Тундиринда• 17 марта 2023
Среди ваших знакомых есть те, кто решил не возвращаться в Украину?
Как к этому относитесь ,поменялось ли ваше отношение к этим людям?
Оксана-004e• 17 марта 2023
Ответ дляМариш_ка
теж цікаво... в мене є на рахунок цього своя думка і дай Боже, аби я помилялась
Напишите в личку, интересно сравнить мнения
Оксана-004e• 17 марта 2023
Ответ дляЛокшина на вухах
Удалено администрацией...
Кого эти зрадныкы зрадылы?
Люсильда.ua• 17 марта 2023
Ответ дляИрина Ирина 3003
Да,мы в Польше и я и дочь-работаем
Бажаю Вам успіхів. Щоб усе попереду було мирне і позитивне.
Люсильда.ua• 17 марта 2023
Ответ дляМариш_ка
Я коли таких читаю, то пригадую ковідні теми.... один в один.... там так само кричали і бились в істериці ’я сиджу, на вулицю не виходжу, а вони чого ходять?’
О, добре, що я у ковідний період тут рідко бувала. Уявляю ці перепалки між сторонніками та противниками вакцінування, маскового режиму тощо
Ответ дляlasthome
Читаю і просто в шоці. Чим вам всім невгодили люди, які виїхалм закордон? Вони звільнили місце іншим тим, хто мусить залишитись в країні. Звільнили робочі місця, садок, школу. І навіть якщо це Ужгород, чи Чернівці.
Чому Ви вважаєте, що вони зробили погано?
Ой. була тут в перші дні дописувачка, Тютьоха))) слово в слово писала так, радості було повні штани, що нарешті позвільняють місця. Щось давненько її не чути)))
Люсильда.ua• 17 марта 2023
Ответ дляМариш_ка
а Закарпаття гумове? Чи умовно Чернівці або Франківськ, де і до війни люди не дуже мали роботу?
Треба створювати робочі місця. Відкривати бізнес. Я була у Франківську рівно рік тому, роботу звісно не шукала, бо працювала тоді віддалено. Але місто живе активним повноцінним життя. Повно магазинів, аптек, ринків, кафешек, готелів, мед.закладів, навчальних закладів, транспорту, поштових відділень. Там теж люди працюють, треба шукати вакансії. Є і АТБ, і величезний Епіцентр. Все точно так, як Ів інших обласних містах. Хто має бажання - той працює, ще й підробляє. І вокзал, і аеропорт, і автостанція. Чи всі шукають вакансії креативних директорів арт-студії?
Ответ дляЛюсильда.ua
там навіть не в противники/прихильники була справа... там основний посил був ’я сиджу, а ти чого не хочеш?’ Пригадую, хтось із форумчанок писав, як її сусідка, котра ціле життя на субсидіях і допомогах, кричала через огорожу сусіду-заробітчанину, котрий вернувся з-за кордону ’ага, тепер і ти будеш у ср*ці’
оця і подібні теми - один в один, тільки тема інша, а смисл один і той же лишився
Люсильда.ua• 17 марта 2023
Ответ дляОленёнок
Не. До войны в Европу пролезть многим было не вариант. А тут все двери открыты)
Хай кожний влаштовується там, де йому зручно. Хай усі мають роботу, родину, комфортне житло. Я радію за людей. Це чесно.
Люсильда.ua• 17 марта 2023
Ответ дляМариш_ка
Жах! Тобто незалежно від обставин, менталітет бере своє
Ответ дляЛюсильда.ua
ні, шукали і шукають вакансії з достойною зарплатою, яка дозволить нормально жити. До речі, щось із приїжджих не дуже бачу бажаючих іти в Епіцентр працювати чи в АТБ
Люсильда.ua• 17 марта 2023
Ответ дляМариш_ка
Ну якщо їх кваліфікація, досвід роботи, стаж і таланти дозволяють обіймати вакансії з достойними зарплатами, то хай шукають, або при таких вихідних даних можуть розгортати свій бізнес. А цікаво, які саме вакансії? Ну наприклад головного бухгалтера талановитого всюди візьмуть.
Ответ дляЛюсильда.ua
Сестра
Моє село, звідки я родом, невеличке, до війни десь біля 1,5 населення, з двома присілками. Зараз 60 чоловіків на передовій, ще біля 40 мобілізовано не на передову поки що. Громада об’єдналась із односельчанами, котрі за кордоном, вже 6та машина приїхала для ЗСУ за їх кошти, майже щотижня приходять і передачі, і гроші. Хто на місці - додають свою працю, роблять заготовки, свічки окопні, пакують майже щотижня машини для виїзду до односельчан на передовій. дякувати Богу, всі нормальні і адекватні, ніхто нікого зрадниками не рахує
Ответ дляМариш_ка
Оскільки робота пов’язана зі спілкуванням великого кола людей, причому потоком, то для себе зробила висновки на основі спостережень, що найбільші боневтіки і ’помагальники’ Україні, ті, що:
- не можуть виїхати, бо чоловік невиїздний;
- до 2013-го були ’ми кормім Украіну’, причому самі сиділи на дотаціях з держбюджету;
- сідуни на виплатах всередині країни, котрі фактично без роботи, чоловіків переховують від мобілізації;
- ’работнічки’ на мінімалці або чуть більше, допомога від котрих - обов’язковий автоматичний відрахунок з тих копійок військового збору.
