Непереможна• 22 февраля 2024
+18. Повсякдене життя московитської родини.
Хто читав Горького?
Довго думав, як би це краще показати повсякденне життя родини в Кікімерії. Бо як і нині, колись воно суттєво відрізнялося залежно від території. Москва -то одне, a якийсь Мухосранськ - зовсім інше. На допомогу несподівано прийшов Максім Горькій і його автобіографічний роман «Дитинтство». Горького ще зажиття проголосили апостолом соцреалізму, то ж не вірити йому немає підстав. Зрештою, Як можна не вірити людині, котра Леніна бачила!
Отож, беремо за основу нашої розповіді опис побуту родини Алєксєя Максімовіча Пєшкова (то справжнє ім´я письменника). Місце дії – не столиця, не глубінка, а цілком пристойне і заможне на другу половину ХІХ століття містечко Ніжній Новгород на Волзі.
Після смерті батька та новонародженого брата під час епідемії холери в Астрахані 1873 року юний Альоша з матір´ю Варварою перебираються на постій до її батька, і його діда Васілія Васільевіча Каширіна. Старий працює цеховим старостою у майстерні з фарбування матерії. Цей «небольшой, сухенький старичок» неймовірно прикрий і по буху всіх регулярно заябує своїми історіями з часів бурлакування на Волзі.
Дуб береза• 22 февраля 2024
Что то не припомню столько матов в рус литературе)))
Да и вся эта литература нудная и точка зрения писателя .. здесь бухали , где то овец пасли .
Если тебе на всю эту классику без разницы .. )?! Не по скрепам ))) ни тем ни тем ))
Томатико• 22 февраля 2024
Ответ дляЙосип_молодий
И что, какие-то выводы из этого о всем украинском народе можно сделать?
При этом говорила, что в семье никогда не было рукоприкладства. Ни в отношении женщин, ни в отношении детей.И пьянства. Вот))
бибизяна• 22 февраля 2024
Ответ дляЙосип_молодий
Такие же, как из рассказа Горького о всем русском население. Что не надо обобщать и все люди- разные
Спасу мир• 22 февраля 2024
Ответ дляПоддакиваю иногДА
Треба визнати , що там люди живуть матеріально краще набагато , аніж в Україні
«Там» це де?))
Пишущаяся• 22 февраля 2024
Ответ дляДуб береза
Там достатньо матів. В підручниках твори проходили через цензуру просто.
Томатико• 22 февраля 2024
Ответ дляПушап Мі мі
С какой целью интересуетесь, позвольте вас спросить?
Любопытство
Дуб береза• 22 февраля 2024
Ответ дляПишущаяся
Читала с цензурой ..
поэтому был ли там мальчик
миссДавеча• 22 февраля 2024
Все добре! Але для чого стільки матюків від українських праведників?
Бридко таке читати.
Біле пальто• 22 февраля 2024
О спасибо почитаю,интересно.а вы Гулящую Панаса Мирного почитайте,тоже интересно,отец Христи тоже алкаш был запойный;( многие так жили в старину и сейчас и там и там.нет разницы
ДваДваВісім• 22 февраля 2024
Ответ дляТоматико
Так то в вашей семье. А семей в Украине разных много. Не, ну можно, конечно, сказать, что все, кто пьёт и бьёт жён и детей это потомки завезеных кацапов
Ответ дляГоспожа Белладонна
Ну заради справедливості треба сказати що в Європі теж трешачка вистачало... Да і українці теж поборниками тверезості і доброзичливості ніколи не були. Наприклад з усієї кайдашевої сім´ї мені запам´яталося як свекрухе око вибила невістка... Бррр...
Школа надійно робить щеплення від бажання читати. Отакого як начитався в школі, то більше до літератури не тягне. Нащо читання про мерзенність людей... Типу в реальному житті того мало, щоб ще додатково про це читати, а в школі ще й смакувати і обговорювати і твори писати змушують. Щоб закріпити ригательний рефлекс.
Розповідала мені бабуся, що до війни горілку в селах (Київ. обл.) пили тільки по великих святах. А потім повернулися переможці (’я пол Европы покорил’), яких за роки війни привчили до главкомівських 100 грамів.
Ще читала у мемуаристів , - щоб краще кричали ’за Сталіна’, в горілку іноді дещо інше підмішували.
ОхиИВздохи• 22 февраля 2024
Ответ дляЩира українка
Диккенса почитайте, Оливера Твиста, например. То ещё наслаждение.
