МЧСница• 24 января 2024
А вы за доказательную медицину?
Сейчас очень популярно это всё. Я больше за здравый смысл. Не всегда советы доказательных врачей помогают. Иногда только хуже. Поэтому скорее 50/50, смотря в чем. А вы?
Результат:
вже голосів:
250 (52.41%)
Полностью ЗА доказательную
188 (39.41%)
Только в некоторых случаях ЗА
24 (5.03%)
Против доказательной
15 (3.14%)
За народную медицину
НашлаПерепискуМужа• 24 января 2024
Ответ дляФокус-Покус
Саме так
Прогестерон ефективний якщо не помиляюсь тільки при укороченні ШМ, а кровозупинний транексам чи дицинон не мають доведеної ефективності.
Ви помиляєтесь з приводу прогестерону. Кровозупинними
ніколи вагітних не лікують
Мяо мой мяо• 24 января 2024
Ответ дляMs. Скромность
Печалька, але факт: мій організм не може впоратися без антибіотиків при грипі, або навіть при затяжному синуситі. Навіть якщо мені постійно пишуть, що при вірусі антибіотик не діє, то я себе почуваю на 80% краще вже через 1-2 дні прийому. А до цього можу валятися тижнями. Останній раз хворіла, не здавалась до останнього, думаю ні , не буду приймати і все. Так валяло мене 15 днів, вже не було сили терпіти, випила і здорова
Точно так само мій чоловік, якщо я проходжу вірусняки чи ковіди просто відлежуванням , питтям, вітамінами, то він якщо не не припишуть антибіотик на 5-7 - день отримує підозру на запалення легень і тут вже антибітик йому не пропонують, а наполягають на прийомі
Біток чи ефір?• 24 января 2024
Ответ дляТелячі ніжноСті
Еще ж интегрированную забыли
Упс. А это что такое 🙄
ЯсноВидящая• 24 января 2024
А где вариант ’в большинстве случаев за доказательную медицину’? Или ’в редких случаях против доказательной’?
Біток чи ефір?• 24 января 2024
Ответ дляЯсноВидящая
Судя по постам на последних страницах, опрос вообще неверно составлен. Автор сопоставил доказательную медицину и народную, а теперь выяснилось, что ещё есть некий третий тип медицины, которая не народная, но и не доказательная
Біток чи ефір?• 24 января 2024
Ответ дляпАлАвинкА
Ні, не розчарувалась. Наприклад, наш педіатр вміє добре послухати дитину при ГРВІ і поставити діагноз, але він приписує багато непотрібних ліків (сиропи, пробіотики, противірусні та антибіотики, коли вони не потрібні). Так от, ми йдемо до нього, але частину ліків я не купую, бо вже знаю, що вони непотрібні. Доказовий педіатр у нас також є, але в нього багато своїх пацієнтів і декларацію вже з ним не підпишеш, але він також має свій приватний кабінет. То коли ми маємо якісь сумніви щодо хвороби та лікування або потрібно зробити рекомендовану вакцину, яку не колять в поліклініці, то тоді ми йдемо до нього. Якось так.
Кто из них двоих лечит в соответствии с утверждёнными протоколами?
Фокус-Покус• 24 января 2024
Ответ дляНашлаПерепискуМужа
ніколи вагітних не лікують
Ніколи, авжеж)
Особисто мені дві вагітності кололи дицинон і пила транексам при кровотечах на ранніх термінах
І таких пів відділення
Фокус-Покус• 24 января 2024
Ответ дляНашлаПерепискуМужа
В мене була така ж ситуація, на високих дозах прогестерону припинило кровити, і як результат - довгоочікувана єдина дитина, здорова. Більше я так і не завагітніла, навіть з ЕКЗ
Ви ж не знаєте як би було без прогестерону, вірогідно наробили б так само здорову дитину.
В мене було три вагітності з однаковим «зберіганням» прогестероном, дві закінчились пологами, одна викиднем
Ответ дляМЧСница
Ну так в этом и суть вопроса. А доказательные врачи (по крайней мере они себя так называют) очень даже есть.
