Найчастіші поломки пластикових вікон
Сьогодні пластикові вікна є невідʼємною складовою будь-якої квартири, будинку чи офісу. Вони приваблюють естетичним зовнішнім виглядом, енергоефективністю та мінімальним рівнем обслуговування. Проте навіть найякісніші моделі можуть виходити з ладу і потребувати ремонту або заміни.
Тому важливо розуміти не тільки, які бувають типові поломки, але й знати, як їм можна запобігти. Провисання стулок, проблеми з відкриванням, зношення механізмів — усі ці проблеми впливають на комфорт та безпеку використання, а також на функціональність конструкції. Тому необхідно своєчасно виконувати ремонт пластикових вікон. В Києві та Київській області замовити цю послугу ви можете в компанії «Лінія Вікон».
Види поломок пластикових вікон та способи їх профілактики
Розглянемо основні причини поломок вікон з полівінілхлориду:
- Заводський брак. У цьому випадку може спостерігатись провисання стулок та деформація вікон, через неправильно підібраний ПВХ-профіль. Також через низьку якість виготовлення, іноді спостерігається утворення конденсату на вікнах. Окрім того, часто причиною поломок є фурнітура низької якості;
- Порушення технології монтажу. Неправильно встановлені механізми можуть спричинити перекіс рам або стулок, що призводить до порушень в роботі;
- Недбала експлуатація. Протяг може різко зачинити вікно, що іноді призводить до пошкодження замка чи рами. Також частою причиною поломок є забруднення механізму;
- Зношування. Після тривалого часу використання, елементи віконної конструкції можуть вийти з ладу, що призводить до різних проблем, включаючи появу протягів та заїдання механізмів.
Профілактика поломок
Щоб уникнути виходу з ладу пластикових вікон, важливо:
- слідкувати за їх станом і вчасно виправляти невеликі проблеми. Слід періодично перевіряти стан ущільнювача та плавність роботи ручок;
- регулярно чистити та змащувати механізми, регулювати фурнітуру;
- обережно користуватися вікнами, уникаючи сильних ударів та надмірного тиску при закриванні чи відкриванні. Слідкуйте, щоб стулки не могли закриватися або розкриватися від протягів.
Якщо пластикове вікно все ж таки зламалося, важливо правильно визначити, що саме вийшло з ладу, і вжити відповідних заходів, щоб виправити ситуацію.
Що робити, якщо зламалося пластикове вікно?
Якщо зламалося пластикове вікно, ось кілька кроків, які варто виконати:
- Оцініть ступінь ушкодження. Перш ніж вживати будь-яких заходів, докладно огляньте вікно, щоб визначити, що саме зламалося або не працює належним чином;
- Не виконуйте ремонт самостійно, щоб запобігти ще більшим пошкодженням;
- Викличте фахівців «Лінії Вікон». Вони встановлять причину поломки та швидко усунуть її.
Пам’ятайте, що самостійний ремонт пластикових вікон може бути складним і зазвичай потребує наявності спеціальних навичок, досвіду та інструментів. Тому не зволікайте, а довірте ремонт фахівцям. Так ви збережете свій час і гроші. До того ж ціни на послуги з ремонту вікон доступні!