Кристина 878• 10 апреля 2022

Москалі кляті...прочитала сьогодні в Фейсбуці пост

Мира Наумова
Колись моя бабуся теж розповідала про прихід цих нелюдів у Львів. Це жах. Масові вбивства, гвалтування, а про те як вони виганяли господарів з домівок,крали, тягли на себе жіночі речі про оті горщики нічні.
А недавно прочитала книгу Н.Гурницької Багряний колір вічності"-де описана історія її сім´ї в тих років. Всі ці жвхіття приходу Совєтской власти у Західну Україну. І тоді вони теж не розуміли,як люди можуть заможно жити, пити каву, гарно одягатись,жити в чистоті. Вони як і зараз не розуміли чому ми повинні жити краще.
Історія повторюється.
“Вони дикарі. То була така темнота. Вони кроме сєлєдки взагалі нічого не знали їсти. Сєльодка, тюлька і картошка в мундірах. Візьме солдат ту сєльодку, витріпає її так до халяви чобота з луски, бере роздирає, лупає хліб і їсть. А вони потому казали — "ми прієхалі і вас всєму научілі. Ми научілі вас щі варіть”. Так – ми не вміли щі варіть. Не варили, не варимо і не будемо.

Вони з нічними вазами по молоко ходили. Я то виділа на свої очі – як йшла москалиха і несла ноцник (горшок, де роблять свої діла вночі) з молоком. І зараз коли вони кажуть – “ми вас всего научили…” Що ви нас научілі? Научілі красти. Научілі матюкатися. Научілі водку піть. Та ви мовчіть, мос..лі нещасні, і дякуйте Господу Богу, що ви попали в рай.

Вони прийшли до польських і українських помешкань, де було всьо. Поляки повтікали, інтелігенція наша повтікала, а вони прийшли на все готове. Вони зайняли всі помешкання. Прошу подивитися зараз, хто в центрі живе? Що наші люди місцеві мають ті квартири польські? Ніхто. Тільки вони. Вони на БАМі (район в Тернополі) набудували трущоби і українців туди заселили. А самі зайняли польські помешкання. Вони не знали, що з тим робити.

Заходжу я якось до сусідки тьоті Шури. А вона шкрябає ножем підлогу. Я питаю – нащо. А вона: “варєники буду мєсіть. А гдє твоя мама мєсіт тєсто? – я кажу – На столі. Тьотя Шура, ви що? – Я всєгда так дєлаю”. І бере і місить тісто на підлозі…

Для людей місцевих – то була Содома і Гомора. Ті мати. Ми не знали, що то є. Ми не знали тих слів. Ми думали, що то якісь їхні слова. Вони всі так спілкувалися між собою.

Тато працював у готелі, де поселилися російські офіцери. Якось почув, що вода тече і тече. Піднявся на поверх. Бачить, двері туалету відчинені. А там офіцер коло унітазу. Спускає воду і миється в унітазі. Спускає і миється. Татко його підняв і пояснив, що то не для того, що тут тільки управляються. Завів його в ванну і все показав – як працює, як вода вмикається.

Тато мій сказав до мами: Нусічка, як ми будем дальше жити з тою жемотью? То – не люди. Нусічка, вони шклянками пили горілку. Я такого ще не видів. Нусічка, а їхні жінки всі прийшли в нічних сорочках. То офіцерскі жони. То дикуни, Нусічка, то дикуни”.

