Советничаю тут• 01 марта 2023

адміни, час настав!!! Порада щодо "Порадниці";)

В ГОЛОСУВАННІ ОБЕРІТЬ 2 ВАРІНТИ - один про мову сайту, а інший про інтерфейс за змовченням.
_____________________________
Минуло більше року після повномасштабного вторгнення кацапів в Україну. І навіть ті, хто залишалися російськомовними, потихеньку усвідомили, що в Україні рос.мова залишиться, але як атавізм...
Особисто, я против розпалювання ворожнечі з приводу мовного питання.
Але порадниця на те й порадниця: ДАЮ ПОРАДУ
вже остаточно ПЕРЕЙМЕНУВАТИ советчицу НА ПОРАДНИЦЮ...
Так, хтось писав, що можна якось обрати мову...
Але ж погодьтеся, трохи дивно, що за змовчуванням інтерфейс йде російською.
Та й коли буде за змовчуванням українсько, прагнучим людям простіше буде українізуватися.
Отож, опитування:
Результат:
вже голосів: 1966
706 (35.91%) За перейменування
446 (22.69%) Замініть осн.інтерфейс на укр.
308 (15.67%) хай буде як є
238 (12.11%) Залиште рос.назву
156 (7.93%) Залиште рос.інтерфейс як осн.
112 (5.7%) мені пофіг
Пушка заряжённая• 02 марта 2023
Ответ дляПЛЮС-МИНУС
на логотипе очкастый зелёный колобок с пышными усами.
Аааааа!....
Zelenkа• 02 марта 2023
Ответ дляЛеди_на_драндулете
... слідчі СБУ повідомили затриманому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Суд обрав йому міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Іншим учасником агентурної мережі фсб виявився прокремлівський блогер Олександр Сініцин, який з 2014 року переховується від правосуддя в російському місті Рязань.

Раніше він був позаштатним кореспондентом центральних телеканалів рф, серед яких – russia today та медіа група «росбізнесконсалтинг».

Після виїзду до росії він створив пропагандистський Телеграм-канал «Типичная Одесса», де продовжив поширювати деструктивний контент.

Наразі проросійському пропагандисту готується повідомлення про підозру за ст. 436-2 Кримінального кодексу України.

https://usionline.com/v-odesi-vykryly-ahenturu-fsb...
Канал з 100к підписників - основний? В ХО майже 700к, і то, це просто розважально-інформативний канал.
Кароч, ясно-понятно, не прокатіло, да?
А я с косою• 02 марта 2023
Ответ дляZelenkа
Я вам навіть більше скажу. Навіть в російськомовних школах були уроки української мови. У мене багато однолітків - діти військових. Мовосрач - придуманий і надуманий, ніколи не було ніяких стичок в реальному житті, і Київ ніколи не був рускоязичним, як тут втирають іпсошниці.
Да, да, расскажите, что Киев не был русскоязычным.
Если кто то говорил на украинском, это, как правило и были приезжие. Так что не надо ля ля, и только после 2014 стало больше звучать украинского.
Трынди-брынди• 02 марта 2023
Ответ дляТам-тарарам
Родного? А, ну, да, на росии это называется ’родной язык’
В Украине, увы и ах, украинский родной не для всех. Есть русский, венгерский, молдавский, татарский и т.д. К вашему огромному сожалению.
ЯспАкойнаЯ• 02 марта 2023
Ответ дляТрынди-брынди
Тогда давайте вспомним правила: имена собственные, названия не переводятся.
Основний підхід до перекладу російськомовних власних назв полягає в тому, що їх не перекладають, а відтворюють українською

