Тут надолго• 12 марта 2023
Повертаємось додому в російськомовне місто.
Рік прожили на Прикарпатті і хочемо повертатися додому в Дніпро. Дитині 3 роки, тобто можна вважати, що заговорила вона у Франківську, ходить у садочок звичайно україномовний. Хочемо повертатися додому, всі наші друзі, а також бабусі дитини - російськомовні, мене від цього аж вивертає, не від того, що розмовляють, це їх вибір, а від усвідомлення, що дитина почне розмовляти рос мовою або ж суржиком. Попитала сусідів в Дніпрі, хто з дітьми, то 90% на майданчиках російськомовні. Садочки державні зачинені, а приватні деякі пишуть, що україномовні, а по факту діти розмовляють російською, вихователі 50 на 50. Як зберігти дитині українську мову? При умові, що ми з нею спілкуємось українською, цього ж не вистачить? Зрозуміло, що будемо говорит і пояснювати, але їй тільки виповнилось 3 роки
Ответ длямаринабаранова
Що було 350 років назад - я не знаю, бо не жила в ті часи. Я навчалась в радянській школі - мова і література були обов’язковими предметами. Вчили всі і ніхто не забороняв, і не звільняв. Вчили так - як треба: диктанти, твори, перекази, іспити!
Я двомовна від народження - що в цьому поганого?
Дозвольте вас поздоровити з тим визначним досягненням.
Перше,що роблять орки при окупації наших населених пунктів пишуть російською назви і палять українські книжки.
Ответ дляЯся222
Вы же понимаете, что язык просто очередной повод, не более. Даже если все будут говорить по украински, можно найти 1000 поводов чтобы начать войну.
Так, а ви розумієте, що так зване ’мовне питання’ (так, надумане і висмоктане з пальця, як і все що робить росія) - стало величезною точкою розхитування ситуації на Сході та Півдні починаючи з 2012 року, а у 2022 році наявність російськомовного населення дозволило русні сказати: ’так это ж руские, такие как мы - мы идем их спасать’
Ответ дляКокоСина
Тисячі мобілізованих попереходили на українську. Решта перейде після перемоги. Їм зараз не до того щоб вчити мову. Моя знайома, яка воює, яка перейшла повністю на українську . Таких як вона тисячі. Лише тим що на диванах хочуть читати толстого і пушкіна і почувати кацапську мову в маси, печуть російськомовні в окопах
Не знаю таких и никто не намерен переходить, в окружении более 200 мобилизированных 🤷
Mira29-c3c3• 12 марта 2023
Ответ дляtanuwe4ka
А вы его читали вобще? И какой закон вы имеете ввиду? Не знаете, что есть англоязычные сады/школы или это другое?
Пані,ви заплуталися у трьох соснах .
Ответ дляLusik 26
Не было бы этого повода, нашли бы другой. Украине не так много лет, увы, но много людей еще живут советским прошлым, как по мне, язык не самая большая проблема.
Mira29-c3c3• 12 марта 2023
Ответ дляtanuwe4ka
Та ні. Це ви якось заплутались. Я за демократію. А такі, як ви, хочуть з України зробити рашу. Ну й нехай. Не всі мають розум, що ж зробити.
Заичайно . Кожен судить по собі.
Mira29-c3c3• 12 марта 2023
Ответ дляznumi
А хоч хтось звернув увагу на те, що порушується право дитини на навчання рідною українською мовою?
Та ж пише пані що то є норм. Ніхто нічого не порушує. Какая разніца у всій красі😎
НАТАЛІЯ.КИЇВ• 12 марта 2023
Ответ дляgizma2019
Ваш ребенок ходит на развивашки? Вы с каким количеством людей ежедневно по работе общаетесь?
Ви можете себе й надалі тішити, що Київ російськомовний, але реально це не так, українська звучить всюди. Всі заняття з дітками проводяться виключно українською. А як ви спілкуєтеся дома чи з колегами нікого не хвилює, це ваша особиста справа
Ответ дляgizma2019
Нет, тут будет Украина, но язык русский будут знать, потому как многие и сейчас его учат
Может и не будут знать, но это процесс не одного года. И чем больше давления и прав у людей, тем больше будет сопротивление. Пока люди не поймут, что унижая своих соотечественников они хуже делают только нации и играют на руку врагу.
Ответ дляНАТАЛІЯ.КИЇВ
Я сейчас работаю в сфере торговли и ежедневно общаюсь с огромным количеством людей, ребенок ходит на 7 кружков, и как бы вам не хотелось обратного, но на 80+% вокруг все русскоговорящие 🤷