из желе я• Изменено 02 августа 2022

Є тут ті, хто перейшов з російської на українську?

Як довго переналаштовувались ? Що змотивувало?

ps Дівчатка, питання мовне - мирне, я не проти російськомовних, без срачу
Мусик Пусик• 02 августа 2022
Я перейшла.
А ще поїхала з дитиною на тиждень до подруги за кордон і відчула, що мені реально соромно говорити російською.
Мусик Пусик• 02 августа 2022
Ответ дляOrganic
в чате дома соседи, которые общаются только на русском, вдруг стали писать на мове. пишут белиберду типа ’у кого є ключі от крищі?’.
І що з того. Навчаться писати з часом і гоаорити краще.
Завтра не пью• 02 августа 2022
Ответ дляРозаЛюксен
Перечитайте ваше нечитабельне повідомлення, а потім поговоримо про ваші проблеми. ))
Прикидываемся, что забыли русский?
Оцененная• 02 августа 2022
З початку війни перейшли на українську мову. Шкодую , що не зробили цього раніше. По перше, мені просто огидне всі російське. І кожен день спілкуватися в сім’ї мовою народу який так жорстоко й цинічно вбиває наших людей , я вважаю не правильно. Хочу позбутися всього москальского. Перші з мого життя пішли родичі з москалії. Зараз повернулася додому і повикидаю всі дитячі книжки і іграшки , не хочу щоб моя дитина слухала й знала мову ворога. Ніяких фільмів і музики. Але я українську знала, сім’я моя україномовна. Чоловік з російськомовної сім’ї, йому трохи важче, але він старається. Кожен українець, хоч на якомусь рівні знає мову, просто деякі елементарно не хочуть напрягатися. Хоча мене це дуже дивує, враховуючи обставини…
Играюся• 02 августа 2022
Ответ дляНесу пургу
Удалено администрацией...
Харьков полностью русскоязычный город. Не с кем даже было разговаривать на украинском. Сейчас в другой стране учим их язык.
Natalia505• 02 августа 2022
Перехожу, ще в процесі. Непросто, як що хочеться щоб було якісно. Але я здатна навчатись, на відміну від тих хто неспроможний.
Qorianka• 02 августа 2022
Ответ дляТюрюнь_Тюнь
Так а ще купа людей примусово переїхала в зажопьє расеї та Казахстану, мільйони загинули від голокостів та війн. Якщо поцікавитеся біографіями відомих людей таких як С.Корольов, П.Тичина та багато інших то вимальовуються не такі яскраві картинки совка. Корольов проектував літаки, ракети та паралельно був у таборах 8 років за доносами, як можна так відноситись до такої талановитої людини, винахідника. Всі ці будівництва коштували нашій нації багатьох вбитих поколінь.
Удалено администрацией...
Омлетик• 02 августа 2022
Живу и родилась в Киеве, я и мои родственники/ друзья все говорим на русском.
На укр не перешла
Бесстыдница• 02 августа 2022
Ответ дляЗавтра не пью
Прикидываемся, что забыли русский?
Чому, якщо люди з західної частини України не хочуть розмовляти на москальському язику- то вони притворяються? Ми споконвіків бережемо українську культуру, традиції , мову, ну огидний нам цей язик, знищували на заході масово українців москалі, це запам‘ятовується на віки . Чомусь коли україномовне населення попадало на частину України , де панувала москальська, то вони змушені переходити на москальську, тому що: я нє панімаю, разгаварівайтє на нармальнам язикє. Коли просять розмовляти російськомовне населення укр мовою , то ущємляють. Що за двоякі стандарти.
ЗабежАЛОЧКА• 02 августа 2022
Я перейшла і практично всі мої друзі та знайомі близькі.
Qorianka• 02 августа 2022
Ответ дляOrganic
потому что Союз дал образование. вы реально не бум-бум?

папа у дедушки при царе был каким-то батраком. точно не помню, но что-то на уровне помощника кочегара.
а тут царя свергли и дали шанс бесплатно учиться в университете. эта привилегия раньше была только у богатых. дедушка Союзу был очень благодарен.

ой... не хочу даже пытаться. не доходит и не нужно.
У меня прабабушка беларуска была простой крестьянкой, полуграмотной, толком писать, читать и считать она училась уже во взрослом возрасте, ее учила моя бабушка-школьница в рамках массовой программы ликвидации безграмотности. До революции даже за деньги людей из крестьянского сословия не принимали в гимназии - ’кухаркиным детям’ был закрыт доступ, если была какая-нибудь земская школа и учителя в ней, значит повезло, а нет, то нет.
Научительница• 02 августа 2022
Ответ дляМааарковная
так )це я
Ні це не я.

