Вредняжка• 24 декабря 2024
Отмечаете Рождество 25 или 7?
Интересно какая статистика будет
Результат:
вже голосів:
638 (50.59%)
Отмечаем 25
377 (29.9%)
Отмечаем 7
246 (19.51%)
Не отмечаем
НашлаПерепискуМужа• 24 декабря 2024
Ответ дляНа привозе
А бабця звідки знає? Православні ніколи до томоса не відзначали Різдво за Григоріанським календарем.
Відмічали, коли світ і церква жили за Юліанським. Потім світ перейшов на Григоріанський, православна церква залишилася на Юліанському, тому 25 грудня в церкві стало 7 січня в миру. Поцікавтеся, в якому році це сталося.
НашлаПерепискуМужа• 24 декабря 2024
Ответ дляНа привозе
Хто там ліпить голова рука, ну аргументуйте, якщо віра православна, а не католицька, то розкажіть, коли це раніше православні 25 відзначали і в якому місті.
НашлаПерепискуМужа• 24 декабря 2024
Ответ дляКапитанльнаЯ
Правильно сначало рождество а потом новый год, но Сталин решил оторвать народ от церкви
Це ще до Сталіна було, у у 1918 році Росія перейшла на Григоріанський календар, церква не перейшла, тому розбіжності в датах.
Милота• 24 декабря 2024
Ответ дляНа привозе
Эта_Шикарна)• 24 декабря 2024
Ответ дляНе худа ні разу
Принципової різниці немає. Все одно дати умовні і приблизні. Ніхто достеменно не знає саме день народження Христа
и рождался ли он вообще :)
Не худа ні разу• 24 декабря 2024
Ответ дляЧорт і Шо
Ви взагалі не розумієте, чому було 7, а стало 25. Це один і той же день по-суті.
Просто календар, де Різдво припадає на 7-ме, з похибкою.
Це хіба тупий не розуміє.
Я проте, що 7 (25) це все одно дата умовна.
Так що повчіться, перед тим як повчати
Мудробаба• 24 декабря 2024
Ответ дляЗадираю носа
В Украине тоже сделано ’нормально и по человечески’ у детей каникулы с 25 декабря по 7 января включительно.
Не у всех так
Мудробаба• 24 декабря 2024
Ответ дляМаю натхнення
Большинсктво из тех, кто поставил 25, голосовали из Европы
Вы не правы
Не заздріть тьоті• 24 декабря 2024
Ответ дляпостою_послушаю
Повертається, багато разів на рік. Особливості течій. І це непоодинокі випадки: у нас в сусідній провінції є річка, яка двічі на день повертається, кожен раз коли в океані прилив чи відлив
Як низиваеться?
Укр_жіночка• 24 декабря 2024
Я більше сзиляюся до язичнецьких вірувань і тому мені подобається , що колядують сьогодні. Це пов´язано з зимовим сонцестоянням, Коляда - це божество , що символізує відродження, початок нового цикла жття, приріст дня, все по колу. Як християнське свято не святкуємо, пускаємо олядниківі даруємо дітям подарунки.
Укр_жіночка• 24 декабря 2024
Ответ дляКоплю на груди
Дуже люблю Святвечір, коли вся сім´я за столом, на столі 12 пісних страв, горить свічка. Вечеря починається, коли на небі з´являється перша зірка ( о 15.58 годині). Така тепла, таємнича атмосфера. Люблю❤️
Святкуємо Різдво 25 грудня.
Потужно. Я ще на робоьі впахую в цей час , а ви вже сім´єю вечеряєте, коли встигли
Директриссимо• 24 декабря 2024
Ответ дляВредняжка
Я знаю.
Но Рождественский стол был 6 вечером. Сначала кутя на столе, потом всё остальное.
сьогодні святий вечір
Карусель-весель• 24 декабря 2024
а дни рождения вы когда отмечаете? по старому или новому календарю?
