Попипиповна• 19 сентября 2022

Чим Ви допомагаєте батькам?

Мама з 55років не працює (сказала, що вже немає здоров*я), пенсія буде тільки ось взимку з 60років, є 3 група інвалідності по зору.

Всі ці 5 років, ми їй допомагаємо, ну можна сказати майже утримуємо. В нас дохід був до війни десь 20тис/міс, є дитина, яку треба одягти/вчити/розвивати як мінімум, є авто яке треба заправляти, комуналка наша і мами, мама 2 рази в рік капається при судинному захворюванню, продукти ну і т.д. і т.п.. Вона нам допомагає продуктами з городу (мені задається це як така собі відмазка чи як.., що ось я ж вирощую, а на роботу ходить немає здоров*я), але краще б вона ходила на роботу, а ми самі собі купували((. Я її і не засудужую, але всі її подружки навіть яким 60+, мають захворювання по серйозніше, але то там, то там працюють/підробляють, а таки 6500грн і більше на руки мають.
В її очах, якщо в людей є авто, а значить є за що купити і чим заправляти, а значить є кошти, а значить це проєкція на нашу сім*ю, що ми живемо непогано))
В мене повага до неї є, я її наче розумю, і вона працює вдома, але ж і ми приїжджаємо, ще фізично добре допомагти по господарсту/огороду + фінанси веземо, продукти з магазину.

У нас коштів вистачає просто на мінімум, я не говорю про купить куртку на зиму (ходжу вже 6 років) чи щось інше. Війна ще більше загострила ситуацію, дохід впав, ціни зросли, з роботоми так собі((
На заробітки не виїдеш по ясним причинам. Ми просто виживаємо, а впереді зима.........
Благо своє житло, ми вдома, але тривога на тривозі тривогою поганяє (ми близько до областей, які весь час обстрілюються)..

Я не знаю, я втомилась, правда, я не бачу кінця краю цьому.., доньці скоро поступать, охоплює страх скільки треба на репетиторів, на навчання, одягти.
Плачу.
Може це осіння хандра.

Цікаво як у Вас, може я надто все драматизую і всі так допомагають?

Допомога за місяць:
Результат:
вже голосів: 59
22 (37.29%) Не допомагаю
11 (18.64%) більше 4тис.грн
8 (13.56%) 2-3тис.грн
8 (13.56%) продукти, ліки
4 (6.78%) кошти + продукти/ліки/комунал.
3 (5.08%) до 1тис.грн
3 (5.08%) Мінімум, типу "печиво до чаю"
0 (0%) продукти+ ліки + комунал.
Любительница• 19 сентября 2022
Всім що можу,забрала,доглядаю,запійна все життя,покійний батько мучився,потім я.Був інсульт,то п‘яна поломала кульшовий суглоб-оперувала,то катаракта,теж по одному оку зоперувала.Але вже не п‘є 2 роки,забрала її до себе,ледь ходяча-в туалет,на кухню.Рано настрою все,інсулін навчила коле сама,поставлю істи,дивиться телевізор,спить,говорить по телефону,ввечері з роботи вже приходжу пізно далі годую і т.д.Діти як дома можуть що допомогти.

вкрации• 19 сентября 2022
Ответ дляКрапипопка
Пусть откажется от наследства и ремонта, делов-то.
Он не собирается делать ремонт в той квартире, а кому оставлять квартиру в наследство, решать только им двоих
А то, что делает бабушка, это манипуляция/шантаж
Застряла• 19 сентября 2022
Батьки вашого віку. Грошима ми не пропонували, та вони й не взяли б. Даруємо хороші речі або техніку на свята, більше нічим не доплмагаємо.
автор Попипиповна • 19 сентября 2022
Ответ дляТумба-юмба
Помогаю, когда как могу. Когда 3000, когда 13000. Бывают месяцы, что ничем не могу помочь, к сожалению.
ну ми теж періодично викладали великі сумми, типу переоформлення після смерті батька ми за свій рахунок робили, хоча це все ж на маму переоформлялось. Змінили їй котел, бо старий просто від старості прогорів (а це новий проект і робота газовиків, це +/-30тис), на 50років подарували комп, на 55 років подарували газову плиту ( в нас до ре, я не рахую подарунки менш вартісні і т.д.
автор Попипиповна • 19 сентября 2022
Ответ дляКрапипопка
Как 10? Если ей будет 60, а не работает с 55.
їй було 50років, коли мій бітько помер
автор Попипиповна • 19 сентября 2022
Ответ дляБез QR коду
Так 10 или 5?
їй було 50років, як мй батько помер, до 55років вона ходила ще на роботу
автор Попипиповна • 19 сентября 2022
Ответ дляПультОт_БМВ
55 лет это молодая женщина. Какая помощь?
ну в селі вже не дуже молода)
пышка_мышка• 19 сентября 2022
Я установила маме индивидуальное отопление, про лекарства и продукты молчу. Это почти ежедневно. Одежду ей покупаю. Я не знаю сколько у нее пенсия. Она привыкла к определённому уровню жизни. Я ее никогда без маникюра и укладки не видела. Ей 72. Выглядит значительно моложе. Она оказывает мне неоценимую услугу, помогает с ребенком. Я ей обеспечиваю уровень жизни, который был с отцом, который умер. У нее есть духи, одежда, парикмахерская, техника, питание.
Что б я без нее делала. У меня ребенок маленький. Я в городе бываю пару дней в неделю всего.
MandarinaS• 19 сентября 2022
Ответ дляПопипиповна
Это тоже мой пост по анонимом. Вам правильно написали, что у каждого свои возможности. Если бы я могла полностью содержать маму и бабушку ( 69 и 92 года), я бы это делала не задумываясь. К сожалению, у меня нет такой возможности(( поэтому, все, что могу.

