Скоро_вчера• 13 июня 2023

Ендометріоїдна киста яєчника: гормони чи лапаро?

Привіт, дівчата! Маю таку проблему, регулярно буваю в гінеколога, спостерігається протягом 2-х років. Зараз 3.5 см, росте але повільно. Лікар всі ці 2 роки наполягає на гормонах (я поки що відмовляюся), 42 р.
Із дискоміортних явищ став коротким цикл (24 дні), пів циклу ще й виділення, періодичні болі. На додачу маю синдром коагульованої шийки матки (було спочатку радіо, потім лазерне лікування і на тому місці підкровлює крупна судина вже 2 роки).
Суть питання: що мають дати гормони? Вилікують ендометріоз? Приберуть кісти? Цикл стане довшим мез виділень всередині?
Я питала в кількох лікарів, вони йдуть по протоколу: спочатку гормони а потім лише операція.
Я просто дійсно не розумію, тут є хтось кому допомогло на тривалий строк лікування гормонами при такому типі кисти? Щоб без операції після відміни препарату все роками трималося?
Я скільки не читала з цього приводу, в більшості випадків закінчується все одно операцією, то нащо тоді ризикувати ускладненнями при гормональному лікуванні?
Порадьте, будь-ласка в Києві хірурга і клініку хто якісно зробить лапароскопію. Поділіться вашим досвідом, дякую!
Не рахую, а вважаю• 13 июня 2023
Я так понимаю, рожать вы не планируете. Тогда- визан, цель- достичь регресса.

Добродійка• 13 июня 2023
Киста ~2 см, два года со мной. Ничего не делаю. Репродуктивных планов нет. Только регулярное узи
автор Скоро_вчера • 13 июня 2023
Ответ дляНе рахую, а вважаю
Не планую, є дитина. Тому й дивує вперте бажання лікарів зберегти яєчники.
Ціль то зрозуміло, але по факту чи буде користь? Поки гормони і зупиняться КД все буде регресувати, а як потім?
Не рахую, а вважаю• 13 июня 2023
Ответ дляСкоро_вчера
Вам не нужны яичники? Хотите получить остеопороз и еще кучу проблем в 42?
автор Скоро_вчера • 13 июня 2023
Ответ дляДобродійка
Ну, от я я так само, уважно спостерігаю але перелічені симптоми трохи отруюють життя. Хочеться цю проблему вирішити радикально.
автор Скоро_вчера • 13 июня 2023
Ответ дляНе рахую, а вважаю
Лапаро, наскільки я розумію, органозберігаюча операція, щось відріжуть, щось залишать.
Ядвига Юсьлегко• 13 июня 2023
У меня киста 1,7 см. За три месяца выросла на 3 мм. Пока никакого лечения не назначали. Наблюдаем. Мне очень страшно. Я здесь начиталась тем, что там и яичники вместо с кистой удаляют.
Мне 29, детей нет пока
Ядвига Юсьлегко• 13 июня 2023
Ответ дляДобродійка
Она у вас не растет? Вы когда ее заметили она была уже 2 см или меньше, а потом остановила рост на 2 см?
Leneka• 13 июня 2023
Мені робили лапаро. Не пропонували гормонів і десь 12 років назад. Розмір не пам´ятаю. Все ок. Народила двох дітей після цього. Раз на рік повне обстеження гінекологічне. Як раз їду від лікаря )

Бринзолетта• 13 июня 2023
Розкажу свою історію.

5 років тому виявлено ендометріоїдну кисту, яка за кілька місяців спостерігання суттєво виросла до 8 см і поглинула яєчник. Лапароскопія, видалення разом. Через повне видалення яєчника гормони не призначали.

На другому яєчнику фолікулярні кисти весь цей час + кисти у грудях.
Спостерігаю, регулярний контроль.

Пару місяців тому киста на яєчнику ділиться на камери, теж стрімкий ріст. Тобто вона вже зовсім не фолікулярна - змішаний тип.
Гінеколог виписує дієногест щонайменше на 3 місяці, потім контроль.
Ось пропила упаковку.

Зі свого досвіду: теж була проти гормональної терапії. Але до ще одної операції не готова ані морально (я той малий процент, що важко переніс), ані матеріально. Тож буду робити все, аби уникнути.

Мені 43, навіть не передклімакс
Непозбувна Бентега• 13 июня 2023
з лікарем вибрали тактику спостереження, з віком буде падіння гормонів і регрес ендометріозу.
автор Скоро_вчера • 13 июня 2023
Ответ дляLeneka
Дякую вам за відповідь.
Я так розумію, вам частково видалили кисту і яєчники продовжують функціонувати без підтримки препаратами. Це чудово. Якраз те, що хотілося би для себе.
Здоров´я вам міцного!
Перша леді колгоспу• 13 июня 2023
У меня была такая киста. Операция + гормональная терапия полгода после операции - ’искусственный климакс’.
До операции гормонов не было.
автор Скоро_вчера • 13 июня 2023
Ответ дляБринзолетта
Розкажу свою історію.

Спостерігаю, регулярний контроль.

Ось пропила упаковку.

