06 апреля 2022

Данія. У кого є питання по тимчасовому прихістку.

Velkommen🇺🇦
Відповім по можливості, витрачала багато часу і на приватні питання і плюс волонтерство, тому відповім тут в одній темі. Якщо не відповідаю швидко, то по можливості.
Не нагатив і подібне не відповідаю
Якщо комусь допоможу, це вже маленька перемога.
Хай все буде Україна
Наталия_Распродажа 06 апреля 2022
Расскажите где селят? Есть выплаты для мамы с детьми?
Jojo 06 апреля 2022
Добрый день. Подскажите, тяжело ли найти жильё, бесплатно предоставляют на какой срок? Цены в магазинах высокие?
Аноли_и 06 апреля 2022
Интересует жилье, цены на продукты, 5сть ли материальная помощь и как долго оформляется. Дети- школа? Работа? Я бух. Но ещё швея. Возможно ли найти работу. Сейчас в Италии, в селе, тихо, но работы нет. Думаю что делать дальше. Спасибо за ответ.
автор СhanelKa 06 апреля 2022
Ответ дляНаталия_Распродажа
Расскажите где селят? Есть выплаты для мамы с детьми?
Селить комуна у вільне житло , табір це досить відносна назва, в невеликих містах це здебільшого міні отелі. Будинки літніх людей, бази відпочинку. Далі переселяють в соціальне житло. Виплати є після оформлення статусу( залежать від віку і складу сім’ї і комуни) Фото подібного соціального житла залишаю нижче. Також є програма розселення у самих датчан ( по типу як в Німеччині ) . До моменту виплат житло і харчування на комуні. Далі харчування за свій рахунок
автор СhanelKa 06 апреля 2022
Ответ дляJojo
Добрый день. Подскажите, тяжело ли найти жильё, бесплатно предоставляют на какой срок? Цены в магазинах высокие?
Відповіла нижче по житлу
Продукти ви не купляєте до моменту виплат , по бажанню ( я купляю періодичне солодке дитині )
Ціні звичайно вищі України, є дешеві маркети по типу Lidl, там багато акційних товарів на певний період акцій
Ціни вже писала в інших темах

Фарш телятина 220 грн за кг
Редиска 22 грн/кг
Рыба красная 430 грн /кг
Сыр 340 грн/кг
Йогурт 50 грн/литр
Молоко 31 грн/литр
Масло канолы 52 грн /литр
Свинина стейки 210 грн /кг
Телятина 310 /кг
Це ще перший тиждень відмічала акції на ці продукти, звичайно акції змінюються, все не переводила
Це мінімальні ціни що знаходила в Lidl
Сьогодні була , то акції вже на інші
І т.д
автор СhanelKa 06 апреля 2022
Ответ дляАноли_и
Интересует жилье, цены на продукты, 5сть ли материальная помощь и как долго оформляется. Дети- школа? Работа? Я бух. Но ещё швея. Возможно ли найти работу. Сейчас в Италии, в селе, тихо, но работы нет. Думаю что делать дальше. Спасибо за ответ.
Школа безкоштовна і беруть дітей в школу без проблем
Документи вже довго, бо недостатньо працівників міграційного центру для такої роботи . Наразі називають строки до 10 тижнів. Першим робили до 5 робочих днів, для порівняння . Садочок платний.
В школу тільки з 6 років у нульовий клас. Группа продовженого дня і спорт гуртки безкоштовно.
Де багато українських дітей, з часом розглядають можливість створення садочка груп для украінців( безкоштовно)
Як воно і що буде, ще невідомо
Працювати і вільно розмовляти можливо англійською
Бухгалтером не впевнена ( бо інші закони ) , швачкою цілком
автор СhanelKa 06 апреля 2022
Ответ дляАноли_и
Интересует жилье, цены на продукты, 5сть ли материальная помощь и как долго оформляется. Дети- школа? Работа? Я бух. Но ещё швея. Возможно ли найти работу. Сейчас в Италии, в селе, тихо, но работы нет. Думаю что делать дальше. Спасибо за ответ.
Допишу, що якщо вже в Італії отримали ВНЖ, то тут відмовлять
Після отримання статусу з вами в’їдуть співбесіду і ставлять на біржу вакансій по вашим можливостям, поки не знайшли роботу, виплати є
Аноли_и 06 апреля 2022
Ответ дляСhanelKa
Допишу, що якщо вже в Італії отримали ВНЖ, то тут відмовлять
Після отримання статусу з вами в’їдуть співбесіду і ставлять на біржу вакансій по вашим можливостям, поки не знайшли роботу, виплати є
Дякую дуже. В Італії подала документи на захист, чекаю . Діти пішли вже до школи, їм дуже подобається, програма легка, з ними носяться, подарунки дарять. Думаю отримаю захист вже тут, а роботу буду шукати і переїжджати. Тут є житло у знайомих, мені і діітям безкоштовне, продуктами допомогають. Але з роботою зовсім погано
Аноли_и 06 апреля 2022
Ответ дляСhanelKa
Селить комуна у вільне житло , табір це досить відносна назва, в невеликих містах це здебільшого міні отелі. Будинки літніх людей, бази відпочинку. Далі переселяють в соціальне житло. Виплати є після оформлення статусу( залежать від віку і складу сім’ї і комуни) Фото подібного соціального житла залишаю нижче. Також є програма розселення у самих датчан ( по типу як в Німеччині ) . До моменту виплат житло і харчування на комуні. Далі харчування за свій рахунок
А виплати який розмір?