автор Попипиповна • 19 сентября 2022
Ответ дляпышка_мышка
наша дитина за майже 16років в мами була всього 2тижні, то вона працювала, то в неї роботи багато вдома, то немає здоров*я)
В цьому році вона запропонувала, щоб приїхала донька, але вона вже не хоче, вік не той)) + я розумію, що та подорож до бабусі нам обійдеться дорожче, ніж дитина вдома сидітиме.
МашМааш• 19 сентября 2022
55 лет молодая женщина
У меня сейчас маме 57, папе 60 , работают оба, наш заработок примерно одинаковый

Считаю, что пока они могут, то нет смысла помогать. Нам нужно было купить билет, машину, получить образование, вырастить дочь

Если кто-то из родителей заболеет или уже не сможет работать, то конечно буду помогать по возможности
Любительница• 19 сентября 2022
Ответ дляПопипиповна
Моя мама до 73 років не знала який я вуз закінчила,коли моє д.н,а внуків тим паче,нас тато виховував і її тягнув.Але вийшло так,то ж не здам в престарілий будинок,забрала і доглядати буду до смерті,така вже моя ноша,потінакшрму я не зможу.Автор,ну це ж ваша мама,дивіться як можете.
Сиреневенькая• 19 сентября 2022
Автор, мені чомусь шкода стало вашу маму, часто помічаю, що усе дітям, а стареньким батькам то типу вже нічого й не треба. Можливо, дочка могла б більше приділяти старань до навчання, щоб обійтися без репетиторів, або якийсь дешевший одяг шукати, чи чимось поступатись
Невидимка Майя• 19 сентября 2022
Ответ дляСиреневенькая
55 лет - это старенькая мама?
Почему автор должна ущемлять своего ребенка ради маминых манипуляций?
Мама автора ещё в состоянии заработать на себя. А ребенок автора ещё не зарабатывает.
И ребенка нужно одеть в лохмотья? Скажите что Вы тролите. Иначе я не знаю как развидеть Ваш комментарий.
автор Попипиповна • 19 сентября 2022
Ответ дляСиреневенькая
перечитайте мої останні пости, ми допомагаємо достатньо непогано.
Чому звернулась на форум, бо в розмові з деякими знайомим виявилось, що не допомагають батькам, а навпаки, батьки буває ще щось підсовують їм, онуків весь час забирають.

Чому я маю весь ходити в скромному? А коли мені жити? Якщо я зараз живу життям дитини і мами, а потім сама постарію..
Сиреневенькая• 19 сентября 2022
Ответ дляНевидимка Майя
55 лет - это старенькая мама?
Можливо, не старенька, але ж автор пише, що хвора і їй важко працювати. Хворі люди достойні співчуття і допомоги на відміну від здорових бєздєльніків. Щоб добре навчатись потрібна мотивація, а не гроші.
Любительница• 19 сентября 2022
Ответ дляПопипиповна

Не дивіться ні на кого,в кожного своє.Декого все життя утримують і спадок і все інше,а дехто з 20 років допомагає з своїх підробітків після навчання,чи з зароблених за кордоном грошей.
Невидимка Майя• 19 сентября 2022
Ответ дляСиреневенькая
Думаю мама автора по жизни больная (манипуляторша) лишь бы не работать. Я понимаю автора.
Кредитная• 19 сентября 2022
Ответ дляСиреневенькая
я тоже не поняла.
в 55 лет - где найти работу, да еще в селе?
инвалидность очень трудно получить, даже третью группу. почему-то все игнорируют этот факт. херово видеть - это херово жить.

думаю, мама автора далеко не цветущая молодая женщина, как тут многие пишут. а автор просто ищет оправдания, почему не стоит ничем помогать матери.

автор Попипиповна • 19 сентября 2022
Ответ дляКредитная
я тоже не поняла.

так, невеликі проблеми по зору є, але це не про інвалідність.

