Курочка• 26 октября 2022
Чому не українською, говорили вони....
Ух_ты_какая_я• 26 октября 2022
Ответ дляВинник
Латинка - це абетка). Не кирилиця, а латинка.
Почитайте, коли вона з´явилася.
І в основі- польський правопис
Ух_ты_какая_я• 26 октября 2022
Ответ дляВинник
От тому я думаю, що філологи, лінгвісти та мовознавці, які працюють над цими нововведеннями знають краще, ніж жінки з ’совєтчіци’. А українська латинка у нас вже існувала, і це було абсолютно нормально. Нам треба більше відсторонюватися від нашого добванутого сусіда, щоб зберегти саме нашу культурну спадщину. раша тут завжди до чого, на жаль
І ще одне. Що за упереджене ставлення до форумчанок на Совєтчиці?.Ніби тут самі тупі , непомиті і в засмальцованих халатах?))
Винник• 26 октября 2022
Ответ дляУх_ты_какая_я
Почитайте, коли вона з´явилася.
І в основі- польський правопис
І шо тепер? Це нормально, романизація.
Анютины ласки• 26 октября 2022
Та тю, ну сведру продаю, вже другу сутку не сплю і жинси на флісі. На вихідних на свайбу на роверах їздили, всі в сведриках, ніц нікого у длінноєбальних сукнях не було.
Винник• 26 октября 2022
Ответ дляУх_ты_какая_я
Тобто ви шукаєте на форумі експертну думку на тему мовознавства? Щодо непомитих і в засмальцованих халатах - це ви де таке у мене прочитали
? Я в шоці з вашого рівня ’не бійся здогадуватися’
ЕлькиПальки• 26 октября 2022
Ответ дляКима_кепка
Навіть найгірший суржик, краще літературної кацапської
Запамятайте російська в Україні насаджувалась штучним шляхом голодоморів, репресій, таборів, фізичним винищинням українського населення і заселеннями москалів.
А я считаю, лучше говорить правильно на русском, чем коверкать украинский, демонстрируя свою безграмотность.
Ух_ты_какая_я• 26 октября 2022
Ответ дляВинник
І шо тепер? Це нормально, романизація.
Ми говоримо про походження української. Почитайте ’ Слово о полку Ігоревим’ в оригіналі. То є старослов´янська. Яка дуже подібна до російської. Але то є наша! Рідня!
Ух_ты_какая_я• 26 октября 2022
Ответ дляВинник
Бо на форумі дуже багато цікавих та розумних людей, які ніколи не переходять на особисте та не оцінюють ’ рівні’))
Винник• 26 октября 2022
Ответ дляЕлькиПальки
Ну от ви вже припустилися декількох помилок ’на русском’)). Літературна мова виключно для політиків та новин. Жива мова не буває такою вилизаною. Я в Німеччині, тут ніхто не спілкується на хохдойчі. Тут скрізь діалекти і це нормально. Просто суржик чим поганий, це тим, що там багато русизмів. Цього треба позбавлятися, але звісно це все одно краще ніж російська. Те, що всі повинні спілкуватися літературною мовою, це до речі також російський наратив.
Винник• 26 октября 2022
Ответ дляУх_ты_какая_я
Тобто ви не заперечуєте, що намагались мені нав´язати те, чого я не говорила? Це вже добре. Я на цей форум ходжу виключно у розважальних цілях. Так, іноді тут можна зустріти цікавих співрозмовників, але за експертною думкою я б сюди не звернулась.
Ух_ты_какая_я• 26 октября 2022
Ответ дляВинник
Я Вам нічого не нав´язую. Просто запитала, яке відношення латинка 1834 року має до української мови?
І в ЦУ була завжди найлітературніша вимова. А зараз- перетягують львівський суржик, де більша половина з польської.
Виходить, Шевченко , Леся Українка, Котляревський теж писали неукраїнською?))
А ошибки, описки, местечковый говор и откровенная безграмотность, когда человек пишет на русском, вас не напрягают?
Я вообще заметила, что подобное угнетает только ’включенных’ в профессию филологов, и то, они не так чтобы агрессивны, и тех, у кого один родной язык (догадаетесь какой?) и больше не надо. Абсолютно все люди, у которых 2-3-4-5... языков в плюс-минус активном пользовании, путают слова, используют суржик, ’новодел’ и глаголизируют существительные (;
Ух_ты_какая_я• 26 октября 2022
Моя добра знайома, гуцулочка з Закарпаття. І в один час до них пр їхали іспанські філологи - дослідники. Яеі поясниди, що гуцули не мають соромитися своєї вимови, бо то є - нормально. Так в усьому світі. Кожна частина країни- має свій діалект.Розповіли про Україну та українську мову стільки, що було аж образливо.
А у нас що? Змінюємо..
Змінюємо.
І замість розумнішати- тупіємо ще більше.
Був вертоліт, гвинтокрил.
Ні, деякі знайшли там проросійське.
І притаскали чуже ’ зеліклптер’.
Браво((
А у нас що? Змінюємо..
Змінюємо.
Був вертоліт, гвинтокрил.
Ні, деякі знайшли там проросійське.
І притаскали чуже ’ зеліклптер’.
Браво((
Винник• 26 октября 2022
Ответ дляУх_ты_какая_я
Ну раз ви вже відкрили Вікіпедію, то проскрольте трохи нижче і почитайте, що ’у XVII–XVIII ст. використання латинки для української мови було поширене на Правобережжі’. Латинка - це нормальне явище. Лінгвісти також не дійшли консенсусу, чи треба її використовувати зараз, але багато хто з них вважає, що це треба зробити, і я підтримую саме їх.
До чого тут суржик? Я взагалі не проти суржика та діалектів. Читайте мої коментарі.
Ух_ты_какая_я• 26 октября 2022
Ответ дляВинник
А до сімнадцятого сторіччя?
Якою мовою розмовляли на Київській Русі?
До речі, я дуже добре читаю і розумію староцерковнослов´янську.
То так. ПоХвастатися))
Ух_ты_какая_я• 26 октября 2022
Ответ дляВинник
Поясню своє ’ хвастовство’. Мені дісталися в спадок книги. Які надруковані старослов´ янською в НАШІЙ Києво- Печерській Лаврі.Але набашато раніше, ніж з´явилася ’латинка’
annetka_zaraza• 26 октября 2022
Ответ дляАноним Секретарь
Так, кішка, швінтарка - сковорода, шваблики - сірники.
Дякую, поповнила словниковий запас)
MacOS-ница• 26 октября 2022
Амлет
Але хай там, людина старається
Всі ми, так чи інакше, проходили фазу амлетів
Але хай там, людина старається
Бабушка Бетман• 26 октября 2022
Ответ дляАленький носочек
сведра)) звучит приблизительно как простырадло😊
Простирадло - правильне слово, словникове. А ось сведра..
Мона_Лиса• 26 октября 2022
Ответ дляУх_ты_какая_я
Старословянская это как суржик наш сейчас.
У меня есть Слово о полку Игореве как раз на старославянском
Мира всем• 26 октября 2022
Ответ дляРаботать надо
После ДЛИННОЕБАЛЬНОго платья нас ничем не удивить)
Поедки