НеГолосую• 04 февраля 2023
Чому у Львові так дивно розмовляють? Наприклад
Наприклад : «що ти будеш їла?» Чому два дієслова в реченні у різному часі ? І ще купа подібного. Звідки це пішло і чому так ?
Голубая фишка• 05 февраля 2023
Ответ дляКружите меня,кружите
Удалено администрацией...
Цікаво що було б з людиною яка б зараз розмовляла українською в парашці...ось де заборона. В советському союзі теж, була заборона, 40 років заслання за викладання української. Відчуваєте різніцю...подумайте.
Сиренькая• 05 февраля 2023
Ответ дляНуждаюсь в общении
А чому ж трапилась волинська різня? Все ж було так добре, а потім раз і етнічні чистки. Як так?
Та не все так добре було у польсько-українських відносинах. Взяти ту ж політику пацифікації, проведеною польською владою за ініціативою Пілсудського в Галичині, операцію ’Вісла’ тощо.. Щодо Волинської різанини, вона була обопільною.
Кружите меня,кружите• 05 февраля 2023
Ответ дляГолубая фишка
при чём здесь рашка?
мы говорим о том, что у нас в стране, про наши двойные стандарты
Ответ дляжар-птица Нюра
Сви свій ‚Совєти‘ у країні совєтов совєтуйте, а мені не треба. Ви краще написане вами перечитайте, бо щось ви самі з собою у протиріччях. Ото ж, почитайте , ще раз кажу, витоки, історію та літературу, хоч глупощі не будете писати про ‚чи ти будеш їла‘-як основа еталонної української мови‘. Або про відсутність фахівців у даній галузі.
А хто вам заважає спілкуватися українською? Самі написали-використовуєте у побуті російську та англійську, вас хтось принудив? Або у Миколаєві заставляв? Там так само спілкувалися, і українською, особливо в селах, і російською, так само, як і в Донецьку, Харкові, Києві або Одесі. І всі документи буди виключно українською, так що не треба шукати винних.
Ви читаєте як вам подобається, а не те, що я пишу. Спершу ви намагалися перекрутити мої слова,потім перейшли на особистість, тепер от маніпуляція начем-то мені хтось щось забороняє.
Але то таке, я вас навчити екологічно, змістовно спілкуватися не зможу.
Що у нас залишилося? Ви вважаєте що є якась канонічна глиба, яка зветься укр.мовою, я так не вважаю, бо знаю, та використовую їх декілька, і трошки розумію звідки йдуть ’однакові’ слова, неправільні дієслова, той же суржик і т.ін.
Сиренькая• 05 февраля 2023
Ответ дляTammy21
Ахах) Нет)
Тим більше, що Ада Роговцева і Сумська в житті так не говорять, як у фільмах чи на сцені театру))
Ответ дляПодмигашка
Але цей ’ок’ не про літературну, унормовану мову. Я нічого проти діалектів не маю, із цікавістю пізнаю, але дуже не люблю, коли б´ють себе в груди й кажуть, що слова типу ’кульчик’, ’тано’, ’затраскатися’ тощо – українського походження, а я, клята москальк@, східнячка (хоча на півночі України мешкаю) нічого в тому не тямлю.
До чого хилю? Діалекти – круто, класно, це наша історія, але літературні відповідники також треба знати, аби розмежовувати за сферами вживання. Ну і чудово було б, аби ЗМІ теж послуговувалися літературною, бо вуха від тих покручів в´януть.
Не має унормованої літературної мови, почитайте тих, хто спочив, сучасників. Як багато там діалектів, суржику, власностворених та напівзабутих, яких навіть не в усякому словнику знайдеш, слів. Письменництво то завжди про гру, у емоції, слова, настрій.
Так, є деяка норма, але вона обскубана та коцурбата, бо знати мову, от як фінальна точка, не можливо. Ми, у побуті використовуємо обмежену кількість слів і це ок. Хтось замінює ті слова на більш звичні у регіоні і це теж ок. Мова -- пластична, жива істота та одночасно інструмент, не більше і не менше.
Кукусик• 05 февраля 2023
Ответ дляЯ_на_кожухе
Местный диалект и суржик. У меня дача на границе с тараканом, там так тоже похожее. Из серии: ти ба, який гарний собАчка побіг...
Українською собака чоловічого роду))
Сама не знаю• 05 февраля 2023
Польський манер. Я теж раніше дивувалася. Поки не побувала в Польщі.
Ку ка ку ка ку• 05 февраля 2023
Ответ дляTammy21
Ви так гарно пишете українською 👍👍👍.
