Блондинка в Шоколаде• 14 апреля 2015
С 14.04 Нацбанк Украины ужесточает контроль за движением средств по картам.
Національний банк України посилив контроль за обігом грошових коштів
фізичних осіб:
Перш за все під фінансовий моніторинг будуть попадати операції з
готівкою фізичних
осіб, які надходять на рахунок більше 3х разів на місяць від/як:
- юридичної особи та/або фізичних особи (у тому числі нерезидента) на
користь фізичної особи;
- фінансова допомога, плата за цінні папери, позики, перекази (у тому числі
із-за кордону), кредиту від нерезидентів, як поповнення рахунку тощо
Дані операції підпадають під ознаки ризикових операцій та додатковому
аналізу банківської установою за такими ознаками
Ризиковими операціями з готівкою є:
1) регулярне (більше 3 разів на місяць) отримання коштів у готівковій формі
з рахунку(ів) клієнта (групи клієнтів, зокрема, пов´язаних між собою,
наприклад, однією довіреною особою, через структуру власності тощо), якщо
вказаним операціям передує надходження коштів в безготівковій формі у
вигляді, зокрема, фінансової допомоги, плати за цінні папери (включаючи
випадки, коли кошти на рахунок зараховуються через транзитні рахунки банку
за результатами виконання укладених угод щодо купівлі-продажу цінних
паперів), позики, переказу (у тому числі із-за кордону), кредиту від
нерезидентів, як поповнення рахунку тощо (включаючи випадки, коли клієнтом
у межах періоду між зарахуванням безготівкових коштів на рахунок та зняттям
готівки використовуються інші власні поточні та/або депозитні рахунки), за
умови, що кошти отримуються готівкою в розмірі, більшому від 50 відсотків
від суми, що надійшла в безготівковій формі, та/або в розмірі, що протягом
трьох місяців поспіль перевищує 300 млн. грн. (у тому числі еквівалент
вказаної суми в іноземній валюті). При цьому регулярне отримання коштів має
бути хоча б протягом одного місяця в межах періоду, впродовж якого
здійснювалось зняття готівки. Водночас можуть бути наявними такі умови:
а) фізичні особи, які отримують кошти готівкою в касі банку (через
банкомати) з власних поточних рахунків (є отримувачами готівки) та/або від
яких надходять кошти:
працюють на посаді, яка не передбачає отримання заробітної плати, вищої від
рівня середньої заробітної плати у відповідному регіоні України;
належать до соціально вразливих верств населення (пенсіонери, безробітні,
студенти тощо) та/або є нерезидентами;
за наявною в банку інформацією щодо сфери їх діяльності (займаною посадою)
не можуть здійснювати фінансові операції на такі суми;
делегували свої права щодо відкриття та/або розпорядження рахунком(ами) (за
винятком строкових депозитних) третій особі;
відкрили рахунок, провели (здійснили спробу провести) фінансову операцію за
втраченим паспортом (або іншим документом, що посвідчує особу);
здійснюють фінансові операції з готівковими коштами в обсягах, що:
- не відповідають наявній інформації про фінансовий стан клієнта;
- відповідають наявній інформації про фінансовий стан клієнта, однак
періодичність проведення (щоденно, чи кілька разів протягом тижня) та
значні суми таких операцій можуть свідчити про використання рахунків
фізичної особи не за призначенням (зокрема, з метою ведення підприємницької
діяльності, уникнення оподаткування та/або приховування реальних
вигодоодержувачів);
б) юридичні особи та фізичні особи - підприємці отримують кошти готівкою на
закупівлю сільськогосподарської продукції, на закупівлю товарів, робіт та
послуг, на інші цілі.
