Печенюшка• 12 марта 2018
Вопрос к верующим. Почему???
Почему в мире столько зла??? Да, его якобы творят люди - но, согласно религии, всем руководит Бог. Почему, если он добрый и любит людей, он допускает смерти и страдания? Почему страдают в основном ни в чем невиновные люди? Почему болеют смертельными болезнями дети?
Какой в этом смысл, если Бог людей якобы любит?Кого-то наказать? Устрашить? Не понимаю.
Объясните, пожалуйста.
вареный_look• 15 марта 2018
Ответ дляПирожкиня
Стосовно Йони. Зверніть увагу ким був Йона. Він народився у Ґат-Гахефері, розташованому за чотири кілометри від Назарета, в якому пізніше, через вісім століть, виростав Ісус Христос . Йона служив пророком під час правління Єровоама II, царя десятиплемінного царства Ізраїль. Йона, як і раніше Єлисей та Ілля був пророком Бога, який зголосився служити Богові. Це було його бажання, Йона протягом довгого часу виконував різні доручення Бога. Розповідь про Йону показує, що Бог не відвертається від нас, коли ми робимо помилки. Однак він сподівається, що ми будемо вчитись на своїх помилках і робити необхідні зміни. У Ніневії Йона мав проголошувати присуди божі ассирійцям, щоб вони змінили свою поведінку. Але Йона злякався і вирішив втекти. Він сів на корабель і поплив в іншому напрямку, до Таршішу (Йони 1:1—4:11). Це показує, що Йона відмовився виконувати завдання Бога, але Бог бачив серце Йони, його почуття, розумів чому він злякався, бачив, що він потребував виправлення та підтримки. Так само, як батьки можуть бачити непослух дітей й хороші батьки будуть прагнути виправити дитину, щоб вона усвідомила хибність поведінки чи мислення. отож Бог не маніпулював, а виправляв Йону. Хіба батьки маніпулюють? Ні, вони керуються любов´ю. З подальшої реакції Йони, його почуттів видно, що він усвідомив свої помилки, а не зробив не, що хотів Бог через безвихідь. Нас можуть знеохочувати труднощі й проблеми, це може впливати на сприйняття інформації. Якщо ми переживаємо якесь горе чи особисті труднощі, можемо думати: «Де був Бог, коли він був потрібен мені»? крім того, ми можемо не знати всіх фактів. Через те що за днів Єзекіїля ізраїльтяни не знали всіх фактів, вони вважали, що «неправа Господня дорога» (Єзек. 18:29). Це так, наче вони судили Бога, ставлячи власні норми справедливості вище Божих і керуючись своїм обмеженим розумінням справи. Можливо, ми іноді не повністю розуміємо якусь біблійну розповідь або не знаємо, чому щось у нашому житті складається саме так. Чи тоді ми не думаємо у своєму серці, що «неправа Господня дорога», що вона несправедлива? (Йова 35:2). Ми можемо почати надто зосереджуватися на собі. Пророк Йона був невдоволений милосердним рішенням щодо ніневітян (Йони 4:1—3). Чому? Очевидно, він занадто перейнявся тим, що про нього як про пророка будуть думати люди, адже його звістка про знищення не справдилась. Для Йони його репутація стала важливішою за співчуття, яке він мав відчувати до розкаяних мешканців Ніневії. Зосереджуючись на собі і ми, іноді, починаємо гніватися на Бога. Бог є досконалим, і його думки перевершують наші (Ісаї 55:8, 9). Смиренність і скромність допоможуть нам визнавати, що ми не все до кінця розуміємо (Рим. 9:20). не потрібно звинувачувати Бога в наших труднощах, думати, що він не хоче нам допомогти. Наприклад, автомобіль може розвивати велику швидкість. Уявімо, що водій на різкому повороті значно перевищив дозволену швидкість і потрапив в аварію. Чи виробник відповідальний за нещасний випадок? Звичайно, що ні. Так само Бог створив нас зі свободою волі. Але він також дав нам керівництво, як приймати мудрі рішення. Звичайно, не всі проблеми є наслідком наших помилок і поганих учинків. Деякі події трапляються через «час і випадок» (Еккл. 9:11). За зло відповідальний передусім Сатана Диявол (1 Ів. 5:19; Об’яв. 12:9). Він є нашим ворогом, а не Бог (1 Пет. 5:8). Саме Сатана хоче, щоб ми думали, що Бог злий , жорстокий і т. д. На противагу Йоні, цар Саул, не прийняв поради. Через пророка Самуїла Бог дав Саулові прямий наказ: винищити всіх амаликитян і їхню худобу. Саул не послухався Божого наказу. Скільки порад Саулові не було дано, він їх відкинув. У кожного є вибір і Бог не чинить тиск. Ми самі обираємо, він лише дає поради нам на добро. Хочете спробувати зрозуміти ситуацію, яка склалася у Вас за допомогою Біблії? Якщо так, можемо обговорити це не публічно.