Робіть це частіше 😘
жар-птица Нюра• 05 февраля 2023
Ответ дляTammy21
Цитую вашу відповідь стосовно того, що полтавська вважається канонічною:
‚Ким вважався? Методистами? Дослідниками? У кожного регіона свій канон. І це ок)‘
Потім ви викручуватилися і свою відповідь надали у розрізі із процитованою вашою думкою, почали мені хамити та совЄтовать. Зараз перейшли до знецінення та продовжили своє хамство і вирішили мене екологічно повчити, та натякнули, що ви це не зможете зробити,але знайте, тільки комплекси можуть провокувати людину до переоцінки своєї значимості.
А якщо ви вперто продовжуєте спростовувати, що не існує літературної української мови та її принципів словотворення, лексики та граматики, словнику та правильного наголосу, то нам не варто продовжувати розмову, мені не має сенсу вдаватися до думки не дуже обізнаної людини, що з важкістю використовує українську у побуті, не хоче розвиватися і вивчати історію рідної країни і хамить у відповідь. Добраніч.
Голубая фишка• 05 февраля 2023
Ответ дляКружите меня,кружите
при чём здесь рашка?
Небажання чути мову агресора який вчиняє геноцид в твоїй країні, і діалектове вживання слів країни яка ’топить’ за нас як за себе, це двійнійні стандарти? Ну і різниця вживання припустимо одного відсотка запозичених слів і розмовляння на повністю іншій мові це різні речі! Найгірший український суржик завжди краще літературної кацапської.
Ответ дляжар-птица Нюра
Так, я вважаю, що за умовними кабінетами, у яких ніколи не буде згоди, не має ніякого канону.
Тихої вам ночі.
Я не на долго• 05 февраля 2023
Ответ дляФруты_Буты
Молдавия причем? Население Черновцов было преимущественно украинцы, евреи, русские. Модаване, в основном, в области. Сейчас да, поменялось. Евреи массово стали выезжать в 90-2000х.
Ну да, в основном) при чем здесь молдаване😁
Кружите меня,кружите• 05 февраля 2023
Ответ дляГолубая фишка
ещё ДО войн, до 14 года жители западной Украины считали русских врагом, а поляков нет. хотя и с теми и теми у нас были кровавые войны в прошлом.
я писала про ПРОШЛОЕ, довоенное время! повторяю!
сейчас поляки помогают нам, так как это сделать проще, чем, если мы проиграем, самим воевать с рашей. снова повторяю.
Вапщета• 05 февраля 2023
Ответ дляКу ка ку ка ку
Навіщо ви скаржитеся? Тема цікава.
А до таких дописів на порадниці вже пора звикнути . Тут рюськомовних завжди ущемляют .
Удалено администрацией...
Ку ка ку ка ку• 05 февраля 2023
Ответ дляВапщета
Удалено администрацией...
Жінко ,думайте що пишете! Мої україномовні і вашу захищають 🤬🤬🤬
Акуна_Матата• 05 февраля 2023
Это польское построение будущего времени:
Co będziesz jadła?
Вариант - типа ’Что будешь есть?’ Тоже у них(поляков) признается.
Чому львів´яни обрали перший варіант - хз :)
Co będziesz jadła?
Голубая фишка• 05 февраля 2023
Ответ дляКружите меня,кружите
Москалі завжди були і будуть нам ворогами. Ви порівнюєте нашу історію з кацапами і поляками
Скільки голодоморів нам зробили поляки, скільки заборон мови поляки запроваджували, скільки депортували, скількох українців вбили і стратили? Ви розумієте маштаби. Поляки нам і сотої того горя не завдали що москалі тільки за двацяте століття, а за всю історію так взагалі. Тільки з поляками ми залишили історію в історії і будували нові відносити в історичному аспекті ’Вибачаю і вибачаюсь’. А засрані москалі і в сучасному світі залишились гидкими імперськими шовіністами, з варварськими амбіціями.
Пасти Ла• 05 февраля 2023
Ответ дляШопингмонстр
так все вірно, собака - чоловічого роду
Полтава- пес побіг. Собака гавка
КонхфЭдкаТузик• 05 февраля 2023
Ответ дляTammy21
Якби не ті ’безграмотні’, у нас би ’язик’ був. Мова вмирає без активного використання, а активне використання це завжди зміни, суржик і т.ін. Не має ніякої міфічної, правильної укр.мови.
Удалено администрацией...
Фруты_Буты• 05 февраля 2023
Ответ дляЯ не на долго
Область и Черновцы это совершенно разные вещи. Город был рускоговорящим в большинстве. А молдване, в основном, жители области, а не города. Молдавские села. Что непонятного?
Вапщета• 05 февраля 2023
Ответ дляКружите меня,кружите
Удалено администрацией...
Вапщета• 05 февраля 2023
Ответ дляКу ка ку ка ку
Удалено администрацией...
Вапщета• 05 февраля 2023
Ответ дляКу ка ку ка ку
Удалено администрацией...