Чи то я якась дивна?... Що я не розумію, бо моє відношення вказане в заголовку.Ті хто кажуть про впавший на них шанс. А що ви маєте на увазі? Про який шанс та величезні перспективи йдеться? Читаю на форумах такі побажання та маю знайомих, що впепнені, що треба будь-якими можливостями залишатись та, вже мабуть і померати, в Європі. Невже справді так вважає переважна більшість тих, хто спонтанно опинився в Європейських країнах в якості повоєнного біженця? Особливо ті хто в Україні має власний дім (можливо й не один, звісно не розбитий, дякувати Богові), зокрема маленьких дітей, не знає мови. Ще й коли диплом нічого не вартийтий і його підтверждення вимагає титанічних зусиль. Де та в чому ви бачите той шанс? Невже дійсно так гарно можна вчити чужу мову та це в паралелі з наявністю дітей? Може ви плануєте тут дітям дати безкоштовну вищу освіту? Яким чином? Є гарантії для їхнього втсупу в майбутньому? Ви готові знімати житло чи продавати майно в Україні та купувати в Європі? Ким бачите себе в Європі? Ким будете працювати? Як ви до цього йдете та за скільки часу плануєте? Чи вже встигли та маєте гарну роботу? Влилися в ментілітет та він є комфортним? Яка ж це "гарна" робота/ життя в Європі?
Александрушка• 26 декабря 2022
Про дома престарелых. Познакомилась я с женщинами на йоге. Очень удивилась, когда узнала, что они живут в доме престарелых. Внешне ухоженные, живут насыщенной жизнью. О болезнях не говорят.
Оляна 2907• 26 декабря 2022
Ответ дляirusiastar
Я работала инженером в Укрзализницi и , та-дам!! получала аж 6180грн грязными. Круто, правда? Город маленький, зп маленькие. Надоела мне такая жизнь и поехала в Польшу, вернее уехали всей семьей. Работаю на заводе по 8 часов и чувствую себя человеком. Не легко, но и не тяжелее чем было дома.
Как я Вас понимаю, коллега!!!
Espresso_caffe• 26 декабря 2022
Ответ дляVikolette
У меня был свой интернет-магазин 8 лет назад, где я одна работала за всех)) потом наняла себе помощницу, я бы ей с удовольствием платила и 50 тыс грн, но к сожалению, столько не зарабатывала.
Поэтому кого-то мое предложение не заинтересовало, а кто-то готов был работать, выбирала из нескольких кандидатов.
это понятно
вы молодец, что создали рабочее место
просто в Европе законодательно минимальная зарплата устанавливается, если работодатель ее не тянет, делает все сам до того момента, пока его бизнес не позволит платить эту минималку персоналу
вы молодец, что создали рабочее место
Танюша мама двоих принцесс• 26 декабря 2022
Ответ дляMagiса
В донбасе? Вы из рашки?
Нет, с Днепра? У вас не говорят слово Донбасс?)
Donnafugata• 26 декабря 2022
Прочитала коротко стрічку новин сьогоднішнього дня:
- в Болгарію послом України призначили сексолога і експерта з дорогоцінного каміння без досвіду дипломатичної служби
- уряд виділить 30 млрд грн компанії, керівником якої є Мецгер, який раніше був керівником Укрексімбанку і погрожував журналістам
- державні органи блокують доставку дронів в Україну
Почитаєш новини і розумієш, що війна це тільки половина біди. Як жити в такому суспільстві, як після всього довіряти життя своє, а головне своїх дітей владі? Не війна головна причина того, що люди хочуть залишитись за кордоном. Там працюють закони, є поняття моралі, достойного рівня життя. Тим хто виїхав зараз звичайно буде не легко. Але принаймні діти виростуть в нормальній країні.
Espresso_caffe• 26 декабря 2022
Ответ дляТанюша мама двоих принцесс
у нас говорят ’на Донбассе’, а не ’в Донбассе’. Донбасс это регион, а не страна
Ответ дляМариш_ка
Для початку зробіть так, щоб українців вдома оцінювали не за три копійки. А поки що і перекручувати вас не треба, і так зрозуміло, що боїтеся лишитись без кріпаків, котрі будуть на вас працювати за копійки))))
’Везде прилетает’ вже не проходить, то придумали нову пісню - ’нас тут не ценят’. Ну поїхала, то вчи мову, працюй, насолоджуйся. Що ж скільки злобних відповідей дала раз там так добре?
Можу написати конкретно про себе. Я провізор, ну тепер вже це поняття відмінили, тому - я фармацевт. Маю вищу фарм.освіту. Працювала в місті з населенням 200 тис. осіб. Моя зар.плата - 7 000 грн. Якби я була зав.аптекою, то моя зар.плата була б 10 000 грн. Чи могла б я у своєму місті заробляти більше? Так. Звичайно. Треба податися у представники фарм.компанії. Бігати по лікарям-аптекам і впарювати-впарювати-впарювати. Це не те чим би я хотіла займатися. Чи можу я мати гідну зар.плату в аптеці? Ні, не можу. Принаймі не в моєму місті. Хіба в Києві.
А тепер про мої перспективи в Німеччині. Прийдеться багато і старанно вчитися. Але це достойна зар.плата яка після підтвердження диплому стартує від 3 тис.€
На свої 7 000 грн. в українську аптеку я завжди встигну вернутися.
Ответ дляТанюша мама двоих принцесс
Они не такие амбициозные как мы, они могут мечтать с детства стать шофером, и не один родитель не будет пихать дитятко в ВУЗ. Здесь уважают желание детей.
