Працівниця року• 17 ноября 2023
Чому більшість думає, що у селах все нахаляву?
Тема просто поговорити
В багатьох темах на форумі бачу повідомлення типу ну якщо в селі, то все є своє, а значить жити дуже дешево.
І ці люди не розуміють, що в те своє треба вкласти не менше ніж би куплене в магазині коштувало, грошей, а головне часу і сил. Згорати, купити насіння, покропити, підживити, обробити, підгорнути, завезти, привезти, заправити трактор, закупити корма, ветеринар, купити молодняк і т.д., це все коштує далеко не дешево.
В селі дешево лише коли приїхав до батьків на годину, вони загрузили повний багажник продуктами і поїхав назад у місто
Телячі ніжноСті• 17 ноября 2023
Ответ дляSunny Hanny
І приймають їх в рази дешевше.
Наприклад, влітку в селі яблука приймали по 1-2 грн за кілограм. Горіхи зараз по 12-15 грн кілограм.
Декілька років ми здавали огірки , здається, для вересу. Їх щодня збери в пік росту. Посортуй на 4 види. І отримай копійки.
Руки фіг відмиєш, весь поколотий. Просапати 2 рази. І насіння досить дорого хороше
И всё равно ж не поймут этого. Поймёт только тот, кто в курсе затрат материальных, труда и остального.
Sunny Hanny• 17 ноября 2023
Ответ дляОбнимашкина
Мейк можна не робити. Це ваше бажання, а не необхідність. Думаєте в селі не треба дітей в школи, садки, гуртки возити чи в магазин їхати, а у вас він часто під боком.
І магазин о 18 закривається. А не встигнеш на єдину ранкову маршрутку то йди пішки.
Таксі правда можна замовити. Проїхати 10 км за таку суму, як потягом з одного кінця України в інший
Санька-4b93• 17 ноября 2023
Ответ дляВпораюсь зі всим
У меня знакомая от войны свалила к родственникам в далекое село, они занимаются выращиванием овощей на продажу. И вот рассказывала, что к ним приехал покупатель, ’отвалил им сразу тысяч 80, конечно, можно неплохо жить.’ Когда я спросила сколько у него чистой прибыли из этих 80, она на меня посмотрела, как на умалишенную. В двух словах объяснила, но она похоже так и не поверила. И это человек с ВО, педагог....
И сколько времени они выращивали то, за что в один момент получили 80 тысяч.
Тумба-юмба• 17 ноября 2023
Ответ дляВпораюсь зі всим
Да с чего вы решили, что в селе только коровам хвосты крутят? У меня родственница в селе живет, она бухгалтер в агрофирме - ее рабочий день начинается в 7 утра. Мужчины, кто на тракторах-комбайнах-зерновозах, вообще в посевную/уборочную 24/7 пашут. И так же нужно отпрашиваться, брать больничный и т.д. Это только пенсионеры свободны и то относительно - если большое хозяйство, то выход вдвоем - это еще если повезет найти того кто за всем этим присмотрит.
Тобто мова про ціни, про безгрошів*я не стоїть, квитки у театр є за що купувати, гроші є, продукти є, селяни найбагатші тоді
Sunny Hanny• 17 ноября 2023
Ответ дляТелячі ніжноСті
Я мала такий досвід всю мою юність. У мене така відраза до роботи на землі, що я передати не можу. Квітів навіть вдома немає. Я готова на 3х роботах в місті працювати, ніж оте ’ безплатно’ в селі
Впораюсь зі всим• 17 ноября 2023
Ответ дляТумба-юмба
Ну звісно, що в селі всі до одного працюють, так от і квитки в театр значить є за що купувати, бо пишуть, що немає коштів
Кто пашет сутками там, тот нормально живет. У меня подруга юности в селе - с мужем дом построили, отличный ремонт, Фолькс купили. Но она воспитателем работает+ногти/ресницы делает, он в агрофирме на тракторе,+ всем соседям машины чинит +они оба двоим родителям по хозяйству помогает. Но на х...й мне тот Фолькс за такой адский труд....