Медсестричка• 24 декабря 2024
Не релігійна, 12 страв немає, але вперше за довгий час просто дозволила собі розслабитись, пью колу з коньяком і мімозу зробила, перед тим з домашнім попкорном разом з дітьми дивились першу частину ’Сам удома’. От просто відволіктись
Зілля до весілля• 24 декабря 2024
Ответ дляВредняжка
Так вот и я об этом. Все эти даты выдуманные и уверена никакого отношения к истине не имеюют. Поэтому люди должны отмечать тогда, когда они сами этого хотят. Хоть летом )
Предки наши вообще язычниками были )
И много в нашей религии именно из языческого. Чтобы народ не отвергал. Та же Пасха. Но кто-то решил, что он умнее умных
Зілля до весілля• 24 декабря 2024
Ответ дляМафиозная
Та ну, не переймайтесь так, кожному своє. Крім того, дуже вже постарались в ті часи стерти спогади та традиції (скільки літератури з датою саме на 25 число, скільки традицій і історій пращурів про святкування). Але найсумніше - це подвійні стандарти. Хтось сумує за ковбасою по 5 копійок, за 7 числом, за ’мовою дитинства’, а от голодомори і масове виннищення вони зайвий раз не пригадують та не сумують. І історії та дати своїх пращурів мало хто пригадує, адже крайнє вже радянське покоління, яке може що хоч нам тут наговорити...
Люди - вони такі.
Тут же тоже такое интересное. Кто-то стирает 25е, кто-то 7е. И то и то традиции предков для нынешнего поколения. А в чем тогда разница?
Зілля до весілля• 24 декабря 2024
Ответ дляУкр_жіночка
То сонцестояння ж 21го було.
Милота• 24 декабря 2024
Ответ дляНашлаПерепискуМужа
вот интересно, люди запутались или путают людей специально?
---- Відмічали, коли світ і церква жили за Юліанським. - тогда не отмечали по григорианскому календарю, потому что его не было.
Потім світ перейшов на Григоріанський, --уточнение КАТОЛИЧЕСКИЙ МИР, - не весь мир и только католические церкви.
-----православна церква залишилася на Юліанському, - все православнЫЕ церквИ
Дальше у вас пробел в описании.
------тому 25 грудня в церкві стало 7 січня в миру. Поцікавтеся, в якому році це сталося. - А вы заодно поинтересуйтесь сколько стран не на григорианском календаре.
Не в миру, а в григорианском календаре.
Есть соответствие календарей
25 декабря по юлианскому календарю - это 7 января в григорианском.
Перейдем на другой календарь - буде другое соответствие.
Дальше у вас пробел в описании.
Не в миру, а в григорианском календаре.
Есть соответствие календарей
ЭтаваНиМожетБыть• 24 декабря 2024
Ответ дляГадаю_По_шнуркам
сєгодня і завтра канікули ще з суботи 21 почались
Не у всех. У нас еще 3 дня школы.
Совбез• 24 декабря 2024
Ответ дляMs. При теле
Звісно 25
Бабця завжди казала що це наше Різдво. Шкода що не дожила до цього часу
Якого року народження ваша бабця?
барабанщица• 24 декабря 2024
Ответ дляСонечко
От і мені ’старий стиль’ психологічно більше подобався - 19 Миколая, там кінець року по суті, час швидко біжить і вже Новий рік, потім Різдво, потім Старий Новий рік чи Багата кутя, для кого як, потім 19 Водохреща,ну і скільки там тієї зими лишилося.
А Різдвяний піст вас не смущав? А перед ним обжираловка на новий Рік?
Тепер все саме так, як і повинно бути.
Різдвяний піст скінчився. Всі розговієлись, тепер можна і новий рік зустрічати.
Тепер все саме так, як і повинно бути.
ЭтаваНиМожетБыть• 25 декабря 2024
Ответ длябарабанщица
Тепер все саме так, як і повинно бути.
Та все так. Но когда я в сотій раз спрашиваю, где каникулы, все находят оправдания. Гос-во должно было позаботиться о выходных, каникулах и об атмосфере. Закрыть все. И всем быть дома или в гостях у родных.
На привозе• 25 декабря 2024
Ответ дляНашлаПерепискуМужа
З часу хрещення Русі Різдво православні відзначали 7 січня і ніколи не відзначали (крім останнього часу) в інші дати бо відзначали за юліанським календарем. Світський календар привели до ладу з астрономічним викинувши зайві дні які накопичилися за весь час. Таким чином, якщо ви народилися 7 січня 0 року, за 16 століть накопичилося зайвих 14 днів, календар з´їхав. Але народилися ви все одно 7 січня, прибрали зайві дні з календаря і повернули вам вашу дату народження, а не призначили нову. І поцікавтеся, якими роками датуються статті про те, що мовляв ’українці завжди відзначали 25 грудня’ це останні роки, статті однакові, переписані один в одного, заказуха.
На привозе• 25 декабря 2024
Ответ дляНашлаПерепискуМужа
фото
Це просто відверта пропагандистська брехня. 25 відзначали і відзначають католики, які на Григоріанському з 16 століття, не могло у нас з ними співпадати, вони прийняли новий стиль, а ми ні. У нас з ними має були різниця в оті 14 днів.