90x60x90• 12 февраля 2020

З 1 квітня стартує другий етап медичної реформи. Що треба знати пацієнтам?

З 1 квітня в Україні стартує другий етап медичної реформи, в який включені медичні заклади, які надають спеціалізовану (районні, міські) та високоспеціалізовану (обласні лікарні і центри) медичну допомогу. Між ними буде шалена конкуренція, боротьба за пацієнта, адже пацієнт зможе вільно обрати ту лікарню і спеціаліста, в якій хоче проконсультуватися чи прооперуватися. Прив’язки до районної чи міської лікарні більше не буде. І гроші за надану медичну послугу НСЗУ заплатить тій лікарні, яку обере пацієн «Філософія надання медичних послуг зміниться кардинально. Кошти підуть за пацієнтом і між лікарнями, у доброму розумінні слова, розпочнеться конкуренція: хто якісніше, краще надаватиме медичну послугу, хто матиме більше сучасного обладнання, хто буде успішніший. Адже пацієнт матиме право вибору», – кажуть в НСЗУ

Що варто знати пацієнтам?

1. НСЗУ оплачуватиме медпослуги лише за скеруванням сімейного лікаря. Тож ті, хто ще не обрав свого сімейного лікаря і не підписав з ним декларацію, мають це зробити до 1 квітня. Чому це важливо? Якщо вам потрібно буде проконсультуватися у вузького спеціаліста (кардіолога, невролога, уролога тощо) чи лягти в лікарню на планову операцію, то потрібно буде скерування від сімейного лікаря. У такому випадку лікарні за лікування буде платити не пацієнт, а НСЗУ відповідно до затверджених тарифів.

2. Якщо ви прийдете на прийом до спеціаліста без скерування, то за медпослугу заплатите з власної кишені.

3. Виняток. З квітня без скерування сімейного лікаря безоплатно можна буде звертатися лише до акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра, нарколога. Усім без винятку безкоштовно нададуть екстрену медичну допомогу у всіх лікарнях.

4. Скерування до спеціаліста і медична карта пацієнта будуть електронними. З квітня скерування до вузьких спеціалістів буде в електронному вигляді, як і медична картка пацієнта. На телефон пацієнта, якого сімейний лікар скеровує на консультацію до вузького спеціаліста, прийде відповідний код. Для літніх пацієнтів, яким непросто користуватися телефоном, код можуть роздрукувати. Пацієнт приходить ,скажімо, до кардіолога і називає йому свій код. Кардіолог заходить в його електронну карту і бачить, з якими проблемами до нього сімейний лікар скерував пацієнта.

5 Прив’язки до міських чи районних лікарень більше не буде. Пацієнт матиме право обрати лікаря і лікарню, в якій хоче поправити своє здоров’я. Якщо раніше мешканця села, скажімо, Миргородського району скеровували до кардіолога, який працював в районній поліклініці чи лікарні, то з квітня цього не буде. Кожна людина може обрати для консультації чи планового лікування того лікаря і ту лікарню, яким довіряє, в яких ту чи іншу медпослугу надають краще, мають сучаснішу діагностичну апаратуру тощо. Тобто, кожен мешканець села того ж Миргородського райому може сам вирішити, де йому проконсультуватися. Він може поїхати в лікарню сусіднього району, може приїхати в лікарню до Львова, Одеси чи Києва. І гроші за його лікування отримає та лікарня, яку вибрав пацієнт. Але, повторимо, має мати скерування сімейного лікаря.

4. Вимога купити ліки чи заплатити за аналізи, обстеження тощо – незаконна. Кожна медична послуга має свій тариф, згідно з яким НСЗУ платитиме лікарням за надані послуги. Скажімо, пологи коштуватимуть –8136 грн, лікування інсульту –19332 грн, інфаркту – 16001 грн тощо.

До тарифів за медичні послуги не включено вартість лікарських засобів, медичних виробів та витратних матеріалів. Ними будуть забезпечувати централізовано за рахунок інших програм державного бюджету. Тож якщо у квітні ви потрапите до лікарні чи на прийом до лікаря і вам скажуть купити ліки чи заплатити за обстеження, то ці вимоги – незаконні.

