Добрый вечер, советчицы
Прочитала такую новость сегодня
Пишут что название Запорожье не соответствует лексическим нормам украинского языка ,в частности касается российской имперской политики,
Девочки ,я чего то не понимаю ?
А как же Запорожская Сечь ? Это что не украинское название
Прочитала такую новость сегодня
Девочки ,я чего то не понимаю ?
Элли Иванова• 27 июня 2023
Заколебали всякой фигнёй. Нормальное название. Ничего общего ни с сссром, ни с рашей. И самое противное - что реально переименуют, раз уже разговоры пошли. У нас и.о.мэра - такой **’’лина, ему вообще плевать на все.
Nataliiazp• 27 июня 2023
Ответ дляМарочка18
Новомосковск да .
Но блин Запорожье
Только об этом в чате городском поговорили. Никто не понимает зачем менять
Ответ дляNathalie27
А какое новое название будет?
Згідно Додатку 7 до рішення Національної комісії
зі стандартів державної мови 22 червня 2023 року № 230 щодо міста Запоріжжя обґрунтувати доцільність збереження поточної назви або запропонувати нову назву в установленому законодавством порядку.
Може обгрунтують, то ніхто і змінювати нічого не буде.
Flower Girl23• 27 июня 2023
Ответ дляPiracanta
Кроме страны юэй ещё кто-то написал об этом?
Запоріжжя можуть перейменувати: місцевій владі дали 6 місяців
Nataliiazp• 27 июня 2023
Ответ дляВсем_Рада
А причем здесь российская политика? И почему новость на русском языке?
Вот на украинском:
Фахівці-філологи та історики вищих навчальних закладів з усіх регіонів України склали перелік із 1400 міст та сіл, які рекомендується перейменувати на виконання закону ’Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та деколонізації топонімії’.
Запоріжжя входить до переліку назв сіл, селищ, міст області, які ’можуть не відповідати лексичним нормам української мови, зокрема торкатися російської імперської політики’.
Національна комісія зі стандартів державної мови рекомендує розглянути перейменування міста Запоріжжя, наголошуючи на тому, що назва може не відповідати стандартам, - пише ’УП’.
Однак, ніяк не пояснює, чому Запоріжжя відповідає чи не відповідає новому законодавству.
Місцева влада має 6 місяців, щоб довести про доцільність назви обласного центру або запропонувати свою назву. Якщо вони цього не зроблять, парламент мінятиме назву міста за рішенням цієї комісії.
Повний перелік щодо Запорізької області у рішенні Нацкомісії (додаток 7)
Yegonyashka• 27 июня 2023
так и будем жить: у тех в конституции будет запорожская область, а у нас своя какая-то)
Ответ дляVic_Tory
А як можна мову стандартизувати? Вона жива і розвивається
Ivanka Tramp• 27 июня 2023
Ответ дляStar39
А чем это название неправильное?
Вроде ничего политического. Пороги на реке - это география
Пороги сами себя не украдут ! А вот на тендерах при переименованию города - можно хорошо заработать ;)