Непереможна• 22 февраля 2024
+18. Повсякдене життя московитської родини.
Хто читав Горького?
Довго думав, як би це краще показати повсякденне життя родини в Кікімерії. Бо як і нині, колись воно суттєво відрізнялося залежно від території. Москва -то одне, a якийсь Мухосранськ - зовсім інше. На допомогу несподівано прийшов Максім Горькій і його автобіографічний роман «Дитинтство». Горького ще зажиття проголосили апостолом соцреалізму, то ж не вірити йому немає підстав. Зрештою, Як можна не вірити людині, котра Леніна бачила!
Отож, беремо за основу нашої розповіді опис побуту родини Алєксєя Максімовіча Пєшкова (то справжнє ім´я письменника). Місце дії – не столиця, не глубінка, а цілком пристойне і заможне на другу половину ХІХ століття містечко Ніжній Новгород на Волзі.
Після смерті батька та новонародженого брата під час епідемії холери в Астрахані 1873 року юний Альоша з матір´ю Варварою перебираються на постій до її батька, і його діда Васілія Васільевіча Каширіна. Старий працює цеховим старостою у майстерні з фарбування матерії. Цей «небольшой, сухенький старичок» неймовірно прикрий і по буху всіх регулярно заябує своїми історіями з часів бурлакування на Волзі.
Метелики на душі• 22 февраля 2024
Ответ дляПушап Мі мі
Видите невидимое? Понимаю- бывает, поправляйтесь...
Кроме хамства других аргументов я так понимаю нет?
Скорая помощь• 22 февраля 2024
Ответ длябибизяна
Взагалі тема треш. Яка нам справа до життя будь-якої родини будь-якої національності 150 років назад? В наш час інші обставини, правила і психологія людей. Тим не менше, тем про побутове насильство та аб´юз чимало.
Не скажите.. без истории нет будущего. Но тут еще и мозги нужны для анализа и выводов, без них и правда, какое дело..
Бавовнятко• 22 февраля 2024
Ответ дляБіле пальто
О спасибо почитаю,интересно.а вы Гулящую Панаса Мирного почитайте,тоже интересно,отец Христи тоже алкаш был запойный;( многие так жили в старину и сейчас и там и там.нет разницы
А Толстого ’ Баня’? Пушкин был ещё тот матерщинник и похабщик
Зубожиння• 22 февраля 2024
Бляха, да є такі сім´ї скрізь. І як би я ненавиділа орків конченнмх, можу стверджувати серед них є купа сімей, що живуть краще за нас (і фінансова складова, і психологічні устох сім´ї). Не треба таїти себе надіями що там лише маргінали і неграмотні дебіли... Нажаль(
Маю декілька думок• 22 февраля 2024
Ответ дляЗайканалужайке
как чудесно)))
а чего ж Булгакова тогда в Украине запретили, дом-музей закрыли?
роман Белая гвардия видимо уж очень ’глаза колет’ своей правдой.
А ще ми добре знаємо, як пишеться подібна «правда», якраз путло в своїх промовах демонструє всі фантазії російських «істориків»
Я супер-пупер• 22 февраля 2024
Ответ дляТоматико
Тогда я точно видела это видео. Там в полуразрушенной квартире ещё детский рисунок С днем рождения, папа. 😥
Да. Это оно. Соседский дом . У меня из головы не выходит какие ****** ни кармы ничего не боятся . Воры и убийцы
Сизоока бестія• 22 февраля 2024
Ответ дляСнегопадка
А гімн, гімн у нас який. Перші слова - «ще не вмерла». І далі - «згинуть наші вороженьки». Типу, від нас нічого не залежить і все має збутися саме собою і колись. Таке щось, хто його підбирав?
Вы читать не умеете...
Метелики на душі• 22 февраля 2024
Ответ дляЙосип_молодий
Но говорят же ,что там казаки из Украины поселились и Кубань это украинская земля?
Хто всравсь? Невістка!
Яка зручна позиція, як щось погане про русню, так це виявляється і не русня, а українці. А як про творчість Малевича чи Рєпіна чи Гоголя говорити, то одразу намагаються їх до російської культури приписати. Ось така подвійна мораль
Томатико• 22 февраля 2024
Ответ дляЯ супер-пупер
И, главное, гордятся этим. Ведь сами же они это видео и выложили
Дуб береза• 22 февраля 2024
Ответ дляЧарочка діда
Удалено администрацией...
Мне вот тоже интересно когда пишут ну полный бред , как на болотах .. взывая к скрепам только наоборот и такие все яро хлопают не имея представления о жизни в укр селе на что они рассчитывают:)))
На фронт вас не отправляли , вы в теме про литературу сами притащили этот фронт )) и сами обижульку включили залив хамством « у вась бардак в голові « … :))) и нешановна .. и заметьте на фоне того что вам таким образом никто не хамил :)))
Ну если у вас поребрик Черниговская область то я да )) оттудова ))
Тётя Хрюша• 22 февраля 2024
Ответ дляПишущаяся
Я не розумію, чому пісня про це така весела!
