Сонячний зайчик• 24 апреля 2023

А як ви одягалися у 90-ті?

Тема для потріщати ) Що з самого странного ви носили в ті роки?
Я 75-го року народження, юність прийшлась на голодні 90-ті. Зараз думаю, як кошмарно я і багато хто тоді одягалися.
Ані грошей не було, ані нормальних речей. Вдома перешивали речі, ремонтували, щось ліпили з існуючого.
По темі. Десь в 1990-91 роках булі модні турецькі спідниці з варьоного джинсу з вишитими розочками. Мама десь купила тканину під варьонку, зшили мені спідницю, а я її розшила акриловими нитками розочками.
Элочка LA• 24 апреля 2023
Ответ дляМамина квіточка
У меня мама ждала зарплату ,сказала что бы что то продавать надо покупать, денег нет и занимать она боялась и торговать не умела.Вот так жила.Я себе сама первые трусы нормальные купила и ремонт сделала на свои ,когда совсем стала взрослая
Соседка пенсионерка пирожки продавала, а внучка какие-то салфетки сама вязала- жили вдвоем, не бедствовали. Как говорится, кто хочет -ищет выход.

Королева ганделику• 24 апреля 2023
одежду брата, сама в шоке. родители не заморачивались. позже стала просить покупать мне модные вещи, потом одевалась сама. Ностальгии нет вообще, только по музыке.
Tatka Kiev• 24 апреля 2023
Ответ дляПошаманю
Свитер Boys )))
Я за братом його носила
Orisana• 24 апреля 2023
Жили скромно, но мама отлично шила - создавала, перешивала, перекраивала из всего чего можно было. Помню достался нам огромный мешок обрезков разной ткани (не знаю откуда его ’нарыли’), - мама сотворила мне кучу нарядов: юбка клиньями, блузоны разные колорблок... и т.д. Запомнился наряд: к короткому старому сарафану была пришита юбка оборкой и из такой же ткани короткий жакетик типа болеро, - я была звезда)) Журналы Бурда брали в местной библиотеке, давали на день; по рукам ходили толстенные каталоги Quelle - оттуда тоже черпали идеи)
Элочка LA• 24 апреля 2023
Ответ дляСама не знаю
Белое пальтишко ещё с того времени носите?
Про белое пальтишко вы не к месту здесь написали.
Мамина квіточка• 24 апреля 2023
Ответ дляЭлочка LA
Я не знаю,но своя мама ждала зарплату.
Сама не знаю• 24 апреля 2023
Ответ дляЭлочка LA
Вот именно, это не годами было, а какой-то небольшой временной эпизод. А почитать иных, так целое десятилетие бедствовали. И на любой треш последних 10 лет, эти 90-е суют как ужасное время, которое вовсе не было ужасным.
Да, и в рашку ездили, а лучше ничего не делать? Тогда мирно из союза вышли , почему не ездить? Кстати, из Киева в рашку составы с колбасой и сахаром везли. То есть не все у нас так было плохо.

Можно было не в рашку, а просто в крупный город. Я не обесцениваю, а пишу о том , что делали чтобы жить лучше. А о тех кто ’не может и не будет и есть обстоятельства мне рассказывать не надо’. С вашей стороны невежливо писать обо ’всех которы молока, масла, мяса не видели’. Вы обесцениваете тех, кто не сидел сложа руки.
А вообще меньше бы ныли некоторые как плохо было отделившись от союза - не перлись бы сюда нам его возвращать.
Ну что вы мешаете все в кучу? Я написала о своей семье, что был такой период, когда не видели мяса, молока и т.д. В нашем городе большая часть людей так жили. Не было земли, чтобы что-то вырастить. Ездили на прополки, например, давали за это по сезону картошку или масло подсолнечное, например. Если бы совсем сидели сложа руки, как вы пишете, наверное без копейки зарплат умерли бы. А так выжили. Но не все всегда могут ехать на заработки. Могут, например, быть больные старики ,которых нельзя бросить. Да, что говорить, со стороны иногда все кажется по другому. А про союз-у меня в семье совкодрочеров нет. Никто никогда не страдал по этому поводу. Все всего добились сами, сейчас живём нормально. Поэтому неприятно читать ваши выпады про неблагополучные семьи и сидеть сложа руки.

