На початку другої чверті вчителька почала причитати "Ой, що ж це таке, діти не вміють читати, писати рахувати, ой, у нас будуть контрольні, займайтеся з дітьми, робіть щось!".
Мені незрозуміла її трагедія, сваритися не хочеться, пояснювати щось без толку, їй 64 роки. Вчителька нездатна зрозуміти, що 6-річні діти за два місяці не змогли навчитися читати по складах, писати диктант з 15 прописних букв і вивчити назубок табличку "..7+2, 7-2..". З цього приводу щодня читає моралі батькам і дітям.
А як у вас? Йти до директора наче й не хочеться, але треба щось робити. Що кажуть офіційні документи Міносвіти щодо вимог до учнів НУШ?
Жалкую, що віддала сина в школу в 6 років.
Бегущаяпо• 16 ноября 2018
и родителей экзаменировать и отчитывать, что так плохо учат детей школьной программе
Ответ дляОмлетик
А хто їй і що обіцяв? Прийом 6-річок в перший клас це далеко не цьогорічне нововведення. Ще я, далекого 87го року пішла в школу в 6 років
Справа не в 6 роках, а в тому, що обіцяли програму, адаптована для 6-літніх. Подробиці ’адаптації’ я якраз і оповідаю - дитину вчитель звинувачує в тому, що вона досі не читає.
Омлетик• 16 ноября 2018
Ответ дляАноним_1468
А у вас 6 летки все?
Или тоже есть 8 летка ?
У меня ребенок тоже не выделяется из 6 леток, а 8 летка на их фоне выделяется.
Или тоже есть 8 летка ?
8леток нет, но семилетки есть. Где-то половина, наверное. То что 8-летка выделяется, то, вероятно, проблемы его родителей (а может быть даже вина)
Капитошечка• 16 ноября 2018
Ответ дляДніпрянка
А мій не читає ще. Інші не пишуть ще чи не рахують ще.
Як бути з тими дітьми, з якими щось ’не так’? І чи є це ’не так’ після 2 місяців навчання?
Та ж оцінювання ніби-то заборонене! Чи то тільки в нас так? А якщо ні - то погані оцінки - проблема педагога, а не батьків. Так навчила! Моя у школу летить на крилах - вони там у невимушеній ігровій формі навчаються. Я не переживаю, бо старші мої дітки навчались у приватній школі за дуже подібною до теперішнього НУШ програмою - вона реально класна, якщо педагог ’в темі’
Нам наші вчителі демонстрували на зборах яким чином проводяться уроки, батьки побавились у НУШ також.
Це не є дресура - це класний всебічний розвиток дитини!
Русская Богатырша• 16 ноября 2018
Ответ дляОмлетик
Не обіцяв, а рекомендувало. Мін.освіти україни
Оскільки ми живемо в соціумі, то прислухаємось до таких рекомендацій. Тим більше, пілотний проект
ЕлькиПальки• 16 ноября 2018
Ответ дляРусская Богатырша
у вас школа пройшла менш травматично, оскільки ви пішли в 7 р та були готові. не до віряючи обіцянкам нової програми та влади. у автора навпаки. тому у неї є логічне питання: для чого було обіцяти теЄ, чого по факту нема
ДУже дивно, що хтось ще вірить обіцянкам влади, можна підтримати, але не сліпо вірити. І не менш дивно, що люди довіряють шкільній програмі, ми ж всі ходили в школу і бачили, які різні діти, які різні впливи, ну і як писала вище таланти у нас у всіх свої, ідивідуальні :)
Ответ дляКапитошечка
Перші пару місяців так і було, а це недавно вчительку раптом перемкнуло. Може це вона вирішила відкинути НУШ і продовжити ’по старінке’?
Омлетик• 16 ноября 2018
Ответ дляДніпрянка
Давайте говорити прямо, програма не адаптована конкретно під вашого шестирічку. Чи Ви будете стверджувати, що 30 (чи скільки там) слів за хвилину, то не під силу жодній 6річній дитині?
