Шкура Шуры• 20 сентября 2022

Нужна справка о вакцинации в колледж, институт?

У кого дети недавно поступали,подскажите,пожалуйста,требуют в колледжи,институты справки с прививками,как при поступлении в садик и школу?Если ребенок поступил,а нет всех прививок могут не взять?
Зам Ам• 20 сентября 2022
Нет, не нужна по крайней мере пока, поступили в этом году.
И на сколько я помню до 18 лет они не обязательны

Анонимус Я• 20 сентября 2022
Нет. В школу и садик они кстати тоже не нужны.
автор Шкура Шуры • 20 сентября 2022
Ответ дляАнонимус Я
По закону не нужны?в реальности,когда дочь в школу шла требовали и еще прививочная комиссия не хотела давать документы для школы,давили на меня в кабинете 3 человека минут 20,в итоге дали справку,где было написано,что ребенок здоров,но не может посещать школу...
Гага Газу• 20 сентября 2022
Ответ дляШкура Шуры
То, видно, побачили, що з вами так можна. Довідка про вакцинацію в школу не потрібна. Я жодного разу не носила, тільки довідка 0-86/2 з групою по фізкультурі. В інститут дитяча довідка про вакцини теж не потрібна.
Анонимус Я• 20 сентября 2022
Ответ дляШкура Шуры
Ровно насколько вы позволите сесть себе на голову и разводить вас, настолько они это и делают. Могли б от них позвонить на гарячую линию моз, фамилии б назвать не успели уже б вам наперегонки б справку выписывали.
Застряла• 20 сентября 2022
Ответ дляАнонимус Я
Не потрібні, але відмовити мають повне право за відсутності
Застряла• 20 сентября 2022
Ответ дляШкура Шуры
Так вам все по закону і дали, без обов’язкових щеплень мають повне право відмовити у відвідуванні

Анонимус Я• 20 сентября 2022
Ответ дляЗастряла
Нет конечно. Но вот видите, вы их слушаете и ещё и другим говорите эту ерунду. Есть закон, но зачем его знать, если врач сказал, да?)))
Застряла• 20 сентября 2022
Ответ дляАнонимус Я
Так я й кажу, є закон, і мають повне право
Анонимус Я• 20 сентября 2022
Ответ дляЗастряла
Покажите! Что это у вас за закон такой? Вы не по законам Украины живете чтоли?
Застряла• 20 сентября 2022
Ответ дляАнонимус Я
Обов’язковість профілактичних щеплень встановлено Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (далі — закон). Відповідно до ст. 12 закону щеплення роблять після медичного огляду особи в разі відсутності в неї відповідних медичних протипоказань. Повнолітнім дієздатним громадянам профілактичні щеплення проводяться за їхньою згодою після надання об’єктивної інформації про щеплення, наслідки відмови від них та можливі поствакцинальні ускладнення. Особам, які не досягли п’ятнадцятирічного віку чи визнані у встановленому законом порядку недієздатними, профілактичні щеплення проводяться за згодою їх об’єктивно інформованих батьків або інших законних представників.

Особам віком від п’ятнадцяти до вісімнадцяти років чи визнаним судом обмежено дієздатними профілактичні щеплення проводяться за їхньою згодою після надання об’єктивної інформації та за згодою об’єктивно інформованих батьків або інших законних представників цих осіб. Якщо особа та (або) її законні представники відмовляються від обов’язкових профілактичних щеплень, лікар має право взяти в них відповідне письмове підтвердження, а в разі відмови дати таке підтвердження — засвідчити це актом у присутності свідків.

Відмова від обов’язкового щеплення може мати певні правові наслідки, наприклад, відсторонення від роботи (ч. 2 ст. 12 закону), заборона відвідування дитячих закладів (ч. 2 ст. 15 закону). Отже, якщо батьки відмовляються робити обов’язкові профілактичні щеплення своїй дитині, то адміністрація, наприклад, навчального закладу має право заборонити дитині відвідувати цей заклад.

Однозначною є також і судова практика, яка склалася в Україні щодо розгляду спорів, пов’язаних з такими заборонами, оскільки відповідно до ст. 53 Закону України «Про освіту» здобувачі освіти мають право на безпечні та нешкідливі умови навчання, утримання і праці, а також зобов’язані відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля. Положення ст. 3 Конвенції про права дитини передбачають, що в усіх питаннях щодо дітей першочергова увага приділяється якнайкращим інтересам дитини. Тому судді вважають, що індивідуальне право (інтерес) відмовитися від щеплення батьками дитини при збереженні обсягу прав дитини на здобуття освіти, у тому числі в шкільних закладах освіти, протиставляється загальному праву (інтересу) суспільства, інших батьків та їхніх дітей, які провели у встановленому державою порядку щеплення, зокрема перед направленням дітей до навчального закладу для здобуття освіти. Внаслідок встановлення такого балансу досягається мета — загальне благо у формі права на безпеку та охорону здоров’я, що гарантовано статтями 3, 27 та 49 Конституції України. Держава, встановивши заборону відвідувати навчальний заклад дитиною, яка не має профілактичних щеплень, реалізує свій обов’язок щодо забезпечення безпеки життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу, у тому числі й самої нещепленої дитини. Вирішуючи питання про співвідношення норм статей 3 та 53 Конституції України, не можна не визнати пріоритетність забезпечення безпеки життя, здоров’я і безпеки людини над правом на освіту.