и да, вы правильно пишите, что Иона выполнял поручения бога, но когда единственный раз он отказался, при чем потому что панически испугался, а не потому что ему было лень, хотя у Ионы априори по вашим же словам было право выбора. так вот бог НЕ принят его выбора... не заслужил Иона видимо милости быть понятым. не заслужил милости чтобы ему все объяснил бог с любовью, а не запугивая...
я знаю, что вы скажете)
ЧТО БОГУ БЫЛО ВИДНЕЕ!
ЧТО БОГ ЗНАЛ, ЧТО ЗАЩИТИ ИОНУ!
а, и да) БОГ НЕ ДАЕТ ИСПЫТАНИЯ СВЕРХМЕРЫ!
я не отрицаю этого), но я утверждаю, что бог ЗАСТАВЛЯЛ Иону и не принимал его выбора!!! и это факт, записанный в библии... впрочем даже из вашего поста с цитатами это поймет любой(...
я знаю, что вы скажете)
ЧТО БОГУ БЫЛО ВИДНЕЕ!
ЧТО БОГ ЗНАЛ, ЧТО ЗАЩИТИ ИОНУ!
вареный_look• 15 марта 2018
Ответ дляПирожкиня
Не знаю до якої церкви Ви ходили й чому вважаєте, що Бог маніпулює нами, як заманеться . Біблія цього не вчить. З Біблії чітко зрозуміло, що, зробивши той чи інший вибір, людина може змінити своє життя. Наприклад, Бог так звертається до правопорушників: «Верніться кожен зі своєї злої дороги та зі зла ваших учинків... і Я не вчиню вам лихого» (Єремії 25:5, 6). Цей заклик не мав би сенсу, якби Бог уже визначив долю кожної людини чи хотів би маніпулювати певним чином, позбавивши людину свободи. Крім того, в Божому Слові говориться: «Покайтеся ж та наверніться, щоб Він змилувався над вашими гріхами, щоб часи відпочинку прийшли від обличчя Господнього» (Дії 3:19, 20а). Деякі погані ситуації стаються з нами через гріх, успадкований від Адама, деякі через погані вчинки інших людей, деякі через те, що світ під керівництвом Сатани. Богові дійсно набагато краще зрозуміліші обставини нашого життя, бо він бачить не лише нас, а й все, що впливає на нас. Але він не закриває нам рота, не каже мовчи й змирись. Він розуміє наш біль, розуміє, коли нам погано, бо причини болю йому набагато очевидніші, ніж нам. Коли виникають питання, навіть сумніви, це нормально. Божі служителі давнини мали такі самі почуття. Бог запрошує виливати йому своє серце у молитві та неупереджено шукати відповіді у Біблії. Крім того, Бог може передумати діяти певним чином, може змінити своє рішення, коли люди змінюють свою поведінку. Наприклад, після того як Бог сповістив стародавнім ізраїльтянам свій присуд, він сказав: «Може, вони прислу́хаються і покинуть свої злі дороги. Тоді я передумаю і не спроваджу на них лиха, яке хотів спровадити за їхні злі вчинки» (Єремії 26:3). Бог сумував через те, що люди з часів Адама вибрали поганий шлях, але він не змінив своєї думки про людство в цілому, він знав, що будуть люди, котрі на противагу Адаму, будуть слухатися Бога та любити його. Заради них він зберіг людський рід, а не стратив бунтівників. Ми спроможні значною мірою впливати на своє майбутнє. Згідно з Біблією, ми в стані вибрати життя. Це можливе тільки завдяки