Всерівно не розумію, чому українці які тут залишилися вважаються патріотами, а які виїхали - не патріоти? Невже не можна любити Україну в душі, але шукати кращого життя для себе?
Моя прародичі під час війни вміщали в Канаду, популяризували Україну, церкви відкрили укр, книги писали українською. Зараз правнуки допоможуть Україні. Ніхто не забув що вони українці.
У мене багато друзів за кордоном, і всі допомагають, крутяться. Дуже велика підтримка звідти.
А є друзі які нічим тут не займаються, але патріоти.
Невже патріотизм проявляється у місцізнаходженні? Невже патріотизм тільки в межах України?
Ответ дляНаталья557
Вы тоже можете искренно любить соседских детей, но жизнь сможете отдать только ради своего ребенка.
А патриотизм это обязательно ’жизнь отдать’? А кому повезет и выживет, смогут считать себя патриотами? Мне кажется, под ваше определение больше подходит слово ’герой’.
Наталья557• 01 октября 2023
Ответ дляanducci
Но я не понимаю, почему вы патриотизм связываете только с защитой страны от внешней угрозы. Получается, у нас до войны патриотов не могло быть, в принципе, потому что никому не надо было воевать?
Потому что раньше не было такой войны как сейчас. Если бы каждый 24 февраля занял позицию: я патриот, но защищать страну не буду или буду патриотизм выражать иначе- наша страна осталась бы у нас всех только в воспоминаниях.
Наталья557• 01 октября 2023
Ответ дляanducci
Патриотизм не обязательно ’жизнь отдать’, но ’защищать страну, рискуя жизнью’ .
karpenko73• 01 октября 2023
Ответ дляanducci
Патриотизм, как выше писали, это понятие ооочень широкое
Именно в этой теме, мы рассматриваем патриотизм украинцев в условиях войны
Ответ дляПодрысь
зате ми повиннi вшановувати Квiтку Цiсик, яка Украiну не бачила, а лише спiвала украiнських пiсень. Вулицi вон поназивали в ii честь.. Так любила краiну здалеку, то могла б переiхати.. Але ж нi, життя в Америцi краще було, синтiше.
І що це змінило б? Може, ії б тут посадили, як іноземну шпігунку, і кому від цього було б легше?
Ответ дляБез_паніки
патріотизм - любов до Батьківщини залежить не від того, що ви кажете і що ви відчуваєте, а від того, що ви робите заради України.
Це так само як любов чоловіка до жінки. Він може її любити (як кажуть по-своєму), але якщо вона не відчуває цієї любові, то який в тому сенс?)
Якщо ви облаштовуєте своє життя в іншій країні - це нормально, але ж ви будете працювати на благо іншої країни, будете частиною іншого суспільства. Але це не завадить вам просто любити Україну)
Тобто ви не вірите в кохання на відстані?)))
Ответ дляLysiiiiii
Подруга набрала , і плакала що її гноблять друзі і родичі, що вона виїхала.
Хай сходить до психолога і працює над самооцінкою. Бо якщо вона не має особистої думки і впевненості в собі, то її в чому завгодно можна звинуватити і вона буде плакати, бо жертва. Навіть в вбивстві Кеннеді
Ответ дляНаталья557
Но каждый бы не занял. И не надо людей стыдить за их выбор. Вы думали о том, что было бы со страной, если бы каждый выбрал идти воевать?
Ответ дляLysiiiiii
Ви знаєте, ви праві. Я повернулася, але звідти сумуєш і думаєш про Україну більше.
Ось він патріотизм, сумувати за чашечкою кави десь там))) автор що ви хочете сказати цією темою, що патріотизм пустити сльозу в Канаді і заощадити пару баксів? Ні це не патріотизм, можете хоч поему написати як вам сумно, це називається поставити галочку, точніше і на ялинку влізти, і голочками не поколотися)))
Без_паніки• 01 октября 2023
Ответ дляanducci
Т.е. она не может искренне любить свою родину?
любить можно кого угодно, это ваши личные чувства, вам виднее, какие они. Но патриотизм обычно измеряется в каких-то конкретных действиях.
Ответ дляkarpenko73
Я понимаю, что в условиях войны к понятию ’патриотизм’ добавились новые смыслы, но почему вы аннулируете старые? Как будто из-за перестало быть важным работать, растить детей.
