Изменено 26 января в 02:35

Як ви вважаєте, чи розумно буде брати квартиру в іпотеку у 22 роки?

Єоселя, під 7%.
Треба думати швидше поки живі батьки (я пізня дитина). Потім перепишуть на мене будинок і я вже під 7% квартиру у Києві не куплю
Але найбільше мене хвилює оплата, це ж щомісяця половину треба буде віддавати, голою-босою ходити з ярмом на шиї. Чи варто в це влазити?
Зарплата поки 20. І буде 20 як мінімум ще рік, бо досвіду не напрацювала
показать весь текст
Кондуктор автобуса 26 января в 03:00
7% + обязательное страхование жилья + страхрвание жизни? Правильно? Раньше так было, вряд ли изменилось.
+ тело кредита.
Ну, пусть, по минимуму это 1% в месяц. 20тыс. Тянете? Ее по хорошему сдать и пока не отобьется , пусть работает. Но вряд ли больше чем за 10 стадите. Считайте.
автор Даю справку 26 января в 03:02
Ответ дляКондуктор автобуса
7% + обязательное страхование жилья + страхрвание жизни? Правильно? Раньше так было, вряд ли изменилось.
+ тело кредита.
Ну, пусть, по минимуму это 1% в месяц. 20тыс. Тянете? Ее по хорошему сдать и пока не отобьется , пусть работает. Но вряд ли больше чем за 10 стадите. Считайте.
Кашпо 26 января в 03:07
Ні, і ще раз ні. Залізти в таку кабалу під час війни? Для чого? Я поїхала б в Європу, якби була сама одна і було мені 22 роки. Ех...
3 1
автор Даю справку 26 января в 03:10
Ответ дляКашпо
Ні, і ще раз ні. Залізти в таку кабалу під час війни? Для чого? Я поїхала б в Європу, якби була сама одна і було мені 22 роки. Ех...
🤦‍♀️ і що було б у Європі? Квартиру хтось дасть безкоштовно? Чи мільярдера знайду?
3 7
Все будет, но потом 26 января в 03:19
Автор, розповім вам одну історію зі свого життя. І можливо ви зрозумієте, чому не варто зараз брати житло в іпотеку.
За два роки до повномасштабного вторгнення, ми з чоловіком придбали через іпотеку, «своє» гарне житло в Херсоні. З гарним видом на центр міста. І як думаєте, що сталося далі? Довго ми в цій квартирі пожили? А кредит платимо і досі. Іноді приїзжаємо додому. Я заходжу в цю квартиру і радує мене тільки одне, що вона ще ціла. Я б на вашому місці, дочекалась хоча б якойсь мінімальної стабільності в цій країні. Ніхто не знає, що буде завтра і де ми будемо. Я вже за цих майже два роки встигла поміняти 3 міста. Зараз в Києві. Але з цими атаками на місто. Я б точно не купувала. Хочеться вірити в краще, але…
Тому не треба поспішати. Зачекайте.
1 10
Поміркована думка 26 января в 03:24
Автор, мне 43, жилья до сих пор нет. Есть деньги, собранные на половину квартиры. Работаю сейчас в Европе, собираю дальше.
Надо жить по средствам, быть финансово грамотным. Плата за жилье, независимо аренда это или ипотека, не должна превышать 15-20% вашего дохода.
Вы не вписываетесь в эту сумму.
Как вариант, купить комнату в общежитии или коммуналке, если надо жить сейчас и сохранить деньги.
И продолжать собирать.
1 1
Ms. Dolly 26 января в 03:26
Ответ дляБагиня
народная мудрость
по одежке, как говорится ...
ну вы поняли ...
Встречают)
Lydmila408 26 января в 03:57
Ответ дляВсе будет, но потом
Автор, розповім вам одну історію зі свого життя. І можливо ви зрозумієте, чому не варто зараз брати житло в іпотеку.
За два роки до повномасштабного вторгнення, ми з чоловіком придбали через іпотеку, «своє» гарне житло в Херсоні. З гарним видом на центр міста. І як думаєте, що сталося далі? Довго ми в цій квартирі пожили? А кредит платимо і досі. Іноді приїзжаємо додому. Я заходжу в цю квартиру і радує мене тільки одне, що вона ще ціла. Я б на вашому місці, дочекалась хоча б якойсь мінімальної стабільності в цій країні. Ніхто не знає, що буде завтра і де ми будемо. Я вже за цих майже два роки встигла поміняти 3 міста. Зараз в Києві. Але з цими атаками на місто. Я б точно не купувала. Хочеться вірити в краще, але…
Тому не треба поспішати. Зачекайте.
Правильно написали.
У нас так в Донецке друзья в кредит квартиру взяли..до сих пор Банку платят..а с квартирой не знают что.
Какая недвижимость сейчас? Тем более в кредит.
Ушла и Пришла 26 января в 07:00
Ответ дляДаю справку
Ну ви краще знаєте, ніж якась там держава і якісь там банки і якісь там люди що договір читають. Не сумніваюсь
Ми так своего часу хотіли отримати ’молодіжний кредит’. Теж умови були супер в рекламі. А коли підійшла черга і ми попросили розписати все - виявилось що сума набагато більша, ніж пару відсотків і багато підводних каменів. І ще був нюанс - тільки нова квартира (не вторичка) і в забудовників, які працюють з програмою.

