Ошеламиссимо• 04 апреля 2023

Когда вы будете отмечать пасху? 9.04 или 16.04

Результат:
вже голосів: 381
335 (87.93%) 16.04
46 (12.07%) 9.04
o_ma• 04 апреля 2023
Ответ дляЕрмолайчик
Так Пасха не переносится! Она же каждый год в разные числа. Пасха определяется по другому.
Визначається по іншому, але теж частково залежить від юліанського календаря. І до речі, на прикладі Пасхи і видно його недоліки. Великдень прив´язаний до повного місяця - перша неділя після першого повного місяця після весняного рівнодення. І от коли настає реальний повний місяць (на небі!), адепти юліанського календаря кажуть, нічого не знаємо, у нас повний місяць по плану через 4 дні. Тому і Великдень відстає іноді на тиждень і не відповідає біблійській історії про воскресіння на наступний день після Песаху.
o_ma• 04 апреля 2023
Ответ дляОльга255
Ну как сказать. «Никто не переносил», но выходной на католическое Рождество сделали, а 7го отменили, больше не праздник
Так что уже ничему не удивляемся))
Це неправда, обидва Різдва були святкові. На час війни усі свята робочі.
Ольга255• 04 апреля 2023
Ответ дляo_ma
Да правда, к сожалению. До этого были оба праздничными, теперь нет, можете погуглить новые выходные дни. Без привязки к войны
o_ma• 04 апреля 2023
Ответ дляОльга255
Підозрюю, ви все таки про скасування під час воєнного стану. Він зараз до 20 травня. Тому всі свята до 20 травня вже скасовані на цей рік. Ті що пізніше - поки що ні, будуть скасовані по мірі продовження воєнного стану.
Катя Герман• 04 апреля 2023
Ответ дляo_ma
Я так розумію святкування Пасхи, це вже сучасні договорености між іудеями, католиками і православними. Єдине, що це має бути перша неділя після повного місяця після весняного рівнодення. Обов´язково після Песаху це з Біблії?
Lily-2020• 04 апреля 2023
Ответ дляJeyana
Есть такая наука - астрономия. Именно она определяет, сколько дней в году. И именно из-за нее был переход между календарями в свое время.
Да вы чтоооо? Серьееезноооо? Обалдееееть
Lily-2020• 04 апреля 2023
Ответ дляv_o_l_n_a
я атеистка, поэтому и 9-го и 16-го
Наш человек
Oksana0612• 04 апреля 2023
Ответ дляProbel Tochka
оспидя... а что все о праздновании? Вы пост когда начали? От этой даты и считайте.
Нікого мабуть це не цікавить, ні дотримання посту, ні святкова літургія в церкві.
o_ma• 04 апреля 2023
Ответ дляКатя Герман
Ну Таємна вечеря відбувалася на Песах, тому за логікою Великдень повинен бути пізніше, наступної за ним неділі.
Thatsme• 04 апреля 2023
Ответ дляolya8385
Виходить, тим, хто святкує 9 го треба йти до католицької
Якщо людина святкує 9, то вона католик - відповідно, логічно, що вона піде до католицької, а до якої ж?
Thatsme• 04 апреля 2023
Ответ дляОльга255
Так что уже ничему не удивляемся))
Ви впевнені, що був вихідний 25го цього року???
Oksana0612• 04 апреля 2023
Ответ дляThatsme
Це була неділя. Але таки в новому законопроекті вихідним днем пропонують зробити тільки 25 грудня , про 7 січня нічого не пише.
Катя Герман• 04 апреля 2023
Ответ дляo_ma
Дякую, а чому православні з католиками на тиждень розминулись, не знаєте. Варіант про календарі не підходить, розбіг був би два тижні. Я так розумію єпархії на свій розсуд це визначили. Головне, щоб після повного місяця і після рівнодення
Thatsme• 04 апреля 2023
Ответ дляOksana0612
Поживем-побачим. Так, з нового церковного року (у вересні) планують розглядати перехід на новий календар, але як там буде - подивимось.
Ольга255• 04 апреля 2023
Ответ дляThatsme
Впевнена))) це неділя
Але 26 був вихідний
o_ma• 04 апреля 2023
Ответ дляКатя Герман
Там справа в даному випадку в різниці не з Григоріанським, а ще й з астрономічним календарем. За Юліанським графік повнолунь не співпадає з реальним )) От зараз за вікном майже повний місяць, повний буде в четвер. Відповідно до правила, наступна за ним неділя - Великдень. Але у Юліанському календарі - повнолуння буде 10-го, не дивлячись на те, що на небі (так, абсурд), тому Великдень буде аж наступної неділі. Тому іноді дати і збігаються, коли реальне повнолуння попадає на початок тижня.
Elen_17• 04 апреля 2023
Ответ дляThatsme
А может она протестант? или англиканец....
Oksana0612• 04 апреля 2023
Ответ дляThatsme
Православні в травні мають вирішити, греко-католики вже перейшли.
Jeyana• 04 апреля 2023
Ответ дляОльга255
Впевнена))) це неділя
Але 26 був вихідний
Не был.
Jeyana• 04 апреля 2023
Ответ дляLily-2020
Вы знаете, после прочтения этой темы и подобных, я понимаю, что многие не в курсе. (Я не о вас сейчас если что)
Lily-2020• 04 апреля 2023
Ответ дляJeyana
А, ок. Это да
Thatsme• 04 апреля 2023
Ответ дляElen_17
Значить, ітиме у відповідну церкву. В чому питання тоді)
Thatsme• 04 апреля 2023
Ответ дляОльга255
Впевнена))) це неділя
Але 26 був вихідний
Не може такого бути. Навіть після Великодня всі пошурували на роботу! Якщо ви працюєте у приватній сфері, то це інша справа
Thatsme• 04 апреля 2023
Ответ дляOksana0612
Не перейшли, тільки ухвалили. Перехід з 1 вересня. Всі літні свята ще по-старому у всіх
Oksana0612• 04 апреля 2023
Ответ дляThatsme
Так з 1 вересня але деякі вже 25 на Благовіщення правили в церкві.
Thatsme• 04 апреля 2023
Ответ дляOksana0612
Тю, дивно, офіційно ж з вересня. Це, мабуть, на місцях окремі общини вирішують за згодою
Amalpi• 04 апреля 2023
Ответ дляиркин
Тому що у більшості Православних Церков і було Різдво 25.12
Благовещение 25 марта было?
Amalpi• 04 апреля 2023
Ответ дляJeyana
Потому что Рождество и у православных и у католиков всегда празднуется 25 декабря.
А Пасху считают по лунному календарю (вроде), но по-разному.
Только православное Рождество выпадает по Григорианскому на 7 января
Elen_17• 04 апреля 2023
Ответ дляThatsme
Питання в том, почему все пишут,что это католическая пасха?
Jeyana• 04 апреля 2023
Ответ дляAmalpi
Но церковь-то живёт по юлианскому календарю. У церкви (православной в том числе) Рождество 25 декабря. То есть сама дата совпадает.
Календари только не совпадают, потому что и мы, и остальной мир живём по григорианскому.