Кров з молоком• вчера в 10:20

Чи є зараз в Україні реально гарна вища освіта?

Чи залишилися взагалі у нас толкові виші, які гарантують якісні знання та затребуванність диплому по закінченню? Бо скільки не дивлюся, більшість не працюють за освітою взагалі. На питання навіщо вчитися було стандартна відповідь «заради корочки». То навіщо 90% дітей тоді йти у ВНЗ? Вища освіта взагалі-то має бути привілеєм, а не базою для абсолютно всіх, бо знецінилися освіта повністю. Поділіться своїми спостереженнями і досвідом. Куди діти вступатимуть?
Оцененная• вчера в 13:25
Ответ дляМеня много
Ні дня не шкодує. Хоч здала і добре НМТ. На вашому б місці не віддавала б гроші на вуз. Гроші на вітер.
Мучу себе, що якщо відмовлюсь платити за контракт, то дочка буде ображатись, що лишила її освіти і студентського життя

автор Кров з молоком • вчера в 13:30
Ответ дляМеня много
Цікаво, Ви підтверджуєте мою думку стосовно того що сучасна освіта то гроші на вітер, і тут же суперечите про те, що більшість знайомих викинули ці гроші на навчання в тій же Одесі, щоб діти зараз працювали водіями/продавцями. (Ви написали Це говорить лиш про досвід ваших знайомих).
автор Кров з молоком • вчера в 13:33
Ответ дляОцененная
Навчання не повинно бути заради просто навчання і студентського життя, а свідомий вибір самої дитини. На жаль, в нашій країні навпаки, про що я пишу в цій темі.
Меня много• вчера в 13:48
Ответ дляКров з молоком
Я писала конкретно автору. НМТ написано погано - значить донька не любить навчатись.
Меня много• вчера в 13:50
Ответ дляКров з молоком
Так. Ви праві. В головах ще досі сидить радянський наратив - ’Без бумажки тьі какашка, а з бумажкой человек’.
осень харашо• вчера в 13:54
Ответ дляКров з молоком
Та багато таких в країні, про що Ви? Невже всі оці тисячі менеджерів і програмістів працюють за фахом? Так, є толкові цілеспрямовані діти, але їх меншість. І дуже багато з них тупо виїхали звідси, бо не бачать ніяких перспектив.
Я зараз бачу більше цілеспрямованої молоді ніж раніше. Набагато більше.
Але у мене таке оточення.
Ваша прЭлесть• вчера в 14:13
Ответ дляКров з молоком
Ну от і питання, навіщо вчитися ПʼЯТЬ років в педагогічному, якщо можна взагалі без освіти давати приватні уроки іноземної мови?
Чотири роки. Бакалаврат.
Мрію про космос• вчера в 14:14
Ответ дляАлгонавт
Кто любит учиться -научится в любом вузе. Кому оно не надо, тому вузы плохие. Еще напишите что тот, кто пошел работать шахраем, этому в одесском вузе научился.
Ні, це не зовсім правда. Спеціальності, які потребують практично-прикладних знань, неможливо повноцінно опанувати без лабораторного устаткування, стендів, макетів, приладів чи іншої матеріальної бази, не всі спеціальності можна звести до ноутбука. Не можуть усі бути програмістами, юристами, маркетологами чи економістами.
А без обладнання на прикладних спеціальностях можна вивчити лише теорію. Звісно наполегливість і здатність швидко навчатися допомагають потім надолужити практику вже на роботі. Але тоді виникає питання: навіщо 4-5 років навчання, якщо реальні навички доводиться здобувати вже після випуску?
Окрема проблема - фактично знищена професійно-технічна освіта. ПТУ майже зникли. Коледжі, училища й технікуми ще якось тримають технічну освіту, тоді як університети часто випускають «спеціалістів вищої ланки», чиї практичні навички іноді не дотягують навіть до рівня якісного ПТУ.
P.S.
У мене червоний диплом київського політеху. Але практичних навичок університет майже не дав: усе довелося вивчати самостійно вже після випуску. І, на жаль, ця тенденція тільки погіршується.
Инстагра_мерша• вчера в 14:14
Ответ дляМрію про космос
Якщо ми обговорюємо саме здатність закладу освіти дати гарні знання і практичні навички (не торкаючись питання старанності студентів), то моя думка, що якість вищої освіти в Україні вкрай погана по практично-прикладній складовій.
1) вузькофахові де потрібне сучасне спец обладнання, прилади для практичних робіт - там майже ніде нічого нема. Або списаний непотріб , що лишився ще з часів СРСР.
2) викладачі котрі не мають або майже не мають практичного досвіду на виробництві/організації. Котрі читають практично-прикладні предмети по підручники/ШІ
3) застарілість та інерційність навчальних програм та змісту предметів. Ще досі вчать те, що вже як ннн років в реальності не використовується. Замінити або ліниво, або див. п2.
Саме з цих причин навіть найкращій випускник буде мати і більшості випадків вкрай слабку підготовленість до реальної професії. Тому і не працюють по професії, бо просто мають теор знання без вміння застосувати на практиці
Звісно є деякі виключення (наприкклад мед), звісно певні спеціальності типу не потребують лабораторно-практичної бази або взагалі не є прикладними, Але в більшості все як я написала.
Працюю в системі вищої освіти більше 10 років, після 10 років практичного виробничого досвіду. Тому дуже в курсі яка в нас реально печальна ситуація
Ще в далекому 1989му нам в політеху наш декан, котрий читав нам ’металічні конструкції’, казав на лекції: ’Моє завдання - навчити вас швидко шукати потрібну інформацію в разі потреби. Бо те, що ви зараз тут слухаєте, в разі підете на об’єкти прорабами чи керівниками дільниць, і на 10% не застосовуватимете. А якщо підете в науку, то вистачить рівно на 2-3 місяці. Ваше завдання - зрозуміти принцип і знати, де знайти потрібне, якщо треба швиденько щось прорахувати на коліні на об’єкті

