НеГолосую• 04 февраля 2023
Чому у Львові так дивно розмовляють? Наприклад
Наприклад : «що ти будеш їла?» Чому два дієслова в реченні у різному часі ? І ще купа подібного. Звідки це пішло і чому так ?
{СоJIнТсЕ}• 05 февраля 2023
Ответ дляСанта Барбара
Гарний собачка))так і на Хмельниччині в селах говорять)
И в Черкасской обл. тоже.
Бо українською так і є - гарний/злий собака, чоловічого роду. Як і нежить, тюль, біль - теж чоловічого.
А путь - жіночого.
Полтавська галушка• 05 февраля 2023
Ответ дляШкура Шуры
Оо, то ви на Закарпатті не були))
Пой сюда - це іди сюди
Туй - тут
Іди доміу - іди додому
Гойкати - кликати
Позирати - дивитися
Пісіцький - дууже маленький
Ай - так
Айно - звичайно, так
Я взагалі ніфіга не розумію, коли вони між собою розмовляють!)
Пой сюда - це іди сюди
Туй - тут
Іди доміу - іди додому
Гойкати - кликати
Позирати - дивитися
Пісіцький - дууже маленький
Ай - так
Айно - звичайно, так
Капець. Ай - то в Шотландії так говорять. Як воно звідтам сюди дійшло...
Copy-Paste• 05 февраля 2023
Ответ дляКружите меня,кружите
при чём здесь рашка?
мы говорим о том, что у нас в стране, про наши двойные стандарты
ваша страна срасия
Чудо Ф_ф КеДаХ• 05 февраля 2023
Ответ дляTammy21
Якби не ті ’безграмотні’, у нас би ’язик’ був. Мова вмирає без активного використання, а активне використання це завжди зміни, суржик і т.ін. Не має ніякої міфічної, правильної укр.мови.
Так іі ніякоі правильноі немає, чого тільки украінськоі , мова жива , Розвивається росте , зьявляються новіслова інші старішають відходять , Дуже сподобався фільм з Шоном Пеном ,
ГЛЮкоза• 05 февраля 2023
Ответ дляTammy21
як це немає? є! є навіть правила вимови! наприклад ’акати’ це неправильно, як робила Тимошенко. у нас в університеті викладали мову, є правила вимови, написання, уживання слів, речень і таке інше. Діалекти то вже діло кожної області, це як ненормативна лексика, її уживають, але це не є офіційна мова. проте правильна українська офіціфна мова існує
Ксерокопия ночи• 05 февраля 2023
Ответ дляГоспожа_тамагочи
А мені було дивно почути, що в Чернівцях розмовляють російською. Була тиждень у справах в цьому місті, то і в магазині і на вулицях люди говорили російською
Недавно были? То впо, скорее всего
Онанимный пользыватель• 05 февраля 2023
Ответ дляжар-птица Нюра
Навпаки, майже всі вони у Польщі живуть, або хоча б один член родини на заробітках у ЄС, кордон поруч, і оця тупа риса у деяких українців на прикладі жінки, що мешкає у Лондоні:
- Ой, як це слово українською..скажи..мммм, забула, вибач, я ж вже стільки в ЛондОні мешкаю, забуваю деякі слова українські, сама розумієш…
- Скільки?
- та вже три місяці🥸
І ти такий…аааа 😄😄😄😄
- Скільки?
- та вже три місяці🥸
І ти такий…аааа 😄😄😄😄
Они по национальности поляки, их деды прадеды поляки были, не выдумывайте
Кондуктор трамвая• 05 февраля 2023
Ответ дляГЛЮкоза
Існує, але при цьому постійно змінюється. Дуже важно слідкувати за всіма змінами. Та ще й розбиратися в нових правилах.
Советчицы тоже плачут• 05 февраля 2023
Ответ дляэнциклопУдия
Ні, в більшості місцеві говорили російською. Саме чернівчани.
Це переселенці але часів після другоі світовоі, на закарпатті так само тепер вони як місцеві бо з 50 х років живуть але вони приізджі
Подумывающая• 05 февраля 2023
Ответ дляКондуктор трамвая
Але саме її вивчали в школі та університеті. Саме її я читаю у класиків української літератури.
Бо вдома, в Запоріжжі, говорять лише російською.
Тобто потрібно жителям російськомовних регіонів швидко вчити діалекти граничних з Польшею міст? Чи як? І вважати це істиною.
Подумывающая• 05 февраля 2023
Тема обурлива. Скарга. Не винні українці в тому, що розмовлюють російською. Це має поступово піти.
Замість того, щоб звинувачувати, краще вивчити історію міст, що граничать з рашкою. А не цькувати людей.
Тарабарщина• 05 февраля 2023
Когда долго лежала во Львовском госпитале, при выписке говорила на местном диалекте), очень понравилосьтак говорить), вообще, город-мечта!