Можна ще Замок Броуді перегорнути, фізичного немає, але моральне у всій красі
ДваДваВісім• 22 февраля 2024
Ответ дляsur_sur
О, вот то о чем я писала постом выше
Йосип_молодий• 22 февраля 2024
Ответ длябибизяна
Да это любому вменяемому человеку понятно,но если человек нацист,то для него это откровение
Йосип_молодий• 22 февраля 2024
Ответ дляБіле пальто
Разве он был алкаш,он вроде сгинул в начале повести и больше не описывался?
Біле пальто• 22 февраля 2024
Ответ дляЙосип_молодий
Ну да,продал все на ярмарке напился и замёрз 😢
Томатико• 22 февраля 2024
Ответ дляОхиИВздохи
О, то взагалі самодур.
Ответ дляЙосип_молодий
А ви з чого їх робите?
От мій дідусь до бабусі звертався ’кохана’. То і висновки мої такі, звісно.
І всі родичі були дуже дружні, на свята багато горілки ніколи не пили, переважно співали укр. пісні. Вже майже нікого не залишилося, на жаль.
Ясамаякрасивая)• 22 февраля 2024
Ответ дляПушап Мі мі
Русская классика не ограничивается тем, что вы скопировали в своей теме. Есть ещё Булгаков, Бунин, Чехов и многое другое. Хотя- кому( а главное-зачем?) я это пишу. Чего от вас и вам подобных дождешься, кроме как ’матрешкавещаетсболот’
Как хорошо что вы написали про Булгакова. Собачье Сердце, например. А мастер и Маргарита. Там шикарные описания Москвы .
Томатико• 22 февраля 2024
Ответ дляЙосип_молодий
Та да. Один нацист вон в Кремле засел и других нацистами называет.
бибизяна• 22 февраля 2024
Взагалі тема треш. Яка нам справа до життя будь-якої родини будь-якої національності 150 років назад? В наш час інші обставини, правила і психологія людей. Тим не менше, тем про побутове насильство та аб´юз чимало.
Йосип_молодий• 22 февраля 2024
Ответ дляБіле пальто
Там нет ,что он напился,просто в бурю попал,заблудился и замёрз. Может и выпил,чтоб согреться
побольшомусекретику• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
Я в Facebook прочитала цей пост і коментар цікавий під ним:
’Пам´ятаю, як в школі читали цей ’витвір ’мистецтва і вже тоді думала, як відрізняється життя українців і ’великого могучего народа’. Навіть на уроці порівнювали твори українських письменників і Горького.’
Ну и бред. Реально. Где это вы учились интересно даже и что читали из классики украинской, русской и мировой?
Пишущаяся• 22 февраля 2024
Ответ дляОхиИВздохи
Там про батька-психопата з манією величі, а не про суспільство в цілому.
І фізичне там насильство було, коли він вагітну вне шлюбу дочку вигнав голу-босу в страшну бурю на вулицю( Бо вона його ’опозорила’(
Кавуся• 22 февраля 2024
Ответ дляТоматико
Есть Булгаков, Бунин, Чехов.И даже Чайковский есть. Только в итоге Горький всегда побеждает. Почему-то.
А виноват пушкин
Чарочка діда• 22 февраля 2024
Ответ дляПушап Мі мі
Удалено администрацией...
Ой, а що сталося? Що так занервували?
Коли до вас додому прийде нове покоління вєлікої дєржави, що робить будете? Ляжете одразу під них без срачів? Розкажіть, як то в голові у вас? Що ця тема викликає обурення?
Дуб береза• 22 февраля 2024
Ответ дляsur_sur
Гнали водку пожизненно мои бабуля с дедушкой Черниговская обл )) без водки никто б тебе ни крышу « не залатал ни огород непоорал ))) поэтому кто пишет в селе укр не бухали , вызывают дикий ржач , а еще была проблема мака , бабка мак сеяла для пирогов внутри огорода и закрывала по периметру кукурузой и все равно сельские нарики вырезали под чистую ночью ))) простите если разочаровала 😹
Хочу в БАНю• 22 февраля 2024
Я не застала часи, коли оце в школі вивчали, бо навчалася вже в 90 роки. А наша вчителька щось по Гайдару придумала нам задати. Не по програмі. Прийшов мій батько до школи ( Київ) і сказав, щоб не засирали мізки своїми комуняками.