Уходя дверю не хлопать• вчера в 16:01
Ответ дляПопельшка
А їм крім нас більше ніде працювати. Два підприємства в окупації, лишилося одне єдине реально працююче.
Перший контракт зараз від 32000+бонуси і премії.Далі все залежить від конкретної людини,бо в нас персональні ставки.Якщо пропрацював 3 роки,то менше ніж 60 ти не отримуєш,після 5-7 років отримують 100-120,точніше заробляють,бо це виробництво.Але є такі що не тягнуть, і їм і 60,то забагато.
Це ви чистими намоуеи озвучили? Чи ще треба податки відмінусувати? Бо так то в мене є знайома молодь в лещ освіти 60+ заробляють, не витративши при цьому свій час на навчання, не треба ждати 5-8 років...
Уходя дверю не хлопать• вчера в 16:05
Ответ дляМеня много
Ну можете перейти на новий модний ’нікому та освіта не потрібна’. Нехай собі, цілком згодна, що чтхмь чужі дати можуть її іине отримувати)))
Ужгород• вчера в 16:31
Ответ дляКров з молоком
Затребуваність диплому, який не просто корочка, а визнається нормальними фірмами і не тільки в Україні.
наші дипломи не визнаються поза Україною в більшості країн
автор Кров з молоком • вчера в 16:39
Ответ дляВаша прЭлесть
Чотири роки. Бакалаврат.
Це не змінює суті
Все напваки• вчера в 17:10
Донька в кпі навчалася, її вступний бал був 197, ну і з такими вся група, системний аналіз
Хабарів не вимагали, всі працюють в іт, багато за кордоном, невдах серед них нема
Син має бакалаврат європейський, зараз в магістратурі, відбір серйозніший, ніж в Україні, навчальний процес також
Від людини залежить
Викасикрет• вчера в 19:10
КПИ. Технические факультеты особенно. Там не только немолодые ’зубры’ с огромным опытом и знаниями, но и молодые преподаватели с идеями и современным подходом. Ездят на конференции по всему миру, сотрудничают с предприятиями. Очень высокий уровень.
Без комплексів• вчера в 19:16
Ответ дляКукарикуууууу
Моя з 4го класу вирішила бути ветеринаром, 1й курс закінчила. Я впевнена, що працюватиме по спеціальності, підпрацьовує.
Син на інженера буде поступати в КПІ.

А працювати не за освітою більше характеризує не якість освіти, а людину: наскількі свідомий був вибір освіти.
Ерунда!
Я очень хотела работать по специальности. А потом бац и пришли 2000 с новыми веяниями. Как то не хотелось идти на завод за станок.
Специальность любимая. Но прошла переквалификацию.

Вы это расскажете про сознательное, когда ии заменит инженерные чертежи. И ваш сын с его дипломом КПИ пойдет голову чесать, где не чешется.
Кукарикуууууу• вчера в 19:18
Ответ дляБез комплексів
Ерунда!

Співчуваю вашим травмам
Без комплексів• вчера в 19:21
Ответ дляКукарикуууууу
Співчуваю вашим травмам
Да у меня нет травм
Это у вас кривое зеркало какое то.
Кто не входит в картинку вашего мировоззрения- тот неосознанный. А ваши дети ж самые лучшие. Ну неважно ж, что они ещё только начали путь, а один ещё даже не поступил) но уже осознанно)
Капец яжемама
Трахтибидох• вчера в 20:40
Ответ дляКров з молоком
Який свідомий вибір в 16 років, відклепіться від чужих дітей , народіть собі ще одну і здайте в бурсу. А люди мають дітей і мають гроші купити їм ще 4 роки нормального студентського життя,бо від роботи коні дохнуть)) Я вже мовчу,що купа дівчат ніхєна не шаріт після айті факультетів,але вдало там вийшли заміж і більше не працюють

Херсон це Україна• вчера в 21:41
Ответ дляКукарикуууууу
Син на інженера буде поступати в КПІ.

Підкажіть, будь ласка, де вчиться донька? Чи задоволена? Бо моя теж мріє про ветеринарію і розмірковує куди йти.
Кукарикуууууу• вчера в 22:40
Ответ дляХерсон це Україна
В Києві єдиний зво готує ветеринарів НУБіП. Підпишіться на сторінку https://www.facebook.com/share/g/17kihgin22/ . На канікулах вони проводять для школярів школу юних ветеринарів чи щось таке, щоб познайомити з професією.
Ще в зоопарку крутий гурток юннатів, якщо ви зі столиці.
Моїй все подобається. Там досить здорова атмосфера. Моїй складно догодити, але вона задоволена. Багато хто зі старших випускників юннатів йшов в ветеринарку і вона розуміла, що буде. Це не з хом´ячками і котиками гратися, а 6 років грубо кажучи вивчати корів і свиней. Я боялася, що розчарується, але цього не відбулося.
tereska• вчера в 22:48
Будь-яка технічна освіта чи медична з практикою та подальшим розвитком дає гарні знання та прекрасну з/п, а нині високі зп за твої вміння та знання не рідкість.
Погортайте вакансії, зрозумієте який потрібен ВНЗ, щоб їх опанувати і сміливо подавайте резюме.
Далеко не всі можуть навчатися у вузах та їх закінчити.
Лама_мама• вчера в 23:05
Могилянка, УКУ. Можливо, ще КПІ (деякі сильні факультети, типу ІПСА) і Шевченка.
Херсон це Україна• сегодня в 00:46
Ответ дляКукарикуууууу
Дякую