Помаранчова душа• 04 августа 2024

Рецепты 90-х

Что вы ели в 90-е вкусного, но это уже не в тренде сейчас? Типа бутики со шпротами, салат Белочка и т д.
ХтоЯкщоНеЯ• 05 августа 2024
Ответ дляСиреневая цапля
Потому что это незнакомые мне люди, и существуют некоторые правила этикета, которые меня обязывают к незнакомым людям и людям старшего возраста обращаться на «вы». Хотя я в трамваях и не езжу уже лет 20, но я поняла что вы имели ввиду. А Бог-это близость, так же, как и родители, и бабушки, и дедушки, родные души. Моя бабушка с ЗУ к своему отцу и матери обращалась на «ты». А отец её родился, представьте себе (!) еще в 19 веке. В 1891 году. Но он был единственным грамотным в селе. Он сразу установил правило, чтоб все пятеро детей обращались к родителям на ты. Все таки имеет значение, образованный человек или дремучий селюк.
Ну що ж ви так, ’дрімучий селюк’...
Ось Петро Франко був освіченою людиною, до мами звертався на Ви. А до його дружини, відомої авторки кулінарних книг, онуки зверталися ’баба’ - не тому, що не любили чи не поважали, якраз навпаки, до пані Ольги близькі ставилися з величезною повагою і просто обожнювали її. Скажу чесно, коли вперше прочитала у статті ’Пані дому’ про ’бабу’, трохи була здивована, але мабуть справді така форма була поширеною. Ось як згадує про неї одна з внучок:
«Завжди наша баба була для мене і, думаю, для всіх, гарною, високою, дуже акуратною жінкою. Відколи пам’ятаю, мала сиве – зовсім біле волосся, гарно зачесане. Ніколи я не бачила її у шляфроці [тобто халаті. – Н. Т.] чи капцях. Коли ми вставали, вона була гарно вбрана і зачесана. Баба рідко усміхалася, а ще рідше сміялася, і це був тихий, короткий сміх. Баба не любила пестливі слова, це теж передалося нам. Коли брала когось з дітей на руки, тулила до себе, але не сюсюкала, не любила коли хтось говорив «бабуня» чи «бабуся», казала: «Я – баба». Деколи Петро говорив до неї «бабуня», але це бабі не дуже подобалося».

Мerida• 05 августа 2024
Ответ для60 метрів сметани
Я уже сделала белочку
сырков плавленых дома нет. так бы тоже по-бырику сделала.
приготовила денивый хачапури на сковородке. вкусненько.
ПробілНеПрацює• 05 августа 2024
Ответ дляОченьценная
Нутрию я бы и сейчас съела. Но не вижу нигде в продаже. Очень вкусное мясо у нее.
Ми сами вирощували. в продажу бачила потім тільки кільки разів
Мию чакри щоденно• 05 августа 2024
Ответ для60 метрів сметани
А шоколадный бар на Саксаганского? Сейчас горячим шоколадом называют жиденькое какао
Ні, такого не пам´ятаю.
60 метрів сметани• 05 августа 2024
Ответ дляМerida
Я на днях по акции в атб взяла. Я эту белочку регулярно делаю)
Помидорина• 05 августа 2024
Ответ дляМию чакри щоденно
Такого не купували. Пам´ятаю лише аскорбінову кислоту, гематоген і м´ятні таблетки.
аскорбиновая кислота очень кислая, оскому сразу во рту набивали, а вот витаминки Ревит ели банками))
Помидорина• 05 августа 2024
Ответ дляКидстаффовка
Згадала, що сирі яйця розколочували з сіллю і кришили туди хліб Називали це чомусь ’хачіки-мачіки’)))
даааа, это был наш студенческий перекус в общаге))
Мию чакри щоденно• 05 августа 2024
Ответ дляПомидорина
Я про ту аскірбінку, що 10 таблеток загорнуті цукеркою, - вона не кисла, а солодка. В дитинстві вона коштувала 6 коп.
Ревіт мені не подобався)
ХтоЯкщоНеЯ• 05 августа 2024
Ответ для60 метрів сметани
У нас колись такий подавали у ’Світочі’ на проспекті Шевченка у Львові, зараз там ’Пузата хата’. Ще можна було донедавна скуштувати в ресторані Гридниця при Олеському замку, але на жаль, він не зміг втриматися на плаву, зараз власники розпродують посуд і меблі.