Інвалідність можна сказати ’ч/з знайомих’, щоб отримувати кошти)

це не зовсім село, невеличкий районний центр.
Ну її знайомі наприклад, продають в магазинах чи на ринку, в домі пристарілих працюють, на кухні при кафешках і т.д. Т.б. занятість по півдня
Сиреневенькая• 19 сентября 2022
Ответ дляНевидимка Майя
Може й так, автору видніше. Але я так розумію, що й дочка вже доросла і має розуміти, що в сім’ї лишніх грошей немає, тому треба економити десь покупати менше шмаття, десь краще вчитись, бо немає на репетиторів - це лєпта, яку дочка також могла б внести в розходи сім’ї і так вже склалось, що бабушка теж стаття витрат і нікуди від цього не дінешся. Видно, що автор дуже відповідальна людина і в неї вже відчай, але ж вчитайтесь - автор переживає за одяг для дочки і репетиторів - не думаю що мова йде про лахміття, виросте дочка, буде сама заробляти накупить собі одягу, а зараз обстановка в сім’ї така що неможливо собі багато дозволити і діти це теж мають розуміти
Кредитная• 19 сентября 2022
Ответ дляПопипиповна

ну вот вы:
- моложе мамы
- не имеете проблем со зрением
- не садите огород

тогда почему же так мало зарабатываете? в чем проблема найти приличную работу и попутно сажать картошку и крутиться по дому-саду-огороду?

а то у вас к маме одни претензии. а к себе?
Кредитная• 19 сентября 2022
автор как бы между делом написала про то, что она вложилась деньгами в переоформление наследства, в котел и пр. - ’хотя дом же на маму’.
будто после мамы этот дом не ей достанется.

противно слегка от такой криводушной логики.
СноваЗдорова• 19 сентября 2022
Оформленная инвалидность это уже положить трудовую за минималку. Мы регулярно выравниваем баланс по инвалидам. Если нет нужного количества инвалидов в штате, то штраф. Нам нужны только их доки и свою выплату они имеют, мы их в глаза не видим. Подсуетитесь для маман хоть так, уже легче будет. У нас они все диспечерами оформлены (должность в штат с потолка ввели). Из ещё найти тот квест. Не хотят, будет же доход, а там у кого субсидия, у кого ещё что-то…
Невидимка Майя• 19 сентября 2022
Ответ дляСиреневенькая
Вы прикалываетесь?
Как девочке-подростку объяснить что нет денег на одежду, потому что нужно содержать бабушку-манипуляторшу?
Для девочки в таком возрасте одежда в приоритете. Это самовыражение итд. Нехватка одежды - это комплексы, проблемы с самооценкой итд.
Ради чего автор должна жертвовать психикой ребенка? Теми же репетиторами итд
Я считаю что автор абсолютно права.
Если бы бабушка была инвалидом нетрудоспособным - это одно.
А так человек-паразит, которому все должны.
Нет.
В приоритете ребенок. Если выбирать между бабушкой и ребенком.
автор Попипиповна • 19 сентября 2022
Ответ дляКредитная
ну вот вы:
- моложе мамы
- не имеете проблем со зрением
- не садите огород

Ми до неї їздимо кожні 3-4тижні (150км, це 1200грн), щоб допомагати, від ’садити картоплю до прибрати буряки’ + всі господарчі роботи по двору мій чоловік робить, влітку машину дров перерубати на зиму (літня кухня отоплюється), т.б. ми працюємо как папа Карло, у чоловіка 1 вихідний в тиждень і після перебуання в селі і фізично важкої праці + їзда туди-назад, в пн треба втстати на роботу, де також його чекає фізична праця. В нас місто невелике, тому з/п в 2-3р менші, ніж наприклад Києві за ту саму роботу, але ціни в магазинах на рівні. Ну якось так.

Претензій немає, але вона навіть в свій час так не допомагала своїй мамі, а ми як онуки в бабусі були все літо і зі це ніхто не платив) Вона не їздила так допомагати, як ми зараз, вона жила своїм сімейним життям, де купа й так своїх проблем. Вона весь час вважає, що в нас особливих то і проблем немає, тільки в неї були))
На разі дивлюсь вона напевно цього не розуміє або не хоче розуміти(
Кредитная• 19 сентября 2022
Ответ дляНевидимка Майя
Вы прикалываетесь?
Я считаю что автор абсолютно права.
Нет.
как лихо вы паразитом назвали незнакомого человека
Кредитная• 19 сентября 2022
Ответ дляПопипиповна

с какого возраста родители перестали жить в городе и почему перебрались в село?
куда делась их городская квартира?
автор Попипиповна • 19 сентября 2022
Ответ дляКредитная

ну так всі так роблять, переоформляє той на кого перейшло, я не подавала заяву на успадкування, це батьківська хата, я не претендувала)). Але мама після смерті не оформила спадщину, я про це дізналась тільки через 7 років, як почали встановляювати котел і треба було змінювати проект. А там дім, земля.. І це вийшло десь в 20 чи 25тис нам.

Ну така собі безвідповідальність (вона тоді працювала, отримувала непогану з/п).
автор Попипиповна • 19 сентября 2022
Ответ дляКредитная
куда делась их городская квартира?
Вони все життя там жили, це ми виїхали в місто.