Спогади тернополянки Ірини Максимів про пришестя до Тернополя росіян-визволителів (починаючи з 1939-го).
Раз уже сьогодні знесли пам’ятник представника рос культури в Тернополі, то знайте, з чим ця культура в тернополян асоціювалася.
LvivLady• 10 апреля 2022
Ответ дляCvetochek...
Удалено администрацией...
Ви жартуєте?? Україна сучасна була в полярно різних імперіях!
Зх українці завжди боролись за свою свободу, а кацапня знищила і вивезла етнічних українців з Донбасу і не тільки, завезли маргіналів йух знає звідки, от і маємо з ними клопіт, поки не пролили ріки крові((
Cvetochek...• 10 апреля 2022
Ответ дляLvivLady
з донбасом зрозуміло, туди і в мирний час було лячно їздити. а куди вивезли етнічних українців звідти?
я в історії чесно кажучи не дуже, соромно писати, але не розумію як формувались кордони саме етнічних українців. тільки недавно зацікавилась цим питанням((
USA_UK_ES• 10 апреля 2022
Читаю, що окупанти дивуються, що будинки кірпічні. А які вони ще можуть бути? Я тільки і кірпічні знаю…. (крім колишніх глиняних)
Natali8• 10 апреля 2022
Ответ дляCvetochek...
Удалено администрацией...
Вінничина, такі самі звірства. Кацапів ненавиділи все життя, які осіли там жити по селах і славились вони тим, що ледащі і погані господарі, любили випивати
LvivLady• 10 апреля 2022
Ответ дляCvetochek...
Хм, в Сибір, в суворі степи Казахстану, туди ж і кримських татар депортували...
У татар не менша лють до кацапів!

Коли я бувала в Криму до всіх-всіх подій, навітт в Севастополі на базарі татари як чули мою укр, давали задарма виноград
LvivLady• 10 апреля 2022
Ответ дляUSA_UK_ES
Ізбу баби Ядзі пам´ятаєте з казок??
Залатавая• 10 апреля 2022
Ответ дляUSA_UK_ES
В России все дома деревянные, которые частный сектор. Только зажиточные могут себе позволить строить из кирпича ( он дорогой)
PsyCoach• 10 апреля 2022
Ответ дляrudko1992
Неужели правда. Жесть конечно.
Судя по тому, что они сейчас завидуют нашим кирпичным домам и тому, что украинцы едят нутеллу.... Похоже на правду.
Вот вам и вторая армия мира, голожопые дикари
посмотрите откуда та армия, они реально вылезли из Средневековья.
Cvetochek...• 10 апреля 2022
Ответ дляLvivLady
У татар не менша лють до кацапів!

