Фенте Фря• 14 августа 2024

Мамы за границей-вы учите детей 5-7 лет украинскому алыавиту, чтению, письму?

Через год в 1 класс в Германии.
Хотела, чтобы за этот год сын научился читать по-украински, буквы знать. Но как-то туго идет. Не может запомнить буквы, с письмом беда.

Потом пойдет немецкий. Параллельно два языка сложно и путаница будет

Не знаю, что делать
Продолжать этот год укр буквы учить или за этот год немецкие начать?
КарамбОлька• 14 августа 2024
Ответ дляЧупакабраЗеБест
ну у все в семье арбайтен, так было всегда.
поймите, многодетность, погодки - это не для ленивых и не для слабых духом.
это все приносит свои плоды.
Каждому свое )

Шикаю і викаю• 14 августа 2024
Ответ дляУкраїнська Мрія
Якщо плануєте повернутися, варто вчити. Але якщо є сумніви, то я поки що відклала б. Знадобиться – вивчить. Я розумію, що це звучить непатріотично, але дітям і так не просто зараз. Де можливо, я знімала б навантаження. Можливо, стане старшим, процес легше піде і навчите.
Чого це дітям непросто. Діти активні і готові до поглинання нової інформації.... Пізніше набагато буде важче
ЧупакабраЗеБест• 14 августа 2024
Ответ дляКарамбОлька
Проблема в нежелании детей, например?
конечно, это ребенок виноват, это его выбор в 5 лет, он сам выбрал, переложу на него отвественность.
я правильн о вас понимаю?
ЧупакабраЗеБест• 14 августа 2024
Ответ дляКарамбОлька
Каждому свое )
да, это правда.
КарамбОлька• 14 августа 2024
Ответ дляЧупакабраЗеБест
я правильн о вас понимаю?
Я про видео на украинском. При чем тут ответственность.
Альфасамка• 14 августа 2024
прекрасно асимілюються ті українці, 20 років і не скажеш шо і звідки воно
ЧупакабраЗеБест• 14 августа 2024
Ответ дляКарамбОлька
и я по видео. конечно ребенко не хочет смотреть алфавит и про то чт обуквы подружились и стали слогами.
это неинтересно, потому что это учеба и труд.
ему интересно про скибиди туалет смотреть. тут трудиться не надо.
это его выбор, будем его уважать, пусть растет неучем.
я правильно поняла?

Українська Мрія• 14 августа 2024
Ответ дляШикаю і викаю
Бо не всі емоціонально добре переносять цей переїзд. Комусь це навантаження буде занадто. Якби дитині автора було просто, вона б не питала. І не виключено, що як наполягатиме, то відібʼє бажання вчити українську остаточно( Я б не гарячкувала. Можливо, просто саме навчання читати дитині зараз зарано. Так буває. Трохи дозріє і навчиться швидко і легко.
КарамбОлька• 14 августа 2024
Ответ дляУкраїнська Мрія
Згодна з вами.
Всі люди різні, комусь дуже важко змінити своє життя.
Я сама це занадто важко сприйняла, що про дітей говорити.
Самая СоветЧиваЯ• 14 августа 2024
звісно навчаю, це наша рідна мова
Filomena• 14 августа 2024
Ответ дляRivka_Karshenbaum
Чтобы дети были носителями украинской культуры и языка
Про що ви?
Родина російськомовна.
Для дитини українська мова така ж чужа як і німецька.
Уявіть як їй вчити дві іноземні мови одночасно?
Про яких носіїв культури можна говорити?
Власне все це очікувано і дуже сумно.
Балаболка• 14 августа 2024
Ответ дляRivka_Karshenbaum
Так это же идентичность народа.
А матрьошками навіщо доказувати?
Їхній народ-орки.
Балаболка• 14 августа 2024
Ответ дляЛюблю пиво
Что вы делаете на укр форуме ? Где вы живёте , в Израиле ?
Правду вам пише.
А що роблять усі інші тут,які живуть за кордоном?
Силиконочка• 14 августа 2024
Ви смієтесь, Автор?
Починати вчити в 5 р? Розмовляти і памперс знімати також одночасно, перепрошую?

