РозаФиалковна• 13 июля 2020

А в Ивано-Франковске все говорят на украинском?

Просто интересно что-то стало)) навеяно темой про переезд
Яжемать Мне можно• 13 июля 2020
Ответ дляКлин_Кляйн
К стати, в Турции пока не заговорили по русски, нас не поняли) Муж вообще постоянно на украинском разговаривает.
Відкрию секрет: вони розуміють англійську, але через тих, хто спілкується на ’веліком і могучем’, і не в змозі вивчити навіть кілька слів англійською, були змушені вчити слова: Наташа, покупай, трава і т.д. ;-). Тобто навіть обслуговуючий персонал готелів знає рідну мову, а також може спілкуватись англійською і російською!
Клин_Кляйн• 13 июля 2020
Ответ дляМама Карло
Навіщо ж тоді Донбасу російська, як друга державна?)
Як раз у україномовних у цьому сенсі проблем взагалі нема)
Донбас давно вже користувався українською. Всі документи й основна частина навчання було українською. Наприклад, до війни в школі було три класа першочків. Два з них україномовні, а один російськомовний. Люди могли обирати. Кому не потрібна була вища освіта в українських ВНЗ, то вчилися російською.
Якщо говорити про сьогодення, то зрозуміло, що зараз тим, хто залишився на непідконтрольній території українська мова вже не потрібна.
Ms. Любмая жена• 13 июля 2020
Ответ дляВидящие_помогите
А почему они тупые? Потому что Вам так захотелось? У меня дедушка до 85 лет не выучил язык, хотя жил в Украине с 60-х годов. Так как не пригодился. Его уже нет и не видит этого трэша с навязыванием языка.
Давайте ще згадає часи неписемності ...
Ви ж сучасна, грамотна людина, а рівняєтесь на минуле
Раздражевская• 13 июля 2020
Ответ дляСундучок с каникулами
Тоді вас можна назвати нацисткою.
И ещё - ограниченным человеком, который знает только 1 язык - родной, и уверен, что этого достаточно
Клин_Кляйн• 13 июля 2020
Ответ дляMs. Любмая жена
Бути російськомовним і знати й володіти державною - це зовсім інше, мова не про це !
Я також російськомовна

