Голова контррозвідки Чехії, Міхал Куделка, заявив, що нинішня міжнародна ситуація є надзвичайно напруженою, з головною загрозою від «російського імперіалізму, диверсій і розвідувальних операцій Росії, Китаю й Ірану». За його словами, світ перебуває на межі глобального конфлікту, і чеська розвідка продовжуватиме робити все можливе для захисту країни та її громадян. Серед факторів нестабільності Куделка виділив міграцію, ворожу пропаганду, загрозу ісламського тероризму, зростання правого екстремізму, нелегальну торгівлю зброєю, кібератаки та можливе зловживання штучним інтелектом.
На початку року голова Військового комітету НАТО, адмірал Роб Бауер, заявив, що Захід повинен готуватися до «всеосяжної війни» з Росією, і що Альянсу необхідна трансформація підходу до ведення війни. Бауер підкреслив, що минула епоха передбачуваності та ефективності залишилася в минулому, і закликав готуватися до непередбачуваних подій, зокрема війни.
Нещодавно командувач збройних сил Британії також зазначив, що країна наразі має загрози від чотирьох країн, включаючи Росію. Вокер прогнозував, що президент Росії Володимир Путін буде «дуже й дуже небезпечним», коли вийде з війни в Україні та прагнутиме відплати проти західних країн, які підтримують Україну.