Не переходила. И считаю этот переход неким пиар ходом для масс.
Мову знаю ,но я русскоязычная.
Солнечный день• 02 августа 2022
Ответ дляВерочка 100%
То ще будь ласка поїдьте в рідну країну
Удалено администрацией...
Qorianka• 02 августа 2022
Ответ дляРозаЛюксен
Це я.
До 2014 жила у Донецьку, гівно прийшло - переїхали на південь, знову гівно пре… Мова його не зупиняє, але не хочу розмовляти однією мовою з гівном.
А русскоязычные украинцы, которые сейчас сидят в окопах на передовой, тоже гивно?...
Файна цьоця• 02 августа 2022
Ответ дляЗавтра не пью
В вашем мире гівно ходити и говорит, я б не переживала на каком языке разговаривать, у вас другие проблемы
В українців основна проблема - гівно позбавило їх миру
Якщо у вас інша, тоді все зрозуміло.
Все буде
Несу пургу• 02 августа 2022
Ответ дляИграюся
Я в 2005 в Луганську почала свій україномовний шлях, тому про «нема з ким говорити» знаю добре. Як і те, до чого це призводить. Це не докір, а констатація: мудили пруть туди, де думають, що їх чекають російськомовні брати-сестри
Natalia505• 02 августа 2022
Ответ дляНаучительница
Ні це не я.

Мову знаю ,но я русскоязычная.
Ніякого піару в підтримці мови і країни в якій живеш немає. Це абсолютно свідомий вибір дорослих людей, не розмовляти на мові окупанта. Визнати для себе хто ти є, ідентифікація.
Несу пургу• 02 августа 2022
Ответ дляQorianka
Не маніпулюйте військовими: ви їхньої думки не знаєте і ви не воюєте
Научительница• 02 августа 2022
Ответ дляNatalia505
Почему для этого понадобилась кровопролитная война?
Natalia505• 02 августа 2022
Ответ дляQorianka
Цей тезіс зараз мусолять як дамбілі бамбас в свій час. Навіть російськомовні наші захисники дуже гарно потихеньку переходять на рідну.
Natalia505• 02 августа 2022
Ответ дляНаучительница
Це якесь дивне запитання. Вона не понадобилась. Війна стала поштовхом, краще пізніше ніж ніколи. Для наших дітей краще. Ви поки не пройдете через власний біль не набуваєте досвіду, цей принцип працює для всіх, без виключення.
Играюся• 02 августа 2022
Ответ дляНесу пургу
Да им пофик вообще, это просто отговорка, не эта так другая. Им надо захватить как можно больше территории, СССР вернуть же нужно. Идиоты.
Амели на мели• 02 августа 2022
Ми не можемо інших примусити говорити українською, ми можемо самі перестати розуміти російську.
Перейшла повністю на українську, не купую на рос сайтах, не купую якщо продавець відповідає рос, не зайду в кафе якщо обслуговування рос, не скажу як пройти до метро якщо спитають рос.
Тільки так
Безимени890123• 02 августа 2022
Ответ дляОцененная
Несу пургу• 02 августа 2022
Ответ дляИграюся
Не стану сперечатись, тим паче з тим, що вони імбіцили
svr_2008• 02 августа 2022
Так. Принаймі все що стосується письмового спілкування. В інтернеті тільки українською.
Ищу Аленя• 02 августа 2022
Ответ дляNatalia505
Та не дуже. Азовці та Ведмеді російськомовні переважно.
До бійців в мене претензій нема, до російськомовних громадянів також.
Але радію коли чую, що перейшли на українську і так неприємно коли чую «не перейду и не собираюсь, мой родной - русский».
Вже б сказали «со временем перейду, пока тяжело», але це «никогда!»
Завжди захищала російськомовних і просила не ділити, але після «никогда» починаю трохи міняти думку
Глубоководная селедка• 02 августа 2022
Думаю на русском. Поэтому не перехожу на украинский. На украинском прекрасно пишу и читаю
Я_и_моя_собака• 02 августа 2022
Я і діти вільно спілкуємося української, хоча все життя прожили в Маріуполі і завжди розмовляли російською. Діти ходили в українську школу, це був наш свідомий вибір. Зараз чоловік( йому трохи важче перейти повністю на українську) ходить на безкоштовні курси укр.мови. Зараз принципова позиція родини перейти на українську повністю. Після всього, що пережили ще й розмовляли російською язик не повертається!
Я супер-пупер• 02 августа 2022
Ответ дляИграюся
Ото вже де брехня. В Харкові переважно російська мова, але ніяк не повністю. І якщо в вашому підворітті тільки російська, то це проблеми лише вашого обмеженого кола спілкування. А в Харкові було, є і буде українська мова. Творчість Жадана та інших яскравий приклад. Вчіть історію Харкова і не виставляє свою обмеженість.