А от робити круглі очі на те, що в Україні державна - українська і хизуватися, що вони її не знають ... оце сором !
Так хлопці розмовляють російською, але захищають свою державу. Їх що тепер теж об..срати?!!
Советчица Года• 13 июля 2020
Для меня показательно на каком языке люди подают объявления на олх. Харьковская область дома-дома, Ивано-Франковская - будинки.
Ну и все.
Видящие_помогите• 13 июля 2020
Ответ дляMs. Любмая жена
Давайте ще згадає часи неписемності ...
Я хочу чтобы украиноговорящие не называли тупыми своих сограждан не говорящих и не знающих языка!
Раздражевская• 13 июля 2020
Ответ дляЯжемать Мне можно
Хорошо, что украинцы хоть русский знают - могут в Турции общаться не только жестами
Играю у края• 13 июля 2020
Коли я телефоную в якусь службу чи фірму і мені відповідають російською мовою, мені це здається дуже дивним.
Клин_Кляйн• 13 июля 2020
Ответ дляЯжемать Мне можно
Я добре володію англійською. Вони не всі її знають! Я намагалася їм пояснити, але сказали, що англійську не розуміють.
Видящие_помогите• 13 июля 2020
Ответ дляМаманя
Так это доказывает, что большая часть говорит на русском, как бы Вы не удивлялись. 😉
Раздражевская• 13 июля 2020
Ответ дляВидящие_помогите
А вы не знаете украинский? Не может быть! Только вы круче любого нацика - вы знаете на 1 язык больше!
Ms. Любмая жена• 13 июля 2020
Ответ дляСундучок с каникулами
Тоді вас можна назвати нацисткою.
А як же !!!
А ще нацисти у Росії - вимагають знання російської від резидентів ;
Нацисти - у Польщі ! В Англії у вас також не вийде махати триколором і гАвАрІтЬ на своєму - прийдеться вчити державну
Клин_Кляйн• 13 июля 2020
Ответ дляСоветчица Года
Ну и все.
В Ивано-Франковске не пишут «будинок», у них это особняк! )))
Раздражевская• 13 июля 2020
Ответ дляКлин_Кляйн
Учите русский - пригодится и на родине, и а Турции!
Престидижитатор• 13 июля 2020
Ответ дляРесничный червь
Хто вам цю брехню сказав?
А у вас своего мнения нет? Вы транслируете только то что Вам кто то сказал? Думаете только так как Вам сказали? Мдааааа, пропало паровое отопление(((
Видящие_помогите• 13 июля 2020
Ответ дляРаздражевская
Я знаю! ЗНО сдавала очень успешно.
Манка Я• 13 июля 2020
Вважаю що кожен українець, якою б мовою не спілкувався в побуті, повинен знати державну мову, вміти грамотно писати, складати документи. Категорично проти шкіл з російською мовою викладання, телебачення російською тощо. Але в побуті кожна людина ладна спілкуватись зручною для себе мовою. Я зі своїми дітьми спілкуюсь англійською переважно, так як вчитель англійської і хочу аби вони нею вільно володіли.
Ms. Любмая жена• 13 июля 2020
Ответ дляРаздражевская
Ой, как самокритично
Раздражевская• 13 июля 2020
Ответ дляВидящие_помогите
Я знаю! ЗНО сдавала очень успешно.
Вот и я об этом!
Клин_Кляйн• 13 июля 2020
Ответ дляРаздражевская
Я знаю и русский, и украинский, и английский. Я вообще-то русскоговорящая!
Играю у края• 13 июля 2020
Ответ дляВидящие_помогите
Чому? Це що нормально?
Ms. Любмая жена• 13 июля 2020
Ответ дляРаздражевская
Ну, ми ж не тупі - знаємо якнайменше 2 мови
Раздражевская• 13 июля 2020
Ответ дляMs. Любмая жена
Ой, как самокритично
Я знаю русский/украинский/английский/испанский/французский/итальянский/грузинский
Видящие_помогите• 13 июля 2020
Ответ дляМаманя
Чому? Це що нормально?
Нормально!!!!! Когда до вас дойдёт, что конкретно в нашей стране два языка.
Клин_Кляйн• 13 июля 2020
Ответ дляРаздражевская
Я родилась и прожила больше 30 лет на Донбассе!
Ватный Пупс• 13 июля 2020
Ответ дляСоветчица Года
Где она такого кассира откопала?!
Везде уже на мове, меня аж передергивает. Сейчас же штрафуют за язык (((
Живу в Харькове. Абсолютно не везде
Советчица Года• 13 июля 2020
Ответ дляКотомафия
《Тому дві мови знаю я, а нe ви.》
Наверное, Вы хотели сказать, что на основании Вашего поста ВЫ знаете два языка (а не что я их не знаю).

По поводу 《єдиної》мови - в этом то вся и соль. По факту, нет единого языка на территории нашего государства, и это никак не мешает и не мешало бы государству, если бы люди уважали друг друга.
+100%
На украинский ещё при Кучме почти все школы перевели и никто не пикнул, отчеты и документация на украинском.
Когда читала историю, все это кровавые бойни типа Волыни, удивлялась какие люди дикари, каким зверьем становятся, когда им это позволяет власть. И помыслить не могла, что при моей жизни всплывёт языковой вопрос. Так и думала, что дети больше будут учить украинский и плавно-плавно, лет через 100 почнуть розмовляти.
Украина ж не совок, нас не будут принуждать и заставлять.
На нет, ошиблась.
Последние мовные законы вообще добили. Чем мешает развлекательная передача «орел и решка» на русском?!
Мрак(((
Я не в теме• 13 июля 2020
Франківці люди з характером і з ними сперечатись за мову не варто)
Хочете там жити, розмовляйте українською, бо в житті твердження «мову знаю, але говорю на російській» працює не на вашу користь.
Видящие_помогите• 13 июля 2020
Ответ дляВатный Пупс
Живу в Харькове. Абсолютно не везде
Я скажу редко где. Мне очень странно его у нас в городе слышать.