При цьому щодо юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців, які отримують
кошти готівкою, або від яких надходять кошти фізичним особам, зазначеним у
підпункті "а" (у тому числі через транзитні рахунки банку за результатами
виконання укладених з цими юридичними особами, фізичними особами -
підприємцями угод щодо купівлі-продажу цінних паперів), можуть бути
наявними такі умови:
господарська діяльність суб´єктів господарювання є збитковою;
незначний в порівнянні з обсягами коштів, що отримуються готівкою,
статутний капітал суб´єктів господарювання (у тому числі внесений майном
незначної вартості);
одна особа є засновником та одночасно керівником та/або бухгалтером
підприємства;
інші співробітники суб´єкта господарювання, крім керівника, відсутні;
період діяльності суб´єкта господарювання не перевищує одного року з дня
його державної реєстрації;
перед відкриттям рахунку в банку у суб´єкта господарювання відбулась зміна
власників;
кошти, які отримуються в подальшому готівкою, надходять на рахунок
(рахунки) суб´єкта господарювання від значної кількості контрагентів з
різними призначеннями платежів;
в) характер проведення фінансових операцій дає підстави вважати, що вони
здійснюються з метою уникнення виконання встановлених законодавством з
питань фінансового моніторингу, а також нормативно-правовими актами
Національного банку України вимог та обмежень;
2) регулярне (більше 3 разів на місяць) надходження коштів (у тому числі
із-за кордону) від юридичної(их) особи(іб) та/або фізичної(их) особи(іб) [у
тому числі нерезидента(ів)] на користь фізичної(их) особи(іб), що в
подальшому видаються готівкою. При цьому можуть бути наявними такі умови:
- фізичні особи, які отримують кошти готівкою в касі банку (на користь яких
отримується готівка з рахунків юридичних осіб):
студенти тощо) та/або є нерезидентами;
а) не відповідають наявній інформації про фінансовий стан клієнта;
б) дають підстави вважати, що фінансові операції проводяться за дорученням
чи в інтересах іншої(их) особи(іб), або інша(і) особа(и) є
вигодоодержувачем(ами);
- щодо юридичних осіб, від яких надходять кошти на користь фізичних осіб,
можуть бути наявними такі умови:
незначної вартості);
підприємства;
його державної реєстрації;
власників;
кошти, які в подальшому перераховуються на користь фізичних осіб, надходять
на рахунок (рахунки) суб´єкта господарювання від значної кількості
контрагентів з різними призначеннями платежів;
юрисдикція юридичної особи - нерезидента не співпадає з юрисдикцією
банка-нерезидента, в якому відкритий рахунок цієї юридичної особи -
нерезидента;
кошти на користь групи фізичних осіб надходять від однієї(их) і тієї(тих)
же юридичної(их) особи(іб) та/або фізичної(их) особи(іб);
- характер проведення фінансових операцій дає підстави вважати, що вони
3) регулярне (більше 3 разів на місяць) отримання фізичною(ими) особою(ами)
коштів у готівковій формі як кредит(и) від банку, який(і)
погашається(ються) в той же день або протягом найближчих днів, зокрема за
рахунок коштів, що надходять на рахунок(ки) клієнта(ів) в безготівковій
формі [наприклад, як фінансова допомога, за цінні папери, позика, перекази
(в тому числі із-за кордону), кредити від нерезидентів тощо], та/або
іншою(ими) особою(ами), яка(і) є поручителем(ями). При цьому можуть бути
наявними такі умови:
- фізичні особи, які отримують кошти готівкою в касі банку:
студенти тощо);
б) відповідають наявній інформації про фінансовий стан клієнта, однак
вигодоодержувачів);
- у юридичної(их) особи (осіб), яка(і) є поручителем(ями) за кредитним(и)
договором(ами), або від якої(их) на рахунок(ки) клієнта(ів) надходять
кошти, що використовуються для погашення кредит(у)ів:
незначний в порівнянні з обсягами коштів, за рахунок яких погашається
кредит або які переказуються на рахунок(ки) фізичної(их) особи(іб),
статутний капітал (у тому числі внесений майном незначної вартості);
підприємства;
його державної реєстрації;
власників;
кошти, які в подальшому використовуються для погашення кредиту або які
переказуються на рахунок(ки) фізичної(их) особи(іб), надходять на рахунок
(рахунки) суб´єкта господарювання від широкого кола контрагентів з різними
призначеннями платежів;
Національного банку України вимог та обмежень.