Транслітеруємо назву

´Советчица´ - ´Совєтчіца´
Zelenkа• 02 марта 2023
Ответ дляТрынди-брынди
Удивительно, но все знакомые киевляне из коренных говорят на русском. Как и их родители, бабушки.
А у мене навпаки, всі корінні (не ті, хто став киянами після отримання квартири на Трої в 70-х), всі україномовні.
vihola• 02 марта 2023
Ответ дляAdmin
Подякував.
Тобто, можна сподіватись, що по замовчуванню інтерфейс не буде російською і на зміну російської назви «совєтчиця» на українську?
Дякую.
Трынди-брынди• 02 марта 2023
Ответ дляЛеди_на_драндулете
ну й шо ? це ж мабуть вже ссср не було
москалі знищували все українське 70 років
хоча навіть більше
Более 70 лет? Особенно на западе страны, да? Где по опросам 1940 года 50% населения считали родным языком польский. )))
Марфа Українівна• 02 марта 2023
Ответ дляТрынди-брынди
У моей дочери парень азербайджанец. В быту он говорит на этом языке, это его родной язык .Своих детей они будут учить и азербайджанскому в том числе, а в школу пойдут в украинскую . Но теткам урапатриоткам этого не понять . Что в быту люди могут пользоваться родным языком , защиту которого им гарантирует Конституция Украины
Единорог_помог• 02 марта 2023
Ответ дляТрынди-брынди
Так я и пишу, что учили все. Я тогда жила не в Киеве. Не учить украинский было нельзя. У нас даже неизучавшие его дети военных все равно сидели на уроках. При чем рсвобождали их только от изучения украинского языка. А украинскую литературу они все равно изучали. Только им разрешали отвечать на русскои и на русском писать сочинения. Для всех остальных никаких поблажек не было.
Просто на Советчице уже не раз писали о том, что в Киеве очень просто было отказаться. Заявление родителей и все. Потом сделала акцент на этом городе. Не нашла ни одного реального человека, который бы это подтвердил.
У нас ті, хто не вивчав українську мову, не вивчав і літературу.
Але присутніми мали бути. Їх зазвичай садили за останню парту і вони там собі щось читали-малювали чи робили домашку.
Твори вони не писали теж. І питань їм не задавали.
Навчалася я у Миколаєві з 1986 по 1996 роки у двох школах, № 6 і № 55. Так було в обох.
Popeye the Sailor• 02 марта 2023
Ответ дляБулку Дай
При чому тут ананім? Він ніяким чином не впливає на мої правильні погляди відносно піднятого питання.
,,ананім,, тут дійсно ні до чого.
Давайте ще раз, для чого ви користуєтесь такими ненависними вам анонімними ніками? Чому ігноруєте прохання показати всім свій реальний патріотичний нік?
Весенний Марафон• 02 марта 2023
Ответ дляAdmin
Це дуже погано, заборонено Правилами. Використовуйте функцію Скарга.
Ви все одно під аноном, цікаво просто з якої ви області родом?
Марфа Українівна• 02 марта 2023
Ответ дляТрынди-брынди
Ой як невдобно😂
Трынди-брынди• 02 марта 2023
Ответ дляЛеди_на_драндулете
вам мабуть вже 45 років ?
ну то могли б вже вивчити українську мову за стільки років
Всегда поражала уверенность, что русскоязычные не знают украинский. Либо умышленная подмена понятий. Знать не означает всегда и везде гоалрить на нем. Как и то, что ты говлришь и пишешь не на украинском не значает, что не знаешь госязык. Английский знают сейчас почти все. Хотя не говорят на нем в повседневной жизни.
КрытыхРынков• 02 марта 2023
Ответ дляТрынди-брынди
Я училась в русскоязычной школе с 1977 по 1987, запад Украины сейчас. Уррки украинского были пару раз в неделю. Освобождались только приехавшие дети военных, которые до этого не учили украинский. На уроках сидели на задних партах. Но они ничего не писали и не сдавали.
А, нет, извиняюсь. Вспомнила, что еще 3 были освобождены. Двое из них были венграми по происхождению, может поэтому. А вот третий был из местных, но учился очень плохо.
Там-тарарам• 02 марта 2023
Ответ дляА я с косою
Киев не был, а есть русскоязычный.
Леди_на_драндулете• 02 марта 2023
Ответ дляМарфа Українівна
У Вас туго с чтением ?
Вернитесь и перечитайте еще раз , а может и не раз то, что я написала.
Я мову знаю прекрасно , лучше чем Вы . 😎
А пишу так, как мне удобно
я вже читала уважно, АЛЕ чому ми маємо берегти руцку мову ?
невже ми маємо берегти руцку мову в Україні ??
не переживайте, в них повно ’защітніков’ аж до уралу і сибіру
Марічка• 02 марта 2023
Ответ дляТрынди-брынди
скажу вам як російськомовна російськомовній - хай котиться під три чорти ’русский язык’. і кацапи хай у пеклі горять зі своєю собачою мовою. російська нам була штучно нав’язана. тож прийшов час нарешті звільнитися від неї.
Единорог_помог• 02 марта 2023
Ответ дляТрынди-брынди
Когда пошел в школу мой младший ребенок, на весь Киев было 6 русских школ.
Так він, мабуть, ще школяр.
Коли пішла до школи я, на весь Миколаїв була аж одна школа з українською мовою навчання. Яка була хтозна де.
На 520+ тисяч населення.
Для порівняння - шкіл з поглибленим вивченням англійської мови тоді у місті було дві.
Zelenkа• 02 марта 2023
Ответ дляТрынди-брынди
У Львові є також і російськомовні. І немає мовного питання, окрім туристичної Криївки з показовим ’розстрілом’ кацапів. Але т-сс, то секрет)
Трынди-брынди• 02 марта 2023
Ответ дляЯспАкойнаЯ

