Коварная Зая• 11 января 2024
плесень на матрасе, вещах, постельном белье
уважаемые советчицы! Будьте добры, посоветуйте как вывести плесень на матрасе (в некоторых местах), постельное, полотенца, и влажные вещи (некоторое время при переезде вещи находились в сырой комнате в сложенном в коробки виде, матрас был в пленке).
Колдунья-вещунья• 11 января 2024
Если финансы позволяют - лучше выбросить эти вещи.
Если нет такой возможности - хлорка и кипяток убивают грибок.
КошкинДом• 11 января 2024
Синій доместос з водою. Розчин підходить і для кольорових речей. Застосовувала його навіть для видалення грибка з автокрісла та текстилю на візочку. Грибок зник безслідно, речі лишилися цілі, кольори яскраві.
Воленс-неволенс• 11 января 2024
Перестирать все, что можно, при высокой температуре и просушить.
С матрасом сложнее, но пробовать средства для удаления плесени, и тоже просушить.
котопёс• 11 января 2024
Ответ дляКошкинДом
Завжди вважала, що Доместос то хлор, що може лишити білі плями. Я завжди коли приводжу до ладу унітаз навіть килимок загортаю, щоб часом на нього не потрапили міні-бризки води з Доместосом.
Ви відкрили мені очі
КошкинДом• 11 января 2024
Ответ длякотопёс
Ви відкрили мені очі
Так і є, це хлор, але в доместосі концентрація, звісно, не така як в тій же білизні. Саме розчин синього чудово підходить для виведення складних плям. Він навіть іржу може вивести. А щодо грибка, то з ним якраз хлором і борються.
Коварная Зая
• 11 января 2024
Ответ дляКошкинДом
спасибо огромное за совет
Коварная Зая
• 11 января 2024
Ответ дляКошкинДом
скажите пожалуйста еще, в какой пропорции вы с водой разводили Доместос? и как вы далее им обрабатывали? на матрас распылить? а постельное постирать или замочить в этом расстворе?
КошкинДом• 11 января 2024
Ответ дляКоварная Зая
Репепту як такого не маю, все роблю на око. Спробуйте на літр води столову ложку. В цю рідину покладіть забруднену річ, попередньо змочіть її водою. Для першого разу можна занурювати не всю, а лише частину з грибком. Якщо ж речі білі, то кладіть їх сміливо, нічого з ними не буде.
Я лишаю приблизно на годину десь, але хвилин за 20 перевіряю, чи відходять плями. У разі, якщо будуть слабо розчинятися, додайте ще трішки доместосу. Коротше, треба контролювати і визначати концентрацію залежно від складності. Потім обов´язково в пральну машину.
Для матрацу можна відразу сильнішу концентрацію. Губку змочіть, потріть злегка і лишіть також хвилин на 20, потім перевірте. У разі потреби повторіть, або зробіть сильніший розчин. Після треба вологою ганчіркою це місце гарно протерти, продавлюючи и сухим рушником прибирати зайву вологу. На матраці їдкий запах буде кілька днів, тому гарно провітрюйте.