося. А тут, вона знову була ініціатором, але обманути батьків стало нормою, хоча раніше такого не було.
Любовь Калистратовна• 24 июня в 12:17
Ответ дляНоу коммент
Тобто, добровільно вони ці обов´язки на себе не брали. То мають повне право їх не виконувати.
Любовь Калистратовна• 24 июня в 12:19
Ответ дляНоу коммент
А ви не розумієте, чому вона запропонувала.
Це ж звичайнісінька маніпуляція. Причому з обох сторін.