Мені 43, навіть не передклімакс
Дякую вам, є над чим подумати...
автор Скоро_вчера • 13 июня 2023
Ответ дляПерша леді колгоспу
До операции гормонов не было.
Як зараз себе почуваєте? П´єте щось на регулярній основі?
Leneka• 13 июня 2023
Ответ дляСкоро_вчера
Дякую вам за відповідь.
Здоров´я вам міцного!
Дякую. І Вам також.
Якщо бажаєте напишіть мені повідомлення дам контакти свого лікаря. Я з ним вже понад 12 років. Може додаткова думка іншого лікаря. Довіряю. Київ.
Перша леді колгоспу• 13 июня 2023
Ответ дляСкоро_вчера
Это было где-то 14 лет назад.
После этого лечения через полгода после терапии беременность. Ребенку сейчас 12 лет. Вот на протяжении этих 12 лет вообще никаких проблем по гинекологии до примерно ноября-декабря прошлого года. Зимой вот видимо был гормональный сбой и появились проблемки, но эндометриоз не ставят сейчас.

Вам диагноз эндометриоз подтвердился по анализам?
автор Скоро_вчера • 13 июня 2023
Ответ дляПерша леді колгоспу
Это было где-то 14 лет назад.

Дякую вам за подробиці.
Аналізів не призначали ніяких з приводу ендометріозу. Лише УЗД і стандартні мазки.
Непозбувна Бентега• 13 июня 2023
Ответ дляLeneka
Дякую. І Вам також.
а порадьте лікаря, будь ласка, зараз дуже мало лікарів, хто не призначає гормони.

Перша леді колгоспу• 13 июня 2023
Ответ дляСкоро_вчера
Дякую вам за подробиці.
Я тогда сдавала онкомаркер и еще какие-то гормоны, точно не вспомню. Ну протоколы могли уже поменяться, все таки времени прошло.

Просто знаю девочку, у которой после операции диагноз не подтвердился. Потратила 50 к, чтоб удалить кисту желтого тела. Плюс гормонотерапия. В общем, не хочу вас пугать и путать. Но и не написать не могу. Ходите к нескольким врачам.
Не рахую, а вважаю• 13 июня 2023
Ответ дляСкоро_вчера
Это вам так кажется
автор Скоро_вчера • 13 июня 2023
Ответ дляПерша леді колгоспу

Згадую, що онкомаркери я теж здавала перед війною одноразово. Тоді все було чисто.
Viktiriia-ec46• 13 июня 2023
Автор, ендометріоз з 2014 року, 5 кіст вирізали, призначили гонадотропіни. про наслідки не попередили, навіть не знала що буду в штучному клімаксі. по ітогу-це пекло, це треш, що я пережила з тих побічних явищ. я не нитик, я терпляча-але я подібного не побажаю нікому! +20 кг, які не зганяються нічим(худла на 600 ккал), остеопороз, набряки , ломота тіла, приливи-відливи, волосся випадає, прищі, агресія, я ходити не могла, може 10 хвилин на день, на напівзігнутих ногах, я розвалювалась на запчастини, тіло було 100-літньої бабусі, зморшки і т.д. зуби полетіли, хоча я пила кальцій 3Д. відновлювалась 3 роки. в минулому році дві кісти вирізали, знову гормони. плакала,кричала, що не буду! вговорили на 1 укол. все то саме! тільки через 2 місяця знову кіста 3*2,6 см. гормони-це зло. не підписуйтесь на них, і що б вам не радили-КОК, гормони при кісті-не лікують!!! треба шукати іншого гінеколога! закордоном не лікують таке гормонами-я пишу про адекватних лікарів!!! там вирізають вогнища ендометріоза і все! Здоров*я вам!
автор Скоро_вчера • 13 июня 2023
Ответ дляViktiriia-ec46
Дякую вам! Тримайте, бажаю вам здоров´я і відновитися від цього всього жаху.
Ви озвучили мої страхи, мені бачиться якраз так, що гормони то шлях в один кінець з купою побічних ефектів. Тому і шукаю де би акуратно вирізати те що є джерелом проблеми, заодно дослідивши гістологію.
Гормони це як одне лікуємо - інше калічимо, не хочеться спровокувати іншу серйозну проблему в несподіваному місці. (
Донька подруги• 13 июня 2023
В 40 років діагностували кісту, немаленьку, трикамерну. Лікар одразу казала на операцію, гормонів не призначала. Я два роки спостерігала, аж поки вона мало не лопнула, підтікала вже. Терміново робили полосну операцію (бо в нашому селі не роблять лапаро). Втратила і яєчник. Моя ситуація не показова, бо в мене і фіброзо-кістозна мастопатія з 20 років, і якраз після 40 років почали кісти в груді наповнюватися (вже двічі робила пункцію) і ендометріоз є. Ось нещодавно гінеколог призначив ОК (інші скарги були), я важко їх перенесла, тиск зашкалював, груди без бюста ледве могла носити)))
Viktiriia-ec46• 13 июня 2023
Ответ дляСкоро_вчера
ви праві! операція сама не тяжка, я після першої через тиждень на скакалці стрибала, а через 10 днів по Карпатам лазила. в минулому році активності менше, але все гаразд. не погоджуйтесь на гормони, ви маєте правильну думку
автор Скоро_вчера • 13 июня 2023
Ответ дляДонька подруги
Дякую вам за досвід, бажаю здоров´я. Дивлюсь, у багатьох жінок на гормонах проблеми з самопочуттям і побічні ефекти.
Перша леді колгоспу• 13 июня 2023
Ответ дляСкоро_вчера
Ну вот у меня онкомаркер был повышен и показывал эндометриоз
И гормоны, а вот какие именно, я не помню.

Организмы у всех разные, конечно. И я не врач. Не знаю...

Здоровья Вам
sky-labs• 13 июня 2023
Ответ дляСкоро_вчера
При любом хирургическом вмешательстве возможны спайки со всеми вытекающими...