автор СhanelKa 06 апреля 2022
Ответ дляАноли_и
А виплати який розмір?
Індивідуально прораховують
На дорослого. На дитину . На двох дітей
Залежить від віку дорослого і дітей , складу сім’ї і самої комуни
Є певна сума в 50 000 крон датських на рік, менше якою не можуть виплачувати, бо це прожитковий мінімум для одного дорослого. Так рахувала, що це 560 евро приблизно
( на одного) все інше від цієї суми плюс
fikysss 06 апреля 2022
А прививки нужны от ковида? Другие по календарю проверяют?
автор СhanelKa 06 апреля 2022
Ответ дляfikysss
А прививки нужны от ковида? Другие по календарю проверяют?
Ні такого нічого, ніяких питань про вакцинацію
тут маски зняли взагалі всі.
Я приїхала, то спочатку жила в отелі на 9 номерів з біженками
Дві захворіли, їм зробили тести ( вони безкоштовні ) були позитивні.
То датчани нікого не закривали, дали рекомендації пити солодкий чай і сходити до лазні, ото й весь карантин
В школі( в анкеті) були питання за хронічні захворювання дитини і алергії
Ходили в басейн з дітьми також без довідок.
jana.jana 06 апреля 2022
Ответ дляСhanelKa
Селить комуна у вільне житло , табір це досить відносна назва, в невеликих містах це здебільшого міні отелі. Будинки літніх людей, бази відпочинку. Далі переселяють в соціальне житло. Виплати є після оформлення статусу( залежать від віку і складу сім’ї і комуни) Фото подібного соціального житла залишаю нижче. Також є програма розселення у самих датчан ( по типу як в Німеччині ) . До моменту виплат житло і харчування на комуні. Далі харчування за свій рахунок
Только вы забыли уточнить что у каждой коммуны свои приколы и правила.Как и размер выплат и жилье -некоторые селят в семьи
автор СhanelKa 06 апреля 2022
Ответ дляjana.jana
Только вы забыли уточнить что у каждой коммуны свои приколы и правила.Как и размер выплат и жилье -некоторые селят в семьи
Я це все вище пояснила
Можливо, ви не всі відповіді бачили
jana.jana 06 апреля 2022
Ответ дляСhanelKa
Відповіла нижче по житлу
Продукти ви не купляєте до моменту виплат , по бажанню ( я купляю періодичне солодке дитині )
Ціні звичайно вищі України, є дешеві маркети по типу Lidl, там багато акційних товарів на певний період акцій
Ціни вже писала в інших темах

Фарш телятина 220 грн за кг
Редиска 22 грн/кг
Рыба красная 430 грн /кг
Сыр 340 грн/кг
Йогурт 50 грн/литр
Молоко 31 грн/литр
Масло канолы 52 грн /литр
Свинина стейки 210 грн /кг
Телятина 310 /кг
Це ще перший тиждень відмічала акції на ці продукти, звичайно акції змінюються, все не переводила
Це мінімальні ціни що знаходила в Lidl
Сьогодні була , то акції вже на інші
І т.д
Я покупаю намного дешевлее по акциям,особенно сыр твёрдый,он дешевлее чем в Украине
jana.jana 06 апреля 2022
Ответ дляСhanelKa
Індивідуально прораховують
На дорослого. На дитину . На двох дітей
Залежить від віку дорослого і дітей , складу сім’ї і самої комуни
Є певна сума в 50 000 крон датських на рік, менше якою не можуть виплачувати, бо це прожитковий мінімум для одного дорослого. Так рахувала, що це 560 евро приблизно
( на одного) все інше від цієї суми плюс
Каждая комуна платит разные суммы.мне считали больше намного-около 12000 крон на маму и 2 детей!!
автор СhanelKa 06 апреля 2022
Ответ дляjana.jana
Я покупаю намного дешевлее по акциям,особенно сыр твёрдый,он дешевлее чем в Украине
Добре, що так )
автор СhanelKa 06 апреля 2022
Ответ дляjana.jana
Каждая комуна платит разные суммы.мне считали больше намного-около 12000 крон на маму и 2 детей!!
Добре, але те саме написано вище, що різні суми і я написала мінімум на одного дорослого.
Порівняння мама плюс двоє дітей є недоречним
Limbo 06 апреля 2022
доброго часу.
дуже дякую за тему та відповіді!!!...
запитань багато, тому так - якщо в запасах грошей не має взагалі (~250Єв
ро) чи є шанс добратися, доїхати, якось до виплат якихось або до праці дотягти з дитиною?
і який статус потрібно брати щоб мати шанс повернутись?
автор СhanelKa 06 апреля 2022
Ответ дляLimbo
доброго часу.