Нет.Немцьі построили в образовании сословную систему обучения, где в вуз отбирают еще в начальной школе.У наших детей шанс равен нулю из- за плохого знання язьіка
I_am_Ukrainian• 26 декабря 2022
Ответ дляyuliya3101
не знаю за всех врачей, но стоматологов наших полно в Польше, сама удивилась, что во многих стомат.клиниках смешанные коллективы
Да наших в принципе тут уже больше чем поляков 😃 возле меня открыли салон красоты наш. То есть все девочки там украинки, на украинском языке говорят. Открыли в августе. Идёшь и слышишь наш язык везде. У меня уже в принципе ощущение, что я не в Польше, а в Украине (но в Украине было в 10000 раз лучше). Но это разве что только в Польше так. Может ещё в Германии много наших. В остальных странах конечно ничего похожего нет. Поэтому думаю, что в Польше реальной всего будет зацепиться, если у кого-то такое желание есть.
Ответ дляsvitirok
Серьезно? У двоих знакомых дети учатся в немецких ВУЗах) Одни уехали в 2015 году сюда, другие живут в Украине, только дочь уехала учиться. Зачем вы говорите неправду? Или вы из тех, кому не хватало денег и связей что-то из себя представлять и чего то добиваться?
Ответ дляТанюша мама двоих принцесс
А сколько потратили денег на немецкие ВУЗы? На какой основе учатся дети ?
Ответ дляDianichka
Одна девочка имеет вид на жительство, т.к. приехала с родителями с Донецка как беженка в 2015 году, у другой ученическая виза. Обучение бесплатное.
yuliya3101• 26 декабря 2022
Ответ дляI_am_Ukrainian
да, точно, у меня такие же ощущения
Мелитрисса• 26 декабря 2022
Не знаю кто как, но несколько знакомых работают. Одни работают так же как здесь на производстве, но с большей зарплатой, на жизнь хватает, на аренду жилья тоже. Дочь поступила там же, говорят уровень жизни там у них выше, возвращаться или нет не решили, но при таких вводных есть смысл остаться.
ksusha1155• 26 декабря 2022
Ні, ні і ні, європи тільки для туризму, морів і музеїв, жити там не хочу
в нас в 1000 разів краще!
shkoda_anna• 26 декабря 2022
Ответ дляirusiastar
Сестра! Працювала юристом в комунальній організації, після створення територіальних громад моя зарплата зменшилась вдвоє і стала мінімальною 5000 грн. Чоловік працював у Польщі, планувала на літо переїзд до нього, вчила мову, але через війну поїхали з сином раніше. Так от, працюю на заводі по 8 годин, без нічних змін. Робота не важка сидяча, за столами, монтуємо різні деталі. Нічого складного чи надможливого. Але зовсім інша зарплата і можливості. Я розумію добре тим, хто мав, гарну роботу вдома, а ми знайшли себе тут.
Стасишина Ирина• 26 декабря 2022
Ответ дляkabatosa
Лікарі 100% не працюють по спеціальності, це неможливо
Неправда, у нас семейный врач украинка, есть стоматологи из Украины,в аптеке наши девочки работали. И у нас тут немного уходцев, город небольшой
olalesenko• 26 декабря 2022
Ответ дляLotusA
Какой статус? Многие устроились на работу и живут хорошо, если война закончится то их тоже выгонят?
Этого никто не знает. Люди надеются остаться но слишком много НО. Конечно у тех кто работает есть хорошие шансы а вот у безработных, кто на пособиях - без вариантов.
Я считаю так говорят люди, которым особо нечего терять, и для них работать по 12 часов на заводе и жить в маленькой и дорогой квартире - уже лучше чем было. Плюс вера в то, что будет лучше. В любом случае это их выбор. Я не верю что где то трава зеленее. Везде мы берем с собой себя. И везде можно сделать свою жизнь лучше.
Мабуть я зараз щось не дуже красиве напишу , та така моя думка.
Хто тут щось мав і щось із себе представляв , то вони того шансу не чекали. Їм не треба війна щоб переїхати в іншу караїну якщо вже було таке бажання. А хто настільки нічого не має і нічого із себе не представляє що не стало навіть розуму знайти спосіб для імміграції , то в нього і там нічого путнього не вийде . Нажаль.
Ответ дляsvitirok
О чем Вы бредите? Если у ребенка есть цель. Он поступит и его всячески подтягивать будут. У меня дочь уже в колледже на vorkurs. При успешной сдаче экзамена их всех забирают в Мюнхен на подготовительные к универу. Причем немцы контролируют уровень языка постоянными тестами и где надо подтягивают. Сейчас наоборот в Германии цель как можно больше специалистов разных направлений, так как нехватает именно квалифицированных кадров.
Стасишина Ирина• 26 декабря 2022
Ответ дляkabatosa
І виїхала вона звичайно з початком війни?
Да, потому что спрашивала нас за жильё, у неё были проблемы. Стоматологи недавно няню искали для ребёнка, наверное, нагрузка большая на работе
Ответ дляLotusA
ну, вы верите, что нет? не все купят недвигу на миллион евро, оформят рабочие контракты на 30 лет вперед и тп. не просто так дают определенный срок действия временного перемещения, если бы государства были заинтересованы в обратном, уже бы все сидели с гражданством) и равными правами.
Ответ дляshkoda_anna
а зп? выше? во сколько раз? я понимаю, что вы не хотите говорить, но для понимания ситуации как без этого...?)