Лист Національного банку України від 06.04.2015 р. N 25-04001/22852
фізичних осіб:
готівкою фізичних
користь фізичної особи;
Ризиковими операціями з готівкою є:
яких надходять кошти:
студенти тощо) та/або є нерезидентами;
вигодоодержувачів);
послуг, на інші цілі.
наявними такі умови:
незначної вартості);
підприємства;
його державної реєстрації;
власників;
різними призначеннями платежів;
студенти тощо) та/або є нерезидентами;
вигодоодержувачем(ами);
можуть бути наявними такі умови:
незначної вартості);
підприємства;
його державної реєстрації;
власників;
нерезидента;
наявними такі умови:
студенти тощо);
вигодоодержувачів);
підприємства;
його державної реєстрації;
власників;
призначеннями платежів;
Коварная Зая• 14 апреля 2015
Ответ дляНеугомонная
Премьер-министр Арсений Яценюк зарегистрировал в Верховной раде законопроект, который существенно меняет принцип наложения административных взысканий. Для лиц, которые привлекаются к админ-ответственности отменяется презумпция невиновности! Таким образом, по всем статьям КУпАП гражданин сам должен доказывать свою невиновность.
с ру?
Голубая устрица• 14 апреля 2015
Ответ дляСижу_и_плачу
а вот потому. Я не могу ответить на ваш вопрос. Мы закрыли ЧП в феврале прошлого года. Вернее приостановили, так как закрыть оказалось очень сложным делом и стоит много денег. Как то сложно стало не получая прибыль и не имея ВООБЩЕ деятельности с декабря платить государству 700 в месяц.
Стесняюсь спросить, почему закрыть ЧП сложное и многоденежное дело?
дамаАмстердама• 14 апреля 2015
Ответ дляLanaGSL
Ох....неть!
Ну когда же, начнут появляться темы...
’Прожиточный минимум - 10 тыс.грн. на человека’
’Газ, свет, вода - в подарок!’
’Депутаты вынуждены экономить (з/п =10т.грн.)и сменили авто на велосипеды’
’На улицах городов - ИДЕАЛЬНАЯ ЧИСТОТА!’
’Сельская местность - приносит 100%ВВП’ и т.д.
ПРОСЬБА! не клевать меня и не бросаться камнями...
Ну когда же, начнут появляться темы...
’Газ, свет, вода - в подарок!’
100%
Коварная Зая• 14 апреля 2015
Ответ дляГолубая устрица
Если у ЧП такой высокий % расходов, пусть работает на общей системе и платит 15% от чистой прибыли, какие проблемы.
ага, и в пенсионный 33-35(точно не помню). Итого почти 50% . Класс!
Сижу_и_плачу• 14 апреля 2015
Ответ дляГолубая устрица
потому , что для этого человеку работающему после февраля 2014го надо брать отпуск , для того , что бы закрыть. До февраля и за сутки можно было все оформить, а после событий февральских посыпались фирмы очень сильно и стало все сложнее и дольше, ну или за деньги тебе закроют, большие как для нас.
Компас Ижевска• 14 апреля 2015
А помните, когда ввели налог в пенсионный фонд? И что из этого вышло? Многие просто закрылись, а точки так и продолжали держать. Налоговикам на лапку кидали. Ушли налоги в тень, а бюджет не то что обязательного взноса в пенсионный - и налога не дополучил.
Так и здесь. Пути обойти это закон всегда найдутся.
А представьте, какой доход имеет хотя бы Приват на наших процентах за переводы!!! Все прикроется - это же какие убытки для банка! Что-то тут не то... Нет ведь информации на официальном сайте.