Ви зараз перекладаєте відповідальність. Бо саме ВИ вирішили віддати до школи дитину, яка до неї ще не готова з якихось причин. А винні тепер всі навколо.
Капитошечка• 16 ноября 2018
Ответ дляХачапууури
А мне непонятно как в классе с 30 детьми Учитель может научить читать.
У меня знакомая, которая отдала нечитающего 7-летку в школу, причитает - ну почему он еще не читает.. При этом дома таблицы слогов проходить с ребенком не хочет - ну а как же, в школе научат...
Вот представьте себе (сидела под классом слышала) - сидят и хором всем классом за учитальницей нараспев припевочками прочитывают склады.
Не знаю - у нас уже все читают
Моя правда быстро устает. Короткие предложения читает, видит длинное - ’скисает’. Я не настаиваю - всему свое время. Главное чтоб в удовольствие все было.
Моя старшая дочь (15) - постоянная победительница разных олимпиад, память феноменальная, ДПА в 10 классе на 12 мову и на 11 литературу сдала, в жизни ни одной книги не прочитала!!! Она не любит читать! Все в аудио формате! Рисует и слушает, ногти красит и слушает - постоянно слушает, слушает, слушает...
Не насилуйте детей! Не ломайте их! Помогайте! Поддерживайте!!!
Не знаю - у нас уже все читают
Моя правда быстро устает. Короткие предложения читает, видит длинное - ’скисает’. Я не настаиваю - всему свое время. Главное чтоб в удовольствие все было. Моя старшая дочь (15) - постоянная победительница разных олимпиад, память феноменальная, ДПА в 10 классе на 12 мову и на 11 литературу сдала, в жизни ни одной книги не прочитала!!! Она не любит читать! Все в аудио формате! Рисует и слушает, ногти красит и слушает - постоянно слушает, слушает, слушает...
Ответ дляОмлетик
Так, я в говорю, що програма не адаптована під мого шестирічного сина. Уточню, що вад розвитку в дитини нема, звичайний хлопчик, можу похвалитися його здібностями, але будемо вважати, що він звичайна пересічна дитина. Саме на нього і розрахована програма. А практика показує, що не на нього розрахована, а на семирічний дітей, які ходили рік на підготовку до школи. Тобто читати, писати і рахувати діток навчили до школи. А в школі дітям дали пазли і мультики. І стали волати, що треба після Лего читати 40 слів в хвилину. Букви вивчили ще не всі, звісно. Але кого то хвилює, послідовність то ж не їх метод.
Капитошечка• 16 ноября 2018
Ответ дляДніпрянка
Ото і у нас таке. Я не проти вчити вдома, але якщо він ще не тямить, толку на нього агресивно наїжджати? Він ту вчительку починає боятися.
Є варіант змінити принаймні вчителя? Як не школу? Так не повинно бути!
Капитошечка• 16 ноября 2018
Ответ дляДніпрянка
Поговоріть серйозно з батьками, заручіться підтримкою однодумців і попустіть вчительку трохи на землю. Або ж міняйте вчителя. Від першого вчителя ДУЖЕ багато залежить, та майже усе! Перший вчитель повинен саме ЛЮБОВ до навчання привити дитині.
ПультОт_БМВ• 16 ноября 2018
Мы в 6читали и складывали. В школу пошла 6,3 . Сейчас 3класс. Вообще проблем не вижу. Я занимаюсь образованием ребенка. Сейчас ребенок пришел и рассказывает о х и у. В восторге от примеров с 3 неизвестными. Учитель прав- детьми надо заниматься.
Олька Модниця• 16 ноября 2018
Ответ дляДніпрянка
Не існує жодної програми, яку б осилили всі діти. По минулій програмі теж прекрасно навчались більшість 6-літок.
Капитошечка• 16 ноября 2018
Ответ дляДніпрянка
Та поміняю і школу наступного року . А зараз сама агресивно наїду на вчительку, бо так дійсно не має бути.
