Просто Мария• 08 июня 2014
Можно ли купаться сегодня?
говорят ,что нельзя)
скажите
Чудо Ф_ф КеДаХ• 08 июня 2014
если нельзя, то тогда и зубы не чистите, и попу после туалета не мойте(извините за пример)
Чудо Ф_ф КеДаХ• 08 июня 2014
Ответ дляЯ такое
В смысле? Сегодня грязным что ли ходить? а почему?
да, мне тоже интересно, КАК можно после туалета не помыться?
Просто Мария
• 08 июня 2014
Ответ дляРозаФиалковна
В смысле в ванной???? Или в море тоже нельзя?
на речке !!!
Ответ дляЖена миллионера
Мне мама тоже так говорит.
Не буду.
пояснюю.
є два аспекта щодо заборон працювати, купатись тощо в релігійні свята.
перший, церковний: в свято потрібно присвятити себе і свій час церкві, молитві і Богу, а не відволікатись на земні справи (це дуже-дуже спрощено, щоб не розписувати)
другий, побутовий: колись в давнину люди заробляли на хліб не сидінням в офісі з 9 до 18 з двома вихідними на дивані, а працюючи тяжко на полі від світання до останього колоска. щоб мати взимку що поїсти, потрібно було гарувати влітку. але людський організм не розрахований на цілодобову працю, йому потрібен відпочинок, тому колективний селянський розум ввів в ранг заборон працю в неділю і свята.
що стосується купання, миття голови тощо. уявіть, як купались 100 років тому. нанести води з колодязя, дрів, розтопити піч, нагріти воду, налити балію (корито), помитись (дітей, потім себе, потім чоловіка). хіба не робота? по-друге, на свята і в неділю обов’язковим було відвідання церкви. а як Ви туди з мокрою головою підете? фенів же не було.
тому, з точки зору сучасних зручностей, миття не є тяжкою роботою, і робити це можна.
Компас Ижевска• 08 июня 2014
Ответ дляЯніна
пояснюю.
А в церкву ходити не купаними можна? Де логіка?
РозаФиалковна• 08 июня 2014
Ответ дляЯніна
на річці не купаються, в ній плавають
купаються в ванні.
а нарічці не можна, бо за старовинними повір’ями, русалки залоскотати можуть. якщо Ви цього боїтесь, обходьте водойми стороною. як кажуть, я не забобонний, але навіщо спокушати долю?
купаються в ванні.
А в море можно? Там же вроде нет русалок)))
Жена миллионера• 08 июня 2014
Ответ дляЯніна
пояснюю.
дякую!!
РозаФиалковна• 08 июня 2014
Ответ дляЯніна
буряти? Ви б ще на папуасів послались
На что наткнулась на то и послалась! А буряты не люди что ли?)
Жена миллионера• 08 июня 2014
Ответ дляЯніна
на річці не купаються, в ній плавають
купаються в ванні.
А а речке сегодня нельзя или вообще русалки могут залоскотать?)))
Ответ дляЖена миллионера
знаєте, я з ними не зустрічалась ще жодного разу, з народної міфології знаю, що живуть вони і в річці, і в полях, польові і лісові мавки (ну Лесю Українку зі шкільної програми пам’ятаєте, напевне). де здибають, там і залоскочуть.
а ще, до речі, в народі кажуть, що 2 серпня (день св. Іллі) закривається сезон купання, бо Ілля, пробачте на слові, ’у воду напісяв’. але ж то було придумано, коли клімат був зовсім іншим, і в серпні було вже зовсім холодно. зараз це не актуально. так і русалки. хіба вони виживуть в сучасній екологічній обстановці?
Редисочка• 08 июня 2014
Ответ дляЯніна

Жена миллионера• 08 июня 2014
Ответ дляЯніна
Пам’ятаю))))
І про Іллю пам’ятаю, і про традиію до Івана Купала не купатись.