Завжди підозрювала, що там випав куплет, в якому дівчину гвалтують((
Просто замучили до смерті. Бабуся ходила до Києва пішки в церкву. Ходили гуртом дівчата і жінки - боялися тільки коли монахи вискакували біля якогось монастиря - хватали і гвалтували жінок
мою прабабцю насилував вітчим, а мати її говорила що так треба
це все реальні історії. Просто зараз цього мабуть менше, бо бояться. А раніше чоловік міг робити з жінкою що завгодно і з дітьми і нічого йому за то не було. Я навпаки читала літературу запоєм - бо знала багата жаху з розповідей моїх бабусь
сім´ю по матері розкулачували - там теж жахи
Сизоока бестія• 22 февраля 2024
Ответ дляБавовнятко
Есть ещё Пушкин. Помните? Сорокина в поле стешить, руку правую потешить. Знаете что означает? Отрезать Голову сорочину.
А я про другое подумала
Метелики на душі• 22 февраля 2024
Ответ дляЙосип_молодий
При чем тут Горький? Насилие было ,есть и будет в любой стране мира.
Питання про поширеність цього насилля. Бо в деяких країнах його засуджують, і не тільки на словах. А в деяких декриміналізують та називають традиційними цінностями
Метелики на душі• 22 февраля 2024
Ответ дляПишущаяся
’Яму’ Куприна як раз добре пам´ятаю. Я ж написала, що в нього твори різні. Але не така безнадія, як у Горького.
Ну щодо безнадії я б посперечалася. Яма на те й Яма, що звідти виходу нема, реально такі твори в депресивний стан на раз-два заганяють, особливо розуміючи що то була реальність
Біле пальто• 22 февраля 2024
Ответ дляЙосип_молодий
Там нет ,что он напился,просто в бурю попал,заблудился и замёрз. Может и выпил,чтоб согреться
Есть .он был горький пьяница.и жили они бедно поэтому.
Диви яка я пава!• 22 февраля 2024
Ответ дляТоматико
Моя прабабушка рассказывала, что была самой младшей невесткой из троих в семье. Жили все вместе в сельской хате. Именно она, как младшая, загружалась всегда больше всех работой. Ещё вспоминала, что как только вся семья садилась за стол обедать, свекровь постоянно её куда - то зачем нибудь посылала. И всё самое вкусное быстро съедали без неё. Свекр ее жалел, поэтому стал заранее припрятывать лакомства для неё. А ещё один из племянников мужа был очень капризный. Мог в десять часов вечера закомандовать:я хочу блинов. И прабабушка среди ночи шла готовить эти блины чужому ребёнку. Много чего рассказывала.
Странно, что не муж заботился, а свекр.
Йосип_молодий• 22 февраля 2024
Ответ дляМетелики на душі
У кацапов осуждается
Тётя Хрюша• 22 февраля 2024
Ответ дляМетелики на душі
Воно є скрізь. Навіть в сім´ях професорів та інтелігенції в будь якій країні світу. Десь читала статистику, що вбивство вагітної жінки 80% батько дитини або сожитель
Великобританія здається. Почитайте про насилля зараз в Штатах. І скільки людей вмирає на вулицях і вдома через вогнепальну зброю
Гл. Амурная• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
Я теж ’ Кайдашеву сім´ю’ для порівняння згадувала.
АЛЕ немає там алкашів і всі герої працьовиті,як не крути і ’куст помидора, который рос на крыше сарая, из случайно занесенной семечки’ в них не росте,як тут вище писали
А ничего, что там слегонца прохладнее и помидор не будет расти на земле? Вы так хотите доказать самой себе свою теорию, что бедная сова, которую вы тянете на глобус скоро лопнет.
И да, даже сейчас и здесь, и там, и везде в мире можно найти семьи беспробудных алкашей и совершенно замечательные семьи
Красота в глазах смотрящих
Гл. Амурная• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
Булгаков-киянин,Бунін-найвідоміший російський українофіл,а Чайковський більшість своїх славетних творів написав в Кам´янці на Черкащині)
А вы Булгакова точно читали? Очень советую почитать
Йосип_молодий• 22 февраля 2024
Ответ дляБіле пальто
Интересная конечно логика))
Ответ дляНепереможна
Я чесно скажу,що не читала цей автобіографічний роман М.Горького
’Дитинство’.
Навіть цікаво стало від знавців літератури,там дійсно такий сюжет?
’Дитинство’.
Так,але в россії ще було розповсюджено снохачество,це коли свекор заставляє невістку з ним сексом займатись,а син або мовчить,або б´є потім свою дружину за це,але батька слухає і далі,от цього Горький не написав,а це було дуже часто.