И то стоит открыть карту в другой стране? В России, например. Сейчас инернет-банкинг везде есть. Трудно, что ли дать покупателю реквизиты карты , открытой в другой стране? И кому от этого лучше?
Или снова ’’проделки путина’’?
Коварная Зая• 14 апреля 2015
Ответ дляГолубая устрица
это не стоит много денег, если нет какихто проблем, которые при проверке вылезут. Безопасней 3 года пустышки сдавать, а потом закрываться уже.
АфродитаПетровна• 14 апреля 2015
Ответ дляПаравозик
а при чем Яценюк к письму НБУ?
к тому, что многие здесь возмущаются...
продавцы кидстаффа с жиру бесятся,
налоги не платят с продажи,
ЧП не оформляют...
за счет бедных с официальной З/П,
нам еще и субсидию дадут...
Яценюка затронули как основной фактор...
Повышение коммуналки ’нонсенс’...в общей картине...
Нас уже поставили на колени,
сейчас рьяно топчут лицом в грязь...
при этом доказывая - ’так надо’...
Конфисковать все имущество,
посадить на зону всех дармоедов...
И будет, Слава Украине!
продавцы кидстаффа с жиру бесятся,
налоги не платят с продажи,
ЧП не оформляют...
за счет бедных с официальной З/П,
нам еще и субсидию дадут...
Нас уже поставили на колени,
сейчас рьяно топчут лицом в грязь...
при этом доказывая - ’так надо’...
Конфисковать все имущество,
посадить на зону всех дармоедов...
И будет, Слава Украине!
Голубая устрица• 14 апреля 2015
Ответ дляСижу_и_плачу
Как-то сбивчиво и непонятно. У нас ЧП-шники закрываются после проверки с затратами, равными примерно гривнам 20 (почтовые расходы, бумага, ручка), ну это при условии, что они работали с соблюдением требований кодекса, как минимум своевременная сдача отчетов.
Голубая устрица• 14 апреля 2015
Ответ дляКоварная Зая
Так в пенсионный и единщик платит, то же процент, точнее 34,7% от мин. ЗП
Голубая устрица• 14 апреля 2015
Ответ дляКоварная Зая
Нет что Вы, проще на бабском форуме написать, что это муторно и дорого, и пошло-поехало сарафанное радио...
Сижу_и_плачу• 14 апреля 2015
Ответ дляКоварная Зая
2 года, мы так и делаем
проблемы как повезет, могут вылезти. могут не вылезти
моего друга налоговая пыталась трусить, у него все как в аптеке. а им для отчета подавай и все тут. в суд подавали, не выиграли.
Мамаша в бигудях• 14 апреля 2015
Если я не продам б/у куртку , штаны и ботинки -то мне не за что будет одеть ребенка. И пойду я на легальный секонд-хенд.
Вообще я думаю , что идея была неплохая, вот только реализация пока хромает. Надеюсь, доведут до ума. И обратят таки свои взоры на реально денежные процесы . На нелегальных валютчиков. На таможенников которые минуют таможенные сборы. На те же секонд хенды которые буквально цветут и пахнут и заваливают страну. На импорт и посредничество, но другим способом, не через отслеживание по каттам. А то карт открыть можно много, в разных банках - и в каждом по 3 операции можно совершать. Сильно наконтролируют.
Мамаша в бигудях• 14 апреля 2015
Ответ дляГолубая устрица
Это не дорого. Но ужасно муторно. Разве что ничего не делал.
Коварная Зая• 14 апреля 2015
Ответ дляГолубая устрица
и на общих - от чистой прибыли. Получается, что надо отдать налогов 50%. Это НЕ нормально.
А вот с продажей бу своих вещей - вообще супер. Если нечем подтвердить расходы(тоесть нет чека на новую вещ. и не факт что такой чек прокатит еще для бу, ведь тогда государство должно останется)), то платить 50% надо с ОБОРОТА!!! Это нормальные законы?