Тумба-юмба• 17 ноября 2023
Ответ дляSunny Hanny
Зрозумійте, це не порівняти . Все рівно легше. Маю і той і той досвід. Для доходів, які в місті, в селі здохнути можна
Ну от мені пишуть, що працюють всі в селі, робота є, лиш пенсіонери не працюють, я щось не розумію
Тумба-юмба• 17 ноября 2023
Ответ дляSunny Hanny
Звичайні наші українські села. Не ті що під Києвом
А я не під Києвом, хоча жила і там, біля Броварів
Тумба-юмба• 17 ноября 2023
Ответ дляОбнимашкина
Думаю, що в селах діти самі ходять до школи
Жертва интернета• 17 ноября 2023
Ответ дляSunny Hanny
Ну от що ви смієтеся? Що взагалі оте встати о 4:30 впоратися біля худоби, перед таким же самим маршброском, порівняно з встати помити голову і нафарбуватися.
Це ж фігня
А ви не лізьте. Ви хоч уявляєте собі, як важко визначитися з кольором тіней, щоб і під настрій підходив, і під погоду, і під одяг? І воду гарячу з крана доводиться 10 секунд чекати, а я через це, між іншим, постійно спізнююсь
Телячі ніжноСті• 17 ноября 2023
Ответ дляВпораюсь зі всим
Моя тётя завуч и учитель в школе, брат работает в Киеве в частной фирме. А живут в селе Киевской области, здесь наверное и село такое не знают😀
Санька-4b93• 17 ноября 2023
Ответ дляТумба-юмба
Краще я до себе покажу як це вставати о 5, мити голову, вкладати волосся щодня, мейк, потім дітей дам їм зібрати, завезти по школах і садках, потім на роботу, 8 годин напруги, робтои, потім знову доберуться нехай до дому у маршрутках, померзнуть, дітей забрати, заїхати у магазин, скупитися, приїхати зготувати вечерю, перемити все, уроки повчити, і о годині першій лягти спати, за день не присісти, я можу такий тур провести, чого б і ні.
Йой, бідося.
Как страшно жить (С)
Обнимашкина• 17 ноября 2023
Ответ дляСама не знаю
Я цього року город не пахала і часник не садила. Дешевше восени оптом купить . Погріб є. Овочі вигідніше купувати ніж вирощувати. З ягід і фруктів хоч якийсь хист. А овочі сам в себе купляєш. Робота безкоштовна виходе. Баклажани розсаду купляла по 15грн за шт. Зібрала десь кілограм, решту колорада зжерла. Під час плодоношення не обприскаєш .А поруч всі вирощують картоплю. На кущиках живого місця не було. Краще б я за ті гроші, що витратила купила б на опті 8кг. баклажан і не парилась. І так в усьому.
Підтримую. Дуже дорого виходить їздити і вирощувати трошки.Це якщо батьки на пенсії замість сидіння в квартирі сидять на городі безвилазно і доглядають, то ще якось і то дорого, бо і якісне насіння чи розсада чи пестициди і підкормка і оновлення інвентарю дорого. А свою працю ж ніхто не рахує.
Телячі ніжноСті• 17 ноября 2023
Ответ дляТумба-юмба
А добавьте ещё к этому всему огород и скотину. Как? Прикольно будет?
