Была у своего батюшки со своими вопросами.
Сказал, что молиться за Украину благое дело, но молитва по соглашению во стократ сильнее. Недаром монахи все вместе молятся.
Предлагаю совместную молитву - нашла в инете. Прочесть текст от всей души надо только раз, но с сердцем.
"Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: «Аминь, глаголю вам, яко аще два от вас совещаются на земли о всякой вещи, еяже аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на небесех: где же два или трое собрались во имя Мое, ту есмь аз посреде них». Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию твоему нет конца.
Сего ради молим Тя рабы Твои, (добавляем имена, отписываемся об именах внизу) и еже согласившиеся с нами просить Тя:
Об укреплении веры, о умножении любви и усердии в наших трудах и молитвах;
О благополучии и мире в наших семьях; в Украине, в мире,
О милости к нам грешным и вразумлении, как должно поступать в жизни сей временной;
О помощи во всех делах наших праведных
Пошли нам, Господи, надёжных помощников, сильных молитвенников, мудрых наставников и советников.
Даруй нам, Господи, всего в жизни сей временной потребного и спасения душ наших. Пошли нам, Господи, средства и создай условия ко исполнению всего просимого.
Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты, Господи!
И да будет во веки воля Твоя. Аминь".
Кто желает присоединиться, отписываемся внизу по именам.
О помощи во всех делах наших праведных
И да будет во веки воля Твоя. Аминь".