Хто дійсно заробляє, донатить і працює на економіку/перемогу України, такою хернею не страждають. Навпаки, координуються з друзями, котрі виїхали, організовують допомогу передовій всіма можливими способами
У вас подвійні стандарти. Ви захищаєте тих хто виїхав. Це правильно, ці люди не заслоговують на хейт, але ви ж робите те ж саме по відношенню до тих, хто залишився по своїм причинам, що вони вам якісь не такі. Ці люди також не заслуговують цього. Взаємоповага повинна працювати з обох сторін.
да, подруга выехала. Скучаем. Но она настраивала свою дочь, что она будет жить в Германии, там родня. Сейчас грустит, и вернуться хотела бы, но с другой стороны там у нее свадьба через полгода) Тут был отличный бизнес, и оф работа, которая позволяла ей открыть любую дверь в любом заведении. Там она никто.
Мое отношение не изменилось. ровно как и ее. Я понимаю что мы будем понемногу отходить друг от друга, думаю и она понимает. Вот это грустно(
Ответ дляЛюсильда.ua
не вистачає підприємств для талановитих бухгалтерів, це раз. Друге, не кожен здатен організувати і вести бізнес. І третє, багатьох цілком влаштовував варіант при їх кваліфікації і досвіді працювати за кордоном за пристойну зарплату
Люсильда.ua• 17 марта 2023
Я не можу сказати впевнено, нечитала статистику, але здається, що зараз по Україні середня ставка по зп - це 10 тыс.грн. Якщо не платити оренду, кредити. І у родині кілька працюючих, то на їжу і комуналку буде вистачати. Я розумію, що це - мізер. Але так реально живуть тисячі родин.
Люсильда.ua• 17 марта 2023
Ответ дляМариш_ка
Сестра
Дуже-дуже чудо! До речі, зараз багато в Україні таких нас.пунктів, які дружньо об´єдналися всіляко допомогають ЗСУ
Ответ дляNasta9019
Я нікого не захищаю. Це у вас і парочки показових боневтіків подвійні стандарти. Ті, хто виїхали, нічим не гірші за тих, хто по якихось причинах не виїхав. І точнісінько так само ті, хто не виїхав, нічим не кращі за тих, хто поїхав. Тому нема чого поливати брудом тих, хто поїхав, сидячи всередині країни без роботи і тягнучи виплати з бюджету. А якщо не помітили, то продублюю кінцівку ще раз ’Хто дійсно заробляє, донатить і працює на економіку/перемогу України, такою хернею не страждають. Навпаки, координуються з друзями, котрі виїхали, організовують допомогу передовій всіма можливими способами’. Це знову ж таки, з власних спостережень. Бо таким людям нема коли інших поливати брудом
Ответ дляЛюсильда.ua
так, робота пов’язана з територіальними громадами, постійно в контакті, і рада за своїх земляків, що згуртувались, незважаючи на кордони
Ответ дляЛюсильда.ua
як це може бути середньою, якщо мінімальна 6000грн)
Люсильда.ua• 17 марта 2023
От все одно, я не розумію, чому деякі вважають тих, хто виїхав закордон, зрадниками?
Вони вивільнили нам свої робочі місця (лікарів, педагогів, економістів тощо), вони не створюють нам конкуренцію на продукти харчування, одяг. Своє житло здали людям, хто його потребує. Їх дітки вивільнили місце у дошкільних і навчальних закладах для наших діток. Тож ми їм маємо бути вдячні.
Khmelnichanka• 17 марта 2023
Ну , так як тема зайшла в трохи інше русло (як завжди на Порадниці)))), то скажу, що якщо я особисто залишусь закордонрм, то зніму величезний фінансовий тягар з України, бо працювати, сплачувати податки і працювати на економіку моя родина не зможе. Щоправда, якщо ми й надалі залишимось соціальщиками, то після війни нас і за кордоном не утримуватимуть. Але там є хоч примарна надія на працю в перспективі. А в Україні в мене такої перспективи зовсім нема, на жаль.
А післявоєнній Україні буде не до соціальщиків.
Тому, плануючи майбутнє в Україні або за її межами я особисто буду спиратись ще й на здоровий глузд, а не лише на власні бажання.
Люсильда.ua• 17 марта 2023
Ответ дляSamch
Але є зарплати і по 20 тис., і по 40 тис. і більше. Їх не багато. Але в середньому люди працюють за10 тис. Мої знайомі принаймі називають такі суми. Може брешуть? Але є тарифні сітки - там дійсно такі ставки: 7, 9, 11, 15 тис. От я і усреднила)))