Тут надолго• 12 марта 2023

Повертаємось додому в російськомовне місто.

Рік прожили на Прикарпатті і хочемо повертатися додому в Дніпро. Дитині 3 роки, тобто можна вважати, що заговорила вона у Франківську, ходить у садочок звичайно україномовний. Хочемо повертатися додому, всі наші друзі, а також бабусі дитини - російськомовні, мене від цього аж вивертає, не від того, що розмовляють, це їх вибір, а від усвідомлення, що дитина почне розмовляти рос мовою або ж суржиком. Попитала сусідів в Дніпрі, хто з дітьми, то 90% на майданчиках російськомовні. Садочки державні зачинені, а приватні деякі пишуть, що україномовні, а по факту діти розмовляють російською, вихователі 50 на 50. Як зберігти дитині українську мову? При умові, що ми з нею спілкуємось українською, цього ж не вистачить? Зрозуміло, що будемо говорит і пояснювати, але їй тільки виповнилось 3 роки
Mira29-c3c3• 12 марта 2023
Ответ длямаринабаранова
Українську мову знищити не можливо, тим паче - якомусь огризку Путіну!!! Не переймайтесь так - на рівному місці) Мова була і буде - тільки не розпалюйте ворожнечу.
Авторка у цій темі веде себе дуже достойно і виховано.
Де ви побачили ворожнечу у дописах авторки?

автор Naytli • 12 марта 2023
Ответ дляinterior_designer
Удалено администрацией...
Будь- ласка,якщо чекаєте чого ж не попросили ?
ВаршавскаяЮ• 12 марта 2023
Ответ дляКартаБезКомиссий
Вам нечем заняться, ищите врагов там где их нет.охота на ведьм
Ага, вечная зрада. Люди дуреют
interior_designer• 12 марта 2023
Ответ дляNaytli
ваша миссия выполнена, завтра ’добренькие’ советчицы накатают кляузу.
Mira29-c3c3• 12 марта 2023
Ответ дляinterior_designer
І правильно зроблять . Для цих панянок закон не писаний?
КокоСина• 12 марта 2023
Ответ дляinterior_designer
І правильно зроблять
interior_designer• 12 марта 2023
Ответ дляMira29-c3c3
не писаний
helena123• 12 марта 2023
Зазвичай дитина говорить тієї мовою, якою спілкуються вдома
vihola• 12 марта 2023
Ответ дляТатьяна-57fb
у нас на 80 % русско язычный город . но это не создает вражду . если в гос учереждениях без проблем язык меняют при разговоре . я хохлушка в 5 поколении Одесситка .сейчас на чистой мовi не говорю у нас свой язык города .больше еврейский жаргон .и руский тоже у нас не такой как у кацапов .а кацапов не любили никогда даже до войны а теперь вообще одна ненависть . по русски продолжаем говорить .вот говорят на каком яз думаешь тот и твой я на украинськоi мовi думать не могу . но очень люблю свою Родину Украину в нашем городе считалось всегда что по украински говорят люди с деревень
Батьківщина Україна, сама «хахлушка», рідна мова- «єврєйскій жаргон».
Оригінально, звісно.
Але звучить жахливо.

gizma2019• 12 марта 2023
Ответ дляКокоСина
Не тіште себе. Ніякий він не вострєбуваний.
І так, я вважаю що в Україні проводити заняття на кацапській в той час коли нас убивають кацапи, це злочин
А мне чего себя тешить? Я оба языка знаю хорошо, а пишу на украинском быстрее чем на русском)

К слову, во всех голосовалках ставлю нейтрально в основном, ребенок мульты смотрит на 3 языках, но в обиходе везде русский

Остальное глупости, тогда давайте русскоязычных не мобилизировать, ну а чего?)
Mira29-c3c3• 12 марта 2023
Ответ дляinterior_designer
не писаний
Ну так напишуть .
tanuwe4ka• 12 марта 2023
Ответ дляinterior_designer
не дай Бог другие дети на русском заговорят с ребенком автора, все капец
Ну так сейчас же учат, разве нет? Вон Фарион прямо говорит бить детей, которые на русском говорят и менять имя, если вдруг родители назвали Ваня.
Lusik 26• 12 марта 2023
Ответ дляLizzzzz
Если бы вы пострадали тоже, то поняли бы что не в языке проблема, а то легко в белом пальто отсиживаться и рассуждать про язык. Идеальная проверка на адекватность
Я також так раніше думала, що для адекватної людини має бути зрозуміло, що проблема не в мові спілкування, це лише привід...АЛЕ ви розумієте русня активно використовує цей привід постійно, це стало їхньої зброєю...в такі наративи: ’россия там где русский язік’ - яяскравий тому приклад, тому потрібно можливість використовувати цю ’зброю’ в них забрати!
interior_designer• 12 марта 2023
Ответ дляКокоСина
І правильно зроблять
Удалено администрацией...
НАТАЛІЯ.КИЇВ• 12 марта 2023
Ответ дляgizma2019
Ясно все с вашими знакомыми)))

