Та прям багіня• 27 июня 2023
ви не стомилися від рос.мови?
я після річниці повномасштабної війни якось автоматично перейшла українську, і навіть фітнес-тренування якось не можу на рос.мові - вже краще на англ.
а як у Вас?
можна обрати декілька варіантів
а як у Вас?
можна обрати декілька варіантів
Результат:
вже голосів:
838 (47.03%)
украинка, но говорю по-русски
284 (15.94%)
я і до війни україномовна була
189 (10.61%)
дратує вже усе кацапське
182 (10.21%)
вже потихенько перехожу на укр
162 (9.09%)
інша відповідь
74 (4.15%)
вже >року як перейшла на укр.м
25 (1.4%)
десь півроку як українізуюся
24 (1.35%)
мне все равно на Украину..
4 (0.22%)
я в росии,тут слежу за хохлами
Will_Be...• 28 июня 2023
Ответ дляИрина-bbd0
Филипинцы пусть сами разбираются в своей истории и стране. Мы не филипинцы.у нас другая история
Так, где в теме про второй государственный?
Spicy -02f0• 28 июня 2023
Ответ дляЛеска
Можна ми самі будемо вирішувати де сидіти? Дякую.
Тобто хто лишився в Україні працює, сплачує податки і донатить -не патріот. Ок, записали.
Тільки не забудьте, що ви, рос мовні, для путіна таки й лишається,,його людьми,, яких треба рятувати і вернути на родіну
Так выбора особо нет у вашего мужа. И да, пойти добровольцем - это больше патриот, чем дома сидеть
Семицветка• 28 июня 2023
Ответ дляMira29-c3c3
Тобто відвідувати рос мовні школи то норм? А розмовляти за кордоном українською то фе?
Двойные стандарты? А крысить пособие, но считаться патриотом - не двойные?))
Will_Be...• 28 июня 2023
Ответ дляЛеска
Хто в ліс , хто по дрова, а хто гівно на вентилятор кида.
За вашою логікою як нема графи то й нема себе кимось там відчувати
Все проще - не нужно путать теплое с мягким. Вот моя логика, и русский язык не равен быть врагом, и смотреть не на язык нужно.
Ответ дляСемицветка
Не помогают с гуманитаркой - собрать на неё денег, погрузить и т д. Всегда улынивают. Но постоянно агрессивно поучают других на каком языке говорить.
Особисто я вважаю що ті хто виїхав взагалі не мають морального права нам вказувати як родіну любити, захищати, як ми в іх переможемо просто тому що ситий голодного не зрозуміє, вони не знаходяться в нашому контексті, не переживають те що ми переживаємо.
В них свої, інші проблеми які не зрозуміють ті хто з ними (тими проблемами) не стикався.
Ирина-bbd0• 28 июня 2023
Ответ дляWill_Be...
Так, какие первопричины травли русскоговорящих? Почему травля идет выборочно, только в тех сферах, где вам удобно. ’Недостойных, русскоговорящих ВСУшников’, вы не предлагаете сменить на патриотичных украиноязычных, а вот, в магазине на мамку с детем, которая сахар, вместо цукра попросит - бегом.
Первопричина это не травля ущемленных))))
Вы знаете что такое причинно-следственные связи?
Я не совсем понимаю как Вы оцениваете происходящее.если не вникали.не разбираетесь в элементарном. Может почитаете и что-то изменится в Вашем восприятии?)
Ответ дляWill_Be...
Так, львовский украинский и правду хрен поймешь. 30 лет была сковорідка, а не пательня, взуття, туфлі, а не мешти, чашка, а не філіжанка, а тут навылазило слов иноязычного происхождения, которые пытаются пропихнуть, как украинские.
будь-яка мова містить слова іноземного походження і діалекти, тут вже питання освіченості. Ніхто нікому розвиватися і поширювати словниковий запас не заважає, і люди не мавпи, не є проблемою прямо уточнити, перепитати значення незрозумілого слова.
Ирина-bbd0• 28 июня 2023
Ответ дляammakat
А вот выедете за рубеж и увидите сами
Вкуда зарубеж?))) В русскоговорящие анклавы .которые бегают с кацапскими флагами по ’гейропам’ или в сирию разбомбленную кацапами? Вкуда именно?)))
Миленька Лебідко• 28 июня 2023
Ответ дляJeansCity
Та це капець, я ж кажу, знову це висміювання діалектизмів)). Це просто невігластво.
Семицветка• 28 июня 2023
Вообщем, тема вышла ’как обычно’. Но радует, что всё больше людей понимает - главное не язык, а то какой ты человек. Можно быть как гавном, так и отличным человеком и патриотом, разговаривая как на русском, так и на украинском.
Всем добра и мира.
Ирина-bbd0• 28 июня 2023
Ответ дляСемицветка
Всем добра и мира.
Главное все понимают.что кацапстан продолжает до кровавых соплей биться во всех своих бывших колониях биться за умы своих подданых)))) и во всех бывших республиках и европейских анклавах есть его поклонники)
Ответ дляИрина-bbd0
Любую европейскую страну, языка которой вы не знаете. Именно тогда вы с помощью русского сможете получить всю необходимую информацию и помощь. Если бы все эти миллионы выехали с одним Украинским - им бы было намного тяжелее. Нам повезло, что наш родной язык русский - язык международного общения. Потому что руссоязычных в мире намного больше, чем украиноязычных. Даже сравнить нельзя
Mira29-c3c3• 28 июня 2023
Ответ дляМиленька Лебідко
Ну що ви .Тут зібралися виключно великі науковці у галузі української мови.
