Колдунья-вещунья• 11 декабря 2022
Сьогодні я ще більше зрозуміла що таке рідна мова
Сайт знайомств… я вільно володію англійською мовою… до мене тільки дійшло що… всі ці іноземці пишуть своєю мовою і чекають що з ними ти будеш спілкуватися їхньою мовою як їм зручно… і тут я вирішила не відповідати як завжди а як вони - писати тільки на українській. Подивіться реакцію… ми чомусь завжди поспішаємо спілкуватися як зручно іноземцям, а вони чомусь- ні… тому що мова для них святе,навіть біженцям присилають листи зі школи ( дітям) ,якусь інформацію тільки на німецькій, французській , англійській тощо… вони не заморочуюттся нам перекладати, а от нас змушують вчити їх мову. От я думаю, якщо б європейці були біженцями в нашій країні- ми б їм також надсилали листи тільки українською…?
Мафиозная• 11 декабря 2022
Ответ дляАБВГДейка
Чомусь у прихильників всього руського завжди стільки пихи і пафосу, що їх видно в усіх темах. Одразу ´чєрєз губу ´ оця зверхність і перехід на особистість, бажання не підказати чи допомогти розібратися, а саме принизити. Підкреслити свою ´розумність´ за рахунок іншого. Вас, руськомовних носіїв культури завжди видно в усіх країнах, не хвилюйтеся.
По сабжу: навіть якби автор звернулася вялікою расійською, він би так само нічого не зрозумів. Як і польською. Але автор зробила цікавий експеримент і це не про мову. Лінгва франка російська була на уламках імперії і постсовка, від неї вже кадилом відхрещуються країни Балтії і Грузія, Україна теж. Від колишнього ареалу застосування російської скоро і половини не залишиться, в слава Богу.
Ну, пока что первая перешли на личности именно вы
Пупуговка• 11 декабря 2022
Ответ дляЯниЯ
Сломаю ваши стереотипы. Я хоть и украинка, но украинский мне вообще не родной.
Украина- многоязычная страна.
Це неправда. Я взагалі не розумію як можна вважати себе українкою вважаючи мову цієї країни чужою? В чому ви українка? Просто живете на території України? Народилися тут? І що? Особливо веселять російськомовні діти українськомовних батьків, які в груди себе б´ють що українська їм не рідна, бо передивились кадетів, сволоту і блакитні вогники.
Автор, стосовно саме вашої теми.
Якщо чоловік реально вами зацікавився- він легко може загнати вашу українську в перекладач і зрозуміти, що саме ви пишите.
Ви навіть можете це використати як індикатор)
Взагалі іноземці ледачі- вони не звикли вирішувати мовну проблему, вони звикли, щоб під них підлаштовувались.
Тому спілкуйтесь так, як ВАМ зручно.
Кому потрібно- підлаштується, кому- ні- на вихід, наступний!
Тому спілкуйтесь так, як ВАМ зручно.
ЖующаЯКонфету• 11 декабря 2022
Ответ дляПодтяжка
А яка різниця тоді, як це взагалі можна зрозуміти, хто українець, хто зросійщений, а хто розіянин?
Іноземці точно в цьому лайні гребти не будуть. Все просто розійська- розіянин.
Допустимо є відро яблук(рузькогаварящі), в відрі є кілька гнилих(реально хворі проросійські покидьки), є яблука нормальні. І тут в відро кинули лопату лайна (рузький мір), і перемішали. Всі яблука стануть смердючими, нормальна людина не буде шукати там ціле, і роздивлятися.
В 17 поступила в Київ, звісно там зросійшували як могли, ок, до 30 була рузькогаварящою. Потім поїхала до чоловіка на Донбас, єдине що мене тримало на плаву це усвідомлення того що я не така, я українка, перейшла на мову. Але нічого проти рузькогаварящих не мала, ну зросійщені, ну то й що. Правда на язик ніколи не переходила. Після 24 лютого все розійське стало просто огидним. Не розумію тії хто вважає себе українцем і не пробує відмежуватися від всього гнилого кацапського
Ну и Европа это вам не Украина. Тут не судят о людях по национальности. У нас прекрасные русские соседи, у меня девочка-волонтер русская немка, подружились с ней, у мужа старый друг - русский немец, на днях в гостях у нас был. И никто к ним тут плохо не относится оттого, что они ’рузьки’
Мафиозная• 11 декабря 2022
Ответ дляБокс-орун
А звідки Ви? В моєму оточенні немає українців, для яких українська не рідна. Можливо, Ваші предки приїхали сюди і продовжили використовувати свою мову?
Интересно, откуда вы. Я киевлянка в пятом поколении, все в семье говорили на русском. Более того, в моем детстве у меня не было ни одного знакомого украиноговорящего ребёнка - ни школе, ни в художке, ни в музыкалке, ни на танцах, ни в трех лагерях. При этом мы все - украинцы, были и есть.
