Банан-барабан• 18 сентября 2024

Не знаю, плакати чи сміятись. Чоловік та нерухомість. Крик душі, дуже треба пора

Одружені давно. Я працювала, але в декреті на часткову зайнятість, побут повністю на мені, гроші мої йшли на дітей, продукти, одяг, частково лікування (незначну суму відкладала на чорний день). Економили на багатьох речах, не відпочивали (чоловік також).

Чоловік працьовитий, казав, що старається для нашого майбутнього та дітей. На ділянці, купленій і оформленій на маму до шлюбу він будував дім (частково гроші мав дошлюбні, трохи йому батьки додали, частково в шлюбі заробив + майже все сам робив, без майстрів).
Потім довго будинок продавав, купив взамін великий офіс в центрі міста під здачу в оренду без ремонта (ремонт сам в шлюбі робив сам) і....оформив його на свекруху. Не хотів ні на себе, ні на дітей.
Казав, що я заробляла менше і сиділа вдома з дітьми, що його вклад значно більший.
У мене не було вибору, змирилась з цим його вчинком, але після цього почуття до нього згасли, перестала готувати йому, догоджати як раніше, почала відкладати більше в копілку. В той час він ще почав казати, щоб ми пополам платили за все, були через це непорозуміння.

Пару років назад свекруха написала на чоловіка дарчу на свій будинок (розділений на 2 частини, в одній вона живе, в іншій наша сімя, чоловік в нашій частині під час шлюбу ремонт зробив і облаштував). Крім цього вона записала на нього дарчею свою квартиру (нульовий цикл, ремонт в шлюбі чоловік зробив).

Почалася мобілізація. Чоловік переживав за арешти майна і дарчею відписав назад на маму офіс та квартиру, а будинок на мене.

І тепер найцікавіше - зараз він хоче розвестися (я з дітьми рік за кордоном, цю зиму хочу перебути тут, він іншої думки) і вимагає, щоб я відписала назад будинок. Якщо мені повертатись - то хіба до своїх батьків або на зйомну квартиру. Він каже, що дітям є де жити (в його зі свекрухою будинку).

Я розумію, що це будинок його батьків. Та так виходить, що все буде оформлене на маму його, з якою в нас напружені стосунки. У нього ще є сестра з дітьми. А там і друга жінка може зявиться. І я не знаю що робити.

Ну от як би ви порадили?
Пишіть, вдячна за кожну думку
Natal_ka91• 18 сентября 2024
Ответ дляБанан-барабан
Він казав що я ним керувати не буду. Що гроші його і сам вирішуватиме на кого що писати
По справедливості половина офісу і квартира теж ваша. Тому хай заспокоїться - пригрозіть що будете здавати в оренду сумнівним персонажам чи продасте свою частину (звісно, це дууже тяжко і малоймовірно, але хз чи він в курсі)

Svitlana_Sk• 18 сентября 2024
Ответ дляБанан-барабан
Як повернусь, я не зможу вигнати свекруху з її рідної хати
Вибачайте автор, але я трохи в шоці від вас.
Вам тут всі пишуть і відкривають очі а ви все про свої людські принципи і зможу чи не зможу.
А вони можуть з вами і вашими дітьми так поступати, вони захищають свої інтереси.
Ваша задача - захистити інтереси діток.
Є ріелтор, є юрист, хоче назад будинок - хай викупляє за ринковою ціною чи купує вам рівнозначний і записує дарствєнну на дітей і вас)
Купа варіантів
Думайте добре, щоб потім не шкодувати і не залишитись ні з чим, крім слів та обіцянок чоловіка
автор Банан-барабан • 18 сентября 2024
Ответ дляNatal_ka91
Він так не вважає. Каже що я вдома сиділа і заробляла значно менше. А на роботу по дому (все сама робила) каже що то всі жінки роблять, і що так має бути
Країна мрій• 18 сентября 2024
Ответ дляБанан-барабан
На вашем месте я бы говорила пусть нанимает нянь а вы тоже будите работать в таком случае. Пусть бы подсчитал сколько няне нужно заплатить. Или сидит сам с ними . Дети то общие.
Мама Никитки-2• 18 сентября 2024
Ответ дляБанан-барабан
Бо ми не вертаємось
Бла бла бла…. Вибачте, Но штани гарні приводи знайшли під час війни, для маніпулювання і розлучень. Жінка винна.
Автор, в нормальних сім’ях чоловіки не будуть змушувати везти дітей у війну.
Синиця у спідниці• 18 сентября 2024
Ответ дляМама Никитки-2
А Нашо йому з вами під час війни розводитись? Ви не заважаєте, очі не мозолите. Дітей самостійно тягнете. От шоб шо?
Тому 100% фея є.
І це не просто фея для приємного проведення часу, скорішза все вона ставить умови...
Natal_ka91• 18 сентября 2024
Ответ дляБанан-барабан
Авторе, ви закордоном, що він вам там зробить? Поставили умови і забули. Свою працю в домі ви оцінюєте так, і крапка.
Помаранчова душа• 18 сентября 2024
Ответ дляБанан-барабан
А ще він роками казав мені, що весь світ помішаний на грошах і всі люди меркантильні сво... І тут я виявляється така ж. На їх думку - вкрала
Та ну де ви вкрали🫣 я диву даюся
Подбайте про своіх дітей, не відписуйте нічого
автор Банан-барабан • 18 сентября 2024
Ответ дляМама Никитки-2
На цьому форумі більшість так не вважає...
Я з Західної України. Працюю тут, не на соціалі, хочу дозбирати на квартиру. Не вертаюсь поки й тому, що зла на чоловіка за те що не цінував мою працю і так поступив

Riesling• 18 сентября 2024
Ответ дляБанан-барабан
Звісно, не зможете, щоб вам тут не писали ті, хто не знаходиться всередені ситуації.

