Чавонадо• 23 июля 2024

Осесть во Львове, как альтернатива Харькову

Возможно буду продавать квартиру в Харькове. Новострой. Хороший ремонт и квадратура. Во Львове смогу купить меньше и скромнее.
Думаю переезжать во Львов:
1) Культурный и исторический город, как Харьков.
2) Подальше от кацапов.
3) Граница близко, есть аэропорт.
4) инфраструктура развитая и обширная на любой бюджет.

Из минусов:
1) Дорого
2) Есть ощущение перегруженности

Можете поделиться вашими мыслями?
Кукусикиииииии• 23 июля 2024
Ответ дляЧавонадо
Более детально хотелось бы услышать. Только давайте специально упустим тему языка, не стоит на этом делать акцент.
Кама вашем случае, это может играть решающую роль.

Сонячний зайчик• 23 июля 2024
Ответ дляТреба ось так
Я такого не чула і ніколи не використовувала
А я чула і багато раз. І навпаки не чула ущємлєнія російськомовних, можливо тому що кожен реагує на те, що йому ближче.
Мішечок щастя• 23 июля 2024
Ответ дляЦибулька зла
Львівяни не вроджені білінгви, як Харків´яни.
А чому львівʼяни розуміють 99% російської мови?
Панна Кота• 23 июля 2024
Ответ дляБабульція
Спочатку треба вивчити українську мову
Или польскую
Тётушка Лошадь• 23 июля 2024
Ответ дляМіряю від одиниці
Ви молодець, я захоплююся такими як ви, це називається повага. Коли ви переїхали а україномовне місто і розмовляєте там українською. Дуже шкода, що багато хто впо цього не розуміє.
Родичі переїхали з Маріуполя, вже два роки живуть на ЗУ і принципово ніколи не переходять на українську. Це засмучує...
Дякую. Мені подобається спілкуватися українською,але пишу ще повільно. Так, я ставлюся з повагою, люди мені тут дуже подобаються, спокійні та відкриті.
Тётушка Лошадь• 23 июля 2024
Ответ дляЖінка з перцем
Не по-украински, а українською.

З чого такі висновки, що я не спілкуюсь українською?)) І в Києві, і в Сумах, і в Одесі, і в Франківську підлаштовуюсь під мову співрозмовника.
Тоді я не розумію ваших зауважень що до мови та менталітету
Дай подивлюся• 23 июля 2024
Ответ дляGvenna
Ой нє. Я тільки область би дивилась.
Область? Там немає ні одного великого міста. Я так розумію, автор шукає щось велике, якщо порівнює з таким містом як Харків

Сонячний зайчик• 23 июля 2024
Ответ дляКаллипсо
Это работает в обе стороны. Почему вы считаете, что только вы имеете право это требовать?)
Дивіться, я їздила до Криму колись і переходила на російську чудово розуміючи, що мене можуть не зрозуміти українською. Знаю, і зворотній момент, коли люди зі Сходу чи Київа приїздили на Захід то багато хто з них із ввічливості переходив на українську з місцевим населенням, і нам було приємно.
Цибулька зла• 23 июля 2024
Ответ дляМішечок щастя
Старі розуміють, а молодь не вчилася в російсткій школі
Megan_22• 23 июля 2024
Ответ дляКвартираЧья
не може бути рідна мова в Україні, не українська, вдома можете хоч китайською спілкуватись, а не штокати і дакати в громадських місцях
Да прямо, родились в одноцєй стране, в 91 году стала другая страна, и что? Моментально родной язык поменяется?
А когда львовяне то в составе Польши, то в Австро-Венгрии бвли, тоже язык в момент меняли?
Сонячний зайчик• 23 июля 2024
Ответ дляЦибулька зла
Да ну, російську реально може в горах не розуміють, але молодь не в вакуумі живе і всі в інтернеті живуть зараз.
Міряю від одиниці• 23 июля 2024
Ответ дляТётушка Лошадь
В мене є знайомий з Харкова, живе в Тернополі, також з місцевими розмовляє на українській, але розказує, що там багато російських слів вживають, розмовний діалект такий, а він з ними на чисто українській і його зразу вичисляють, що не місцевий))). А він каже: а я не знаю які російські слова треба вставляти, а які українські, щоб як вони говорити))).
Цибулька зла• 23 июля 2024
Ответ дляСонячний зайчик
І я не бачу жодних проблем. Що тут такого - говорити у Львові українською мовою. Людина спитала щодо переїзду, а почали про мову. Українську мову в Україні. Або вкид задля мовного розшарування, або пишуть неадекватні люди коментарі щодо мовного бар´єру
Міряю від одиниці• 23 июля 2024
Ответ дляMegan_22
Какая другая? Була українська народна Республіка, стала незалежна Україна. Ви так пишете, ніби була рашка, стала Україна.
автор Чавонадо • 23 июля 2024
Ответ дляMs. Android
Автор, півжиття прожила у Львові, пів - у Києві.
Львів має свій специфічний колорит, і трохи іншу ментальну модель. Тут вищє релігійна складова (меми Свята Галичина) та родинний орієнтир, тому змалечку формується коло спілкування, такий собі нетворк в якому далі крутишся й допомагаєш. Родина, школа, пласт, церква. Здебільшого родини більш ’матріархальні’, чимось схожі на італійські. Знайти своє коло спілкування та друзів буде трохи важче. Львів´яни гонорові, але не плутайте зі снобізмом. Якщо навчитись це приймати і добре над цим жартувати, то перестанете помічати :)
Саме місто й околиці прекрасні, ви можете знайти будь-яке заняття до душі. Спортивні, артистичні і інші. Є чудові школи, ВНЗ, події і воркшопи. Чудові ресторани, театри, клуби й різні гуртки. Якісна медицина.
Транспортна система не дуже, після Харкова відсутність метро, сучасних розв´язок й вузькі вулиці будуть викликом.
Львів знаходиться трохи ’в ямі’, тому часто бувають дощі і смог.
Містяни дуже люблять своє місто, намагаються дбати про спільний простір. Не можу уявити ситуацій зносу будівель і варварської забудови як в Києві, чи острови сміттєзвалищ.
Дякую, цікаво написали.
Тётушка Лошадь• 23 июля 2024
Ответ дляТреба ось так
Зате сьогодні, моєму російськомовному чоловікові, сьогодні фиркала продавщиця в магазині м. Львів, котрий стояв перед нею у військовій формі.
Не виспаний, брудний, з величезним рюкзаком, їхав у своє розташування після 5ти днів відрядження, коли він спав 4 години за цей час.
Величезне спасибі, жителі м. Львів.!!!!
Бажаю всього хорошого.
На цій ноті відкланяюся.
Перепрошую, але не вірю
df364tye3• 23 июля 2024
Ответ дляБабульція
Спочатку треба вивчити українську мову
сколько не учите , сколько не кричите ,,,
чужинцы схидняки ,,, то таке ,,,
только примитив ограниченный из харькова на галичину жить ,,,
если работа удаленная , человек терпило , мне, все все равно , мне не кто я, не кому ,,, то можно
пані Солоха• 23 июля 2024
Ответ дляКвартираЧья
за мову- плюсую, огидно коли на вулицях рідного міста -навколо чути кацапчину
Ну когда деньги за аренду в три раза драть- то ниче.
Всяка мова згодыться. Не перебирают на западной.
df364tye3• 23 июля 2024
Ответ дляЗамурмишка
Делюсь: Харьков и Львов - это разные планеты
цивилизационный шов