Виїхали, коли сину було 3,5 , читали, писали поступово вчили (не в нав´язливій формі) і український, і англійський алфавіт, бо дитині було цікаво. В школу через місяць, іде в українську та місцеву школу. Так, зараз, коли почав потроху читати і писати інколи плутає літери англ. та українські. Але це все практика.
Звісно, ваша справа чи вчити рідне слово, але як на мене дивно - взяти і закинути та не вчити за якісь пару років свою мову..
Замрійлива• 14 августа 2024
Не вчить ніхто.
Думають, що їх,як арабів,вічно на соціалі тримати будуть і лояльні умови давати на пмж.
Ну-ну.
ЧупакабраЗеБест• 14 августа 2024
очень грустная тема оказалась, очень.
ИМХОля• 14 августа 2024
Ответ дляЛюблю пиво
А вы что делаете на украинском форуме?
Балаболка• 14 августа 2024
Ответ дляЧупакабраЗеБест
очень грустная тема оказалась, очень.
Уявляю таку тему на москальському форумі.
ЧупакабраЗеБест• 14 августа 2024
Ответ дляБалаболка
уявляйте, я тут при чем к вашим фантазиям?

Балаболка• 14 августа 2024
Ответ дляЧупакабраЗеБест
Та я про те що вони свою мову несуть через віки .І не зраджують своє як наші українці
Смайликівна• 14 августа 2024
Мои старше. Учатся параллельно в украиеской школе. В быту с младшей говорим на русском, украинском, немецком. Со старшими -сложнее.
Українська Мрія• 14 августа 2024
Ответ дляRivka_Karshenbaum
Странные вы украинцы
Мы в изгрании тысячи лет и мы учим детей своему языку и культуре. А украинцы в изгнании всего 2 года, а уже не считаете нужным детей учить украинскому языку...
Насправді і ви не всі вчите. Я знаю багато євреїв, навіть кілька тих, що давно поїхали до Ізраілю, хто окрім російської більш ніякої мови не знає.

Ну і два роки - це як раз зрозуміло. Гострий момент, коли сил не на все вистачає. А коли це вже довгий період і базове все більш менш ’закрито’, то будуть сили і повернення до повернення до національних витоків. Якщо до того не зачморять виїхавших так, що нічого вже не будуть хотіти)

Якщо що - я не виїзджала і не планую, просто багато знайомих і друзів поїхали.
Балаболка• 14 августа 2024
Ответ дляУкраїнська Мрія

Та хто ж їх ’зачмОрить’?.
Неправдиша• 14 августа 2024
Ответ дляЛюблю пиво
Нет, а зачем ?
Для того, щоб зберегти свою ідентичність
Українська Мрія• 14 августа 2024
Ответ дляБалаболка
Та хто ж їх ’зачмОрить’?.
Почитайте тему) та й взагалі форум.
Чому б нам добре було навчитись - це підтримувати своїх ;)
Купи слона• 14 августа 2024
Ответ дляБалаболка
теж про це подумала.... ’руські німці’ живуть в Німеччині вже 70+ років - і частина з них до цих пір не вважають за потрібне вчити німецьку, тягнуть своє російське за собою, аж трусяться за ним. Пєльмєні, дєнь пабєди, какошнікі... Живуть в країні НАТО і на Путіна моляться. А українці за 2 роки строчать теми ’а нашо та мова, хай німецьку вчать’. І хто переміг?....
Балаболка• 14 августа 2024
Ответ дляКупи слона
Манкурти.
Filomena• 14 августа 2024
Ответ дляУкраїнська Мрія
Почитайте тему) та й взагалі форум.
Які високопарні маніпуляції!
ЗачмОрять!
Ваша самоіндифікація теж залежить від того, що в інтернеті пишуть?
Чи це все ж щось глибше?
Мама Чели• 14 августа 2024
Ответ дляКупи слона
У украиноязычных украинцев такой вопрос думаю не стоит, у них дети и так укр язык слышат, а письмо всегда можно подтянуть, главное разговорный сберечь.
А вот у кого и в Украине в семье только русский - те видимо и не видят смысла, для меня это тоже дико.

Мы раньше все в семье на рус говорили, сейчас вот на форумах на рус общаюсь, и дома периодически чтобы дочка не забыла язык, а так перешли на украинский, ребенок в укр дист школе, очень быстро адаптировался к нему, помогает куча разного интересного контента
Українська Мрія• 14 августа 2024
Ответ дляFilomena
Які високопарні маніпуляції!
ЗачмОрять!
Чи це все ж щось глибше?
А, ну от і далеко ходити не треба, все наочно)

Моя самоідентифікація вас не обходить. Як і авторки теми.