Зачем вы поставили знак равно между протоколами, врачами, вакцинами (причем вакциной в кризисных условиях) и доказательной медициной? Врачи бывают говно, это не значит что доказательная медицина говно. А вакцинация в условиях кризисной ситуации основывалась вообще на других вещах.
НашлаПерепискуМужа• 25 января 2024
Ответ дляФокус-Покус
Ви теж не знаєте, тому стверджувати, що було б так само - це невігластво
НашлаПерепискуМужа• 25 января 2024
Ответ дляФокус-Покус
Ніколи, авжеж)
І таких пів відділення
Добре, не заперечую, тому і проголосувала про ’доказову’: бо навіть якщо відкрити інструкцію до дицинону, то написано: протипоказання перший триместр вагітності! А у випадку дуфастону та інших прогестероніа - то якраз показано.
А мова про збереження вагітності йшла саме в першому триместрі. Бо в 2-3 навіть за бугром зберігають.
І так, такі як я і як інші у відділенні - нікому у першому семестрі кровоспинні не кололи. Тому мені жаль, що ви отримували небезпечне для здоров´я дитини лікування.
Шалена невинність• 25 января 2024
Ответ дляразмахер
Между доказательной и народной стоит клиническая базовая , потому ваш опрос некорректен для простых обывателей которые не понимают разницы. Иначе опрос выглядел бы иначе. Интегративная медицина так же заслуживает гораздо больше внимания чем доказательная.
Что такое клиническая базовая и интегрированная? Гомеопатию куда?
Кучерявочка• 25 января 2024
Ответ дляпАлАвинкА
Так. У мене немає медичної освіти, тому завжди покладалась на авторитет лікарів. А до появи дитини не мала потреби в лікарях, тому не цікавилась.
Пийте пийте побільше ібупрофену, і дитина пічкайте, замість сиропчиків, ну малолі вдруг Сиропчик недоказовий попадеться, тільки потім не нийте що ШКТ полетів к чертям собачим, бо так званому «доказовому» лікарю похер що з вами там буде далі.
Кучерявочка• 25 января 2024
Ответ дляБіток чи ефір?
Упс. А это что такое 🙄
Це найкращий варіант лікаря, тільки до таких звертаюсь
Біток чи ефір?• 25 января 2024
Ответ дляКучерявочка
Вони так себе і називають- ’інтегровані лікарі’?
Кучерявочка• 25 января 2024
Ответ дляБіток чи ефір?
Інтегративні
Біток чи ефір?• 25 января 2024
Ответ дляКучерявочка
Інтегративні
Ніколи від лікарів таке не чула, пошукаю
Біток чи ефір?• 25 января 2024
Ответ дляКучерявочка
Інтегративні
А вони лікують за протоколами чи ні?
Кучерявочка• 25 января 2024
Ответ дляБіток чи ефір?
А вони лікують за протоколами чи ні?
Боже збав.
Біток чи ефір?• 25 января 2024
Пішла я погуглила опис доказової медицини в
Україні...
’Це означає, що лікар дивиться не на свій досвід чи досвід інших лікарів, але на докази ефективності тих методів, що він вибирає....Лікарі – це міст між дослідженнями та пацієнтами. Вся медична наука працює, щоб лікарі могли використати відкриття у своїй практиці ’
Ніт, дякуємо.... зробила висновок, що не хочу до таких лікарів. Мені більше подобається наш недоказовий лікар, що не виписує кучу модних ліків лише тому, що вони пройшли наукові дослідження (і старих теж), а дивиться індивідуально на пацієнтів
Україні...
пАлАвинкА• 25 января 2024
Ответ дляКучерявочка
Ми ще парацетамол п*ємо ))) про вплив на ШКТ знаємо, тому вживаємо не на порожній шлунок. Порівняння ібупрофену з сиропами є вкрай недоречним, бо сиропи від кашлю температуру НЕ збивають, це абсолютно різні ліки. І вживання ібупрофену 2 рази на добу протягом 2-3 днів до негативних наслідків не призведе. Тому не вводьте людей в оману.