Запам’ятайте номер – 16-77. Це гаряча лінія НСЗУ, яка буде збирати такі скарги і вживати відповідні заходи. Вона має право призупинити оплату і навіть розірвати договір з такою лікарнею.
Липка-прилипка• 12 февраля 2020
ну посмотрим на очередной акт вакханалии.

Налетчица Муся• 12 февраля 2020
Все красиво расписано, вот только у нас закрывают фапы и районные больницы, а в тех, что остались , урезают половину персонала.Негде будет лечиться, кроме интернета.
Обращеница• 12 февраля 2020
Что будет ж..... только теперь всем и пациентам и мед работникам
автор 90x60x90 • 12 февраля 2020
Ответ дляНалетчица Муся
поэтому и можно выбрать ЛЮБУЮ больницу, а то что вам надо ехать за 100 км, это уже другой вопрос
Бесбардак• 12 февраля 2020
Моя массажистка в поликлинике говорит что по массажу если пациенту нужно массаж 3 зон, то государство оплачивает одну зону а остальные сам пациент и то , оплата от государства мизерная , а с массажистов будут требовать определенную сумму в месяц ( кто не набивает этот минимум увольнение. Я предполагаю что сейчас начнут все доктора ’выписывать’ совершенно не нужные обследования, процедуры и ТП ( так как в поликлиниках все в одном звенье)
Бабканадвоесказала• 12 февраля 2020
Гарно закрутили. Знову брехня. В нас вже прайси прийшли в лікарні, в дитячі теж. Ціни деякі дорожчі , ніж в приватних клініках. https://kurs.if.ua/health/zatverdyly-platni-poslug... це для дитячих.
Персонаж Аноним• 12 февраля 2020
Ответ дляБесбардак
все по протоколам, ничего лишнего, будет контроль. Вакханалия уже надоела, сейчас попади к врачу, он будет назначать 150 анализов и миллион исследований, откатики за это капают хорошо. Через страховую всегда после назначения лечения врач страховой проверяет назначения, да вместо 10 капельниц оставляет 8.
Принцепесочка• 12 февраля 2020
Ситуация: отит (если что, у меня бывает частенько). Записаться на прием к семейному - электр.очередь, запись в лучшем случае возможна через неделю. Далее от семейного к выбранному лору, тоже вряд ли мгновенно примут. Итого: уже раз 10 можно сдохнуть от невыносимой боли. У кого был отит, тот понимает о чем я. Кто что посоветует? А ничего. Только к частнику.
Персонаж Аноним• 12 февраля 2020
Ответ дляПринцепесочка
Киев, записывала маму в прошлый четверг вечером на пятницу утро, никаких проблем. Может семейного поменять.

Изподтишка• 12 февраля 2020
Ответ дляПринцепесочка
Как вариант доктор будет лечить сам. И очень редко назначать консультации узких спецов. За это они обязаны перечислить деньги, а так денежки в кармане....
Бабканадвоесказала• 12 февраля 2020
https://mi100.info/2020/02/06/za-yaki-medposlugy-s... це прайс в поліклініках і лікарнях для дорослих
Клевотница• 12 февраля 2020
А к эндокринологу!
Зачем мне тот семейный непонятный врач, если я раз в пол года на обследовании у эндокринолога?
Налетчица Муся• 12 февраля 2020
Ответ дляПринцепесочка
Посоветую отипакс/отинум + нурофен из личного опыта. К врачу обязательно записаться, даже если и не нужен он будет вам через неделю.
Дядя Жора• 12 февраля 2020
Спасибо.
Неуловимый Джо• 12 февраля 2020
С такими реформами не нарадуюсь страховке. Никаких деклараций, выбрала клинику, выбрала врача/не понравился-записалась к другому, в очереди не стоишь, лекарства забрала в удобной аптеке или заказала на дом... Как вспомню поликлиники, когда с малым каждый месяц ходила аж вздрагиваю. Брр
Бабканадвоесказала• 12 февраля 2020
kurs.if.ua/health/zatverdyly-platni-poslugy-u-dytyachyh-medzakladah-frankivska-v-polikliniczi-i-likarni-prajs/?fbclid=IwAR1R61-nFhaR5jav5ggC98x39x7Saf-CqJoRu5_2AtxpdOJvVuZhKI5X9fE
Принцепесочка• 12 февраля 2020
Ответ дляПерсонаж Аноним
Николаев. У нас вот так
Принцепесочка• 12 февраля 2020
Ответ дляНеуловимый Джо
Если не трудно, можете принцип действия объяснить. Не раз уже видила/слышала. Но никак времени вникнуть не хватает.
Бабканадвоесказала• 12 февраля 2020
Ответ дляПерсонаж Аноним
В нас сімейна не дуже хороший спеціаліст, талони до неї є завжди. А щоб попасти до ендокринолога (вона прекрасний лікар) треба чекати місяць.