Пацаааааааан• 05 августа 2024
в 90-ті ще були нетривалий час дуже смачні чеські батончики ’Zoretka’ - хрустка повітряна трубочка, залита всередині темним шоколадом
А я женатая• 05 августа 2024
Ответ дляЛюблю джаз
Дід був завбазою імпорту, баба директор ресторану Супутник. Їли все що хотіли і не хотіли
’Завбазою імпорту’ - це як?
Люблю джаз• 05 августа 2024
Ответ дляА я женатая
’Завбазою імпорту’ - це як?
Завідувачем бази товарів, які імпортували в Україну
А я женатая• 05 августа 2024
Ответ дляЛюблю джаз
Взагалі торгові бази були спеціалізовані - тканини, галантерея, господарські товари, одяг, меблі. І товари відповідно були тільки певної групи, і вітчизняні, і імпортовані. Так що визначтеся якось))
60 метрів сметани• 05 августа 2024
Кстати, эту Белочку у нас кот жрёт
Джавеліна• 05 августа 2024
Салат из крабовых палочек это сейчас для меня запах Нового года) Тогда мы его делали только на НГ
А я женатая• 05 августа 2024
Ответ для60 метрів сметани
Дозвольте не згодитись. Ходила з дочкою в кіно, взяли гарячий шоколад. Густий, смачний, какао і поряд не стояло
Люблю джаз• 05 августа 2024
Ответ дляА я женатая
Дивна ви жіночка
Ну були, я знаю в мене всі родичі нам них працювали.
Я що маю тут все вказувати? Вам насправді це так цікаво?
Мerida• 05 августа 2024
Ответ для60 метрів сметани
вылетело из головы совсем. я с чеснокм намазку делаю с тунцом, сыром, огурцом и луком постоянно.
Мerida• 05 августа 2024
Ответ дляМию чакри щоденно
Ревіт мені не подобався)
я после ревита в больницу попала. сожрав весь пузырек. жкт не выдержал

А я женатая• 05 августа 2024
Ответ дляЛюблю джаз
Дивна ви жіночка
Якби знали, то так не писали б. А мене не судіть по собі. Не давайте собі клопоту відповідати
Воздух в банке• 05 августа 2024
Ответ дляСмайлик
Бутики со шпротами ем и сейчас. Особенно нравится, если батон сначала поджаривают.
А так, все вкусное, что ели тогда, едим и сейчас 🤷🏻‍♀️
Единственное, пирожные многие не пекут, которые пекли в 90
это да. страдаю за кофейным пеньком
Оченьценная• 05 августа 2024
Ответ дляМию чакри щоденно
Коктейль із кафетерію - це окрема любов. Зараз такого ніде не скуштуєш, навіть за велику ціну.
А тоді 13 копійок і море задоволення. А ще цікаво було спостерігати за самим процесом приготування.
Ви про молочний коктейль? Будете у Харкові, зайдіть до Буфету, у нас там молочний коктейль майже такий по смаку, як у дитинстві.
Мию чакри щоденно• 05 августа 2024
Ответ дляОченьценная
Так. Я про той коктейль, що продавали в кафетеріях при гастрономах та універсамах у Києві.
На жаль, в Харкові я жодного разу не була.
Сподіваюсь, що колись буде можливість приїхати і скуштувати молочний коктейль у Буфеті.
Люблю джаз• 05 августа 2024
Ответ дляА я женатая
Сьогодні, що ретроградний Меркурій, з самого ранку жіночки з притензіями
Чи то в них пмс просто
На базі взуття, можете далі спокійно жити
Да, я блондинка!• 05 августа 2024
Ответ дляPrervana
Берете батон, обжариваете его на нерафинированном подсолнечном масле, посыпаете сверху сахаром. Десерт готов...
Вподобайден• 05 августа 2024
Ответ дляПерекус беру завжди
Спасибо мамочке,мы ели все и нивчем не нуждались.Котлеты,биточки,супы,борщи,пюрешка с маслом.
только в образовании.
Джавеліна• 05 августа 2024
О, ещё вспомнила Соевое мясо. Продавалось рядом с мивинами и ТД, стоило 1 грн и было на вкус, как грибы
Джавеліна• 05 августа 2024
Ответ дляФайна_зупка
А давно он белочкой стал? У нас называли его ’еврейский’. Сейчас - ’намазка’ для бутербродов. Про белочку впервые слышу
Ещё просто чесночница))
Джавеліна• 05 августа 2024
Ответ для60 метрів сметани
И я, когда сырков по акции наберу) На свежий хлеб или гренку из черного хлеба шикарно)
Незнакомлюся• 05 августа 2024
Ответ дляМerida
стакан рассола
стакан масла
стакан сахара(или можно соль, приправы, тмин и будет соленый вариант)
чайная ложка соды, гашеная уксусом.
и где-то 5 стаканов муки.
всё.
200 градусов минут 10-15
И я такое пекла в 13 лет. А еще у мамы в книге был рецепт «Пирог для бедных». Абрикосовый джем, сода, мука, не помню было или нет там яйцо и что-либо еще, но я тоже готовила его в 12-13 лет и мне он так нравился)