Сижу_и_плачу• 14 апреля 2015
Ответ дляГолубая устрица
и вам я верю
Бабка-ежика• 14 апреля 2015
Ответ дляLanaGSL
Ох....неть!
Ну когда же, начнут появляться темы...
’Газ, свет, вода - в подарок!’
Ну когда же, начнут появляться темы...
’Газ, свет, вода - в подарок!’
Ну как это, когда? К ближайшим выборам начнет, в рекламной макулатуре кандидатов
Сижу_и_плачу• 14 апреля 2015
Ответ дляГолубая устрица
да да, все именно ТАК как вы говорите!
Прилипало• 14 апреля 2015
Ответ дляБорец за справедливость
Девочки, я уже тут схемы придумываю...

будем так за комунальные платить
продали товар, покупатель оплатил Вам газ

будем так за комунальные платить
У Вас шкарпеток не вистачить мій газ оплатити.

Мамаша в бигудях• 14 апреля 2015
Ответ дляКоварная Зая
Ах, я уже мечтаю про адекватный налог с карточного оборота именно для таких вещей. Кстати, благотворительности тоже могли бы сделать минимальный налог с перечисленного на карточку, а не 15 % подоходного. Это было бы справедливо.
Коварная Зая• 14 апреля 2015
Ответ дляСижу_и_плачу
2 года, мы так и делаем
я три года в декрете была, потом и закрыла нафиг. Была когдато проверка, штраф выписали - у них план был.
Голубая устрица• 14 апреля 2015
Ответ дляКоварная Зая
Ну и кто умным назовет человека, который для продажи б/у вещей регистрируется как ЧП? Торгуйте весь год на здоровье, до 1 мая след. года подайте добровольно декларацию, заплатите 15% от определенной вами суммы и будет вам счастье.
Только вот честно скажите, кто добровольно пошел в налоговую и спросил, может мне нужно подать декларацию???
Сижу_и_плачу• 14 апреля 2015
Ответ дляКоварная Зая
тиха! не портите статистику баб форума и шумихи )) ТАМ все хорошо! )))))
АфродитаПетровна• 14 апреля 2015
Ответ дляБабка-ежика
Завтра я Вам свои мысли изложу...отдельной темой с опросом
Прилипало• 14 апреля 2015
Ответ дляГолубая устрица
Ага, і ще штат бухгалтерів оплачує для ведення загальної системи.
Мамочкам за свої шкарпетки теж бухгалтерів наймати на загальну систему?
Сижу_и_плачу• 14 апреля 2015
Ответ дляПрилипало
ОБЯЗАТЕЛЬНО! и всенепременно )))
75В• 14 апреля 2015
Ответ дляПросто болталка
люстрировали?
Ну как всех. За помощь режиму Януковича в узурпации власти ))
Та там маразм. Никаких конкретных вопросов к человеку нет. Просто наши законотворцы великоразумные не в курсе что это как-то не по-европейски. Нужно вину каждого человека доказать. А они просто взяли всех кто занимал должности определенные (там у них перечень) и выгнали. Виноват-не виноват - пофигу. Вот какой умный егорка соболев и его дружбаны. А все кто вякает против что-то (ну там правозащитники, юристы, члены Венец.комиссии), то все подлые люди, которые хотят доблесных люстраторов оговорить )))
Зато народ сильно не в теме обычно и видит что там какие-то типо реформы. нужно ж на зрелища отвлекать.
Коварная Зая• 14 апреля 2015
Ответ дляГолубая устрица
это муторно и долго... было, когда я закрывалась. И еще - у налоговиков план по сбору штафов и тп, лутше 3 года пустышки, иначе чтото да приплюсуют(тем более законы менялись, есть за что зацепиться всегда). Или Вы проверку в налоговой не проходили еще?)))