ХвостПистолетом• 24 апреля 2023
Ответ дляСонячний зайчик
Це не пропаганда. Були ті, хто крутився і їздив до Польщі. На це теж потрібні були сили, здоров´я, хист і якісь початкові гроші. Багато хто їздив, бувало, що грабили, хтось підіймався, комусь не зайшло.
Роботи в 90-ті в провінції було мало, підприємства розвалювались, купа людей втратило роботу.
Які дивіденди були с тих ваучерів, які тримали пересічні робітники? Я на заводі працювала, моя подруга працювала з цими цінними бумагами, раз на рік влаштовували зібрання акціонерів. І кожен рік вона розповідала і показувала, яка смішна сума получалась з тієї мізерної долі.
В 91 мені було 15, сестрі 22, заміжня вже жила окремо, мама вчителька, вітчим водій на МАЗі. Ніхто в Польщу не мотався, жили в досить провінційному обл.центрі, але ніяких жахів і бідності не було.
Овочі-фрукти з дачі, ще и продавали їх, м´ясо на базарі брали без проблем, я модно одягалась на стипендію+пенсія за загиблого батька була...
Як на мене, то кінець 80-х голодніший був, в 90-х дефіциту не було ні на що, я шоколаду хоч наїлась, бо з´явилися і батончики різні, і польский шоколад, і турецький...
Яичница с беконом• 24 апреля 2023
Ответ дляЧаюри
Після капорів ще були модні ангорові кепки (у мене була червона), а потім беретки теж ангорові, беретки вже були нічого так собі, симпатичні і нормальних кольорів.
Так, але капори я пам´ятаю, бо мама хотіла мені такий купити, але кольори були жахливі, як на мене, та ще й півкласу виглядали, як інкубаторські)

Я взимку носила якусь в´язану круглу шапочку з біло-сивих ниток меланж і мені було ок.
Блакитна устриця• 24 апреля 2023
Я помню как у нас в классе были два мальчика, которые одевались хорошо: ботинки на тракторной подошве, пуховики, модные рюкзаки и они считались ’царями’, обзывали других детей, оскорбляли.. Я как и все, что-то мама вязала, что-то перешивали..
Элочка LA• 24 апреля 2023
Ответ дляСонячний зайчик
В мене мама нянею рік працювала, то добре було. Але за станом здоров´я довелось кинути, вже було тяжко. Це їй було десь 45 років, і відтоді вже і не працювала.
Батько працював викладачем, ті зарплати затримували. Жили деякий час на бабусину пенсію і на те, що я заробляла. Крутилася в сім´ї я. При тому, що навчалася.
Не голодували, але і зайвого не було.
Залишались люди і там, де любили працювати. Мама чоловіка в 90-ті перейшла з копійчаної роботи юристконсульта на невелику тоді зарплатню судді райсуду. А в 2000ні вони вже жили достойно, бо зарплати суддям підняли дуже хорошо.
Бачте, не так все й погано було у вас, як це може здатися з старт- посту. Не голодували , але й зайвого не було - людей які живуть саме на такому рівні і до війни було багато.
Залишитися там де любиш працювати, або спробувати щось інше щоб покращити матеріальне становище - кожен вирішує сам.
Приватні юрисконсульти в 90-ті точно заробляли добре. Але часто під ’, любов´ю до своєї професії’ маскують банальне бажання нічого не змінювати , нічому не вчитися.
Для драки• 24 апреля 2023
В школе я смутно помню. Одежды не было.

А когда пошла работать в 96, то начала находить интересные и актуальные вещи.
Но всегда был свой стиль, за модой не гналась
Чумачечая_• 24 апреля 2023
Ответ дляTANYA 0 0 0 0
Мівіни в 90 не було
Була!!! У мене у дворі її сухою жували
Элочка LA• 24 апреля 2023
Ответ дляСама не знаю
Я не мешаю все в кучу, а смотрю на ситуацию с разных сторон. И понимаю почему кому-то неприятно меня читать- как раз им белое пальто бедных, но честных хочется выгулять.

