AnnaOst• 02 апреля 2023

І знову про мову. Яку мовну політику ви хотіли б бачити в майбутньому?

Навіяно вчорашньою топовою темою про мову і спостереженнями за українцями в Німеччині, з яких 90 відсотків говорить російською.
Зі вчорашньої теми зробила для себе висновок що багато етнічних українців вважають рідною російську, так само їх діти рідною мовою вважають російську. Хоча й знають українську, але хочуть і надалі говорити російською.
Особисто я народилася і виросла в російськомовному місті, вільно думаю російською і українською, але ніколи не вважала російську рідною. Для мене очевидно що моє вільне володіння російською це наслідок русифікації і статусу України як колонії російської імперії. З 2014 я почала свідомо відмовлятися від російської мови культури, але остаточно відмовилася лише в цьому році. Я наче відмежувалася таким собі ментальним муром від усього російського.
Для мене єдиним варіантом майбутнього для України був повний розрив з Росією на культурному і ментальному рівні, кенселінг всього російського і мови в першу чергу.
Мені цікаво як бачать майбутнє в цьому питанні ті хто вважає російську рідною і не збирається від неї відмовлятися.
Тему я створила бо мені дійсно цікаво зрозуміти і я намагаюся виходити зі своєї "бульбашки"
Не ангелы• 02 апреля 2023
Удалено администрацией...
ksusha1155• 02 апреля 2023
Жорстка українізація.
автор AnnaOst • 02 апреля 2023
Ответ дляНе ангелы
Удалено администрацией...
Могли б і не витрачати час
автор AnnaOst • 02 апреля 2023
Ответ дляksusha1155
Жорстка українізація.
Ви я так розумію російську теж рідною не вважаєте)
Не ангелы• 02 апреля 2023
Ответ дляAnnaOst
Могли б і не витрачати час
Удалено администрацией...
Не ангелы• 02 апреля 2023
Ответ дляAnnaOst
А шо ж українка щира втікала до Німеччини і вчить мову ворога?
ElenaMari• 02 апреля 2023
Удалено администрацией...
автор AnnaOst • 02 апреля 2023
Ответ дляНе ангелы
На мою країну напала Росія
Хелицера• 02 апреля 2023
Ответ дляНе ангелы
Удалено администрацией...
И не лень же было это сочинение писать.
По теме,я хочу,чтоб никаких языковых вопросов не поднимали,а лучше пошли мусор с улицы убрали.
ElenaMari• 02 апреля 2023
Ответ дляНе ангелы
Там пособие дают и жилье, продаются
Alex_Kri• 02 апреля 2023
Я бы хотел жить в свободной стране. В которой государство лишний раз не вмешивается в жизнь людей. Это касается и языка, и религии, и здоровья и т.д.
ЗайкаСвоя• 02 апреля 2023
кенселінг - это по нашему!!!
автор AnnaOst • 02 апреля 2023
Ответ дляElenaMari
Удалено администрацией...
Мені здається це більше про особисте рішення яке в цих обставинах кожен приймає для себе
tarveldy• 02 апреля 2023
у побуті яка завгодно, навіть російська, але в суспільстві - державна , освіта, держпослуги, сфера послуг, листування - державною мовою
ПС6 з російською мовою проблеми лише у росіян, у всіх інших вона інструмент, таке собі есперанто для постсовкових країн , не більше
Я проти російської як культурної спадщини
Не ангелы• 02 апреля 2023
Ответ дляAnnaOst
На мою країну напала Росія
И что? На мою тоже,но я не бросилась в бега, и не стала знакомиться с культурой Германии)))
gorob4uk• 02 апреля 2023
Та не відмовляться люди від російської мови ніколи, просто змиріться з цим фактом. В кожного свої бажання,принципи і т.д.
ksusha1155• 02 апреля 2023
Ответ дляAnnaOst
Ні, хоча коли я пішла в школу (1991 рік) все було російською серед однокласників. Українську вважали ’сільською’, встидались її, це Київ якщо що. Хоча вдома більшість говорили рідною українською.
LudaSHS• 02 апреля 2023
Поки так

Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» — закон, ухвалений Верховною Радою України 25 квітня 2019 року.
Не ангелы• 02 апреля 2023
Ответ дляElenaMari
Там пособие дают и жилье, продаются
Ну да, когда шара, всеравно гле
автор AnnaOst • 02 апреля 2023
Ответ дляAlex_Kri
Це питання не про політику держави, в про особисте рішення і бачення кожного
Фрея Фея• 02 апреля 2023
онлі українська, вдома можуть хоть по японськи чірікати
tarveldy• 02 апреля 2023
Ответ дляAlex_Kri
Удалено администрацией...
ksusha1155• 02 апреля 2023
Ответ дляgorob4uk
Вже давно почали відмовлятися, рік як. І відмовляться, як би вам цього не хотілось.
LudaSHS• 02 апреля 2023
Нічого нового
gorob4uk• 02 апреля 2023
Ответ дляksusha1155
Маю на увазі всі 90-100%
Alex_Kri• 02 апреля 2023
Ответ дляtarveldy
Удалено администрацией...
Это да. Но это не значит отдавать ему язык и часть культуры.
tarveldy• 02 апреля 2023
Ответ дляksusha1155
це правда, україномовних дітей цькували, з мовчазної згоди вчительок
Piracanta• 02 апреля 2023
Автор, вам какая разница, если вы писали, что сделаете всё, чтобы остаться в Германии?
Дивнулька• 02 апреля 2023
Ответ дляksusha1155
Жорстка українізація.
Повністю підтримую!
Хоча, особисто я, народилася і виросла в російськомовній сім´ї в російськомовному регіоні, де українські класи у школах з´явилися лише на початку90-х., моя дитина теж.
Але переходимо на українську!
автор AnnaOst • 02 апреля 2023
Ответ дляtarveldy
Проблема в тому що ми отримаємо ще одне покоління українців для яких російська рідна і какая разніца. І вони легко будуть піддаватися російському інформаційному впливу