точно, згадала як чоловік, він корінний литовець, розповідав, що люди, як розповідала його бабуся й мати, боялись того, що їх кудись далеко відвезуть у часи другої світової. і що німців були більш раді бачити. ще ображалась на нього.
а що стосовно кордонів? де знайти достовірну інформацію про формування кордонів етнічної України?
LvivLady• 10 апреля 2022
Ответ дляCvetochek...
Прогугліть Українська Народна Республіка УНР
YUKKA25• 10 апреля 2022
Мою бабусю в 14 років німці забрали до себе працювати на заводі і часи війни.Через декілька місяців в неї відмовили ноги від перепадів температури,її вилікували в госпіталі і її керівник сказав,що ще раз таке буде,то вона вже не зможе ходить.Пожалів її і відправив прачкою до німців,там вона була майже 2 роки,зразу прачкою,потім управдомом.Кожну неділлю був вихідний,вони зустрічалися в місті з дівчатами з свого села.В один з таких вихідних розбомбили будинок цих людей ,бабуся повернулась назад,а там тільки труба від каміна і все, будинку не залишилось.І потім вона побачила ,що хазяїн сидить в підвалі,вони вижили і навіть зберегли речі бабусі,вони занесли їх в підвал.Потім їх почали повертати додому,дівчат з села в цьому місті було десь близько 20 чол.Їхали вони товарними поїздами,на території ссср,на кожні станції їх розстрілювали солдати,як ізмєнніків родіни,бабуся їхала в вагоні з вуглем,вони залізли в нього і спаслись,додому повернулось 7 чоловік.Їх потім відправили 2 роки відпрацьовувать в солдатських казармах,обстірувать солдат,прибирать,готувати і їх там гвалтували,були жорсткі знущання,додому повернулося тільки двоє...Потім ще 2 роки їх заставили ходити пішки 16 км щодня в сусіднє місто на роботу на хім.склади .Відпрацювали вони й там,а потім в ланку в село за палички та трудодні(в нас є дома зошит з відмітками що і де вони кожен день робили).Оце так моя бабуся жила з 14 до 20 років,питається,за що??????бо німці забрали їх як раб.силу.Бабуся померла,коли мені було 7 років,лягла спати в день виписки з лікарні і не проснулась,вона завжди казала,хочу померти,щоб нікого не обтяжувати,тобто не лежачою бути і т.д.Так воно і вийшло...Бабуся весь час вела щоденник,всі ці роки,він є і зараз.Вона втратила батька та брата на війні,старший брат був на передовій,а їй прийшлось відпрацьовувати так клеймо ізменніка родіни....А перед війною вона ще передила голодомор.Німці з ними краще поводились,ніж росіяни тоді,а про тепер взагалі мовчу.
luizka• 10 апреля 2022
Ответ дляCvetochek...
Голодомор. Украинцы умерли от голода, завезли русских с полевыми кухнями.
Babudan• 10 апреля 2022
Ответ дляCvetochek...
Удалено администрацией...
Тобто не розповідали? А голодомор? Чи це не звірства? В кожній родині є своя трагедія! Не розповідають лише ті, хто наїхав з расєюшки в пусті після голодомору хати.
karamelna• 10 апреля 2022
Західнв Україна пам´ятає все - і голодомор, і окупації і війни, а центр, схід - що? Вони ж від того голодомору більше постраждали, ніж західна Україна, і, як на мене, саме там провали в памяті в усьому. ніхто цього не пам´ятає, чи як? Висміювалось значення вшанування пам´яті цих подій, загиблих. Там якась амнезія і знецінення історичної памяті... і чи не буде знову так?
vasilek5050• 10 апреля 2022
Армію РФ не можна так навіть назвати, бо справжня армія має правила і звичаї ведення війни, а це просто велика орда вбивць і ґвалтівників
psv142• 10 апреля 2022
Ответ дляCvetochek...
смішно читати))) їдять собак, не бачили ноутбуку, телевізорів, не бачили шуб, клали мертву дитину до розрізаного живота)))
ага, у вік технологій, коли у кожного є телефон, інтернет і можливість поїхати до великих міст.
я все звичайно розумію, але невже хтось цьому вірить?)) це скоріш для емоційного забарвлення пишуть, а хтось сприймає всерйоз
В Калмикії, яка теж належить до рф, в дєрєвнях немає води і світла, мовчу вже про газ. Це розповіла мені однокласниця, яка знайшла в цій Калмикії, вкрадену 20р тому , свою сестру. Вкрав вітчим, завіз до себе на родіну, 2х річну. Ту дитину там виростили до 15 років і віддали заміж за двоюрідного брата, в 22 роки в неї вже було 4ро дітей, незапланованих звісно, бо люди навіть не знали про існування примітивних засобів протизаплідних.
inna1313• 10 апреля 2022
Ответ длявиканастя
Л.Н.Толстой. ’Хаджи-Мурат’

Глава XVII

Аул, разоренный набегом, был тот самый, в котором Хаджи-Мурат провел ночь перед выходом своим к русским.

Садо, у которого останавливался Хаджи-Мурат, уходил с семьей в горы, когда русские подходили к аулу.

Вернувшись в свой аул, Садо нашел свою саклю разрушенной: крыша была провалена, и дверь и столбы галерейки сожжены, и внутренность огажена. Сын же его, тот красивый, с блестящими глазами мальчик, который восторженно смотрел на Хаджи-Мурата, был привезен мертвым к мечети на покрытой буркой лошади. Он был проткнут штыком в спину. Благообразная женщина, служившая, во время его посещения, Хаджи-Мурату, теперь, в разорванной на груди рубахе, открывавшей ее старые, обвисшие груди, с распущенными волосами, стояла над сыном и царапала себе в кровь лицо и не переставая выла.