Отже, відсторонення від занять у школі нещепленої за віком дитини законне та сприяє безпеці інших учнів.
Анонимус Я• 21 сентября 2022
Ответ дляЗастряла

Пишіть до кінця

Керівники дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів не мають права відмовити в прийомі до дитсадку або школи дітям, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення. Але це за умови, що дитина отримала дозвіл лікарсько-консультативної комісії відвідувати навчальний заклад.

Якщо дитина здорова, то комісія не може заборонити. Тому одна скарга все вирішує.
Застряла• 21 сентября 2022
Ответ дляАнонимус Я
Пишіть до кінця

Також пишіть, що це відноситься лише до тих у кого були або є протипоказання до вакцинації, а це дуже незначний відсоток
Анонимус Я• 21 сентября 2022
Ответ дляЗастряла
Ні, до всіх в кого батьки напишуть відмову на бланку встановленого зразка. Відмова пишеться раз на пів року і ніяких питань.
Застряла• 21 сентября 2022
Ответ дляАнонимус Я
А до тих хто пише відмову діє вище вказана норма закону
Анонимус Я• 21 сентября 2022
Ответ дляЗастряла
Відмову можна написати за бажанням батьків. Ви мені схожі на медсестру, якій сказали кажи всім так і вона каже, а сама навіть не знає та воно чи ні, старші ж сказали, нащо думати самій...
Застряла• 21 сентября 2022
Ответ дляАнонимус Я
Ще раз повторюсь, відмову написати можна, ніхто не забороняє, але й наряду з цим навчальний заклад має повне право заборонити відвідування
Анонимус Я• 21 сентября 2022
Ответ дляЗастряла
Нет, если ребенок здоров, не может!
Застряла• 21 сентября 2022
Ответ дляАнонимус Я
Нет, если ребенок здоров, не может!
Не тільки може, а й має на це повне право

Анонимус Я• 21 сентября 2022
Ответ дляЗастряла
Ну о чём с вами говорить?! Без лоха и жизнь плоха. На ком бы ещё врачи зарабатывали, если б таких как вы не было, золотая жила) хорошего дня)
Застряла• 21 сентября 2022
Ответ дляАнонимус Я
Я сама лікар, і не дозволяю перебування невакцинованих поряд зі своєю дитиною а також відвідування ними навчального закладу
Анонимус Я• 21 сентября 2022
Ответ дляЗастряла
О, так я ж сразу сказала, что медсестру напомнаете. Повторяете как попугай заученную ’вказівку згори’, а понимания никакого.
А как вы проверяете наличие прививок у детей рядом с вашими? Цирк😆 То вы на меня в реальной жизни не нарвались, забыли б навсегда о своей ’медицинской карьере’. Позорите нормальных врачей, их и так немного хороших, так вы и их дискредитируете. Днище...
Застряла• 21 сентября 2022
Ответ дляАнонимус Я
Серйозно? Ну нарвалась би і що далі? Суд? Так про судову практику в даному питанні я вже писала, вона не на вашій стороні
Анонимус Я• 21 сентября 2022
Ответ дляЗастряла
Какой суд? Кто из-за вас судился бы? Руководство что дурное? ))) Зачем им проблемы?))) Выгоняют и забывают.
Застряла• 21 сентября 2022
Ответ дляАнонимус Я
От саме так і відбувається, дитину виганяють і забувають
Анонимус Я• 21 сентября 2022
Ответ дляЗастряла
Не смешите. У меня старшему уже 18 и он в другой стране учится, младшие в Украине в проф.спорте, НИКОГДА! не было проблем с тем что нет прививок. Потому что вы пытаетесь зарабатывать на доверчивых молчаливых мамочках, а когда с вами нормально разговариваешь, а не мямлишь как вы привыкли, то у вас сразу язык в попе и за место своё труситесь. Так что в интернете конечно можете поумничать, тут не уволят)))
И вы знаете что можно без прививок посещать. Но вам сказали говорить так, а вы и рады подчиняться. А если не знаете, то вообще грошь цена такому ’специалисту’.
Застряла• 21 сентября 2022
Ответ дляАнонимус Я
То ви на мене не нарвались , були б проблеми
Анонимус Я• 21 сентября 2022
Ответ дляЗастряла
Да, да, я так боюсь медсестричек попрошаек в гос.поликлиниках...
автор Шкура Шуры • 21 сентября 2022
Ответ дляЗастряла
Лікар сама не вірить у щеплення,бо якби вірила,то не боялась би за своїх щеплених дітей,вони ж захищені. Чим загрожують нещеплені діти вашим щепленим....???
автор Шкура Шуры • 21 сентября 2022
Ответ дляАнонимус Я
Так лікар сама не вірить в свої щеплення,бо боїться нещеплених дітей...її ж щеплені 99% захищені,чи ні?😂