Тётушка Лошадь• 23 июля 2024
Ответ дляКаллипсо
Ну если вы приехали в город украиноязычный, то это ж очевидно, кто должен переходить и на какой язык)))
df364tye3• 23 июля 2024
Ответ дляБабульція
Харьков и Львов реально разные миры
харьковский силос этого принципиально не хочет , понимать ,,,
Жінка з перцем• 23 июля 2024
Ответ дляМию вікна у мороз
Точно. Я от впевнена, якби напала не рф, а Польща, жителі регіонів сходу розміщали би львів´ян безплатно)
Ніхто не просить розселяти безкоштовно. Має бути ’золота середина’. Люди виїзжали, в чому були.
Але життя показало, що співгромадяни готові здерти останнє, аби не продешевити.

Правду говорять, вам не зрозуміти тих, хто тікав від війни😔
Цибулька зла• 23 июля 2024
Ответ дляdf364tye3
’силос’ звісно не хоче та не здатен. Свідомі люди з Харкова не бачать проблеми спілкуватися державною мовою. А ’силос’ всюди є, не лише в Харкові
пані Солоха• 23 июля 2024
Ответ дляЛеплю из пластилина
Приезжайте в Европу. Здесь 95 % беженцев из ЗУ. Будете наслаждаться українською мовою. Свои квартиры посдавали настоящим беженцам и живут на пособиях третий год. Истинные патриоты.
Но розмовляють українською. Це ж найголовне.
Только моих 12 родычей из Львова свалили в начале войны в Европу. В Германию.
И мужики их как то чуть позже просочились.
Наслаждаются жизнью.
Радовались что до 26 года продлили
Сонячний зайчик• 23 июля 2024
Ответ дляЖінка з перцем

І нормальні люди таких людей засуджують, а бариги, є на жаль скрізь.
Не любовница• 23 июля 2024
Ответ дляСонячний зайчик
Києва ,а не Київа
18 мнеУЖЕ• 23 июля 2024
Прочитала стартпост... Это единственное что Вас тревожит? Где Львов и где Харьков ментально? Я из Донбасса и даже в мирное время никогда бы не переехала в этот город. Была там - выводы сделала. Только вчера смотрела видео как они скандировали: ’Москали зи Львова гэть’. Откуда там москали? Это они про восточное население Украины скандировали?
Та ну нах там жить, если такое отношение к своим же
Не любовница• 23 июля 2024
Ответ для18 мнеУЖЕ
Донбасс и восток для них не свои
mavika• 23 июля 2024
Автор, присмотритесь и к другим городам, например Винница. Город небольшой по сравнению с Харьковом, но очень уютный. Удачное месторасположение (близко к Киеву и недалеко от границы), река, хорошая система общественного транспорта. Люди приветливые, местное население разговаривает на русском/украинском 50/50.
Мы туда убежали в 2022, очень благодарны, вспоминаем с теплотой.
Но дом есть дом, вернулись в Харьков.
18 мнеУЖЕ• 23 июля 2024
Ответ дляНе любовница
Донбасс и восток для них не свои
Что и требовалось доказать!
Фарион тому пример, к сожалению(
Тгода зачем нам еще какие-то внешние враги, когда свои же ненавидят украинцев из других регионов?
Нет, я бы туда точно не переехала на пмж