Садо с киркой и лопатой ушел с родными копать могилу сыну. Старик дед сидел у стены разваленной сакли и, строгая палочку, тупо смотрел перед собой. Он только что вернулся с своего пчельника. Бывшие там два стожка сена были сожжены; были поломаны и обожжены посаженные стариком и выхоженные абрикосовые и вишневые деревья и, главное, сожжены все ульи с пчелами.

Вой женщин слышался во всех домах и на площадях, куда были привезены еще два тела. Малые дети ревели вместе с матерями. Ревела и голодная скотина, которой нечего было дать. Взрослые дети не играли, а испуганными глазами смотрели на старших.

Фонтан был загажен, очевидно нарочно, так что воды нельзя было брать из него. Так же была загажена и мечеть, и мулла с муталимами очищал ее.

Старики хозяева собрались на площади и, сидя на корточках, обсуждали свое положение. О ненависти к русским никто и не говорил. Чувство, которое испытывали все чеченцы от мала до велика, было сильнее ненависти. Это была не ненависть, а непризнание этих русских собак людьми и такое отвращение, гадливость и недоумение перед нелепой жестокостью этих существ, что желание истребления их, как желание истребления крыс, ядовитых пауков и волков, было таким же естественным чувством, как чувство самосохранения.
Друзья жили в Гостомеле. В самый разгар боев ночью смогли убежать из подвала. В чем были. При себе только документы и деньги. Добротный дом . Сейчас вернулся муж посмотреть что и как. Рыдал и орал просто матом. На улице котеджи разрушены, сожжены, а у них целые стены, но ... . Эти орки покрушили мебель, разбиты телевизоры (габаритные, снять не смогли), извините, СРАЛИ в комнатах, вытирались одеждой хозяевов!!!!! Это при том, что в доме два туалета и полно туалетной бумаги! Вонь в доме невозможная!!!! Содрали паркет, а просто так... . Слов нет. Одни маты. Но не буду писать матом. Не не хочу опускаться до их уровня
inna1313• 10 апреля 2022
Ответ дляvasilek5050
100%
Babudan• 10 апреля 2022
Ответ дляkaramelna
Всі все пам´ятають. Просто саме від голодомору в 33 році захід України постраждав менше. Жителі сходу і центру їздили туди виміняти їжу на одяг і речі. Це не одна історія наших жителів. На сьогодні на сході більше підприємств, більша густа населення. За рахунок кого, як Ви думаєте? Хто їхав туди працювати в пусті після голодомору хати?
ДонаФлор• 10 апреля 2022
Ответ дляАтланта
Мне тетя рассказывала, она замужем за русским. Как они живут там. Говорит, в тарелку супа муха упала, так они ее не вылавливали, а так с мухой и съели. Еще рассказывала, как ставят на стол бутыль самогона и гранёными стаканами бухают.
А когда в Украину приезжали, очень удивились, что на дачу газ проведен. Так это не село даже, а дача. Для них видимо это редкость, что села газифицированы.
Не знаю, где живёт ваша тетя - но это бред полнейший. Мух они не едят, имеют машины, ездят отдыхать за границу, даже в небольших городках нищеты нет. Другое дело, что отребье, которое сюда едет - собирают по всем отдаленным регионам. Не сомневаюсь, что им дают инструкции по запугиванию и уничтожению нашего населения .
Cvetochek...• 10 апреля 2022
Ответ дляBabudan
я мала на увазі гвалтування, розбій та інші жахи.
