Люблю порядок• 14 июня 2024

Университеты Украины, бюджет от 130

Кто уже вникал в эту тему подскажите пожалуйста, вот дочка сдала НМТ в среднем от 143 до 154 балы у неё. По идее можно смотреть в сторону бюджета, а когда открываем интересующую профессию то там проходной бал на бюджет от 170 начинается. Как это работает?
Всем спасибо за ответы 🤍
Гореотума• 14 июня 2024
Ответ дляКу ка ку ка ку
В разные дни разные уровни сложности
это чушь, там же задания берутся из одной корзины так сказать. не может быть так, как Вы говорите, это скорее абитуриенты так оправдываются. тем более это не история и не биология, где часто задания на логику и кругозор, это математика, где легче всего держать один уровень

Гореотума• 14 июня 2024
Ответ дляol_kin
Розказую що таке ’’широкий конкур’
Широкий конкурс це всеукраїнська загальна кількість бюджетних місць на кожну спеціальність. Для кожного університету України надають певну кількість з цих бюджетних місць, чим кращий ВУЗ, чим більший в нього рейтинг, тим більше у нього кількість цих бюджетних місць на кожну спеціальність. Наприклад в Шевченка на соціальну педагогіку 17 місць, а в Драгоманова тільки 5. Тепер по балам якщо Ваша дитина пройшла по широкому конкурсу по балам, то ще потрібно пройти у ВУЗ, де не факт, що вашій дитині вистачить бюджетних місць саме в цьому вузі, тому потрібно в мінімум два подавати заявку.
Візьмемо за приклад психологію, усього на цей рік, ( цифри умовні і придумані мною, мені лінь шукати статистику) виділили 1200 бюджетних місць, а заяв дітей подано на цю спеціальність подано 12000, перші 1200 заяв з найвищими балами умовно проходять на цю спеціальність, але треба враховувати два фактори, що ще потрібно потрапити в відсоток по балам саме у ВУЗ, тому що якщо дитина пройшла по широкому конкурсу, але у бажаний ВУЗ подало заяв занадто багато дітей з вищими балами, то дитина не потрапить на бюджет, так у вуза просто не вистачить виділених бюджетних місць, тому потрібно подавати в декілька вузів.
Ще нюанс що в таблиці широкого конкурсу дуже важко вирахувати фізично реально місце до закінчення конкурсу, тому що враховується кількість заяв дитини, а не конкретна дитина, тому одна дитина може бути в цьому списку 5 разів, а місце у неї одне, відповідно, якщо умовно перша дитина з найвищими балами подала 5 заяв у 5 вузі на психологію, то наступна друга дитина буде вже починати з 6 місця, а по факту у нього друге. Плюс багато дітей які подали документи на цю спеціальність подали документи і на інші спеціальності і по факту виберуть іншу, а значить в цьому конкурсі вже не будуть брати участь у цьому конкурсі. Як ви розумієте результати конкурсу будуть тільки після закінчення вступної кампанії. Якось так.
и льготники, они еще сильнее влияют на картину поступления
Ку ка ку ка ку• 14 июня 2024
Ответ дляИз Кукуева я
НМТ-это легкотня по сравнению с ЗНО.
У нас с класса тоже двоечник наклацали на 170 ещё и места рядом попались так что удачу и фортуну никто не отменял.
СережкинаЯ• 14 июня 2024
Ответ дляЛюблю порядок
Вы умничка❤️ я максимально доверилась ребёнку и у неё были специально обученные люди которые готовили её к экзаменам и я оплачивала их работу. Она зубрила все каждый день. Я на самотек нечего не пускала. И думаю что еслиб я за эти баллы и поступлением узналаб раньше то выше головы она не прыгнулаб… повторюсь она очень ответственная и хорошо занималась. Ну имеем что имеем …
Автор, моя в минулому році набрала найнижчий бал для бюджету. А за рейтингом першого семестру була 70 із 200 бюджетників, просто тоді не повезло також. Так що не сумуйте, вона велика молодець, просто треба попрацювати тепер щоб знайти їй місце.
Бо це саме робота ваша! Тут дитина не справиться одна
В мене знайомі навіть пільговики не поступили на бюджет, бо бездумно обрали приорітети.