Спрос рождает предложение, если более востребован русский язык, то на нем и будут вести занятия

В Киеве точно так же все, везде опрос ’на каком языке вести занятия’?
Нема такого в Києві
Mira29-c3c3• 12 марта 2023
Ответ дляgizma2019

Так ви ж мобілізації боітеся як чорт ладану .
Ви до мобілізованих яким боком ?
автор Naytli • 12 марта 2023
Ответ дляinterior_designer
Ви знаєте, якби це було моєю метою, то я б сама це давно і зробила. Мені для цього порадниці не потрібні
tanuwe4ka• 12 марта 2023
Ответ дляMira29-c3c3
Частные заведения имеют право вести занятия на любом языке. А развитие других языков закреплено в конституции. При этом я за то, что в Украине один Украинский язык государственный, но уверена, что у вас бы так не подгорало, если б сад был на турецком или греческом. Правда же?
gizma2019• 12 марта 2023
Ответ дляAnnaOst
Ті хто пише ’выучить оба языка’ ’на каком хотим на том и говорим’, ладно вам важно/не хочется/хз які там у вас аргументи, але нашо воно дитині та російська мова? Ви розумієте що після перемоги буде повний кенселінг російської мови, культури і всього всього на офіційному рівні? Нащо та мова вашій дитині? Щоб слухати моргенштерна і всяких руських тіктокерів дивитися?
Что бы понимать окружающих)

Мы это все уже проходили с немецким в 50-х годах, поинтересуйтесь этим вопросом

Brita• 12 марта 2023
Ответ дляtanuwe4ka
Про конституцию здесь мало кто знает.
Татьяна-57fb• 12 марта 2023
Ответ для vihola
Оригінально, звісно.
Але звучить жахливо.
Удалено администрацией...
Подрысь• 12 марта 2023
Ответ дляtanuwe4ka
Удалено администрацией...
Яся222• 12 марта 2023
Ответ дляLusik 26
Вы же понимаете, что язык просто очередной повод, не более. Даже если все будут говорить по украински, можно найти 1000 поводов чтобы начать войну.
Contento• 12 марта 2023
Ответ дляNaytli
Мій дім Дніпро, я не готова лишитись на заході України. Але і не розумію навіщо 3х річкам заняття рос. мовою. Не хай старші покоління не хочуть вчити/ переходити, але дітям ця мова не потрібна.
А с какой стати вы решаете за чужих детей какой язык им нужен , а какой нет ? Это вы своему ребёнку можете запретить говорить и пользоваться русским языком. А другим детям и их родителям не можете запретить.
gizma2019• 12 марта 2023
Ответ дляMira29-c3c3
Де більшість вибрало рос.?
Все не так😎😎😎.
В развивающее мо
КокоСина• 12 марта 2023
Ответ дляgizma2019

Тисячі мобілізованих попереходили на українську. Решта перейде після перемоги. Їм зараз не до того щоб вчити мову. Моя знайома, яка воює, яка перейшла повністю на українську . Таких як вона тисячі. Лише тим що на диванах хочуть читати толстого і пушкіна і почувати кацапську мову в маси, печуть російськомовні в окопах
gizma2019• 12 марта 2023
Ответ дляMira29-c3c3
Де більшість вибрало рос.?
Все не так😎😎😎.
В развивашке моего ребенка и в Киеве в целом
маринабаранова• 12 марта 2023
Ответ дляРеверанс
Яку ворожнечу?
Ви про що?
росіяни свідомо забороняли українську мову на території України крайні 350 років.
Мова ДНК нації.
До чого ваш випад?
Що було 350 років назад - я не знаю, бо не жила в ті часи. Я навчалась в радянській школі - мова і література були обов’язковими предметами. Вчили всі і ніхто не забороняв, і не звільняв. Вчили так - як треба: диктанти, твори, перекази, іспити!
Я двомовна від народження - що в цьому поганого?
Mira29-c3c3• 12 марта 2023
Ответ дляtanuwe4ka
Для приватних закладів існує якийсь інший закон?
AnnaOst• 12 марта 2023
Ответ дляgizma2019
Что бы понимать окружающих)

Мова про дітей. Через 10-15 років тут буде як в прибалтиці - молодь не буде тої російської знати взагалі. Ну або тут буде росія