Петриківна• Изменено 05 ноября 2023
Шкільна реформа. Закриття 10-12 класів.
1-4 класи Початкова школа
5-9 класи Гімназія
10-12 - Ліцей. Академічний та профільний.
Реорганізація у всіх школах. Багато шкіл більше не матимуть 10-12 класи.
Школи змінили назви, можете подивитись, як називається ваша школа та зрозуміти, чи будуть в неї 10-12 класи.
Міф 1. Місць у ліцеях на всіх не вистачить.
Правда.
Міф 2. Ліцей тепер буде далеко від дому.
Правда.
Міф 3. До ліцею важко буде дістатися.
Правда.
Міф 4. У містчках із населенням до 50 тисяч ліцеїв не буде.
Правда.
Міф 5. Ліцеїстам з інших міст та сіл доведеться винаймати житло.
Правда.
Міф 6. Після гімназії складно буде вступити до ліцею.
Правда.
Як вам реформа? Які наслідки ви бачите?
5-9 класи Гімназія
Правда.
Міф 3. До ліцею важко буде дістатися.
Правда.
Як вам реформа? Які наслідки ви бачите?
Irisha0604• 05 ноября 2023
Ответ дляГотова до другої
Автор, це в якому році буде?
Коли НУШ закінчить 9 клас?
В сенсі , в якому році?? У нашому місці це вже 2 рік. Діти молодші відвідують молодшу початкову школу. Старший в цьому році перейшов з гімназії до ліцею в інший кінець міста
anutka-e220• 05 ноября 2023
Ответ дляМАМА НИКИТКИ-2
Не правильно задане питання. Якщо не здав зно.
ПТУ
Мабуть трохи не так,не здав зно це як? Якусь кількість балів набрав,і залежно від цього наступний навчальний заклад
Ответ дляДавидушка_1
З кожним роком дітей все менше. А у школах чим більше дітей тим вище статус і більше ставок для вчителів. То для сильних і навіть посередніх дітей місце у ліцеї знайдеться, бо у цьому буде зацікавлений в першу чергу сам ліцей. Відверто слабких може і не візьмуть,але воно їм і не треба
Отож. Ще 4 роки назад, до реформи, переводила сина у випускному класі з гімназії у звичайну школу за місцем проживання, просто для полегшення життя при пвдготовці до ЗНО. Він був здивований, що півкласу приходить у спортивних костюмах на уроки і нічого не робить. На алгебрі більшість не розуміє, що відбувається, на хімії взагалі вчитель працює з двома дівчатами, які йдуть до медколеджу. Для чого це все? Щоб потім так само ’вчитись’ на якомусь економічному в універі і ніколи не працювати за фахом? Чи не краще вивчитись, наприклад, на автослюсаря і через 3 роки мати добре оплачувану професію?
Ответ дляawso1977
Ну це ж факт. 6 клас - в батьківському чаті деякі батьки досі питають ’я шо задали’? Батьки дітей, які були присутні на уроці. Ну вже з 6 класу видно, що дитина не буде вчитись. Їй то не цікаво. Вона не чує, що каже вчитель, дитині то не цікаво. Ну нащо її тягнути? Нашо витрачати на то кошти держави? Тобто наші з вами? Щоб що?
Ответ дляawso1977
И да, к хорошему автослесарю запись на 2 недели вперёд.
Ответ дляПетриківна
Ось тут повний текст
Европейская система. Что вас удивляет? В Европе после 8 класса либо лицей либо техникум. И лицей потянут далеко не все, ТК программа сильная. Многие идут в техникум.
Лицей 4 года. Техникум 5 лет. И после лицея и после техникума можно поступать в выши. Только в техникуме ребенок ещё и специальность получает.
Вы б разобрались а потом зраду разводили.
Мама Мышонка• 05 ноября 2023
У нас в этом году уже воплотили реформу в жизнь. Городок маленький, 25 тыс. население. Из 5 школ только одна - лицей.
Anita123-13ef• 05 ноября 2023
Що конкретно вам не довподоби? Діти після 9 класу підуть хто хоче вчитимуться професії, хто не хоче - в 10-12 класи. Паніка на рівному місці
В Києві та області так вже пару років як є. Ця реформа для сільських дітей саме не дуже. Бо практично всі школи до 9 класу, і діти мусять десь їхать, щоб далі довчитися. Але ж не всі діти в 14 років готові для самостійного життя, та й батьки не всі готові дитину в такому віці відпускати. Гуртожитків не передбачено, тобто, дітям необхідно орендувати житло. А це все додаткові фінансові витрати на сімʼю. Бо не в усі села їздять автобуси кожного дня. Коротче, куча незручностей, які наші можновладці проігнорували
Ответ дляРавіталь
Хтось може пояснити, бо я не зрозуміла. У нас всі школи тепер називаються ліцеями. Років 4 тому змінили.
Чи це їх зараз знову перейменували?
Де подивитись список?
Чи це їх зараз знову перейменували?
Де подивитись список?