Тож автору рекомендувала б звернутись і попросити все докладно розписати, та проговорити всі нюанси.
НаливайКа 26 января в 07:24
Ответ дляДаю справку
Вторинний ринок
Розраховую до 2 млн
400 тис на перший платіж є
Квартира повинна бути не старшою за три роки. Якщо всі умови у вас виконані, то беріть. Це гарні умови. Виплатите скоріше, якщо буде змога.
НаливайКа 26 января в 07:28
Автор, якщо кредит вам одобрять, то беріть. Реальна % ставка тут не 20% і не 30%, а 8,5%. Зараз банки і реальну ставку вказують, це вимоги законодавства. Квартири дешевшими не будуть, щоб тут не писали порадниці. Національна валюта знецінюються. Тому це дуже вигідна пропозиція.
Мизимец 26 января в 07:47
Ответ дляДаю справку
Ну ви краще знаєте, ніж якась там держава і якісь там банки і якісь там люди що договір читають. Не сумніваюсь
Беріть і не думайте!
Я свого часу теж дуже сумнівалась і боялась. Та вже і виплатила за 10 років і маю власну квартиру. Якщо не зможете платити, ви її зможете здати та цими коштами платити.
А зараз ви де живете?
Seehund 26 января в 08:09
Ответ дляМизимец
Беріть і не думайте!
Я свого часу теж дуже сумнівалась і боялась. Та вже і виплатила за 10 років і маю власну квартиру. Якщо не зможете платити, ви її зможете здати та цими коштами платити.
А зараз ви де живете?
Мы тоже выплатили и сделали ремонт, а потом все война, оккупация и нет ничего. Сколько денег на ветер выкинули.
Ангелок з ріжками 26 января в 08:28
Я б брала, квартиру здавала і з неї б сплачувала кредит.
Аноним_1859 26 января в 08:42
Ответ дляБагиня
это на первый взгляд кажется, что 7%,
а потом туда - сюда, скрытые комисии,
хоп
и уже 25%, а потом и 30%
У нас в стране рано или поздно это станет 25% и более , стабильности нет за 22 года и условия ’подкорректируют’ и скажут так и було
Крижана бурулька 26 января в 08:43
Ми з колишнім брали в іпотеку, мені тоді було 23, а йому 25, одну ЗП за кредит віддавали, ні разу не пошкодували. Зараз у мене сестра купила в іпотеку, але під 3% як вчителю дали, щасливі і задоволені. Моя особиста думка, я б брала, якщо є можливість виплачувати.
Директор Пляжу 26 января в 09:46
Я б не брала. У мене самої зараз іпотека 7%, взята до війни (програма ’Доступна іпотека’, вона зараз закрита для нових заявок). Сенсу шкодувати нема, бо що зроблено, то зроблено. Але якби відмотати час назад, то не брала б, звісно.
автор Даю справку 26 января в 10:23
Ответ дляМизимец
Беріть і не думайте!
Я свого часу теж дуже сумнівалась і боялась. Та вже і виплатила за 10 років і маю власну квартиру. Якщо не зможете платити, ви її зможете здати та цими коштами платити.
А зараз ви де живете?
У Києві
автор Даю справку 26 января в 10:25
Ответ дляДиректор Пляжу
Я б не брала. У мене самої зараз іпотека 7%, взята до війни (програма ’Доступна іпотека’, вона зараз закрита для нових заявок). Сенсу шкодувати нема, бо що зроблено, то зроблено. Але якби відмотати час назад, то не брала б, звісно.
Чому??
автор Даю справку 26 января в 10:26
Ответ дляКрижана бурулька
Ми з колишнім брали в іпотеку, мені тоді було 23, а йому 25, одну ЗП за кредит віддавали, ні разу не пошкодували. Зараз у мене сестра купила в іпотеку, але під 3% як вчителю дали, щасливі і задоволені. Моя особиста думка, я б брала, якщо є можливість виплачувати.
Дякую, а з колишнім що? Як квартиру ділили?
Крижана бурулька 26 января в 10:37
Ответ дляДаю справку
Дякую, а з колишнім що? Як квартиру ділили?
То окрема ’весела’ історія. Поділили по суду пополам і стоїть, продавати він не хоче категорично.
Директор Пляжу 26 января в 14:15
Ответ дляДаю справку
Чому??
Ну, тому шо у моїй іпотеці такі правила: ставка плаваюча, прив´язана до індексу ставок по депозитам. Перегляд раз на рік. Зараз ставка по моєму кредиту приблизно 18%. Я плачу 7%, інше покриває держава. А скільки років держава зможе це робити? Якщо, наприклад, ми не отримуватимемо достатню фінансову допомогу від Заходу, то може бути так, що держава відмовиться від своїх зобов´язань. Я-то плачу кредит, але виставила квартиру на продаж, якщо буде покупець, то краще продам. Ось це основна причина + ризики обстрілів, невідомість, чим закінчиться війна, чи не доведеться емігрувати тощо.