Ошеламиссимо• 04 апреля 2023
Когда вы будете отмечать пасху? 9.04 или 16.04
Результат:
вже голосів:
335 (87.93%)
16.04
46 (12.07%)
9.04
Ответ дляЕрмолайчик
Так Пасха не переносится! Она же каждый год в разные числа. Пасха определяется по другому.
Визначається по іншому, але теж частково залежить від юліанського календаря. І до речі, на прикладі Пасхи і видно його недоліки. Великдень прив´язаний до повного місяця - перша неділя після першого повного місяця після весняного рівнодення. І от коли настає реальний повний місяць (на небі!), адепти юліанського календаря кажуть, нічого не знаємо, у нас повний місяць по плану через 4 дні. Тому і Великдень відстає іноді на тиждень і не відповідає біблійській історії про воскресіння на наступний день після Песаху.
Ответ дляОльга255
Да правда, к сожалению. До этого были оба праздничными, теперь нет, можете погуглить новые выходные дни. Без привязки к войны
Підозрюю, ви все таки про скасування під час воєнного стану. Він зараз до 20 травня. Тому всі свята до 20 травня вже скасовані на цей рік. Ті що пізніше - поки що ні, будуть скасовані по мірі продовження воєнного стану.
Катя Герман• 04 апреля 2023
Ответ дляo_ma
Я так розумію святкування Пасхи, це вже сучасні договорености між іудеями, католиками і православними. Єдине, що це має бути перша неділя після повного місяця після весняного рівнодення. Обов´язково після Песаху це з Біблії?
Oksana0612• 04 апреля 2023
Ответ дляProbel Tochka
оспидя... а что все о праздновании? Вы пост когда начали? От этой даты и считайте.
Нікого мабуть це не цікавить, ні дотримання посту, ні святкова літургія в церкві.
Ответ дляКатя Герман
Ну Таємна вечеря відбувалася на Песах, тому за логікою Великдень повинен бути пізніше, наступної за ним неділі.
Oksana0612• 04 апреля 2023
Ответ дляThatsme
Ви впевнені, що був вихідний 25го цього року???
Це була неділя. Але таки в новому законопроекті вихідним днем пропонують зробити тільки 25 грудня , про 7 січня нічого не пише.
Катя Герман• 04 апреля 2023
Ответ дляo_ma
Дякую, а чому православні з католиками на тиждень розминулись, не знаєте. Варіант про календарі не підходить, розбіг був би два тижні. Я так розумію єпархії на свій розсуд це визначили. Головне, щоб після повного місяця і після рівнодення
Ответ дляOksana0612
Поживем-побачим. Так, з нового церковного року (у вересні) планують розглядати перехід на новий календар, але як там буде - подивимось.
Ответ дляКатя Герман
Там справа в даному випадку в різниці не з Григоріанським, а ще й з астрономічним календарем. За Юліанським графік повнолунь не співпадає з реальним )) От зараз за вікном майже повний місяць, повний буде в четвер. Відповідно до правила, наступна за ним неділя - Великдень. Але у Юліанському календарі - повнолуння буде 10-го, не дивлячись на те, що на небі (так, абсурд), тому Великдень буде аж наступної неділі. Тому іноді дати і збігаються, коли реальне повнолуння попадає на початок тижня.
Oksana0612• 04 апреля 2023
Ответ дляThatsme
Православні в травні мають вирішити, греко-католики вже перейшли.
Oksana0612• 04 апреля 2023
Ответ дляThatsme
Не перейшли, тільки ухвалили. Перехід з 1 вересня. Всі літні свята ще по-старому у всіх
Так з 1 вересня але деякі вже 25 на Благовіщення правили в церкві.
Ответ дляAmalpi
Только православное Рождество выпадает по Григорианскому на 7 января
Но церковь-то живёт по юлианскому календарю. У церкви (православной в том числе) Рождество 25 декабря. То есть сама дата совпадает.
Календари только не совпадают, потому что и мы, и остальной мир живём по григорианскому.