Spicy -02f0• 28 июня 2023
Ответ дляIra_Do
А ще скажіть, будь ласка, російськомовні. У більшості з вас бабусі-прабабусі розмовляли українською. Батьки перейшли внаслідок всіх відомих нам причин на російську. Так от, якось вони змогли перейти на російську, не зважаючи на те, що батьки розмовляли українською, і ніхто з них не кричав: не буду вчити російську, бо українська - мова моїх батьків» Всі тихесенько перейшли на російську, то чого ж ви тепер не можете так само виправити ситуацію і тихесенько перейти на мову ваших предків?
У меня родители и большая часть бабушек -пробабушек русскоязычные.
Дома общаюсь на русском. На работе на русском и английском.
Семицветка• 28 июня 2023
Ответ дляИрина-bbd0
Безусловно есть. Но важно всегда отделять мух от котлет.
Ирина-bbd0• 28 июня 2023
Ответ дляammakat
Это не язык международного общения)))) немцы с французами не общаются на русском.как и филипинцы с японцами)))
Не навязывайте свои имперские бредни)
Mira29-c3c3• 28 июня 2023
Ответ дляammakat
Саме так .Тому на порадниці періодично з´являються теми ’нада учить нємєцкій’.
Ирина-bbd0• 28 июня 2023
Ответ дляСемицветка
Вы их научились отделять?)))) Десятую страницу не можем прийти к культурной экспансии ) воды в рот набрали защитники языка в Украине. Про европу уже молчу)))
Миленька Лебідко• 28 июня 2023
Ответ дляИрина-bbd0
Не навязывайте свои имперские бредни)
Насправді російська стала мовою міжнародного спілкування, але яким чином? Саме через примусове зросіщення поневолених народів. Які потім навіть, коли вирвались закордон і там наче повинні були цього позбавитись, але ні, і там почали пускати своє шовіністичне коріння.
Ответ дляammakat
Забудьте про украинский - теперь вам нужен английский! Ну и русский, как язык международного общения, никто не отменял
Президент Украины Владимир Зеленский внес в Верховную раду законопроект, который официально определит статус английского в стране как языка международного общения
Согласно документу, английским языком обязаны владеть главы местных администраций, офицеры, полицейские и прокуроры.
Ну чудо, англ вест світ говорить
Миленька Лебідко• 28 июня 2023
Ответ дляMira29-c3c3
Шовінізм, просто кацапський шовінізм, який транслюють українці. І це пи..ець
Ирина-bbd0• 28 июня 2023
Ответ дляМиленька Лебідко
Так русские и в европах сидят годами без знания языка государства.в которое приехали)))) молчу про внедренку гебешную и сколько вваливается бабла во все эти флаги кацапские с балетами.
Но это ж нужно на инструменты смотреть.а тут ой как больно это признавать любителям международного)
Это ж нужно против фактов переть .а чем? )
Миленька Лебідко• 28 июня 2023
Ответ дляИрина-bbd0
А потім отаке трапляється
Ответ дляWill_Be...
Так і у вашій любимій рос мові більшість іншомовного походження слів, навіть у фразі ,,налить из бутылки водку в бокал ,, жодного рос слова
До того ж Львів не є прикладом літературної укр мови, так само як і Чернігівська область, чи чернівецька, Закарпатська, наприклад, тому що на межі 2 держав, двох мов відчувається вплив сусідньої мови. Вже мовчу що той ,,куток,, приєднався до України в повоєнний час.
Spicy -02f0• 28 июня 2023
Ответ дляМиленька Лебідко
Коли намагаються розіграти картку ’російськомовного солдата’, то це означає, що у людини каша в голові. Оце міряння солдатами в окопах - це треш. Російськомовні солдати, по-перше, не йдуть на фронт захищати російську мову, а по-друге, наявність російськомовних солдат в окопах не занижує потребу україномовних цивільних в україномовному просторі. Який вони ніде, окрім України отримати не можуть.
Вы путаете понятия, создают украиноязычный контент - это ваши права. А рассказывать на каком языке людям говорить между собой - это уже из права.
Ответ дляWill_Be...
Так а де травля? Українську мову в свій час активно травили, людей вбивали, морили, депортували, історію знищували - ось це травля, а ’я не розумію російською’ - це травля російськомовних, вірно?
Так, зараз для багатьох українців будь-що російське, включаючи мову, виступає сильним тригером - це психологічне, наслідок стресу і це можна зрозуміти. В силу свого психологічного стану, освіченності, розуму, почуття емпатії - всі реагують на ці тригерри по різному. Комусь і від ’сахара’ чеку зриває, хтось вміє аналізувати ситуацію, а декому досі ’какая разніца’. Зараз такий час, що російська не стоїть на одному рівні з будь-якою іншою іноземною мовою.
Ответ дляammakat
Из-за войны 4 миллиона граждан Украины выехали в РФ, а 4,5 миллиона - в Европу, и все они смогли лично убедиться, что именно русский является языком международного общения.
А те, кто остались в Украине, по моему опыту, на украинский не перешли, так и говорят на родном
Шта?
Саме тому хто не знає мови єврокраїни миють унітази ( умовно) і на норм роботу їх не беруть з їхньою російською.