Ася Карповна• 28 апреля 2024
Если бы вы могли отменить какое-то событие в истории Украины до 24.02.2022. Что?
Если бы вы могли отменить любое событие в истории Украины до начала полномасштабной войны 24 февраля 2024 года. Чтобы это было? И почему?
Ответ дляWitty
Не знаю точно, хто будував, але ні москви, ні росії у сьогоднішньому вигляді не було б без цього дурного київського хлопака
Протягом 1237-1238 років загін хана Батия – онука Чингісхана, захопив землі фінських племен. При цьому міста, які вчинили опір, були знищені. Усі інші капітулювали. Так вони потрапили під вплив монголо-татар і увійшли до складу держави Золотої Орди – уже як улуси. Хан почав видавати своїм підданим ярлик, із яким князь-колоборант допомагав баскакам збирати данину. Перший ярлик отримав Ярослав Всеволодович. Потім податки збирали Святослав Всеволодович, Андрій Ярославович. При наступному ханові – Сартаку (1250-1257 рр.) – на історичній арені з’являється Олександр Ярославович, якого через сотні років назвуть Невським, хоча участі у сутичках на Неві та Чудському озері він не брав. Олександр Ярославович як поріднений брат Сартака робив усе для зміцнення Золотої Орди. З його допомогою монголо-татари спочатку здійснили перепис населення Володимиро-Суздальської землі, а згодом і Новгородської та Псковської. У часи хана Берке (1257-1266 рр.) його отруїли.
Наступний хан – Менгу-Тимур (1266-1282 рр.) – дозволив у 1272 році заснувати новий населений пункт – Москву. Через п’ять років утворилося Московське князівство, першим князем якого став Данило Олександрович. Майбутні представники династії московських князів, маючи родство із монголо-татарами, хоча й були у них на побігеньках, уже зверхньо дивилися на інших князів Володимиро-Суздальської землі. У 1303 році молодому, але амбіційному князівству навіть вдалося тимчасово стати Великим князівством Московським. Але вже наступного року воно поступилося у суперництві Тверському.
Хто зна, що там було б.
Зараз спільна мрія,що б вона зникла без сліду
Хто зна, що там було б.