У вас так почти весь город жил? А сколько в нем жителей было, что вы так за большую его часть расписывается? Нет здоровья, больные родственники, - это совсем небольшой процент от общего числа населения . Если кто-то без мяса и молока жил, то это точно не 90-е виноваты, а личные обстоятельства
Для драки• 24 апреля 2023
Ответ дляИщу Аленя
Я 78 года. Помню как постоянно хотелось есть((( на 90-е как раз попал мой подростковый возраст.
И одежды не хватало. А как раз возраст такой, что хотелось красиво одеваться.
Зато научилась вязать))) и уже в старших классах у меня были крутые свитера 🙂 и сейчас это хобби мне приносит доход.
О, сестра. Я тоже все время хотела есть, тот же год рождения
Кудряшка Сью• 24 апреля 2023
Ответ дляА що таке?
Я 73 год. Спасибо моему папе, который работал на скорой, а после дежурства катался на такси от бордюра. Мы голода не знали. Вот вещи- да((( мои родители считали это не самым главным и гуляла я в том, что лежало на полке или мама шила- вязала. В училище поступила в 88. Ездили в Беларусь за вещами. Купили много всего- костюмы, куртка меховая красно- черная, джинсы, потом уже и юбка была кожзам ( боже как все в ней прилипало))), и юбка резинка, и платье велюровое мини....
Юбка резинка, платье велюровое эх молодость......
Perfect_Day• 24 апреля 2023
Я 83 року, то 90 припали якраз на школу. Добре пам´ятаю, що вже з 92 року ми перестали носити шкільну форму обов´язково, але я ще ’доношувала’ коричневу сукенку в 5 класі, правда, вже без огидного чорного фартушка. Зимою під сукню одягали рейтузи, тоді всі так ходили, якось було нормально. На фізкультуру у всіх в класі були спортивні костюми з блискучого поліестеру - синьо-зелені, таких темних кольорів, під адідас. Взуття яке кому куплять, ніхто не парився на бренди, а потім взимку були модні ’дуті’ чоботи на липучках. Пам´ятаю ті капори і ангорові светри, як швидко вони втрачали вигляд і шерсть валялася. На літо були модні босоніжки-резинки: підошва і дві перемички гумові яскравих кольорів - кислотні рожеві і салатові. Польські блузки, бо везли їх з Польщі, вони були білі з вибитим малюнком на комірцях і гудзиками під перлинки. Спідниці-ламбади, чорні, і щоб дуже багато мотузочків попереду на поясі, дівчата там ціле макраме виплітали. Потім зимою носили кепки, потім були такі широченні шарфи, ними обертали голову, наче хустками. Чорні напівчоботи з опушкою з фарбованого чорного кролика. А потім була ера чорних джинсів, всі як помішалися на них, у всіх хлопців були, це вже рік 97. Дівчачі плащики з мікрофібри, ну це була класна мода, до сих пір мені подобаються. У мене було коротке волосся, якихось особливих прикрас не згадаю, але запам´ятала заколки з сіткою, щоб туди волосся вкладати і був такий наче пучок. А наймоднішою зачіскою була ’ракушка’, і обов´язково збоку ’локон страсті’ на плойку накручений.
Стрекозей• 24 апреля 2023
Ответ дляКовбой Хагис
Я 79р.н
Була модною і стильною)))) гроші в нас були.
Кофти бойс, сніжінка, блузки фонаріки, лосіни перламутрові різних кольорів, жжата куртка, джинси мальвіни( чого їх так назвали, не помню), міні спідниці резинки, ангорки всеможливі і помади фіолетово перламутьрі, чоьлка дибом налакавана рожевим лаком, а ще ангорові кепки і капюшони
Ну красотка одним словом
джинси мальвіни( чого їх так назвали, не помню) - название на попе все тогда читали как ’мальвины’
Форс мажор• 24 апреля 2023
мыльницы были у сестры помню (обувь), блузки и пиджаки с подплечниками
пальто синтепоновое в школе было, длинное и карманы большие, туда влезала тетрадь без проблем
и дублёнка длинная, тяжеленная

Perfect_Day• 24 апреля 2023
Ответ дляЧумачечая_
Була!!! У мене у дворі її сухою жували
Була, вони завод в 96 відкрили. Колись ми з батьками пішли на Троєщинський ринок, а там небувала акція: з машини безкоштовно роздавали пакет, а в пакеті - одна пачка ’Мівіни’ і календар їх. Така була реклама. Той календар у нас над плитою ще років два висів, захищав стіну від жиру)))
палка-копалка• 24 апреля 2023
Ответ дляЭлочка LA
Автор, в 90-ті вже були навіть іноземці гроші - долари. І купити можна було й на базарі завдяки ’челнокам’ і у валютних магазинах. Маючи велике та різношерстне коло спілкування - не знаю нікого, хто б тоді бідував. Хтось приватною справою зайнявся, хтось працював у приватних власників, хтось їздив за кордон на заробітки.
Навіть У родичів в селі Житомирської області побудували приватне кафе , магазин, з´явилося приватне фермерство, приватизували і модернізували птахофабрику.

