И_В_офигительных_штанах• 29 октября 2023
Діти бідних батьків мають менше шансів на життєвий успіх?
Я сама з бідної провінційної сім´ї, настільки бідної, що харчувалися в основному овочами з городу. Яйця і ті купували надбиті.
Одяг новий це було щось нереальне, і я і сестра буля одягнуті або в секонд, або в одяг який хтось дав. Батько любив випити, щодня був п´яний. Мати не розлучалася з її слів по причині, що куди б жити пішла.
Освіту і я і сестра отримали після 9 класу в районному центрі. З гуртожитку додому не сильно і хотілося їхати.
Зараз працюю маркетологом в обласному центрі у великій компанії, починала з роботи економістом бюджетної організації, потім вчилася заочно в універі, шукала курси і міняла місця праці.
Розумію, що зараз в 44 це мій максимум.
І задумалася, якщо на старті діти отримують повноцінне дитинство, хорошу освіту, шанси на успіх і кар´єру автоматично вищі?
Розумію, що зараз в 44 це мій максимум.
Сама вумна тутички• 29 октября 2023
Думаю так. Одиниці тільки пробиваються.
Памʼятаю дуже хотіла в спортивну секцію, батьки саму не відпускали, а водити не було часу. В 29 пішла і записалась. Маю в 35 хороші успіхи, але майстер спорту мені вже не світить. Іноді дивлюсь на дітей, яким все подають, а вони ще й носом крутять. Обідно трохи)
Незнакомлюся• 29 октября 2023
Я тоже из бедной семьи. Родители работали на заводе, с 90-х годов началась нищета. Я была отличницей, но одевалась хуже всех в классе. Ничего мне не покупали. Хотела научиться играть на фортепиано - мне не купили инструмент, Я из картона вырезала клавиатуру и играла.
Поступила туда, где бесплатно. Нормальную работу не нашла. Замуж вышла неудачно. Тоже за нищеброда, со скверным характером. Сейчас живём в Израиле. Я ненавижу эту страну. Хочется издохнуть без преувеличения.
Проработник• 29 октября 2023
Так, вищі звичайно. Вільне володіння іноземними мовами, престижні ліцеї, подорожі. Але при цьому дитина має і сама вкладатись , старатись, а це завдяки вихованню і закладеним цінностям. Якщо тільки гроші, без виховання, то дитина того не цінує, не усвідомлює, і все це без толку. Бачила таких, що або діти безтолкові виросли, або тягнуть їх батьки до старості, не примножують нічого в родині
Колгоспниця• 29 октября 2023
На сегодняшний день - к сожалению да.
Это вам не времена 90х-2000х.
Скоро вообще учёба будет доступна только обеспеченным
Это вам не времена 90х-2000х.
Фляшка на трьох• 29 октября 2023
Конечно.Когда хорошая школа, хороший вуз, окружение, кругозор.Когда у тебя сразу квартира, машина, а не надо пахать 10 лет на кредит.Когда в том мире тебя знают с детства, ты не выскочка, а своя.
Бывает и обратный эффект, когда родители богатое быдло и рОстят детишку пупом земли.Тут наркомания, гонки на машинах и никакого жеоания ничего добиваться.
Бабка-ежика• 29 октября 2023
Загалом так, є така кореляція, є навіть дослідження.
Але це - лише шанси на старті.
А далі все залежить від людини та її оточення.
Але це - лише шанси на старті.
Колгоспниця• 29 октября 2023
Ответ дляНезнакомлюся
Ну в вашем случае шансы были
И_В_офигительных_штанах
• 29 октября 2023
Ответ для7_кг_рыбы
Что в вашем понимании является жизненным успехом ? Материальные блага ?
Професійна реалізація, можливість хорошого відпочинку. І так, достатня кількість зароблених грошей для забезпечення основних потреб. Якісне харчування, одяг собі і дітям.
Сорі, Вам не зрозуміти, та я пам´ятаю зашиті труси і шкарпетки. І жодного сімейного відпочинку у дитинстві.
Сама вумна тутички• 29 октября 2023
Ответ дляФляшка на трьох
Це точно. Ми орендуємо квартиру. Питали власників чи не хочуть продавати, ми б купили. Каже та ми думали то доньці буде, її зараз буде 18 , то буде їй подарунок.