Стих, который очень запомнился)
Чумачечая Весна• 05 февраля 2023
Я була здивована, коли дивилась фільм ’Лашкаво прошимо’. У Франції північ має свій діалект, і південь насміхається з їх вимови, вважає їх неосвіченими і грубими.
Меня не звали• 05 февраля 2023
Ответ дляУкр_жіночка
а что такое коцик , плин и пляцки?
полядвиця, шпондер)
Меня не звали• 05 февраля 2023
Ответ дляTammy21
Ви правда думаєте що існує канонічна мова? Багато читаєте українською?)
читаю багато українською, і так ьуло завжди. При тому що російськомовна. І так, старі книжки, а у бабусі багато було, та ті книжки мої ровесники не мали багато нових слів)
Меня не звали• 05 февраля 2023
Ответ дляВ шоколаде
зупа, да)
баняк (кастрюля) Понаставили банякив! )))))))
слойик (банка)
калабаня (лужа)
ябко (яблоко)
папа (пока)
файно (очень хорошо, красиво)
слойик (банка)
калабаня (лужа)
ябко (яблоко)
папа (пока)
файно (очень хорошо, красиво)
баняк і файно було і у нас.) Днепропетровська область)
Улыбчик• 05 февраля 2023
Ответ дляTammy21
Удалено администрацией...
Совершенно не согласна. Я училась на украинском языке в юридической академии и брала факультатив на факультете украинского языка в педагогическом университете. И очень очень много носителей чистого украинского языка без примесей польского/венгерского/русского и других языков. Их приятно слушать и легко понимать.
Меня не звали• 05 февраля 2023
я коли їхала на ЗУ дивувалася тільки одному слову- Йо! Це да, так. Все інше було цікаво, меня подобаються діалекти. Дівчата у колибі розкусили одразу звідкіля я) Хоча це було декілька фраз. По моему діалекту)
Улыбчик• 05 февраля 2023
Ответ дляTammy21
Ви правда думаєте, що польська та угорська -- то статичні мови?
Любой язык стремится к упрощению, но даже с эволюцией польский язык останется польским и тд
Улыбчик• 05 февраля 2023
Ответ дляТётушка Лошадь
Я зі Львова, так не говорить ніхто з мого оточення, галицькі словечка є у вжитку але так точно не кажуть
Даже кафе есть Пляцки во Львове, и мороженное Льоди, и это только то, что знаю я)
Просто болталка• 05 февраля 2023
Ответ дляЯ_на_кожухе
Местный диалект и суржик. У меня дача на границе с тараканом, там так тоже похожее. Из серии: ти ба, який гарний собАчка побіг...
И что не так?
вАлнуюся сильнА• 05 февраля 2023
Ответ дляШкура Шуры
Оо, то ви на Закарпатті не були))
Пой сюда - це іди сюди
Туй - тут
Іди доміу - іди додому
Гойкати - кликати
Позирати - дивитися
Пісіцький - дууже маленький
Ай - так
Айно - звичайно, так
Пой сюда - це іди сюди
Туй - тут
Іди доміу - іди додому
Гойкати - кликати
Позирати - дивитися
Пісіцький - дууже маленький
Ай - так
Айно - звичайно, так
В мені подобається, як вони розмовляють 😁
Подумывающая• 05 февраля 2023
Ответ дляЧумачечая Весна
Це у багатьох країнах.
Є країни, де 4! мови уживаються.
Тому вважати мову причиною нападу, це смішно.
Є країни, де 4! мови уживаються.
Радуга-дуга• 05 февраля 2023
Ответ дляЯ_на_кожухе
А що не так у вашому прикладі? В українській мові собака - це він
Белая и пушистая• 05 февраля 2023
Ответ дляГолубая фишка
Цікаво що було б з людиною яка б зараз розмовляла українською в парашці...ось де заборона. В советському союзі теж, була заборона, 40 років заслання за викладання української. Відчуваєте різніцю...подумайте.
Ще краще
А нічого, що в ссср вона в школах викладалися, і, наприклад, діти військових мали право не відвідувати їх якщо часто переїжджали?
Що забороняли твори і діяльність авторів які співали та закликали до незалежності і самостійності української держави, то вже інша справа. Незалежною она ніколи не була потрібна ні Польщі, ні ссср, ото і маємо що то в одну, то в іншу сторону тікаємо. Щось не складається поки що саме з нейтральністью і суб´єктністью.
Тётушка Лошадь• 05 февраля 2023
Ответ дляУлыбчик
Це ви до чого?
Ксерокопия ночи• 05 февраля 2023
Ответ для{СоJIнТсЕ}
И в Черкасской обл. тоже.
А путь - жіночого.
Моя путь?
Ксерокопия ночи• 05 февраля 2023
Ответ дляЧумачечая Весна
Француржик