слухняності Божому голосу, тобто виконанню його наказів (Повторення Закону 30:19, 20). Бог не пропонував би цього нам, якби ми не мали шансу. Хоча зараз стаються нещастя, але намір Бога полягає у тому, щоб звільнити нас від них. Так треба почекати, але воно того варте. Він не змушує нас беззастережно слухатися його слів, а сердечно закликає: «О, коли б ти прислухувався до Моїх заповідей, то був би твій спокій, як річка, а твоя справедливість, немов морські хвилі» (Ісаії 48:18). Він не відразу карає тих, хто, зловживаючи своєю свободою волі, кривдить інших. Але Бог не буде вічно терпіти несправедливість (Псалом 37:10, 11). Бог глибоко співчуває Вам та хоче допомогти, може спробуєте порозумітися з ним? Він любить Вас дуже сильно, йому прикро через те, що з Вами сталося. Він здатний у майбутньому звести нанівець усі Ваші прикрощі.
простите, но ваши рассуждения, что хоть Иона не хотел, но бог знал лучше, т.к. бог знал чего на самом деле хочет убегающий в страхе Иона... так вот простите меня, но такая логика присуща насильнику, который слыша ’нет’ твердо убежден, что это ’да’, только потому, что так считает сам... самое страшное, что иногда жертвы насильников начинают верить в то, что насильник прав, начинают верить что они сами этого хотят...
насилие никогда не равно добровольному выбору, как и чем не оправдывай цель насилия!
Пирожкиня• 15 марта 2018
Ответ длявареный_look
На жаль, Ви дивитеся через призму упереджень. Немає жодного факту, що Бог такий, як Ви описали. Йона мав бажання служити Богові, а не мусив робити, те що йому наказали. Саме тому він послухався врешті-решт. Бог дуже добре розумів Йону, а Ви стверджуєте протилежне. Це лише Ваш погляд, але Він помилковий. Ви твердо себе переконали, що Бог поганий й не сприймаєте те, що Біблія говорить геть протилежне. Звичайно, люди залежні від Бога, але це природно, він нас створив, він наш батько. Ми багато чого не знаємо у порівнянні з ним, тому він нас вчить, як будь-який адекватний батько. Саме Йона зробив вибір служити Богові, його ніхто не змушував, так і Ви можете зробити будь-який вибір, Бог не збирається Вас примушувати, хоча має силу робити це, але ніколи цим не послуговується. Він з любов´ю попереджає про наслідки. Це закон буття - є причина, є наслідок. Те, що ми зустрічаємося з наслідками неправильних рішень - логічно, інакше й бути не може. Інакше був би хаос. Лише, якщо Ви відкинете упередження, тільки тоді зрозумієте особу Бога. Знати про що написано у Біблії замало, треба знати Бога, стати йому близьким. Бажаю Вам позбутися упереджень.
вареный_look• 15 марта 2018
Ответ дляПирожкиня
послушайте, я выбрала для примера историю из библии в которой совершенно однозначно указано, что Иона испугался и отказался выполнять задание бога, что Иона бежал и скрывался чтобы НЕ выполнять задание бога, потому что Иона НЕ хотел этого жедать - это факт! о какой призме вы говорите?