Персонаж Аноним• 12 февраля 2020
Ответ дляБабканадвоесказала
энокринолог и семейный - разницу не ощущаете?
с_переулочк­а• 12 февраля 2020
Ответ дляПринцепесочка
Так на это же и рассчитано. Что и требовалось доказать.
Государству не выгодны частные поликлиники, многие врачи уходят и открывают ФОПы
Бабканадвоесказала• 12 февраля 2020
Ответ дляПерсонаж Аноним
В нас не один ендокринолог в поліклініці, а до цієї треба чекати, бо вона хороший спеціаліст, і всі хочуть до неї попасти, в інших під кабінетами пусто і талони завжди є.
с_переулочк­а• 12 февраля 2020
*** Извините, не выгодны ГОСУДАРСТВЕННЫЕ поликлиники...
Стебель_березы• 12 февраля 2020
Ответ дляПринцепесочка
А то вы с отитом постоянным не знаете механизма действий
Неуловимый Джо• 12 февраля 2020
Ответ дляПринцепесочка
Принцип действия, как это работает? Пример:
Звоню в страховую, говорю краткую информацию: у ребенка кашель, болит горло, температуры нет. Нужен педиатр, клиника такая то, врач такой то, удобно на завтра, после обеда. Через время перезванивают-записали или в такое время врач не работает, есть свободное и ид. (Сейчас сама через приложение записываюсь на нужное время/врач и пишу им, что записалась по такой причине к такому врачу-прогарантируйте визит)
Пришли к врачу, поставили диагноз, врач отзвон делает в страховую-я такая то, пациент такой-то, диагноз такой то, лекарства нужны такие то, передают мне трубку, страховая говорит, что она покрывает и просит указать, где и в какой аптеке удобно забрать. Через время перезванивают и говорят, что заказ готов, можете забрать. Приходите в аптеку, даёте карту страхового полиса, забираете лекарство идёте домой счастливая
Яйцеголовая• 12 февраля 2020
Ответ дляБесбардак
С массажистов требует не государство, а коррумпированные главврачи.
Редиска Я• 12 февраля 2020
Ответ дляИзподтишка
Вот!Семейнику невыгодно финансово отдавать пациентов узким специалистам,будут лечить сами, как умеют.А семейник не может быть одновременно лором, неврологом и аритмологом , например.У него одна голова и та не от гения.
Есть страны в которых люди могут за всю жизнь не попасть к узкому специалисту, но они так привыкли, им нормально.
У нас до реформы по другому было.
Неуловимый Джо• 12 февраля 2020
Ответ дляс_переулочк­а
От слова СОВСЕМ
Неуловимый Джо• 12 февраля 2020
Ответ дляПринцепесочка
А какая прелесть-анализы на месте. Это вообще отдельный плюс.
с_переулочк­а• 12 февраля 2020
Ответ дляРедиска Я
У нас до реформы по другому было.
Может. Семейник - как раз врач широкого профиля.