Якщо бюджет в пріоритеті у вас, працюйте з цим, розглядайте суміжні спеціальності , розширюйте коло ...
Удачі ❤️
ol_kin• 14 июня 2024
Ответ для40каградусная
З балом 198 всюди можна на бюджет. У пільговиків свої окремі місця
Ні, це не зовсім так, бюджетні місця спільні, просто є квота яку виділяють саме під пільговиків, якщо наприклад 3 місця для пільговиків, а подав документи один, то тих два місця підуть для всіх дітей.
СережкинаЯ• 14 июня 2024
Ответ дляКу ка ку ка ку
Девочки влезу немного не из той оперы ,подскажите при подаче доков какие прививки /справки /врачи надо?
Це саме ВНЗ визначає. Наш ВНЗ не требував довідку медичну, а ВНЗ у знайомого затребував
ol_kin• 14 июня 2024
Ответ дляГореотума
в теории переводят, на практике только если место освободится или в процессе учебы добавят бюджетные места (у нас такое было). ну и после 2 курса переводятся из техникумов, они вроде тоже бюджетники
Переводять дітей пільгових категорій, не можу точно сказать які саме зараз такими вважаються

А я с Рио-де-Житомира!• 14 июня 2024
Ответ дляСадоводница
Вы вообще в курсе что если бюджет был бы, то он должен был отработать свой бюджет в каком то селе или ПГТ по своей специальности, так что хорошо подумайте, а нужен ли вам такой «бюджет»
маразм.никто сейчас ничего не отрабатывает. мы не в раше и не в белараше
Ку ка ку ка ку• 14 июня 2024
Ответ дляГореотума
Нет смотрим по сдачи детей каждый день был мальчик медалист олимпиадные первый в школе написал на 170, в этот же день несколько вообще не сдали а вот прямь на следующий пошли 170/180 у среднячка
Ку ка ку ка ку• 14 июня 2024
Ответ дляСережкинаЯ
А когда это будет известно и это просто справка как по физре с присиданиями или с обхожом всех врачей?
Гореотума• 14 июня 2024
Ответ дляКу ка ку ка ку
я это никак не могу проанализировать не видя результатов того мальчика. может он просто перенервничал или перепутал что-то? мне сложно представить, что медалист и олимпиадник может написать математику на 170, тут что-то явно не то.
СережкинаЯ• 14 июня 2024
Ответ дляol_kin
Правильно. А якщо подало заяви 10 пільговиків на 3 місця, то тільки 3 віддадуть із 10, не більше.
Можливо!!!!!! В середині року виділять додаткові бюджетні місця для пільговиків які пішли на контракт, можливо.
Ку ка ку ка ку• 14 июня 2024
Ответ дляГореотума
Мой вместе с ним сдавал мы тоже в недоумении.но вот как вышло.
ol_kin• 14 июня 2024
Ответ дляГореотума
Ні, вони усі так само є в широкому конкурсі, якщо прохідний бал по широкому конкурсу 180 балів, а пільговика 150, то він не пройде на цю спеціальність, а якщо у нього 181, то пройде і буде першій черзі на вступ, але ж треба враховувати, що є ще черга з таких же пільговиків, тому, знову ж, потрібно подавати документи в декілька вузів і думати як правильно саме для вас розставити приорітети.
СережкинаЯ• 14 июня 2024
Ответ дляКу ка ку ка ку
Тут пишуть 086 форма. Ви можете зателефонувати в приймальну комісію обраного ВНЗ і запитати чи потрібна їм довідка
Ку ка ку ка ку• 14 июня 2024
Ответ дляСережкинаЯ
Дякую так и будим делать.
Девальвация• 14 июня 2024
Ответ дляГореотума
да, и у нас так было в группе. каждый семестр по 1-2-3 человек уходило. мало того, на защиту диплома на 4 курсе так и не дошли 2 человека-призрака, которые зачем-то учились 4 года, и даже иногда экзамены сдавали пришли бы, получили 3 и закрыли дипломы. но нет, я в итоге не знаю, чем у них дело кончилось, но зря они так...
В доньки (перший курс) в групі, ще до іспитів другої сесії, от, відрахували дівчинку з бюджету. Золота медалістка в школі. Не допущена, навіть, до іспитів, бо недостатній бал по модульним перевіркам, а оплатити повторні курси модулів - грошей немає.
Причому, найпечальніше те, що вона не загуляла, не стала дурнішою і не забила на навчання. Просто хотіла перевестися на суміжну спеціальність і відвідувала лекції вже з тією спеціальністю. Думала, що просто здасть іспити, де вже вчиться, і переведеться. А відвідування - також впливає на модульну оцінку.
В результаті: завал модульних і недопуск до іспитів.
ol_kin• 14 июня 2024
Ответ дляСережкинаЯ
Це якщо з бюджету вилітає дитина і там треба нормально так пообивать пороги за те місце. Там же є ще й інша категорія пільговиків саме на ці місця, не пам´ятаю точно, але здається це 3 квота.
Julli_kh• 14 июня 2024
Ответ дляol_kin
Не пишіть чухню, в Києві абсолютно реально з такими балами вступити в! Хороший ВУЗ на не дуже популярну, але хорошу спеціальність, не всі хотять на журналістику, право, дизайнера, філолога і психолога. Якщо комусь цікаво, то готова розказати як і по приорітетам там потрібно дууууже уважно думати, багато дітей з високими балами не отримують бюджет, бо начудили з приорітетами.
Розкажіть, будь ласка, про приорітети, дуже потрібно