Лепетун• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
’Дитинство’.
Ви взагалі нічого не читали? Ні про Федька-халамидника, ні про Олівера Твіста, ні Хіжину дяді Тома? А Людина, котра сміється? Це все про різні країни, то почитайте , взагалі у шоці будете
Диви яка я пава!• 22 февраля 2024
Ответ дляДуб береза
Гнали водку пожизненно мои бабуля с дедушкой Черниговская обл )) без водки никто б тебе ни крышу « не залатал ни огород непоорал ))) поэтому кто пишет в селе укр не бухали , вызывают дикий ржач , а еще была проблема мака , бабка мак сеяла для пирогов внутри огорода и закрывала по периметру кукурузой и все равно сельские нарики вырезали под чистую ночью ))) простите если разочаровала 😹
Это в начале 80-х началось. Моя бабушка тоже раньше мак сеяла на пироги, а потом по огородам начали незнакомые парни лазать и зеленым мак срезали. Ну а потом и вовсе запретили высаживать.
Матраскин Брат• 22 февраля 2024
У меня ниже этажом еще хуже чем у Горького - три поколения 14 человек в 3х комнатной квартире - пьянство/трахтибидох/наркомания круглосуточно (еще две квартиры соседей по этажу с этими алкащами страдают от этого всего продать квартиру нереально - там вонища немытая и крики такие, что люди до просмотра не доходят понимают что уходить надо), там то драки то ебля то покрепче чего , скоро еще родятся двое несчастных - долги больше 80тысяч по жкх, электричества как и воды в этой квартире давно нет (воду бачками носят, электричество пытаются красть, но нарвались на разборки). Там просто лютый ад - Горький бы заплакал и понял что жил в раю...
А автору темы - почитайте Стейнбека ’Гроздья гнева’ расскажите где жить хорошо...
Області пітьми• 22 февраля 2024
Ответ дляПультОт_БМВ
у них зима мягкая, а не такая как у нас, из-за гольфстрима,
к тому же каждый бомж получает пособие
Нема тут бомжів на картонках, це не Індія. Мяка зима - щоденний доооощ. Сильно побоможуєш? А аби отримувати пособіє, треба обовязково мати адресу проживання.
Дуб береза• 22 февраля 2024
Ответ дляДиви яка я пава!
Запретили 😹😹😹.. сказал это б в лицо кто моей бабке )) интересна степень выживания ))
ША! я прийшла!• 22 февраля 2024
Ответ дляЗайканалужайке
как чудесно)))
Вы где это прочитали, у соловьева? Работает все, не плачьте
Жерица ночи• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
Так народ же ж,’національний характер’не міняється.Якими були росіяни 100 років тому,такими і прийшли в ХХІ ст
Я це все бачила в їх фільмах. Особливо в короткометажках.
А ще коли знаходиш радянські фільми, то внизу коментарі: ах как мьі жили; ах какие человєчєскіє отношенія; ах какие люді бьіли душевньіе. Як же такі душевні люди, народили таку орду таких чудовиськ? Відповідь проста: фальшиві раніше люди були, в ссср показували брехливі фільми. А правда в їхній класичній літературі. Достоєвського тому й вивчають у західних університетах , щоб показати справжню суть рузьких. А рузькі ще й пишаються тим.
Зайканалужайке• 22 февраля 2024
Ответ длябибизяна
Вообще-то гораздо раньше. Морфий некоторое время был официально лекарством. С 1860-х примерно. Кокаиновые наркоманы - начало 20-го века. Героин и опиум - откуда везли, как употребляли, почитайте, очень интересно. Широким массам болен доступен был алкоголь разного происхождения, дешевле и легче в производстве, как домашнем, так и промышленном.
та ладна.
опиумные войны 1840-
Англия наладила массированную поставку наркотика на территорию Китая, вывозя взамен материальные ценности, золото и мех. Кроме того, достигалась и побочная военная цель — разложение китайской армии, ибо курение опиума приняло в Китае поистине широкий размах.
Великрбритания
Широкое распространение наркотиков в Европе связывают с антиалкогольными законами, принятыми в Англии в 1840 году. Именно тогда, вследствие ограничения на продажу алкоголя, рабочие слои Англии нашли замену алкоголю в опиумных таблетках, производство и продажа которых стали процветать.
Франция
В то же время во Франции развивалось параллельное употребление продуктов конопли — гашиша. Главными потребителями явились литераторы, которые даже в 1830—1840-х годах создали клуб любителей гашиша[10]. Гашиш настолько быстро распространился в парижском обществе, что во время Парижского восстания в 1848 году смутьяны из студенческой среды прошли по улицам с плакатами, требуя свободной продажи конопли.
Википедия. история наркомании. ссылку не даю, чота их удаляют.
Стесняюсь спросить, где тут дорого и про этиту?
опиумные войны 1840-
Великрбритания
Франция