По работе общаюсь с большим количеством людей из Украины, так вот очень часто именно у молодых людей от 30-35 проскакивают грусть тоска по СССР , конечно в скрытой форме намеками но все же. Интересно вообще с чем это связано, если они даже не застали это время в сознательном возрасте.
Ответ дляZelenkа
Питала знайомих, які з луганди виїхали. Чому вічно червоне, було цікаво, чи виє сирена. Ні, просто там жесть.
Наші котики там вже працюють.
Сподіваюсь, що скоро виженуть стану орду на московію. Вчора 950 кацапів до кобздона відправили .
Якби нам дали більше зброї, вже б вигнали русню .
Ответ дляMedvezonok
Вважаю, якщо у таких молодих, які той совок і не застали - це наслідки пропаганди (або її відголоски, може і несвідомі).
У людей, що більш літні і нормально жили (обіймали якісь посади на той час або батьки їхні були при владі і дали забезпечене дитинство) - це нудьга за молодістю і життям (якщо зараз не при ділі).
Люди ж, яких так чи інакше торкнулися репресії/тиск влади/приниження (їх чи близьких) - здорові на голову і в жодному випадку не будуть відчувати такого прагнення кайданів у вигляді СРСР...
Дуже Вам дякую за відповідь по темі! Так, скоріше за всього і є.Щодо приниження нажаль і до сих пір воно залишилось у спадок від совка у деяких держструктурах по типу МРЕО, лікарнях та інших де вимушен звертатись до держпредставників.
prozerpina123• 30 октября 2022
Ответ дляAsya.od
Вы потеряли линию разговора. Речь шла об скучающих вцелом. И да, я считаю, что все ’ностальжи’, это воспоминания о себе молодом, сильном, с кучей жизненных планов и энергии, но никак не о режиме.
Какая куча планов у тех, кто часами после работы торчит в очереди? Кто годами летом едет отдыхать в одни и те же санатории для рабочих? Какие планы у тех, кого после учебы государство распределяет на работу и часто в Зажопинск? Какие планы у тех, кто и слова против власти казать не может?
Не все, кто тогда был молод, вспоминают сэсэсэрию с ностальгией. Наверно, потому что видят немного дальше своего носа
Ответ дляHelenny
У мене навіть батьки за совком не сумують, а їм 63 та 65.
Моїй мамі 65 років, не те що не сумує, а ненавидить совок.
Коли я йшла в перший класс в 83 році, білі гольфики і бантики замовляла знайомій з Литви, босоніжки красиві теж доставали. Бо навіть в Києві неможливо було купити . Одне лахміття в магазинах було .
Ответ дляVeronainika
Киевская область, Вышгородское направление, Обуховское и др. Базар,магазины,кинотеатр,свои пляжи,теннисные корты,кружки и много чего
О, під Києвом. До цих пір ще трапляються ці будиночки і корпуси, навіть працюють деінде. Відпочиваєте?
Хоча ули і не погані, як на ті часи. Іходилабаба Маша, выгнала з номерів, о їй треба було прибирати.
То була сила, вона була найголовніша)
Lampochka_05• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
Еще в фашистских или полу-фашистских почти всех странах Европы.
Лагерей для интеллигенции не существовало.
т.н. Маккартизм в США, у нас против ’антисоветских’ - там против ’антиамериканских’, суть та же.
Самого Чарли Чаплина, страшно сказать, выдавили, и были гонения, и это самый известный, а сколько их было - трудно сказать.
Ото жахіття. Чуваку замість Штатів довелось жити у Швейцарії. Дійсно, до таких тортур радянські кати не додумались.
Ответ дляprozerpina123
Як ви чітко консерві відповіли!
Але воно не зрозуміє, там ася
Medvezonok• 30 октября 2022
Ответ дляAlessa 35
Ви праві, такі структури несуть на собі чіткий відбиток того совка( Типу ’я - влада, а ти - нижче мене, побігай за мною’).
Ніякої поваги, шани у звичайних людських межах, а переважно все за гроші вирішується. Маємо з цим боротись. Звісно, що адекватні люди є скрізь, проте їх мало.
Ответ дляTATATA1973
А при чому де працювали? Чи не стояли в чергах, не бігали не шукали якісних і красивих речей? Не були записані в черги на меблі, машини та ін? З радістю висижували на партзборах, політінформаціях та ін?Але ж мабут мали путівки та квартиру від підприємства, це ж головне. А те що в країні села стояли негазифіковані, хлопців на убой в Афган посилали, неасфальтовані дороги, копієчні пенсії, та можна перераховувати довго. То які у ваших батьків приорітети були?