Дуже рекомендую молоденьких вчителів. Як показує практика - їх діти просто обожнюють усіх. А от зі старшими педагогами - як повезе. Не всі можуть себе перестроїти під методи НУШ.
ПультОт_БМВ• 16 ноября 2018
Ответ дляДніпрянка
родитель! Она должна читать))) и не дитину, а вас! Это вы упустили! Мы шли в школу и проходили тест. Чтение и примеры простенькие. Ну и логика. Это то что должна знать 6летка!
Омлетик• 16 ноября 2018
Ответ дляДніпрянка
З Лего вчаться рахувати, а не читати. Спочатку додавання-віднімання, потім дроби. А у вас уже змішались люди, коні, лего, читання.
Мультики не відміняють письма, а іграшки не відміняють математики. Крім того НУШ анонсували з основним принципом взаємодії трьох елементів ’вчитель-дитина-батьки’. Не розумію чого для когось це стало несподіванкою. Навіть без цього мене дивує, що батьки не розуміють своєї ролі в навчанні дитини.
Ванна Тазиковна• 16 ноября 2018
Ответ дляДніпрянка
У вас дивний метод. Всих хто з вами не згоден ігноруєте, пости помічаєте тільки тих, хто з вами на одній хвилі)) І з цього робите висновки що програма не розрахована))
Я особисто психолог за фахом, магістр. І кажу вам, що програма розрахована на середню 6 річну дитину.
Олька Модниця• 16 ноября 2018
Ответ дляДніпрянка
Так попросіть у неї програму і подивіться вона її притримується чи ні?
HappyBoy BritishShorthair• 16 ноября 2018
сами не научите ваш ребенок никому другому не нужен. мы 10000раз пожалели про 6 лет. Научила переписывать тексты- за месяц закончили 1 клас и уехали в село на 4 месяцев каникул отдыхать от ужаса в городской школе) нормальная она тетка- у нас учителя по месяцу предметы не проводили. Школа полторы тысячи детей где то
ПультОт_БМВ• 16 ноября 2018
Ответ дляДніпрянка
Давайте перепишем программу конкретно под вашего сына)))читать считать нас научили в саду))) кто не был готов в школу, остались. Адекватно оценили силы. А вы пошли за толпой.
Олька Модниця• 16 ноября 2018
Ответ дляДніпрянка
Що не має бути? Ви ж самі говорили, що не читаєте вдома. То якого результату чекаєте?
Олька Модниця• 16 ноября 2018
Ответ дляКапитошечка
Наша освіта скоро буде в повній жопі, від постійного бажання ’попустити’ вчителя.
Капитошечка• 16 ноября 2018
Ответ дляОлька Модниця
Вона і так вже в повній жопі, глибше нема куди.
Але є вчителі - Вчителі! Від Бога! А є хапуги звичайні. Надивилась за роки багато усіляких-різних.
Олька Модниця• 16 ноября 2018
Ответ дляКапитошечка
А ще краще - другий набір.
Капитошечка• 16 ноября 2018
Ответ дляВанна Тазиковна
Програма - так.
Але чи вчитель сам ’тягне’ цю програму? Ось у чому питання!
Не повинно ТАК бути! НІ! НІ! І ще раз НІ - щоб з 1 класу зі ЗВИЧАЙНОЮ дитиною була потреба займатися репетиторам чи батькам додатково! Скільки б дітей не було!
Олька Модниця• 16 ноября 2018
Ответ дляКапитошечка
Так було завжди, але тепер виросла когорта батьків -які прагнуть всіх ’попускати’ не маючи жодного поняття про методи навчання.
Ответ дляОмлетик
То я ж і прагну зрозуміти свою роль і роль вчителя. Поки що мені порадили навчити дитину читати ( поволі вчу) або взяти репетитора (у 1 класі!!!). Яка тоді роль вчителя у процесі?
Олька Модниця• 16 ноября 2018
Ответ дляКапитошечка
Програма - так.
Ви не праві. При навчанні читати - метод тільки в школі не проходить і на це є свої причини.