Бля думаю, класно так комусь. Памʼятаю мені якщо поступлю в університет пообіцяли батьки штани купити, я поступила, але так і не купили 😢
Просто красавица• 29 октября 2023
Звісно родина, де народились має величезнее значення. Вибитись в люди з бідної питущої родини - можливо, я знаю такі приклади, але скоріше як виняток. Багато колись про це думала і аналізувала… Гени - то велика річ.
Незнакомлюся• 29 октября 2023
Ответ дляКолгоспниця
Ну в вашем случае шансы были
Никаких шансов. В добавок родился ребенок-аутист. Я сама себе не принадлежу.
Укр_жіночка• 29 октября 2023
Загалом у забезпечених більше шансів.
Але
Людина може отримати 20 шансів і сказати та нахер воно мені треба
А може отримати один шанс і вхопитися за нього
Тому в житті багато чого ще залежить від самої людини.
Але
Само_достаточная• 29 октября 2023
Ответ дляИ_В_офигительных_штанах
есть один товарищ, все любит повторять - у меня дочь все сама... а что я? я только помог оплатить учебу в Англии, но училась она сама, только помог квартиру купить в Кочне Заспе, мерс, на другой ездить она просто не хотела, няня и водитель тоже были оплачены, ей же надо работать, когда тем ребёнком заниматься, продукты часто покупает, доця же работает, ей некогда...
Фісташкова кава• 29 октября 2023
мені 40, і я дропер.
Дитинство трішки було ’багатшим’ (курка на вихідних, свинячі котлети на свята, мандирини тільки на НР), але забитими ми було всеодно((
Мама тиран була до нас з сестрою, батько пив і бив її весь час на наших очах, я влазила всередину, щоб хоч якось її захистити.
Куча страхів і психологічних травм з дитинства.
Свою дитину старалась виховувати психічно здоровою, даю різні поради, надаю вибір в усьому, розвивала, щоб вона себе знайшла і стала успішно реалізованою, не як я((
У чоловіка теж батько пив, жили скромно, але в них хоч не було аж такої агресії, ну всеодно і він має проблеми з дитинства, невпевненість, малореалізованість, боязнь в принятті рішень, сором((
Ми жили в селах, тому всі про всіх знали, сусіди чули.
Мої однолітки які жили в гармонії і навіть не в супербагатстві, реалізувались досить добре, мають свою думку.
Любіть своїх дітей, не ламайте їх психіку, ця проблема на все життя
Фляшка на трьох• 29 октября 2023
Ответ дляСама вумна тутички
Даже вопрос вуза, сейчас за деньги можно пойти на платное в хороший вуз, получить образование за границей.
Но самое крутое это среда общения, когда вокруг все на гребне, это как стиль жизни.
Или спальный район, школа, залетели, поженились, приперлись родителям на голову, он пашет, потом не выдерживает и уходит, а теперь начинает пахать тна, вытягивать ребенка.Очнулась, 40 лет.
Укр_жіночка• 29 октября 2023
Ответ дляКолгоспниця
На сегодняшний день - к сожалению да.
Это вам не времена 90х-2000х.
Чому це? Зараз через зно дуже багато розумних дітей мають можливість вчитись там де хочуть на бюджеті. Але ж то треба вчитись і старатись
Бабка-ежика• 29 октября 2023
Ответ дляИ_В_офигительных_штанах
Я Вас розумію, бо у мене приблизно так само в дитинстві були. Ще й майже нічого нового з одягу, все передавалося від старшої на 2 роки сестри. В музичну школу мене не відпустили, ліплячи якісь відмазки про те, що це заважатиме навчанню (я була відмінниця). Вже в дорослому житті я зрозуміла, що у батьків просто грошей на це не було. І так, город у бабусі, і батьки теж садили. Пам´ятаю, як я в дитинстві втихушку з холодильника тягала по одному помідорчику з´їсти, бо помідори були лише на салат. І мені було від цього соромно.
Я лише зараз в майже 50 років нарешті досягла всього того, чого хотіла ще в 20-25. Так, я молодець, все своїми зусиллями, але фактично в 2 рази повільніше, ніж могла б. А на нові бажання, які з´явилися вже з 30 років, часу майже не залишилося.
И_В_офигительных_штанах
• 29 октября 2023
Ответ дляБабка-ежика
Але це - лише шанси на старті.
Дякую, я не рахую себе повною невдахою, та розумію, дивлячись на 23 річну керівницю відділу, що я у її віці лише пахала на оплату заочної освіти і оплату зйомної квартири. Поки завершила навчання, одруження, декрет. В 30 добре, що на роботу в хорошу компанію влаштувалася з оцим всім дитина, ви на лікарняні будете ходити і т.д.