Не поверите, но и сейчас есть в Украине негазифицированные села. Да и пенсии копеечные и сейчас у многих. Это не в защиту совка, так , факты. А приоритеты, это ж не только вещи. Сейчас вон полстраны с одним рюкзаком бегает по миру, как то не до шмоток модных людям. Мира хочется
Lampochka_05• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
это идеалистическое представление по-моему
а цензура есть везде, просто разное оформление, в идеале чтобы ее не замечали, не так топорно как в ’совке’
вот ТАМ - да, большие специалисты, и не подкопаешься, что не меяет сути
Нє подкопаєшся, не можеш привести приклади, але суть та сама.
Вона як суслік, ти її не бачиш , але вона є
Mariya Prokhorova• 30 октября 2022
Ответ дляmariya59
В Киеве, в каждом микрорайоне были и русскоязычные и украиномовные школы - на выбор родителей. Но даже в русскоязычных школах, украинский язык изучался со второго класса, украинская литература - с 4-го. И то что я сейчас, окончив русскоязычную школу, знаю украинский на довольно-таки неплохом уровне, я обязана только обучению в советской школе.
Ви вивчали зросійщений український , бо така була політика партії , щоб ні якіх відмінностій !
Скрипник , Кримський , Курило вам знакоми ці імена ?
Mariya Prokhorova• 30 октября 2022
Ответ дляsur_sur
Талони ввелио розвалу совку. А чому совок розвалився. Мабут тому, що все було зашібісь як добре.)
А в Афган , як полізли той почався розпад
Ответ дляSanechko
В кінці 80- були.
І оті машинки радіо- машинки.
Привозили з Німеччини
І оті машинки радіо- машинки.
Привозили з Німеччини
Кінець 80х - то ще тяжкі часи для Польщі. Мобільні телефони могли бути тільки у дітей ’оіліархів’. В розвинених країнах мобільні ще ще не були поширені тоді, та й габарити мали не дитячі. Ну, можливо хтось виніс похвалитися батьківськими.
Ответ дляJENYABEST
В смысле врать ?
Конец 80 это развал ссср и то что тут многие помнят это как раз 89-91год.
В некоторых регионах талоны на мясо, масло и сахар были введены раньше, в конце 70-х. А в 80-х их ввели уже повсеместно. Причем не всегда эти кусочки бумаги назывались талонами: часто на них было написано «Карточка покупателя», «Заказ», «Приглашение на получение» того или иного продукта с указанием полагающегося количества.
Это СССР в 70-х или Украина??
Mariya Prokhorova• 30 октября 2022
Ответ дляZelenkа
Йтм блд. Тема про совок на форумі, як завжди, збирає більше глядачів, ніж насущні проблеми.
Маріна з бамбаса вже була?
так ) каже , що вона з Києва
Lampochka_05• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
на тему - в многих областях было на выбор даже три языка, в той же Черновицкой - молдавские, русские и украинские школы
... до 91 года, естественно)
О, вибір був шикарний. Наприклад в Полтаві в 80-Х роках на все місто на вибір було аж 2 українських з 38. І справді, що не так?
1234svetsvet• 30 октября 2022
Ответ дляЭ-велин@
Ой, как мило. Так напомнило скабееву - где это видано, чтобы матом крыли президента великой страны. а главное, за что? мы же хотим мира.
Не понимаю вашей подковырки и обесценивания.
Я написала про жизнь своих родных. Напишите про свое, если у вас было иначе.
Ольга Бомбина• 30 октября 2022
Ответ дляoboeva
От такого возраста не слышала, от тех,кто старше 45 да.
Я старше 45 і ні грама не ностальгую. З мого дитинства пам´ятаю пусті полиці в магазинах, якщо щось викидали на прилавки, то потрібно було цілий день в черзі простояти. Про одяг та взуття взагалі мовчу. Те, що шили страшно одягом та взуттям назвати. Бідні жінки, щоб хоть якось гарно виглядати намагались опановувати кройку та шиття, а також в´язання спицями та гачком. Дитячий одяг та взуття це взагалі жах жахливий був.
Як можна за таким жаліти? Після 2000 тільки жити нормально почали, одяг нормальний та взуття з´явились.
Ответ дляJsolo
Вы когда такое пишите, чтоб это не казалось ересью, давайте хоть какие-то цифры, сколько из скольки молодых занимаются совкодрочерством. И что это за круг общения с людьми из Украины?
Согласна, что пост выглядит странным, круг общения это беженцы с восточной Украины, которым помогаю чему могу и работа с этим связана тоже.Таких молодых людей не много, но встречаются, меня это мягко сказать шокировало
Lampochka_05• 30 октября 2022
Ответ дляmariya59
Ти диви, в школі в Україні викладали українську мову і навіть українську літературу! 😳