пам´ятаю бабуся розповідала, були часи голоду. але не казала з якої причини. поганий врожай чи щось таке. в мене поколінь п´ять жили в дніпровській-запорізькій областях. тому про ’понаїхавших’ не треба. ніхто не любив з родні розповідати про ті часи, а молодь не цікавилась. причини голодомору почали тільки недавно вісвітлювати і розвовідати про це на уроках історії.
Miss-Miss• 10 апреля 2022
Ответ дляДонаФлор
70% москалів не мають закордонних паспортів. Куди вони їздядь за кордон?
Babudan• 10 апреля 2022
Ответ дляCvetochek...
Тобто люди самі добровольно хліб віддавали, без розбою і вбивств?
А в мене таке враження, що ви сьогодні тут прокинулись. Уроки історії прогуляли, з п´ятьма поколіннями родичів не спілкувалися.
А рідня сама не спішила розповідати, тому що тих хто розповідають вивозять в Сибір, ґвалтують, морять голодом. В них це жило в пам´яті. Хто цікавиться, той знаходить.
Ну і ще варіант - соромно було розповідати, бо допомагали по хатам ходити.
Ксеня 1982• 10 апреля 2022
Ответ дляАтланта
Удалено администрацией...
Уроки истории прогуливали? Тогда открываем Википедию и начинаем заниматься самообразованием.
Tanum• 10 апреля 2022
Ответ дляsvetlapanna
Автор,в мене мама,яка вирослв в Одесі,в інституті здружилася з дивчиною,яка з Західної України..Потім до мами приіздила мати тої дивчини.І та бабця розповідала те гірше й огидливіще, моя мати спочатку не вірила,а потім прийшов час,коли ії думка,людини,яка прожила в багатонаціональному місті,змінилася.Я теж змінила саме завдяки розповідям маминою подруги.Вважала себе націоналісткою в 14 років.
За Одессу вы мне напомнили номер в Дизель шоу называется «чья Одесса» тогда было весело смотреть, три раза пересматривала, а сейчас уже по другому восприятие(
Анна GOLD• 10 апреля 2022
Ответ дляNatkash
Мені бабуся розповідала, як у 39 голі-босі ’визволителі’ їхали через їхнє село, люди як на цирк дивилися. Почали агітували за совок, люди їх питають, що там доброго є, ті:’Всьо єсть!’ - ’І короста?’ - ’Нємєрєнно корости! Самая отборная!’
А коли та наволоч відступала в 41, так жорстоко розправилася з політв´язнями, що навіть гітлерівцям, які зайшли в тюрми, волосся дибом встало. Однією з жертв був священик, земляк бабусі і дідуся, його розіп´яли, розрізали живота і вклали туди мертву дитину. Мабуть, прадіди теперішніх орків на невинних відривалися...
Що таке короста???
Анна GOLD• 10 апреля 2022
Ответ дляНе чіпай - вб ю
Примитивные.
Злобные, очень злобные. Причем на ровном месте - никто их не обижал, никто не нападал, не оскорблял их страну. Просто злоба, что кто то сильнее, лучше, богаче.
Вечные рассказы о свое мнимом величии и как все их боятся и поэтому ненавидят.
И неизменно пренебрежительное отношение ко всему кроме русских: азеры, чурки, хохлы, евреи, черножопые и так далее.
Им это втирают с детства.
Vika-N• 10 апреля 2022
Ответ дляКристина 878
А я пам´ятаю як мій дядько поїхав до родичів на Закарпаття...це було ще десь до распаду ссср ...так він там вперше почув фразу’ Москаляку на гіляку’.Ще нам розповідав ,що це приказка у них була така завжди.Родичі коли сідали до столу- завжди казали цю фразу.Тепер зрозуміло чому.
От вам і ті, кого бандерівцями називають. Тільки вони не беруть до уваги, що кожен бореться за свій народ. Просто зараз тими бандерівцями стала вся Україна
LemonZest• 10 апреля 2022
Ответ дляАнна GOLD
Що таке короста???
Чесотка.
pola2000• 10 апреля 2022
Ответ дляAnna_El
Это фейк, фото 2016 года. Недавно опровергли инфу
Але суть написаного не змінилася, це лозунг, з яким росіяни прийшли в Україну