Детектор лжи• 11 декабря 2022
Мене також завжди дивувало, чому я український бухгалтер змушена вести ділову переписку з партнерами на їх мові.
Ми в рівних правах, но їхньому бухгалтеру інформація приходить на зрозумілій їй мові, а я змушена купу часу тратити, щоб перевести свого листа, потім надіслати штатному перекладачу, щоб поправив і лише тоді надсилала. А таких листів за день могло бути і 5 і більше. Уявіть скільки я часу витрачала на це.
НичеНипанимаю• 11 декабря 2022
Ответ дляАмели на мели
А для чого ви вчите польську мову?
Украинский я знаю, но не говорю на неи в быту здесь, в Польше. А польский учу, потому что хочу
ЖующаЯКонфету• 11 декабря 2022
Ответ дляПупуговка
А что значит ’считать себя украинкой’? Я родилась в Украине. Мои родители родились в украине и их родители тоже. Я украинка? Думаю, да. Да, мои бабки в селах говорили на украинском, родители и я на русском. Дети на русском. Или мы от этого перестали быть украинцами? Если я буду жить в Украине, но говорить на английском, я стану англичанкой?
Стеклянная мышь• 11 декабря 2022
Ответ дляЯниЯ
Украина- многоязычная страна.
У Вас татарский родной? В моем городе очень много болгар, корейцев и азербайджанцев, армян также много, бежали сюда во время бедствий и землетрясений в Армении. Не раз слышала, как общаются на своем. А в Мариуполе много греков. Действительно, наша страна многоеациональна и толерантна)
Реанимация• 11 декабря 2022
Німець перейшов з німецької на інгліш, а ви всеодно домахалися))
Я обома руками за мову, але вас не розумію…
Мафиозная• 11 декабря 2022
Ответ дляЛеди Репях
О, отлично, я не знала.
Давно пора.
Это новость 21 года. За такое сейчас бы спорсменов тех распяли, а не ницой с фарион, вы шо.
Стеклянная мышь• 11 декабря 2022
Ответ дляПочемучечка
Сейчас тоже так, на госслужбе, в школах, вузах, на телевидении, в официальном общении госслужащих и официальных лиц - государственный язык, в других местах - какой хочешь. Что именно вы хотите изменить?
Кстати, это давно так, давненько. Я училась в 99 году, первый курс, большинство преподавателей преподавали на украинском. Матанализ, физика, ШКМ, практически все) физрук русскоязычный точно был) гонял нас до 5 курса
Мафиозная• 11 декабря 2022
Ответ дляПупуговка
Вы понимаете, что такое родной язык? Это тот, на котором думаешь.
И да, нет никакого противоречия, когда человек думает на русском, являясь при этом украинцем по рождению и по духу.
Стеклянная мышь• 11 декабря 2022
Ответ дляПупуговка
Не знаю таких детей. Не знаю ни одного ребенка с украиноязычной семьи, кто бы говорил на русском. Какой город?
Почемучечка• 11 декабря 2022
Ответ дляБутылка с банками
А Ви не звернули увагу на те, що всі іноземці які приїжджають до нас продовжують спілкуватися на своїй мові. І тільки ми і русня, якщо їде кудись, то потрібно вчити чужу мову. Чому так?
Чому от зараз виїхали біженці, а їх змушують вчити мову? А вони виїхали на пару місяців. Навіщо їм чужа мова? Це приниження, я вважаю.
Люди виїхали у стресі, від обстрілів, зруйноване житло ітд. А їм ще ’на мову вчи’, додатковий стрес. Навіщо?
Я сейчас нахожусь в Чехии, в Праге очень много международных компаний расположено, работают люди со всего мира, язык общения и работы - английский, никто не учит чешский, живут тут много лет. Максимум: Аhoj, dvě piva, prosim.
И нигде никто не заставляет учить язык, с чего вы взяли?
Мафиозная• 11 декабря 2022
Ответ дляTammy21
Именно прожила (не путешествовала) и именно в англоязычной? Нисколько.
Ох уж эти мамки )))))
Так и думала.
Ваша мала не знает английский на уровне нейтив.
Так и думала.
Шиворот Навыворот• 11 декабря 2022
Ответ дляТоптунша
Наверное, продвинуть украинцев, мову, чтоб еще раз напомнить о нас.
Ну не надо дискредитировать всех украинцев своей недолугостью будь ласка
Почемучечка• 11 декабря 2022
Ответ дляБутылка с банками
Не понимаю почему нельзя просто дать пособия...
У меня часть знакомых выехали на пособия, планируют вернуться, но с ума сходят от того что нужно учить немецкий язык.