пАлАвинкА• 25 января 2024
Ответ дляБіток чи ефір?
Доказовий. Наш недоказовий педіатр лікує за застарілими протоколами, любить виписати антибіотик про всяк випадок, без явних на те показань, і ще багато чого. Прочитавши деякі рекомендації та заборони МОЗ, зробила висновок, що доказовий робить все правильно. Дотримуючись призначення доказового, дитина легше і швидше переносить хворобу. Ну і це мінус близько 1000 грн в аптеці )))
пАлАвинкА• 25 января 2024
Ответ дляБіток чи ефір?
Україні...
Ви пересмикуєте факти та маніпулюєте інформацією. Доказові лікарі теж мають індивідуальний підхід. Це має бути нормою для будь-якого лікаря.
Що означає описаний Вами ’досвід інших лікарів’? Досвід нашого педіатра, наприклад, це сиропи від кашлю. Хоча такі сиропи зараз взагалі заборонені дітям до трьох років. Так от, моя дитина одужувала і з сиропами і без них (з сиропами, правда, довше і декілька разів доводили вони нас до пневмонії). Тому так, я обираю доказового і сиропи більше не купую.
Ирина-61a8• 25 января 2024
Ответ дляБіток чи ефір?
А народная медицина не может быть доказательной? Есть лекарства на растительной основе, которые имеют доказанную эффективность. Ну понятно, что не все.
Біток чи ефір?• 25 января 2024
Ответ дляпАлАвинкА
Я нічого не маніпулюю, вище мені порадили піти в гугл і почитати. Я пішла і просто скопіювала текст, все
Але відчуваю, що реально досі не розібратись. Поясніть, яка назва для лікарів, що прописують ’недоказові’ (тобто ті, що не пройшли наукових досліджень?) сиропи. Ті, хто не виписує - доказові, а ті хто виписує? Ці останні не бояться втратити роботу, виписуючи ліки(?) , що не пройшли потрібні дослідження? А як називаються ті, хто відмовляється виписувати зайві антибіотики, хоча вони потрібні протоколу?
Біток чи ефір?• 25 января 2024
Ответ дляпАлАвинкА
Доказовий завжди виписує чітко по новим протоколам, не зважаючи на індивідуальні особливості?
пАлАвинкА• 25 января 2024
Ответ дляБіток чи ефір?
Ні, звичайно. Жоден лікар не повинен так робити. Протокол - це як правило з української мови, яке завжди має уточнення, доповнення та винятки. Кожен лікар має оцінювати ситуацію індивідуально. Доказовість в медицині - це про інше, а не про чітке слідування протоколу, без урахувань особливостей конкретної ситуації.
пАлАвинкА• 25 января 2024
Ответ дляБіток чи ефір?
Для себе я розумію, що є лікарі доказові та недоказові, а також треті: недоказові, які розповідають, що вони доказові. Кожен випадок потрібно розглядати індивідуально. Я розповідаю зі свого досвіду: досвіду вагітності та поширених дитячих хвороб, з іншим не стикалась наразі. Мій досвід сформувався на основі методу спроб і помилок, а також мінімальної самоосвіти. В нашій країні (і не лише в нашій) недостатньо контролюється виробництво та продаж ліків. Отже, якщо ліки не заборонені, значить лікарю нічого не буде за їхнє призначення. А призначають, бо ж думаю, вже всі знають, що лікарі отримують кошти від фармкомпаній за призначення певних препаратів. Наведу лише один приклад: в дитини ГРВІ, недоказовий лікар поміж інших препаратів призначає Гропринозин для підвищення імунітету, ціна 275 грн. Препарат недієвий та непотрібний. Доказовий не приписує такий препарат. А, ще один важливий приклад: в дитини ГРВІ, недоказовий лікар каже, що легені чисті, але приписує антибіотик про всяк випадок. Недоказовий припише лише рясне пиття і ібупрофен///парацетамол при потребі.
Біток чи ефір?• 25 января 2024
Ответ дляпАлАвинкА
Як на мене, ті приклади, що ви описали, це просто застосування лікарем здорового глузду і досвіду.