автор Люблю порядок • 14 июня 2024
Ответ дляГореотума
так а дочь что по этому поводу говорит? мне просто немного странно, что человеку уже 16 лет, а за него все мама решает. она как считает, куда поступать надо? пусть помониторит специальности, сродненные с теми, которые она хочет, возможно где-то есть вуз попроще и там есть места? ну и на крайняк можно как-то наскрести денег на контракт и потом подрабатывать, чтобы хватало денег и дальше. у нас это не такие заоблачные суммы, как в том же США, например
У неё очень мягкий характер и она очень ранимая.Она творческая личность, что-то хочет в этом направлении. Я на это смотрю немного по другому так как у меня много знакомых дизайнеров.Я понимаю что некоторые навыки по дизайну можно получить пройдя курсы и при приеме на работу смотрят в основном твои работы, диплом даже не спрашивают ( это по моему опыту и по опыту коллег) Из за этого она рассматривает филологические факультеты, но сейчас даже не знаю.
Девальвация• 14 июня 2024
Ответ дляЛюблю порядок
Вступ на дизайнера - це точно завдання не для м´якого характеру.
В мене донька - також творча, але характер такий, що дорослі іноді в осад падають. На дизайн також подавалася і здавала творчі конкурси. Після тих конкурсів сказала, що точно вчитися на це не буде. Хоча пройшла.
Пішла на журналістику.
ol_kin• 14 июня 2024
Ответ дляJulli_kh
Виділіть мої сповіщення, я там описувала як це працює, дуже багато тексту просто.
КаРаКаТиЦа• 14 июня 2024
Ответ дляГореотума
Не чушь. Дочь еще не сдавала, но куча ее друзей уже сдали. Те, кто проскочили в первый день - сдали отлично, говорили что задания легкие. Чем дальше - тем хуже. Хотя дети реально готовились, пробники на 170 писали
Гореотума• 14 июня 2024
Ответ дляЛюблю порядок
может таки получится контракт? и кстати во всех творческих же творческий конкурс, она как, готовилась к нему?
Гореотума• 14 июня 2024
Ответ дляКаРаКаТиЦа
чуть выше писали наоборот, что в первый день задания были сложные :)
я все равно не верю в такой разброс, скорее поверю в необъективность сдающих...
Мочалкин блюз• 14 июня 2024
Ответ дляol_kin
Не вдома, усі універи вивели оффлайн
Кпі та кнуба онлайн.
Гореотума• 14 июня 2024
Ответ дляДевальвация
ну она странная, зачем так делать? конечно надо было сдавать текущую сессию, а не забивать на нее.
Девальвация• 14 июня 2024
Ответ дляГореотума
Ну от так. Вона не стільки забила, скільки не врахувала, що відвідування впливає на модульну оцінку, а модульна - на результат іспиту.
Кнопус• 14 июня 2024
Ответ дляЛюблю порядок
Перехвилювалась, буває. Моя так пробне ЗНО з англійської завалила, потім вже нормально написала.
Подивіться не дуже популярні вузи, той же педагогічний, наприклад. Чоловікова племінниця два роки тому хотіла на комп´ютерні науки в НУЛП, але підвела математика, хтось порадив вибрати спеціальність вчителя інформатики в ЛНУ, там виходив бюджет.
Донька вчиться в інституті комп´ютерних наук львівського політеху, порівняно з універом у них більший нахил на практичні завдання і взагалі цікавіше, але одночасно і важче, вимагають більше (маю на увазі конкретно ІТ), стипендія тільки з п´ятірками з усіх предметів, тоді як у племінниці достатньо не мати трояків. Що одна, що друга зі своїми дипломами в майбутньому зможуть влаштуватися в ІТ, хіба що доньці буде трохи простіше.
Те ж саме з англійською філологією, в тому ж універі на вчителя молодших класів з англ мови прохідний на бюджет минулого року був чи не 140, а на філологію - від 175, здається. Вуз той самий, викладачі також.
--ЛЕСЯ• 14 июня 2024
Ответ дляol_kin
Доброго дня!Мені цікаво по приоритетах