Не всі, ліцеями називають ті, що вчать до 12 класу. Наша школа-ліцей не вчить молодшу школу до 4 класу
Ответ дляeka0904
А раніше як було? Вони всі вчилися до 11ого класу і поступали в вузи?
___Nina___• 05 ноября 2023
Ответ дляЗапасная спина
В Україні ще жодну шкільну реформу не довели до ладу. Як саме мені вже зараз не актуально. Але живу в країні, де якраз схожа система освіти, все зручно і продумано.
Для кого зручно і продумано? Тепер діти з сіл та маленьких містечок практично не матимуть шанс на вищу освіту. А державі, да, зручно, навіщо розумні громадяни, які зможуть задавати незручні питання владі, закінчив 9 класів і шуруй на роботу
Левобережная• 05 ноября 2023
Ответ дляПетриківна
Дитина в 14 років в 90% ще може не розуміти, яку саму професію обрати…
я в 40 рочків досі не знаю ким хочу бути))
ну можна ж пробувати різні професії. все одно мало хто працює за професією з диплома. Треба це пояснювати дитині. ’Зараз ти можеш пійти у коледж на такий то напрямок, а потім вступити у ВИШ на інший взагалі, а працювати можеш взагалі в іншій сфері.’ Щоб дитина не вважала, що то на все життя та не нервувала чому даремно.
Як на мене найжахливіше, коли люди сидять на одному місці десятиліттями, не люблять своєї роботи, але сидять, боячись щось змінити.
Евгения911• 05 ноября 2023
Я в шоці від цих реформ. Я б їх би сук порозривала. Не навчання, а жах. Творять що хочуть
Ответ дляRe1ne
Так як і всі інші, так. Я закінчиться 11 класів сільської школи та поступила у ВУЗ. Але ж ми в 7 років йшли до школи і закінчували в 17 років. А зараз в 6 і в 14 років дитині треба десь їхати самій у місто для завершення навчання, щоб далі вже в 18 років поступити у ВУЗ
Левобережная• 05 ноября 2023
Ответ дляSk-kik-mango-tesco
Для тупых достаточно 10 классов и профильного обучения.
Абсолютно согласна. Умных детей надо учить, всех подряд- нет. Если ребенок не тянет даже 9 пласс, о каком во может быть речь?
Профориентация должна начинаться после 10 класса. Кто художник, кто моряк, кто механик- это уже понятно.
9 класів зараз.
Профільне навчання повинно починатися вже з 8 класу з можливістю змінювати профіль у 8 та 9 класі.
anutka-e220• 05 ноября 2023
Ответ дляnatapri
Ні, є порогове значення, 100 балів, якщо не помиляюсь, це 4 тестових бали, якщо їх не набрати, то не можешь поступати у вуз цього року
Ви поцікавтесь просто хто здає менше ніж на 100,який вуз?
Левобережная• 05 ноября 2023
Ответ дляAlena-алёна
Мені не подобається ця реформа. Дітям потрібно буде їздити до того ліцея, якщо поряд не буде місць. Ще зміна школи, зміна друзів,вчетелів. Навіщо це все? Хтось залишиться там, де і був. А іншим треба міняти своє життя і пристосовуватись. Для дітей це важко в такому віці. Це може вплинути на навчання і не в кращу сторону.
в деяких школах за кордоном існує дуже класне впровадження - кожен рік змінюють вчителів та змішують класи. Це така класна штука й для розвитку навичок соціалізації, й як профілактика булінгу та корупції.
А оце - спочатку ’ось всі діти з нашої групи йдуть в ту школу до того вчителя й ми підемо.’ І пофіх, що дитина взагалі не готова ще до школи.
Потім починається ’ми з першого класу разом’. Як це змінювати школу - діточка ж звикла...
І потім маємо людей, які бояться змінити роботу.
Люсильда.ua• 06 ноября 2023
Ответ для100Tanya
Кто розуміє, якщо школа 1-3 ступеня це буде 12 клас чи ні?
12 класів буде лише для тих, хто пішов у школу починаючи з 2018/2019 навчального року. Тобто ті, хто зараз у 6 класі і молодші. По крайній мірі - так планується, а як там буде справді невідомо.
Люсильда.ua• 06 ноября 2023
Ответ дляЛевобережная
Я працюю за обраним фахом вже 26 років підряд). І не жалію. А вибір свій зробила ще десь у 9 класі. Ми три останні класи 9, 10 і 11 раз на тиждень ходили до УПК (Учбово-пратичний комплекс) замість шкільних уроків. У те приміщення, де зараз ’КРОК’ на вул.Табірну.
Дисней_Кребо• 06 ноября 2023
З 6 пунктів автора я тільки про 4 не знаю. Всі інші це правда.
В нашому місті ліцеї зробили на базі маленьких шкіл, які дуже віддалені від цивилізації.
В мене під вікнами школа. Але якщо донька виріше вчитися далі, то 25-30хвилин на міському транспорті в ’час пік’ треба буде добиратися до найближчої школи.
А про початкову школу, то взагалі жах. На декілька мікрорайонів з щільною багатоповерховою забодувою початкова школа тільки в 1 із 4х шкіл буде.