я говорю по фактам, а вы игнорируете факты, что бог все равно заставил Иону, например тот же шторм, в котором погиб бы корабль и все люди на нем, если Иона не спрыгнул бы в море с корабля. это ли не факт принуждения путем запугивания? это ли не факт, что бог не принят выбор Ионы и заставлял?
но вы не хотите говорить о фактах и по факту, вам хочется уводить тему в сторону и объяснять благими намерениями действия бога.
какая призма вас заставляет бояться говорить о фактах? почему вы признавая благие намерения не можете признать сам факт: что пусть и из благих намерений, но бог заставлял Иону и не принял его выбор?!
нет, я не смотрю через призму, я сняла те очки, через которые смотрите вы. и я прекрасно понимаю почему вы так дорожите этими очками - через них видеть бога и мир куда как проще, чем видеть правду...
... вы повторяете, что воля Ионы была служить богу и это так, я же не спорила, НО! вы постоянно обходите факт отказа Ионы выполнить то что он не захотел, и вас спрашиваю: скажите, вы отрицаете слова библии, что Иона отказался в тот раз выполнить волю бога? просто ответьте да или нет, отказался или библия врет?
Пирожкиня• 16 марта 2018
Ответ длявареный_look
Хочете зрозуміти Біблію, дізнатися чого вона насправді вчить? Такі точні знання дадуть поступово відповіді на усі Ваші запитання. Це, як складати пазли - дивишся на них в хаотичному порядку й нічого не розумієш або можеш навіть помиликово уявити не те, що є насправді на зображенні, і тільки коли планомірно складаєш один за одним, картина стає ясною і зрозумілою. Чим більше пазлів, тим складніше зрозуміти кінцевий результат (якщо немає зразка). Маєте бажання скласти пазли Біблії й зрозуміти Бога, її автора? Якщо так, дайте знати.
вареный_look• 16 марта 2018
Ответ дляПирожкиня
вы избегаете отвечать на прямые вопросы, но я понимаю, почему вы так делаете...
спасибо, но вы не можете мне помочь в изучении библии), понимаете, я знаю все что вы говорите и тоже думала как вы, вы просто не сможете заставить меня вернуться к тому что было и не можете пока понять о чем я говорю - не хотите, вы даже не можете позволить себе хоть раз ответить просто на поставленный прямой вопрос(...
пы.сы. то что я для примера взяла всего одного персонажа библейского - вовсе не означает, что я читала библию отрывками и выборочно), как раз таки наоборот))
Пирожкиня• 16 марта 2018
Ответ длявареный_look
Я не знаю, що у вас було, це по-перше; по-друге, я не збираюся Вас примушувати до чогось, по-трете, я не стверджувала, що Ви читали Біблію вибірково; то-четверте, я відповідала на Ваші запитання, але, на жаль, Ви вже мали свою думку й не маєте бажання її змінювати. Аби зрозуміти ліпше причини Ваших поглядів, потрібно, хоча б, знати як і чому вони утворилися. Про це Ви не говорите, тому природно, що я не можу розуміти Вашого мислення до кінця. Вивчати Біблію я зможу Вам допомогти, я цим займаюся понад 20 років. Як Ви сприймаєте чи сприймете ті знання, то Ваш вибір і Ваша відповідальність перед Богом. З Ваших тверджень, я чітко бачу, що Вам бракує точних знань. Отже, вибір за Вами.
вареный_look• 18 марта 2018
Ответ дляПирожкиня
вы 20 лет изучаете сами и помогаете другим изучать библию? так почему вы так и не можете ответить мне на прямой вопрос:
Приведите хоть один факт доказывающий то, что все что Бог сделал с Ионой не считается принуждением? Или хотя бы один факт, а не рассуждения на тему с цитатами), что Бог принял отказ Ионы.
это же должно быть так просто для человека, который так подкован, как вы и уверен в своей правоте). просто конкретно факты, которые докажут, что ваши слова о том, что бог никого не принуждает и слова библии в истории об Ионе уберут противоречие на которое я вам указала. я же немного прошу, всего лишь обосновать ваши слова фактами.