Транслітеруємо назву

´Советчица´ - ´Совєтчіца´
Ну так народ требует Порадницю!
А я с косою• 02 марта 2023
Ответ дляТам-тарарам
Киев не был, а есть русскоязычный.
Ну сейчас больше украинской речи однозначно.
Но да, я специально замечаю, что, например, в магазинах обслуживают на укр , но народ отвечает на русском и я в том числе, как правило...
Весенний Марафон• 02 марта 2023
Ответ дляА я с косою
Слушайте, ну не будет в одночасье полного перехода на украинский. Кто перешел- молодцы, супер. На остальных ’давить’ не нужно, делаете только хуже, неужели это непонятно?
Да, живем, в Украине никто ж не спорит. Но так уж сложилось исторически. С каждым годом, поколением, україномовних будет все больше и больше...но сейчас не надо вот это нагнетание.
Хвиль українізації в новітній історії було 3 здається. А потім були відкати знову до всього російського. То чому ви думаєте цього разу буде не так?
Мексиканочка• 02 марта 2023
Ответ дляЛеди_на_драндулете
да что вы перекручиваете, господи !!!
украинский язык изучался как предмет! но математика, биология, география, история, химия, физика велись как руцком !!
причем тут отказаться от одного предмета !!
не об этом речь !
речь о том что засилье руцких школ было немыслимое !!
москалі всіми силами вбивали все українське !
ось про шо мова !
Киев реально другой мир.

Что мешало родителями родителям написать заявление чтоб проводили уроки на украинском?

Пс. Харьков, достаточно крупный город? Школа на укр, русский был всего лишь год.

Пару лет после развала ссср и по сей день
Zelenkа• 02 марта 2023
Ответ дляТрынди-брынди
Ну так народ требует Порадницю!
Все, я згадала, де я бачила слово ’Порадниця’, на Укрпошті на стенді, газета для передплати. Ну можуть передплатити)
Там-тарарам• 02 марта 2023
Ответ дляМарічка
Как вас легко оказалось сломать
Трынди-брынди• 02 марта 2023
Ответ дляZelenkа
Те, кого я знаю, коренные киевляне в 5-7 поколении.
Весенний Марафон• 02 марта 2023
Ответ дляZelenkа
Російськомовні львів´яни?
Марфа Українівна• 02 марта 2023
Ответ дляЛеди_на_драндулете
Я не знаю шо маєте Ви и мне собственно говоря плевать на это .
А я буду делать то, как мне удобно .
Вне гос структур я имею полное право говорить на удобном мне языке .
Андестенд?
Зрозуміло ?
Понятно ?
Zelenkа• 02 марта 2023
Ответ дляТрынди-брынди
І мої також. Не 100% Київ був російськомовний при совку, як тут пишуть.