из желе я• Изменено 02 августа 2022
Є тут ті, хто перейшов з російської на українську?
Як довго переналаштовувались ? Що змотивувало?
ps Дівчатка, питання мовне - мирне, я не проти російськомовних, без срачу
Ответ дляКовбой Хагис
Я не проти двох державних мов. Українська та англійська.
Мне английский практически нигде не нужен, как и большинству... школьных знаний вполне хватает для об.яснений в тур.поездке. Так зачем его учить всем? Учите свой английский на здоровье сама.
Бывает и такое• 02 августа 2022
Ответ дляЧемодан-Вокзал-Майами
Удалено администрацией...
Що значить —- таких немає? Говоріть за себе.
Подуріли вже зі своїм «родным языком».
Королева спама• 02 августа 2022
Ответ дляШматочок хмарки
Пам´ятаю мене також саме Гемінґвей здивував і вибив в системі error. В старих фільмах дубляж взагалі пісня. Там правда і голоси дуже гарні. Уже й не пам´ятаю коли взагалі дивилась ’Секретні матеріали’. Мабуть в далекому дитинстві, а голос Малдера одразу згадую. Цікаво хто цей ’етер’ взагалі придумав. Моїй мамі також дуже подобається ’мапа’, вона завжди каже: ’яка там мавпа?’. Я спокійніше сприймаю, так як слово з´явилося, коли ще навчалась у школі.
Не знаю, когда в укр. появилось слово ’мапа’, но вообще это слово из иврита и тоже означает ’карта’.
Ответ дляБывает и такое
Подуріли вже зі своїм «родным языком».
В Одессе, например, на улицах слышен русский. Люди говорят, в подавляющем большинстве на русском между собой, да и в магазинах, ресторанах тоже. Работники, конечно, спрашивают на украинском, им отвечают на русском. Это 90 процентов населения точно. Все друг друга понимают и принимают. Единичных идиотов в расчет не берем. Их хватает везде. Все спокойно. И все за свою страну. Подурилы или не подурилы нам тут пофиг. Как жили, так и продолжаем жить. Дружно.
Большой секретик• 02 августа 2022
Ответ дляJhenya_Sh
Так це вам не потрібен, а дехто за допомогою нього заробляє собі на життя
Бывает и такое• 02 августа 2022
Ответ дляЧемодан-Вокзал-Майами
Удалено администрацией...
Це від таких, як Ви, кульочок носити хочеться .
Не за Будка• 02 августа 2022
Раніше писала на російській, зараз - на українській. Не можу зрозуміти людей, яким не гидко розмовляти на мові окупанта.
ничевока• 02 августа 2022
Завжди говорила українською, але був період в житті ( коли навчалася у ВУЗі) коли мене примушували говорити руцькою. Руський мір навязувався силою, бо це їй методи.
Не за Будка• 02 августа 2022
А взагалі російську мову потрібно були викореняти з України ще у 90 роках.
Державна мова повинна бути одна. Крапка.
Руда ліса• 02 августа 2022
Ответ дляОчень-очень
Многие знакомые перешли
Это точно, теперь суржик лунае со всех эфиров. Хорошо хоть у нас на работе 90 % русскоязычных, все собрания, переписка на русском, даже программы все на русском, только оф. Документация на украинском.
Мишка-шалунишка• 02 августа 2022
Ответ дляКишмишная Мая
Як це нема, дивіться скільки відписалось.
Я ще в 2009, коли народилася перша дитина. Хотіла, щоб їх рідною мовою була вже українська. :).
ничевока• 02 августа 2022
Ответ дляРуда ліса
Люблю суржик
Задолбулька• 02 августа 2022
Ответ дляЧемодан-Вокзал-Майами
Удалено администрацией...
Мы тоже!

ничевока• 02 августа 2022
Всі народи миру говорять своєю державною мовою, бо люблять свою країну, свою землю, свою культуру. І це, дійсно, круто.
Там-тарарам• 02 августа 2022
Нет, не перешла.
Украинский знаю, на работе документооборот на укр языке.
Но бытовое общение на работе, дома, на улице- на русском.
Живу в Киеве
И Очень много слышу русского языка в Киеве.
Живу в Киеве
Очень-очень• 02 августа 2022
Ответ дляРуда ліса
У нас такого, Слава богу давно нет. Я хоть и говорю на русском, но рада, что вокруг все больше украинской речи
Аль_де_Барановна• 02 августа 2022
Так стала говорити українсмькою. До цього говорила суржиком (Суми). Від руцької мови вивертає та тіпає...
Цикавенная• 02 августа 2022
Ответ дляEmilyGrace
Чтобы не было вот таких тем многолетних, есть куда поважнее проблемы и вопросы а мы все топчемся на каком языке нужно говорить.
По моему дома на кухни это последнее осталось место в этой стране где можно говорить на русском, и это только пока ещё, скоро и там нельзя будет говорить.
Так нет ’такой темы многолетней’ в Украине, она искусственно создана. А вы бы хоть подготовились, а то вдруг введут русский, а вы и его не знаете
Цикавенная• 02 августа 2022
Ответ дляКоролева спама
В чешском, польском, словацком тоже ’мапа’, это слово латинского происхождения
Бывает и такое• 02 августа 2022
Ответ дляЦикавенная
Кто рашистский язык введёт?
Это изжиток прошлого.
Из параши вещаете?
Ой, гидкувато кацапською писати🤮
Это изжиток прошлого.
Из параши вещаете?
Ой, гидкувато кацапською писати🤮
Цикавенная• 02 августа 2022
Ответ дляБывает и такое
Кто рашистский язык введёт?
Это изжиток прошлого.
Из параши вещаете?
Ой, гидкувато кацапською писати🤮
Это изжиток прошлого.
Из параши вещаете?
Ой, гидкувато кацапською писати🤮
То й не пишіть, як гидкувато. Я відповідала дописувачці, яка за ’два государственных языка’
Strelka_007• 02 августа 2022
Цікаво, як за ніч тиха-мирна тема перетікає в казна що. Питання Автора було до тих хто перейшов поділитися досвідом і враженнями. За логікою, російськомовних коментарів в стилі ´не перейшла і не збираюся´ тут і не мало бути. Досвідом і мотивацією діляться ті хто вже перейшов. ´
Що з вами не так, дівчата?
Куда_бежать• 02 августа 2022
Ответ дляСлухи-руки не распускаю
Нет. Я в Польше, первые дни по приезду перешла, но это был суржик и мне не нравится такое. Да и поляки больше понимают русский, так как все его тут учили.
Сейчас нет, говорю так, как мне удобно
Ось і я про це подумала. Старші поляки дуже добре розуміють руській, але всі розмовляють польською мовою, а могло б бути як у нас.
Паспортный стол• 02 августа 2022
Ответ дляЧемодан-Вокзал-Майами
Удалено администрацией...
А українською мовою ви можете розмовляти взагалі? Мені здається, що на українську мову можуть перейти тільки, ті хто знає дві мови : російську та українську. Якщо української не знаєш, то звісно, що розмовляти не вдасться.