Тумба-юмба• 17 ноября 2023
Ответ дляSunny Hanny
Це ж фігня
Звісно фігня, коли встав, в носі подлубався, курам сипнув і далі спати
Sunny Hanny• 17 ноября 2023
Ответ дляВпораюсь зі всим
То ще добре коли є агрофірма. Коли я була мала у пас був величезний колгосп. Дві тракторні, ферми . Був побуткомбінат, перукарня, навіть масажний кабінет) Мій папа працював на першому Джон дір, який купили на район. Зараз нічого цього немає (((( землі в оренді у астарти. З робочих місць залишилося десь 10та частина. Дехто забирає землю, на себе працює. Правда на той рівень не дотягують. Батьки були одні з перших, хто почав на себе працювати. Правда тільки здоров´я угробили ((((
Можливо якби ближче до міста, то було б краще
Обнимашкина• 17 ноября 2023
Ответ дляSunny Hanny
Сама така. А ще й спину підірвала в динстві в селі.
Sunny Hanny• 17 ноября 2023
Ответ дляЖертва интернета
Навіть не знаю. Я не фарбуюся. Я від природи гарна😂😂😂
Тумба-юмба• 17 ноября 2023
Ответ дляТелячі ніжноСті
В мене є дача, на якій ми теж все вирощуємо,
Sunny Hanny• 17 ноября 2023
Ответ дляОбнимашкина
Йдіть обійму.
Телячі ніжноСті• 17 ноября 2023
Ответ дляТумба-юмба
А чего они бедными должны быть? Люди пашут
Впораюсь зі всим• 17 ноября 2023
Ответ дляSunny Hanny
Все зависит от хозяина агрофирмы, это бесспорно. У нас тоже была и свиноферма, и коров разводили. Этого сейчас тоже уже нет, но на полях работают активно, работа для желающих есть.
Обнимашкина• 17 ноября 2023
Ответ дляТумба-юмба
Якщо в селі є школа. Першачка відправив, 3 км хай йде. У бабусі була школа раніше і магазин . Школа не працює. В місто треба їздити. Але навіть коли працювала з одного кінця села до школи 40 хв.пішки
Тумба-юмба• 17 ноября 2023
Ответ дляТелячі ніжноСті
Так мова про те, що за огірки і картоплю квитки не купиш, я щось не можу визначитись чи є гроші чи немає
Тумба-юмба• 17 ноября 2023
Ответ дляОбнимашкина
першачок же не один з села буде йти
Телячі ніжноСті• 17 ноября 2023
Ответ дляТумба-юмба
У меня тоже дача есть 6 соток😀 это совершенно другое. В сёлах гектары земли и хозяйство, которых надо накормить, подоить.
Я просто знаю разницу, хоть я там и не живу, но когда в гости приезжаем, помогаем чем можем. Я у огорода край так и не нашла у них😀
Кондуктор трамвая• 17 ноября 2023
До 18 лет жила в городе ,больше 20 в основном в пригороде. Так и не научилась пахать. На огород выходила на выходных только. Полив не считаю. Огород больше 0.5 сотки мне не нужен , мне вполне его достаточно .Для тех кто пишет пахать с утра до ночи нужно. Ну пашите ,мне не нужно, я жить хочу.
Телячі ніжноСті• 17 ноября 2023
Ответ дляТумба-юмба
Есть деньги у селян, во-первых у всех есть работа, Во-вторых -огород, В-третьих - хозяйство. Наши на продажу картошку не садят, но засаживают на 5 семей получается. Они нанимают технику - садят, потом нанимают ещё раз - выкапывают.
Коровы есть - молоко сдают или возит брат в Киев знакомым продаёт и масло, творог тётя делает. Тоже на продажу. Фрукты, овощи продают. Кур, кролей, яйца.
Свини у них чисто для себя - сало, мясо.
Да, деньги есть, так и затрат на это всё очень много. И финансовых, и труда сколько нужно
Сама не знаю• 17 ноября 2023
Сусіди тримали 4 корови , телят вирощували + город 25 сотих. Це ж праця 365днів на рік без відпустки , вихідних і лікарняних .Хочеш не хочеш , можеш не можеш , а до худоби треба вставати. Те молоко треба на ринок везти. Цього року перекрили дах на будинку і всю худобу розпродали. Не можуть більше. Хоч в нас передмістя , невеличке село і до ринка в місті близько. Але це не життя.