И многие остались в Украине, и я тоже, люди не хотят ехать, потому что нужно учить никому не нужный язык, чтобы получить пособия. А своих денег практически не осталось за 9 месяцев войны..чтобы жить на свои деньги заграницей.
Охренительная наглость
Ответ дляТюрюнь_Тюнь
Я понимаю тоже, о чем автор. Но он, судя по всему, немец. Немецкий роднее. Но перешёл на более известный английский. У автора в анкете, интересно, что написано по поводу языков общения
Дело в том, что переводчики существуют и удобны/доступны для перевода онлайн. Если человек заинтересован и не глуп, он способен сделать пару телодвижений, правда.
Будьте так ласкаві• 11 декабря 2022
Одного разу замовник із Шотландії (по графічному дизайну) писав мені українською, перекладав Гугл-перекладачем. Взагалі виявилася дуже приємна людина.
А так майже завжди пишуть англійською, і частіше за все це не рідна мова, а просто використовується як універсальна, я не бачу в цьому проблеми. Проблему я бачу в російській мові і її ролі у цій війні. Я все життя розмовляла російською, але зараз перейшла на українську, це меньше, що я можу зробити.
Ласковая_львица• 11 декабря 2022
Ответ дляПупуговка
’Критеріями, які служать для визначення національної приналежності, можуть бути і родовід батьків людини, і місце народження, проживання чи її роботи, тобто місце становлення людини як особистості, формування її життєвих цінностей (освіта, релігія, територіальні або національні традиції, виховання, вплив певної національної групи людей (оточення) тощо)’.
Почемучечка• 11 декабря 2022
Ответ дляБутылка с банками
Такой момент ещё. Почему когда к нам приезжают иностранцы - им бегом ищут переводчика чтобы им комфортно было общаться. И почему нам никто не ищет переводчика, когда мы приезжаем в другую страну? Типа, хочешь общаться- учи язык. Всем пофиг.
Иностранцы обычно сами нанимают переводчика и оплачивают его услуги, украинцам ничто не мешает делать то же самое. А принимающая сторона обычно нанимает, если хотят заключить с иностранцем выгодный контракт или еще что-то.
И.О. человека• 11 декабря 2022
Автор, понимаю вас. Немцы - самовлюбленные ушлепки, не смогла с ними знакомиться и продолжать общение. Бараны, как только я говорила, что я не шпрехен дойч, сразу делали кислую мину. Объясняла им, что я вообще-то украинка и мне не сдался их дойч, а международный язык английский, его как бы ещё в школах начинают учить.
Ласковая_львица• 11 декабря 2022
Ответ дляtettiana
познайомилася з польською сім´єю, подружилися і спілкуємося досі. Від самого початку вона мені перекладала смс українською, я їй кидаю через перекладач на польську.... як правильно хз, у нас так склалося
Не зрозуміло тільки нащо. Якщо ви в е одно користувалися перекладом, то кожен би писав на своїй мові, а інший би перекладав.
Бутылка с банками• 11 декабря 2022
Ответ дляПочемучечка
Охренительная наглость
В смысле наглость?
Я жила себе спокойно в своей стране, я работала и платила налоги, мои дети спокойно ходили в садик и в школу. Отмечали праздники, ходили на концерты итд.
Почему пришли папуасы, разрушили мою страну, я вынуждена все это бросить, и скитаться по миру, уча чей-то язык потому что мне за это сто баксов заплатят.
В чем наглость? Оно мне надо было?
Кракадэ• 11 декабря 2022
Ответ дляЕтитьская богомышь
Хорошо, зайдем с другой стороны. Почему сейчас все массово учат английский язык? Великобритания давно утратила свое мировое господство.
Там з якого боку не заходь - одне є наслідком іншого. Хіба не очевидно? Тому що людей, які змушені були вчити мову, як результат колонізації, Великобританія і США не втратили. Індія- це давно колонія, але англійська там досі офіційна. Багато населення в колонія, за рахунок притоку нових людей розвивається економіка та бізнес - багато людей змушені вивчати і говорити однаковою мовою (англійською) - вона стає мовою бізнесу. Мене інше пригнічує: якби іспанці та португальці з англійцями не винищили та не витіснили корінне населення обох Америк та Австралії, як би зараз звучали ці континенти, якими мовами?
Ответ дляМафиозная
Ох уж эти мамки )))))
Так и думала.
Ох уж эти анонимы. Так и думала. Ноль аргументации, ноль знаний личной ситуации, поспешные выводы и необоснованные утверждения основанные разве что на персональном опыте. Который, как бы вот вообще не каноничен. Потому что уровень знания языка вот совсем не зависит от страны проживания.
Про англояз. страны позабавило) Мальта, НЗ, Либерия достаточно англоязычны для вас?) Как там с ’носительством’ знаете или мне рассказать?)