Наталья557• 01 октября 2023
Ответ дляanducci
А я никого и не стыжу. Это ваше восприятие. Я вам уже написала, что все должно быть добровольно. Ничего плохого со страной не было бы. В первые дни желающих было очень много. В итоге взяли далеко не всех.
Без_паніки• 01 октября 2023
Ответ дляanducci
я не вірю в кохання без конкретних проявів цього кохання)
Просто слова про кохання мають значення тільки для того, хто їх промовляє)) а не для об´єкта любові.
Ответ дляНаталья557
Вы стыдите тех, кто не воюет, но считает себя патриотом.
karpenko73• 01 октября 2023
Ответ дляanducci
Работать и растить детей могут все
Ну или кого нормально воспитали
А сказать свому ребёнку: ’Маша, я приняла решение защищать Родину, поэтому может не увидемся больше, но не переживай, тебя воспитает бабушка’, дано не всем
Это люди, для которых общее дело намного важнее мелкого, личного
Ну или кого нормально воспитали
Наталья557• 01 октября 2023
Ответ дляanducci
Одинокая мама ходит на работу и растит ребенка. Это разве не конкретные действия?
Вы хотите что бы мы вас признали патриотом? Или чего вы добиваетесь?
Считайте себя патриотом - это ваше право, его у вас никто не забирал. Но у других людей свое мнение, они они тоже вправе его иметь. Аргументы вам уже предоставили, чего вы еще хотите - не понятно.
Ответ дляkarpenko73
Работать и растить детей могут все
Ну или кого нормально воспитали
Это не знаю, насколько бесчувственным нужно быть, чтобы сказать такое ребенку. Думаю, что такое не говорят и даже не думают, а надеются вернуться живыми и здоровыми, чтобы воспитать ребенка самим. Странно, что вас восхищает такая ’психология камикадзе’.
Наталья557• 01 октября 2023
Ответ дляanducci
Я?)
Нет, у меня нет повода стыдить кого-то. Ни я, ни мой муж не на войне. Во всяком случае пока. И слово патриот к себе никогда не применяла. Не считаю, что заслужила носить этот титул.
Вот вы, пытаетесь выбить этот термин от других по отношению к себе. Лично мне уже смешно это наблюдать
Ответ дляНаталья557
Я не одинокая мама с ребенком))))
Пытаюсь понять вашу логику. Мне это интересно и важно. Спасибо, что уделили время
karpenko73• 01 октября 2023
Ответ дляanducci
Вы как и я просто из тех, которые заняты своими делами
А есть люди, которые рождаются раз на миллион
Наталья557• 01 октября 2023
Ответ дляanducci
Я не одинокая мама с ребенком))))
Не за что
Mrs.Ochmonek• 01 октября 2023
Ответ дляirenmay
Прочитала на іншому ресурсі коментар однієї українки, яка виїхала. Так от, вона пояснювала там, що виїхавші просто добре відпочили і мають більше душевних сил щоб любити Україну
А як Україна це відчує? Якщо справді вони більше відпочили, краще і більше працюватимуть, при цьому пересилатимуть гроші в Україну як ті заробітчани, що в Італіях десятиліттями працювали (і це була дуже вагома частка ВВП між іншим) , то нехай.
Ответ дляirenmay
Я згодна з нею, хоча і не виїзджала. Здається, що в мене це тільки забрало б душевні сили.
А в рамках чего должен измеряться патриотизм? Для кого то - это быть на войне лично, для кого то - отправить туда мужа, брата, отца, для кого то - донатить и участвовать, для кого то не пи*деть и поддерживать экономику. Но уж точно не поиском злачного места закордоном измеряется патриотизм. Впрочем дело каждого. Уехавшие и не рассуждающие на эту тему, негатива не вызывают совсем и вполне себе сойдут за патриотов, если громко кричать об этом не будут.
А ви мене заставили задуматись… Без сарказму та іронії, чи може хтось назвати звичайного українця за кордоном, який виїхав і щось робить для України. Бо єдине, що я бачу у звичайних біженців це їх розповіді про «нове життя, нові можливості, подорожі по країні, в якій живуть та сусідніх країнах і захоплення неймовірними краєвидами, яких вони до цього не бачили» (все це цитати) Ну і ще може хтось там розповідає, де безкоштовно що взяти, і бідканням, як їм там важко, а чогось такого, про що ви пишете я не бачила і не зустрічала.