tolyu• 12 июля 2014

Приміть мою присягу

З сьогоднішнього дня обіцяю писати, запитувати, відповідати тільки УКРАЇНСЬКОЮ.
За виправлені помилки, ображатися не буду!
Майданщица• 13 июля 2014
Ответ дляОчень-очень
Це дуже важливий і правильний крок, автор. Але починати таку велику справу з курсів марно. Навіть новомодні іміджмейкери і репетитори тут безсилі. Їх намагання створюють лише мовну обгортку, а не цукерку.
Рекомендую взяти сучасний перелік рекомендованої літератури для вивчення рідної мови у 5-11 класах, порівняти його зі списком рекомендованої літератури України за радянських часів, вибрати ті твори, що є в обох списках. Ото і буде ваш трамплін до розуміння рідної мови.
Коли ви будете не перекладати, а думати українською, коли вам стане замало того списку, коли душа буде благати нових вражень, нових творів, коли ви пробачите усі русизми і діалекти українських класиків, лише тоді ви зрозумієте яка прекрасна і багатогранна українська мова. А ще у неї багато спільного з російською мовою, бо колиска у споріднених мов була одна.
Лише поринувши з головою у море української літератури, де левова частка є історичною, можна збагнути увесь абсурд сучасності. Так склалося, що територія сучасної нашої батьківщини завжди була двомовною і це є нашою особливістю, а не дефектом. Не можна вважати себе культурною людиною цураючись однієї мови заради іншої, бо не буде так в нас жодної…
Как красиво и патриотично сказано. Спасибо Вам!

Ошеламиссимо• 13 июля 2014
Ответ дляБабка_в_кедах
Дівчата,доброго дня! А як ви ставитесь до українок-кримчанок? Вважаєте нас зрадницями чи як? До речі,на референдум я не ходила.
Якщо не ходили на ’референдум’ то не зрадниця, а заручниця обставин
Ошеламиссимо• 13 июля 2014
Ответ дляМайданщица
А как вам буква Ґ? Я сроду о такой не слышала в школе, впервые ’встретилась’ с ней пять лет назад, когда старшая в первый класс пошла.
Якщо Ви про неї не чули, це не значить, що її не було, але реанімована вона нещодавно. Потреба в літері ’Ґ’ виникла в тому числі, щоб мати змогу правильно вимовляти іншомовні слова, в яких є цей звук. Я вважаю, що такі доповнення роблять українську мову ще багатшою!
Izida.net• 13 июля 2014
Ответ дляМайданщица
ми цю літеру в школі проходили в 1 класі, як зараз пам´ятаю: ґудзик, ґанок, аґрус. Треба передивитись в яких ще словах вона зустрічається
автор tolyu • 13 июля 2014
Ответ дляDiana
Я не пойму:если в школе не было русского языка,то как Вы могли написать ’задумуватися’?
нас в школе учили,что по-украински ’замислюватися’
ну не грамотна була просто))
автор tolyu • 13 июля 2014
Ответ дляПишущаяся
Дай Бог чтоб он скорее вернулся домой живой и здоровый!

передайте, что мы очень гордимся такими мужчинами!
автор tolyu • 13 июля 2014
Ответ дляФлюорография гуся
Я тоже так хочу. Но на жаль я украинский в школе не учила,школа , блин русская была!!! Свободно говорю,но писать думаю тааакого понаписываю!!! Что делать???? ЛЮБЛЮ МОЮ СТРАНУ УКРАИНУ, МОЙ НАРОД-УКРАИНЦЕВ!! ( мои родители оба русские,но я считаю себя украинкой и мой ребенок тоже, кстати мой муж по родителям тоже русский, но мы с ним одно в нащей любви к нашей стране- УКРАИНЕ!!!)
ВОТ такие мы УКРАИНЦЫ!!!
Девочки тоже хочу говорить и писать на родном украинском!
Приєдуйтесь до нас, так і навчимося)
автор tolyu • 13 июля 2014
Ответ дляAtalanta
Це навіть не патріотизм, це якесь дитинство.

Хто спілкувався українською мовою повсякденно, той так і спілкується. Ці люди з російськомовними співвічизниками спілкуються російською без перешкод.

Горловне - не мова, головне - людина!
1) Про патріотизм я жодного слова не написала, а часто відповідала на російській мові, тепер лише українською буду.
автор tolyu • 13 июля 2014
Ответ дляНовогодняя пальма
Вы главное и хозяевам своим будущим отвечайте только на украинском,а то они только на английском говорят, ну или на польском...
Курси анг. я теж закінчила, якусь базу маю, якщо знадобиться-обовязково. А польську вивчати-то у мене в планах, бо у мене чоловік має польське коріння і для мене це дуже цікаво.

автор tolyu • 13 июля 2014
Ответ дляgedonim
Така чудова присяга

Я б і не проти писати українською, але до російської клавіатури звикла... Це як старі туфлі, що вже втратили свій вигляд, проте такі зручні, що шкода викинути))
У мене також так. Відповідаю на російській, бо звикла і мабудт навіть простіше так, але пробую по новій.
автор tolyu • 13 июля 2014
Ответ дляОчень-очень
Та ви що? Я не цураюся! Я поважаю всі мови і російську без виключення, але вирішила вдосконалюбвати в собі УКРАЇНСЬКУ і тзробила висновок, що чим більше спілкуватися рідною мовою тим краще її вдосконалювати в СОБІ!
На Тка• 13 июля 2014
Ответ дляtolyu
без виключення- калька з російської) правильно- без винятку
автор tolyu • 13 июля 2014
Ответ дляНа Тка
в українській мові також є слово -виключення-
Наивная Хо• 13 июля 2014
Ответ дляtolyu
Слово есть, но оборот неправильный.
На Тка• 13 июля 2014
Ответ дляtolyu
але так не вживають у мові