Більше того, якщо чоловік знайде гарного юриста, то і дім, який гуляв по дарчих з рук в руки + сусіди-свідки, опиниться в його руках після розлучення.

Я б на вашому місці домовлялася.
Мама Никитки-2• 18 сентября 2024
Ответ дляБанан-барабан
Супер. Тепер будинок ваш. І вам ніхто не буде вказувати шо з ним робити.
Ще раз. Автор, будете жити з дітьми в батьків. Ну чи під забором. Як вам більше подобається. Ви просто уявіть картину, що в вас немає грошей оплатити зйом. І куди вам з дітьми зимою. От сядьте і намалюйте собі уявну картинку дітей біля багаття, голодних і замерзлих.
Неновая почта• 18 сентября 2024
Отже, фактично з майна, яке від початку належало свекрусі:
- хата, розділена на дві частини,
- квартира, в якій чоловік автора зробив ремонт.

У шлюбі зароблено на цей ремонт у квартирі, а також на придбання у подальшому офісу під здачу.
Тобто автор може претендувати на гроші від продажу того офісу.

Що стосується поділеної на дві частини хати, де живе свекруха і, ймовірно, живе півжиття, чи має вона бути предметом поділу?
Мама Никитки-2• 18 сентября 2024
Ответ дляБанан-барабан
Блд. Я б взагалі таке чмо заблокувала.
Завжди мало• 18 сентября 2024
Скажите, что уже детям подарили, но он может там жить.
Синиця у спідниці• 18 сентября 2024
Ответ дляБанан-барабан
Свекруха пенсійного віку? Де прописана? Хто прописаний в тій квартирі, що оформлена на свекруху
Мама Никитки-2• 18 сентября 2024
Ответ дляСиниця у спідниці
Я так і написала. Що фея є 100%.
автор Банан-барабан • 18 сентября 2024
Ответ дляСиниця у спідниці
Пенсійного віку, там прописана вона, чоловік
Love_Love_Love_• 18 сентября 2024
Ответ дляБанан-барабан
Автор, ви напевно добра і мяка людина, чи то Бог чи то доля за вас рішили все по справедливості. Не перечте їм
Неновая почта• 18 сентября 2024
Ответ дляRiesling

Я б на вашому місці домовлялася.
Кількість дарчих не має значення.
Юридично хата належить автору. І дарчу оскаржити вони не зможуть, бо аргумент ’передали через дарчу, щоб уникнути конфіскації’ не прокатить в суді.

Синиця у спідниці• 18 сентября 2024
Ответ дляБанан-барабан
Тобто в домі свекруха не прописана?
ШобВам_КакНам• 18 сентября 2024
Ответ дляБанан-барабан
А ще болить, що зараз прийде якась жіночка, подружиться зі свекрухою, мені не вдалося і все їй перейде. А я з дітьми жили як раз в роки встановлення і суцільної економії
Плюньте,розітріть і забудьте.
Дружина виносила,народила,виховала його ж дітей,а тепер їх копняком під зад!? Еее ні.
Неуступайте будинок ні в якому разі.
Завжди мало• 18 сентября 2024
Ответ дляБанан-барабан
Ну по поводу меркантильных сволочей ему виднее. Что может быть сволочнее, чем записывать на маму имущество нажитое в браке.
Мама Никитки-2• 18 сентября 2024
Ответ дляБанан-барабан
Прости господи, Но хай відкриють фото загиблої сім’ї зі Львову і подумають, як тепер тому чоловікові жити.
Чесно, хочеться вам трохи по макітрі постукати, шоб дійшло. У вас діти. Ви за них відповідальні. Вашому чоловікові діти не потрібні, нажаль. Прийміть цей факт. Виселення їх з дому його матері це недалеке майбутнє.
автор Банан-барабан • 18 сентября 2024
Ответ дляСиниця у спідниці
Тобто в домі свекруха не прописана?
Прописана
Синиця у спідниці• 18 сентября 2024
Ответ дляБанан-барабан
Прописана
А хто тоді прописаний в квартирі?
ShkaFFchik• 18 сентября 2024
Ответ дляБанан-барабан
В тому домі живе свекруха і чоловік.
Казати, що хай собі живуть, а з часом дітям то буде?
Совість якось гризе, той дім навіть не його, він тільки частково приклався, а його батьків
А если не будет с часом детям? Вы знаете, что свекровь может дом переписать вообще на кого угодно, она не должна своему сыну ничего по закону, это ее дом и всё тут(
Svitlana_Sk• 18 сентября 2024
Ответ дляБанан-барабан
Автор, якщо ви зла на чоловіка, то чому ви навіть думаєте про те, щоб відписати хату назад на нього чи свекруху?
Ну як мінімум якщо вам з ним домовлятись - то вам 50% квартири і 50% офісу, бо нажите в шлюбі.
І не важливо, хто працював в шлюбі на роботі а хто дома з дітьми, ви теж не відпочивали всі ці роки постійно на курорті, а займались підтримкою дому, побуту, діток.
50% нажитого вам - це і є справедливе домовляння при розлученні
Миззери• 18 сентября 2024
Ответ дляБанан-барабан
В тому домі живе свекруха і чоловік.
На квартиру с ним поменяйтесь
автор Банан-барабан • 18 сентября 2024
Ответ дляМама Никитки-2
Чоловік каже, що на Сході значно більше гине людей, як і в аваріях. Казав раніше, що в нього життя проходить і він не хоче жити без сімї, невідомо скільки війна триватиме
ShkaFFchik• 18 сентября 2024
Ответ дляБанан-барабан
Воруйте до конца: подавайте прямо сейчас на алименты на 3 детей