П. С. Керівниця компетентна, я не заздрю. Її освіта, знання і хватка дозволили стати керівником після 2 років роботи.
Верочка 100%• 29 октября 2023
Ответ дляНезнакомлюся
У меня примерно так же , папа ещё и пил и бил + тоже из картона вырезала клавиатуру. Была отличницей, в вуз не поступила и.к. прямым текстом сказали, что без денег никак и завалили на экзамене. С 19 лет работала, училась уже сама и все у меня ок.
И работа и семья. Живу в Украине
Все было в моих руках. За исключением некоторых жизненных обстоятельств - к примеру страшной болезни ребенка.
И работа и семья. Живу в Украине
Мелочунь• 29 октября 2023
Звичайно ж. Тільки ви неправильно формулюєте - в вашому випадку асоціальна родина, а не просто бідна.
Вам силою волі вдалося зробити своє життя кращим, але не всі діти мають такий міцний характер, як у вас. Справа навіть не в бідності, я бачила, як бідні батьки кістьми лягають, щоб їх дитина жила краще за них. Справа скоріше в демотивації і відсутності будь якої підтримки від батьків, коли вона так потрібна.
Бабка-ежика• 29 октября 2023
Ответ дляПросто красавица
Справа не в генах, а у вихованні та прикладі батьків з народження. Діти в таких родинах просто не знають іншого, кращого життя, і у них мислення бідних.
Колгоспниця• 29 октября 2023
Ответ дляУкр_жіночка
Эти умные дети выучены репетиторами).
Это первое.
Второе - на данный момент даже школьного образования в Украине нет в очень многих местах. Хочешь, чтоб ребёнок ходил в школу - оплачивай частную
Это первое.
ВсеПроВсехЗнаю• 29 октября 2023
Ответ дляИ_В_офигительных_штанах
Ваша история близка по духу, но у меня в голове нет связи, что бедное детство не даст возможности перепрыгнуть барьер.
Наоборот мне не страшно рисковать, как вариант суп и куриных спинок и котлеты из манки я знаю)) выжила.
Скорее внутренняя самооценка, принятия себя, вера в свои силы, возможность видеть перспективы и убрать гребаные установки, по типу большие деньги только воровать можно.
Мне отец говорил: протягиваем ножки по одёжке, а я отвечала: хрен там, не хочу. Хочу больше.
Со своим характером я не возьму ответственность вести бизнес, я понимаю границы своих сил и желаний. И тут не только от бедности, а от лени, страхов, желаний и тд
годовасик• 29 октября 2023
Думаю, що діти багатих батьків мають набагато більше шансів на успіх. Я б навіть сказала, що це правило. Але і з бідних сімей діти пробиваються. Не всі, звісно.
Контрольница• 29 октября 2023
В среднем - да. От старта, от исходной позиции много зависит. Бывает так, что из бедной семьи пробивается и поднимается намного круче, чем из богатой. Но в целом... то, чего добивается трудом ребёнок из бедной семьи, его сверстник из багатой имеет без особых усилий.
И_В_офигительных_штанах
• 29 октября 2023
Ответ дляМелочунь
Про підтримку це Ви в точку. Єдине напутствіє, не знаю українського слова, яке ми з сестрою отримували, не принести в подолі. Ви нас осоромите.
На жаль, так
Якщо йдеться про мат.можливості - діти забезпечених батьків мають можливість вчитися в дорогих англійських вузах, репетиторів з будь-якого предмету
Однак - з усіх, кого знаю, що досягли матер. успіху (35-50 річні) - 90% діти бідних батьків. Які самі всього досягли, Без Гарвардів та Оксфордів, майбахів та бріоні.
І зараз навіть бідні, але обдаровані та ДУЖЕ НАПОЛЕГЛИВІ ПЕРЕМОЖЦІ ОЛІМПІАД, ін., можуть поїхати БЕЗКОШТОВНО вчитися за кордон, потім - знайти роботу (надіславши сотню резюме)
Ответ дляИ_В_офигительных_штанах
После того как вы выбрались в областной центр, шансы максимально сравнялись. Вы получили образование, работу. Дальше в ваших руках Все
Вот то что у вас не было семейных ценностей, это очень отразилось на построение отношений и выборе партнера.