дуже дякую за тему та відповіді!!!...
запитань багато, тому так - якщо в запасах грошей не має взагалі (~250Єв
ро) чи є шанс добратися, доїхати, якось до виплат якихось або до праці дотягти з дитиною?
і який статус потрібно брати щоб мати шанс повернутись?
Доброго ! Статус, не біженець
А Тимчасовий прихисток всім надають і можете повертатися, коли захочете
По дорозі, як саме доїхати- то добиралися безкоштовними поїздами, вони з Німеччини ( наприклад )
і на автобусах з таборів Польші, Молдови, Румунії ( додайтеся і пошукайте групи відповідні в ФБ, телеграм)
Є люди зовсім без грошей, зовсім.
Речами забезпечили і ніхто точно не голодний.
Limbo 06 апреля 2022
Ответ дляСhanelKa
Доброго ! Статус, не біженець
А Тимчасовий прихисток всім надають і можете повертатися, коли захочете
По дорозі, як саме доїхати- то добиралися безкоштовними поїздами, вони з Німеччини ( наприклад )
і на автобусах з таборів Польші, Молдови, Румунії ( додайтеся і пошукайте групи відповідні в ФБ, телеграм)
Є люди зовсім без грошей, зовсім.
Речами забезпечили і ніхто точно не голодний.
дякую.
А діти у школі (7 клас наш) на якой мові навчаються?
автор СhanelKa 06 апреля 2022
Ответ дляLimbo
дякую.
А діти у школі (7 клас наш) на якой мові навчаються?
7 клас - то тут 6
Тому що навчання з 0
Навчаються на датській плюс англійська, на англійській мові вчитель спілкується окремо з дитиною. Всі діти вільно розмовляють англійською (місцеві)
Ще вивчають німецьку з 5 класу
Це по мовах
Багато трудів і екскурсій під час навчання
jana.jana 06 апреля 2022
Ответ дляLimbo
доброго часу.
дуже дякую за тему та відповіді!!!...
запитань багато, тому так - якщо в запасах грошей не має взагалі (~250Єв
ро) чи є шанс добратися, доїхати, якось до виплат якихось або до праці дотягти з дитиною?
і який статус потрібно брати щоб мати шанс повернутись?
Если нет денег,селят в семью ,которая вас берет на обеспечение или даёт деньги комуна деньги и продукты до получения выплат.Работать без документов вы не имеете право,депортация.Сейчас с документами очень туго.Многие уже по три недели ждут.Я подавала ещё две недели назад и до сих пор нет ответа.Смотря в какую коммуну едите
автор СhanelKa 06 апреля 2022
Ответ дляjana.jana
Если нет денег,селят в семью ,которая вас берет на обеспечение или даёт деньги комуна деньги и продукты до получения выплат.Работать без документов вы не имеете право,депортация.Сейчас с документами очень туго.Многие уже по три недели ждут.Я подавала ещё две недели назад и до сих пор нет ответа.Смотря в какую коммуну едите
А на наступному тижні тут Пасха.. і тиждень у більшості вихідний
Тому ще плюс тиждень..в більшості
Nat@Lija 06 апреля 2022
Підкажіть будь-ласка, виїхали з України ще в жовтні, зараз знаходимося в Туреччині по туристичній візі, Туреччина не надає прихистку і робочої візи, чи можемо запросити прихисток в Данії чи ЄС, якщо не можемо повернутися додому, де зараз зона бойових дій. Дякую за відповідь.
автор СhanelKa 06 апреля 2022
Ответ дляNat@Lija
Підкажіть будь-ласка, виїхали з України ще в жовтні, зараз знаходимося в Туреччині по туристичній візі, Туреччина не надає прихистку і робочої візи, чи можемо запросити прихисток в Данії чи ЄС, якщо не можемо повернутися додому, де зараз зона бойових дій. Дякую за відповідь.
Ні, не можете
На момент,24 лютого і пізніше -в Україні або знаходитись саме в Данії
Такий їх закон
Nat@Lija 07 апреля 2022
Ответ дляСhanelKa
Ні, не можете
На момент,24 лютого і пізніше -в Україні або знаходитись саме в Данії
Такий їх закон
Дякую за відповідь
jana.jana 07 апреля 2022
Ответ дляСhanelKa
А на наступному тижні тут Пасха.. і тиждень у більшості вихідний
Тому ще плюс тиждень..в більшості
Капец...
jana.jana 07 апреля 2022
Ответ дляNat@Lija
Дякую за відповідь
Як варіант-перетнути кордон з Україною и назад.Я чуда що заробітчани,які раніше сюди приїхали і працюють декілька років,так роблять
автор СhanelKa 07 апреля 2022
Ответ дляjana.jana
Як варіант-перетнути кордон з Україною и назад.Я чуда що заробітчани,які раніше сюди приїхали і працюють декілька років,так роблять
В міграційній службі роблять всі копії паспорту сторінок з відмітками, які їх цікавлять
Є питання в анкеті, «точне»воно переводиться як, ви виїхали з Україну через війну? За надання неправдивої інформації - депортація з ЄС . Я би не ризикувала