Одягалася в актуальні на той час речі, комбінувала зі смаком - виглядала чудово. До речі сьогодні багато актуальних тенденцій з тих років.

Деяких мені читати соромно - отримали Незалежность без кривавих подій, але хтось завив, що мільйон доларів в нагрузку не дали, а самому заробляти і нести відповідальність треба.
У родичів в селі Житомирської області побудували приватне кафе , магазин, з´явилося приватне фермерство, приватизували і модернізували птахофабрику.
Ну да, все могли прихватизировать птицефабрику и построиить кафе в 90е. Давайте вы не будете басни рассказывать, а то все тут кроме вас дурные и не в курсе как и что было.
Заместитель Анонима• 24 апреля 2023
Одягалися дуже круто. З дивного лише синтетичні сорочки та сукні, які могли коштувати дорожче ніж шовк.
автор Сонячний зайчик • 24 апреля 2023
Ответ дляЭлочка LA
Вони молодці, але я не думаю, що це були дуже великі зароботки. Вони були на рівні прожити.
Сама не знаю• 24 апреля 2023
Ответ дляЭлочка LA

Я не вижу смысла вам что-то доказывать. У вас каша в комментариях. При чем тут бедность и честность к описанной мной ситуации из моего детства? Что вы хотите доказать? Все ленивые,инертные и глупые, а вы молодец? Не судите и не судимы будете.
Город, кстати, с населением 15000, и поскольку большая часть работала на одном и том же предприятии, то все друг друга так или иначе знают.
Заместитель Анонима• 24 апреля 2023
Ответ дляИщу-брожу
А на що відео знято? Тоді цифри не було )))
А зараз спортивні костюми і тренчі бежеві ну точно не з інкубатора.
Хоча згодна, що 90-ті то жахливий час був.
Оцифрували плівку
Тумба-юмба• 24 апреля 2023
Ну странного не помню. Денег почти не было, даже на еду. Потому одежды было мало.
Девяностые -это старшие классы школы и вуз
Летом шорты и два топа, пошитые мамой по бурда моден из запасов советского ситца. Зимой сапоги фабрики контур(почти сразу стали драными и протекали) и голубая шубка из чебурашки советского пошива. Из модного был капор из ангоры и джинсы бананы(маме обошлись в целое состояние по сравнению с ее доходами). Деми - короткий плащ. А ещё жакет, самосвязанный свитер и две юбки как деми, школьная форма и на зиму.
Все это я носила лет 7, все было куплено/пошито на вырост.
Жена миллионера• 24 апреля 2023
Как будто сейчас не кошмарно одеваются. Посмотрим, что наши внуки еще скажут про современную одежду.
Элочка LA• 24 апреля 2023
Ответ дляпалка-копалка
А вы всех почитайте больше , а не только меня. Не только у одной меня такие выводы и воспоминания.

Фабрику не ’приХватизировали’, а именно приватизировали , модернизировали , расширили и создали новые рабочие места, как и в кафе и в магазине. И это были не мои родственники. На птицефабрике два села работали. А вы с такой ненавистью пишете о том, кто эти рабочие места создал.
Какие басни? Чего не было? Если кто-то не видел дальше своего носа, это не значит, что кто-то врёт.
Тумба-юмба• 24 апреля 2023
А, вспомнила. На осень ещё были осенние ботинки тимберленд, купленные в комиссионке. Наверное, оригинал. Потому что лет через 10 они мне уже очень надоели, но не износились.
Мир Мир Мир!• 24 апреля 2023
Ответ дляЧудовий каламбур
Смешная вы, не было дефицита в резинке для трусов, это точно
в 91-92 был ее дефицит точно. на Польшу везли эти резинки.